Wegens de vele documenten die hierbij overgelegd zijn en nader onderzocht moeten wordenis ook de uitspraak dezer zaak uitgesteld. Lord Palmerston heeft zich bereid verklaard zich met de portefeuille van oorlog te belasten, op voorwaarde dat het kabinet blijve zamengesteld zoo als het tegenwoordig isin weerwil van de vele vijandige aanvallen die tegen de regering gerigt worden. Geloofwaardige geruchten zijn verspreid, volgens welke de hertog van Newcastle tot minister-president en sir Sid ney Herbert tot minister van buitenlandsche zaken zouden zijn benoemd. 5£ «island. Een brief uit de Krim, in het dagblad van Weenengeeft te kennen dat men den 4 dezer op de hoogten van luker- mann beproefd heeft in hoe verre de kogels van daar de russische vloot van Sebastopol zouden kunnen bereiken. Het resultaat was dat de kogels midden in de vloot vielen, waardoor een der schepen een mast verloor. Het is waar schijnlijk deze proefneming welke aanleiding heeft gegeven tot het gerucht, als ware het vuur tegen de voornaamste russische batterij weder geopend. Volgens een schrijven uit Berlijn zou het kabinet van Weenen in zeer levendige bewoordingen geantwoord heb ben op de weigering van Pruissen om zijne troepen mobiel te verklaren, en ten slotte het bestaande gevaar krachtig laten uitkomen, zich daarbij op den laatsten inval dei- Russen in de Dobrutscha beroepende. Men wilde te Ber lijn al verder weten dat de kwestie voor den bondsdag ge- bragt zou wordenwaar de oostenrijksche regering tevens de benoeming van een generalissimus voor de bonds-armee denkt voor te stellen. Welligt zal de bondsdag spoedig geroepen worden om over deze aangelegenheid te handelen. L'indépendance beige deelt een schrijven uit Konstanti- nopel mede van II dezer, waaruit blijkt dat prins Napoleon dien dag aan boord van de Sinai naar Frankrijk zou ver trekken. De prins zal echterzoo men zegttot herstel van zijne gezondheid vooreerst nog cenigen tijd op Malta doorbrengen. Volgens telegrafisch berigt uit Parijs van den 25 dezer behelst de Moniteur het berigt dat de fransche en engelsche admiralen besloten hebben, dat voor de verschillende havens van de Zwarte zee in de maand februarij genoegzame strijd krachten gestationueerd zullen wezen om de blokkade effec tief te doen zijn. Uit Petersburg wordt van den 19 dezer per telegraaf ge meld dat de keizer besloten beeft tot cle uitgifte van vier serien schatkistbiljetten tot een bedrag van 12 millioen zilver. Te Parijs heerschte den 24 dezer eene betere meening, wat betreft de diplomatieke onderhandelingen. Men koes terde namelijk op wat grond wordt niet gezegd de hoop dat het oostenrijksche voorstel (mobilisering der bonds-cou- tingenten) eene meerderheid in den bondsdag hebben zal ook sprak men van betere tydingen uit Berlijn', en houdt het gerucht stand dat er sprake zou zijn van een middel om aan Pruissens bedenkingen te gemoet te komen, en wel door het meer besproken afzonderlijk traktaat. Daarentegen zijn de tijdingen uit de Krim niet zoo gun stig; volgens sommigen zijn ze zelfs zeer ontmoedigend en bestaat er vooreerst geen uilzigt op eene bestorming van de vesting reet eenig goed gevolg. De fransche regering laat 95 man uit elk regement nementen einde de verlie zen te herstellen welke door ziekten en het vijandelijk lood in de gelederen gemaakt zijn. Om weder op het diplomatiek terrein l.c komenwordt verzekerd dat Oostenrijk aan de dnitsche staten van den tweeden rangten einde hen tot zijne staatkunde over te halende integriteit van hun grondgebied gewaarborgd en bovendien zekere voordeden voorgespiegeld heeftter ver goeding van de verbindlenissen welke zij tegenover"dit rijk mogten aangaan. 'In afwachting van het besluit des bondsdags hebben sommige staten dan ook reeds maatregelen genomen om hunne troepen binnen den kortst mogelijken tijd mobiel te kunnen maken. Zoo heeft het beijersche ministerie reeds een crediet van 15 millioen fi. tot dit doel gevraagd. Te Triest is eene depeche ontvangenvoigeus welke te Konstantinopel het gerucht in omloop was dat de turksche regering het berigt had ontvangen van Schamyls [overlijden. Uit Bucharest wordt van den 25 dezer per telegraaf gemeld dat aldaar berigten uit Konstantinopel van den IS te voren zijn ontvangenvolgens welke er eene beweging .onder de Sofia's had plaats gehad. Talrijke gewonden en soldaten met bevroren ledematen waren in de turksche hoofdstad uit de Krim aangekomen. Vlet transportschip Eveline was gestrand. Volgens telegrafisch berigt uit Marseille van den 25 dezer zijn de hertog van Cambridge, de admiraal Dundas en de heerForth Rouen aan boord van de Circle aldaar aange komen, Den vorigen dag is het 13de bafaillon aldaar scheep gegaan. Uit Konstantinopel zijn de berigten van den 15 en uit de Krim van den 12 dezer. Er viel veel sneeuw. De batterijen met de mortieren hadden het vuur geopend. Voor de grielcsche schepen zijn alle belemmeringen op geheven. Een aantal fransche schepen zijn naar Frankrijk vertrok ken om ladingen in te nemen. Prins Napoleon bevond zich den IS dezer te Athene. Uit Petersburg wordt van den 25 dezer per telegraaf gemeld dat aldaar eene depeche van prins Mentchikoff ontvangen is, volgens welke.de werkzaamheden van de belegeraars van Sebastopol tot den 17 dezer nog- niet gea vanceerd waren. Op den 13 en 15 hebben de Russen met goed gevolg twee uitvallen gedaan een tegen de loop graven der Engelsclien en een legen die der Eranschen. Bij die gelegenheid zijn 14 Engelsehen en 9 Eranschen krijgsgevangen gemaakt, terwijl een aanzienlijk aantal van hunne manschappen door de bajonet gedood zijn en eene menigte geweren buit gemaakt is. Volgens telegrafisch berigt uit Brussel van den 26 dezer deelt L'independance beige mede, dat het oom mi té van den bondsdag te Frankfort den 23 dezer eene bijeenkomst heeft gehouden. Eene beslissing is echter nog niet gevallen. Bij de Ween er confereutien zullen Engeland, Frankrijk Oostenrijk en Turkije elk twee vertegenwoordigers hebben. Uit Parijs wordt van den 26 dezer per telegraaf gempld dat het gerucht, naar men zegt, algemeen geloof vindt dat de militaire conventie tusschen Oostenrijk Frankrijk en Engeland binnen 48 uren ggteekend zal worden. ElaEie. De koningin van Sardinië, wier dood reeds per telegraaf gemeld is, heeft de koningin-moeder slechts weinige dagen overleefd. Zij was de dochter van wijlen den aartshertog Reinier, ex-onderkoning van het Lombardisch-Venetiaansch koningrijk, en van Maria Elizabeth, zuster van koning Ka- rel Albert. Zij was den 12 april 1S42 getrouwd met haren neef, Victor Emmanuel, destijds kroonprins, die, zoo als men thans weet., den 23 maart 1-849 ten troon verheven is. Uit dit huwelijk zijn vier prinsen en twee prinsessen ge sproten. Beide koninginnen waren bij de geheele bevolking bemind, zoo dat men haar dan ook grooteu eerbied bewees. De koning is zeer bedroefd. De hertog van Genua, wiens droefheid zijne ougesteldheid verergerd heeft, bevindt zich, volgens de laatste telegrafische depeche, iets beter. Een telegrafisch berigt uit Turijn van den 26 dezer meldt dat het traktaat van Sardinië met de westersche mo gendheden in de kamer is overgelegd. Een additioneel arti kel van dat stuk houdt in. dat Engeland zich verbindt eene sardinisehe leening van 25 millioen francs te zullen bevor derlijk zijn. Spanje* De zitting der cort.es op 18 dezer werd besloten met het aannemen van het eerste artikel op de wet betreffende de recrutering. In dit artikel is het beginsel der geheele wet opgesloten. Deu 19 dezer hebben de cortes de andere artikelen van het wets-ontwerp behandeld en ze ten slotte alle aangenomen. Vervolgens is door eenige leden een voorstel ingediend, strekkende om door de cortes te doen verklaren dat de tegenwoordige regering, en vooral de hertog der overwin ning, niet langer in staat is om het land te regeren, hoe veel achting de ministers overigens persoonlijk ook mogen verdienen. Bij stemming is het voorstel verworpen met 13S tegen 69 stemmen. De staat van zaken in Spanje neemt meer eu meer een verontrustend karakter aan. Het is niet alleen in deu boezem der cortes dat betreurenswaardige discussion plaats hebben, maar de natie zelve schijnt geneigd te zijn zich nogmaals in den strijd te mengen en zoo de moeijelijkheden van het gouvernement nog te vermeerderen. De hoofden van de nationale militie zijn den 17 dezer bijeengekomen om den hertog der Overwinning een adres aan te biedende omverwerping van het ministerie ten doel hebbende. Natuur lijk moeten zulke stappen een geweldigen indruk op de be volking maken, in een oogenbiilc waarop de regering meer dan ooit zamenwerlc-ing en kracht behoeft. Het budget der hoofdstad voor het jaar 1S55 biedt, naar men zeker meent te weten, een te kort aan van 5,903,351 realen. De nieuwe hulpmiddelendie men nu zal moeten opsporen tot dekking van dit deficit, zullen moeijelijk te vinden zijn. 1© on i s cïbI and, Weenen 19 januarij. Men slaat weinig geloof aan de officiële verklaring van de aftreding des ministers v. Baum- gartner (hooge jaren en verzwakte gezondheid)vermits deze afgetreden minister naauwelijks den ouderdom van 61 jaren heeft bereikt cn men geene blijken eener verzwakte gezondheid aau zijnen persoon heeft kunnen bespeurener worden andere 'bedenkingen opgegeven als de aanleidende oorzaak van dit ontslag, deze zijn de toenemende moeije lijkheden om, in de tegenwoordige omstandigheden, in het geldelijk beheer van den oostenrijksclien staat op eene-regel matige wijze te blijven voorzien. Daarbij wordt opgemerkt dat de openbare schuld in de laatste jaren met een kapitaal van 600 millioen florijnen is verhoogd zonder dat er eene merkbare verbetering in de omloopende geldswaarde is tot stand gebragt. Berlijn 22 januarij. Gisteren is hier het orde- en kroonings- feest met veel luister gevierd. De minister van justitie is tot ridder der orde van den Zwarten Adelaar benoemd. Het plan van de gravin weduwe van Nassau gebo ren gravinne d'Oullremont, om te Neuland in Silesie een gesticht daar te stellen tot opvoeding van arme roomsclie weezen en tot verpleging van armen cn ziekenonder den naam van Grafelijk v. Nassausclie stichtingheeft cle koninklijk pruissische goedkeuring ontvangen. J£,E,anTterijjï«. Parijs 22 januarij. De Moniteur deelt een staat mede van de opbrengst der inkomende regi.en gedurende de maand december van liet jaar 1854 .vergeleken met het zelfde tijd vak van 1852 en 1853. Daaruit, blijkt, dat deze in het jaar 1S52 hebben 'bedragen 140 millioen, in 1853 141 i- millioeu en in 1854 meer dan 149 millioen. Deze vermeerdering van bijna tien millioen vergeleken bij 1852 komt bijna geheel voort uit de meerdere opbrengst der regten op de vreemde eu koloniale suikers. Behalve de boven alle verwachting gunstig geslaagde nieuwe leening is dit een bewijs te meer voor de ontzaggelijke hulpbron nen die Frankrijk bezit. De heer Magne zal minister van financien worden a'thans verzekert men dit ten allerstelligste. Deze benoe ming zal voornamelijk plaats hebben omdat, men een crea tuur van Fould in het kabinet vreest. De heer Rouher wordt alsaanstaand minister vau openbare werken ge dood ver wd. De beer de Persigny zal dan ministe- zonder portefeuille en de heer Pietriprefect van policie, tot de waardigheid van senator verheven worden. Volgens het dagblad La colonne van Boulogne waren aldaar sedert eenigen tijd geruchten in omloop, dat er nieuwe kampen zullen opgerigt worden in de nabijheid dier stad. Die ontwerpen uii zoudenvolgens nadere berigten van dat blad, binnen weinige maanden reeds gedeeltelijk 1en. uitvoer worden gebragt. Ook is er sprake ran een kamp dat beginnen zou bij de beroemde barak des keizers» en dat zich zou uitstrekken 1ot aan het kamp van Hon vault- Men wil weten dat eene commandaiairc maatschappij met een kapitaal van 10 millioen zal gevormd worden, die zich ten doel stelt om den grond te Parijs tot op 4000 meters te doorboren, ten einde daardoor1. de gesteldheid van dien grond te leeren kennenen 2. eene bron van ko kend water te verkrijgen, met welke men de baden, de waschinriglingen en de werkplaatsen zou voorzien en door behulp van welke men met zeer weinig kosten het eten zal kunnen kooken. Gisteren heeft een verschrikkelijke storm gewoed in de omstreken van Marseille. Omstreeks dertig palen van den elcctrischcu telegraaf zijn daardoor ter aarde geworpen. Er zal eene lol er ij van ]Q millioen daavgestelcl worden, met het doel om de voortreffelijkste werken van de groote tentoonstelling aan te koopen en daarvoor vervolgens loten uit te geven. De prinses Jcaclum Marat is van eene dochter be vallen. Volgens een telegrafisch berigt is prins Napoleon jl. vrijdag te Marseille aangekomen. Beursberigt 26 Januarij. 3 pet. 68,00. 4£ pet. 94.75. Het schip Mefjwrius, gezagvoerder F. Nepperus. is den 3 december 11. van Batavia naar Tagal gezeild om beladen te wordende equipage was in goeden staat. De stoomboot Télegra.phe, gezagvoerder J. de Groof, is zaturdag 11. nog van Antwerpen de Schelde afgekomen niettegenstaande reeds tot half weg cle rivier vol drijfijs is. Eene stoomboot naar Huil besleml insgelijks afkomende is bij Lillo wegens het ijs en den mist aan den grond ge-

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3