€ïteBsaeen4ea"a»al v&sa 5S5ea*5Eizeeo Zitting vau 16 Januari) 1855. Voorzitter mr. B. C. Cau. Afwezig de heeren mr. van Adrichem en van der Vlietdoor ongesteldheiden de heer L&ndsknegt, uitlaudig. Be notulen van 6 jaritmrij worden gelezen en goedgekeurd. Worden gelezen en voor kennisgeving en observantie aangenomena. een besluit v«n gedeputeerde statenhou dende vaststelling der gemeente-rekening over 1853, en h. eene nota van aanmerkingen op die rekening. De voorzitter deelt mede dat burgemeester en wethou ders uit deze stukken aanleiding genomen hebben aan den raad een nader voorstel tot wijziging der gemeente-begroo ting voor 1855 met intrekking van het besluit van 6 januarij, te doen. In die bcgrootiiig is namelijk voor goed slot der rekening van 1853 als ontvang gebragt /'380Ü, terwijl die rekening door gedeputeerde staten is geloten met een nadeelig $aldo vau /'1740, hetgeen voortspruit uit het daarop voorkomen van het saldo der rekening van 1851, hetwelk in de rekening van 1852 reeds was verantwoord, Waardoor dus op de begrooting van 1855 een mindere ontvang van ƒ5510 zoude ontstaan, liet dienstjaar 1S51 zal-echter de gunstige uitkomst hebben, dat de ontvangst de raming met 7200 zal overtreffenwaarom burgemeester en wethouders voorstellen op de begrooting voor 1855 ais eerste post in ontvang t.e brengen een prelevemeut van ƒ5600 op het vermoedelijk goed slot van 1851, waaraan zij de voorkeur geven boven de invoering een er buitenge wone belasting, ad 1710, voor 1 jaar; verder het artikel Jaarmarkt," uitgetrokken ad 20te ve'rhoogcn met 100, voor oukosten der weekmarktenen dus dit artikel te noemen //Onkosten voor de week- en jaarmarktenƒ120," en tevens de wijzigingen van 6 januarij jl. hier op te ne men. De raadaannemende het voorstel van burgemeester en wethoudersbesluita. tot intrekking van het besluit van 6 januarij tot wijziging der begroofing; b. de bc grootiiig voor 1S55 alsnu zoo als voorgesteld is te wijzigen en ter goedkeuring aan gedeputeerde staten op te zenden. Wordt besloten uit den post van onvoorziene uitgaven af- en overschrijving te vragen op bestedings- en onder houdskosten van bedelaars, ad ƒ5,32, ten einde het dooi de regering over 1851 gevraagde bedrag te kunnen'voldoen. Burgemeester en wel houders stellen voor te doen aan besteden het omrasteren der tweede houten binnenbrug, en in een volgend tijdvak te doen voorzien in andere ge vaarlijke plaatsen langs de havens; waartoe wordt besloten, terwijl door de leden van Dongen, Keiler en Ochlman wordt aangedrongen op het langer" doen branden der stads- lantaarns langs de havens. Burgemeester en wethouders worden, onder goedkeuring van gedeputeerde staten, gemagtigd om gedurende vier jaren onderhaudsch aan den tegenwoordigeu aannemer te besteden het onderhond der klokken en uurwerkendoch met voor behoud van het. contract telken jave te vernieuwen. Burgemeester en wethouders rapporteren op het in de laatste vergadering in hunne handen gesfelde rekwest- van de heeren Balom toelating van J. C. Bal Cz. als makelaar dat door den raad in 1S27 bet. g'etal makelaars voorloopig is vastgesteld op twee, met opdragt der benoeming aan burgemeester en wethoudersdat later van hooger hand aanschrijving is ontvangen dat die benoeming bij den raad behoorde; dat men in 1815 schijnt begrepen te hebben dat twee personen onder eene firma handelende slechts één makelaar zijndat burgemeester en wethouders echter geen noodzaak zien om het. getal te beperken dat, de adressant gun stig bekend isen zij dus adviseren het verzoek toe te staan door benoeming van J. G. Bal Cz. tot makelaar. Tot. die benoeming gaat de raad over, met bepaling dat het getal makelaars voortaan onbepaald zal zijn. Namens dc commissie tot, onderzoek van liet ontwerp- regjement van het algemeen armbestuur rapporteert mr. Eokkerdat de wet lot regeling van het armbestuur van 28 juiiij 1851 voorschrijft dat de bestaande reglementen zullen worden herzienen zoo er geene reglementen zijn zoodanige zuilen worden ontworpen dat voor liet algemeen armbestuur te Zierikzce den 26 februarij 1S20 een reglement is vastgesteld, en de commissie het dus van belang acht het algemeen armbestuur in staat te stellen om de reden te doen kennen tot het ontwerpen van een geheel nieuw re glement., in plaats van het oude ter wijziging aan te bie den. Conform het rapport wordt besloten. In handen der commissie van fabrijkage wordt gesteld een verzoek van J. Koole, aannemer van het onderhoud cler havendijken, over de uitlegging van het bestek. Burgemeester en wethouders leggen over liet proces verbaal der driemaandelijksehe opname van de leas van den gemeente-ontvanger, bedragende het saldo op 12 januarij .jl. in kas ƒ9199,07. Op voorstel van de commissie van fabrijkage wordt be- sloten ƒ120 aan 1e vragen uit den post voor onvoorziene uitgaven, tot opruiming van paalstompeu aan het hoofd, j Burgemeester en wethouders worden gemagtigd le doen aanbesteden het onderhoud van den nieuw gelegden dijk aan het hoofd voor 3-1 jaaren het leggen eerier kade op den Oosthavendijk en de kade langs de Brakkegraeht. Ten gevolge van de wijziging der gemeente-begrooting wordt gewijzigd de begeooting van het hervormd armbe stuur, wat betreft de oukosten voor verpleging van krank zinnigen. Hierna is dc openbare zitting- gesloten. 6uümlcmösd] c %i\öingen Londen IS januarij. De heer Cobden. beeft gisteren het woord gevoerd op eene meeting te Leeds, welke door 3000 personen werd bijgewoonden we'ice hij had bijeengeroepen met het doel zich t.egen den russischen oorlog te verklaren. De mayor weigerde het, voorzitterschap waar te nemen. De heer Cobden werd door zijn eigen staatkundige vrien den bestredenen verschillende oorlogzuchtige resolutien werden met bijna eenparige stemmen genomen. BS aas Saus «9. In diplomatieke kringen te Berlijn is men van meeuing dat het tusséhen Rusland en Oostenrijk lot eene vereffening zal komen. Laatstgenoemde mogendheid heeft zich nog niet tot den oorlog tegen Rusland verpligr. De interpre tatie van het waarborgspunt betreffende de herziening van het traktaat van 184-1 is zoo algemeen, dat de ooslenrijksche regering daardoor niet gebonden i3. Het door The daily news medegedeelde berig-t van eene op handen zijnde aansluiting van Zweden, bij de westersche mogendheden schijnt slechts een gerucht te zijn geweest; teu minste geen ander blad bevestigt het en The daily news zelf vindt goed er niet meer op terug te komen. In de herhaaldelijk besproken verklaringen van lord John Russell en andere engelsche ministersdat Ruslands integriteit hei lig zoude blijven, ligt waarlijk ook geen beweeggrond voor Zweden om zijne nëö-tmliteit op te geven, eu goed en bloed te verspillen alleenlijk om na het. sluiten van den vrede aan zijn magtigen nabuur een verbitterden vijand te hebben. Over bet algemeen beginnen de vredelievende uitziglen meer veld te winnenhoewel het van den anderen kant niet aan personen blijft ontbreken die weinig goeds van de diplomatieke onderhandelingen voor de zaak des vredes verwachten. Te Parijs schijnt men goed gestemd 1c zijn. In Pruissen daarentegen schijnt men weinig vertrou wen te stellen in de onderhandelingen. Dit. alles zijn ecliler natuurlijk niets dan gissingen. Dc eiscli van het berlijnsche kabinet, om bij de confer en tien tegenwoordig te zijn zou wel eens tot verwikkelingen en moeijelijkheden aanleiding kunnen geven, daar deze mogendheid, zoo als men weet, niet toegetreden is tot het traktaat van 2-december. Volgens berigten ia de engelsche bladen is het grootste gedeelte van de russische koopvaardijvloot iii c!e zee van Azof door den storm van 14 november vernield. Uit. Kerlsch i zijn dei-gelijke berigten ontvangen. Volgens telegrafisch berigfc uit Parijs van den 19 dézer meldt de Moniteurdat op den 30 dezer nog 35,000 man turksche en 11,000 man tnnesische troepen in do Krim uilen aangekomen zijn. Dit, getalgevoegd bij de 12,000 than die reeds ontscheept, zijn maakt een leger van ongeveer 60,000 man dat ouder bevel van Omer-pacha zal opereren. Sgmraje. Madrid 12 januarij. De commissie van het, budget zet hare werkzaamheden met, ijver voort. Eergisteren hebben de heeren Sevi.Hano en Madoz een treurig tafereel opgehangen van den staat der financiën. De minister van financiën heeft bepaaldelijk verklaard, dat zoo de cories op hef. einde dezer maand geen aanvang hadden gemaakt met deze kwestie in behandeling te nemen en den staat de noodige middelen niei; lieten om (eregeren, hij dan geen dag aan het hoofd van zijn ministerie zoude blijven, alsmede dat, hij de ver zekering kon geven dat zijn opvolger verpligt zoude zijn binnen acht dagen een algeheel bankroet aan te kondigen, Verschillende gemeente-besturen in de provinciën heb ben uit bezorgdheid voor onlustende regtenop de artike len van consumtie en de poortgelden opgeheven, en die ge meentelijke inkomsten door andere middelen vervangen. De ayuntamiento van Madrid houdt, zich bezig met het on derzoek der middelen om tot dat zelfde doel te geraken. De cortes hebben in hare zitting van heden met 125 tegen 40 stemmen het artikel aangenomen zoo als het door den markies van Albaïde is geamendeerd, en waarbij de onvereenigbaarheid van het mandaat, als afgevaardigde I met hef, bekleeden van openbare betrekkingen vastgesteld is. Den 13 zou de commissie tot het ontwerpen dier consti tutie haren arbeid bij die vergadering indienen, Weenen IS januarij. Bij keizerlijk bevel is de straf van het spitsroeden loopen bij het gelieele leger afgeschaft. Frankfort 6 januarij. Dc bondsvergadering houdt zich ernstig onledig met de opheffing- der speelbanken in de bondsstaten. De administration der Mcin-IVeserWitlenberger Maagdenburger en Thuringsche spoorwegen zijn dezer da gen door de pruissischc regering uitgenoodigd gewerden de noodige transport middelen in gereedheid te houden, voor liet vervoeren van een groot aantal troepen. De klagten over onveiligheid der openbare wegen in Zwitserland vermeerderen zeer. Ia onderscheidene kantons hebben zich talrijke rooverbenden georganiseerd. De armoede neemt op eene schrikbarende wijze onder de lagere klassen der bevolking toe. BTfiraMkirajb. Parijs 18 januarij. Uit een keizerlijk rapport blijkt dat de uilslag der leening de verwachting overtreft. Korsika Alge,-ie cu de meest verwijderde departementen niet mede- gerekend is ingeschreven voor 2,175,000,000 frs. Parijs alleen schreef voor 1398 niiljiocn inmet inbegrip van 150 millioen voor engelsche rekening. Duitscliland, Belgie en Zwitserland droegen 150 millioen hij. De inschrijvers zul len dus slechts een gedeelte dor inseiirijvmgs-sommen erlan gen en zullen de door hen gestorte kapitalen onverwijld terug moeten nemen. De wetgevende vergadering heeft met algemeene stem men het wets-ontwerp aangenomen, waarbij de regering- ge magtigd wordt om 110,000 man der ligting vau 1854 onder de wapens te roepen. De senaat heeft eergisteren aangenomen twee wets ontwerpen houdende toepassing van de wetten betreffende de afschaffing der doodstraf in civiele zakenen dc ten uit voerlegging van de straf van dwangarbeid op de koloniën Guadeloupe, Martinique cn la Reunion. Men zegt dat alhier een oosteurijlesch generaal ver wacht wordt om met den keizer het plan van den aanstaan den veldtogt vast 1e stellen, dat gemeenschappelijk door Oostenrijk en de westersche mogendheden gevolgd zoude worden, indien de onderhandelingen tot geen gunstige uit komsten moglen leiden. De Moniteur zegt dat de generaal Heard, adjudant van prins Jerome, en doctor Hutin, eerste geneesheer van het hotel der invaliden, heden naar .Marseille vertrokken zijn om er prins Napoleon, die men aldaar uit Konstaati- nopel verwacht, af te wachten. Prins Napoleondie zoowel om zijne oneenigheid mei; den opperbevelhebber als om zijne gezondheid de Krim verlaten heeftheeft aan den keizer eene memorie gerigt, waarin hij den generaal lievig aanvalt. Men wil heden en wel in goed onderrigte kringen weten, dat de prins, in weerwil van liet, berigt in den Moniteur dat een adjudant van prins Jéröme naar Marseille is vertrokken om hem af te wachten, toch niet naar Erankrijk terug zal koeren. Generaal Cancobert heeft van deu keizer de militaire medaille-ontvangen. Er zijn wederom geruchten in omloop als zoude de keizerin zich in gezegende omstandigheden bevinden. Dit gerucht is échter reeds zoo dikwijls uitgestrooid, dat het allezins bevestiging verdient. Beursberigt 19 Januarij. 3 pet. 68.65. 44 pet. 94.75. 3i'tsti)öingcn. Den 16 dezer is le Cardiff gearriveerd het seliip P/ioem'x, gezagvoerder J. E. Verhuist. Zijnde alles wel aan boord. De Engelsche schooner Springgezagvoerder Sparlings van Londen naar Brugge bestemd met lijnzaad, voor eeni- rren lijd nabij het Sluissché Gat gestrand, is na lossing der gansche lading in vlot water gebragt en zondag morgen door de stoomboot Prinses Marianne, te Vlissingen ia de marinehaven gesleeptom aldaar het noodige te repareren. li cm §4«o>H«k!b<a©4 die ScïaeMe. Dagelijksche dienst, uitgenomen des Zondags. Van Breskens op Vlissingen, 's morg. 7-4 ure. Van Neuzen op Vlissingen, namiddags 12-4 ure. Aran Hoedekenskerke op Neu zen 's morgens 11 j ure. Vau Vlissingen op Breskens, 's morg. 7 ure. Van Vlissingen op Neuzen, 's morgens S-4 ure. Van Neuzen op Hoedekens kerke, 's morgeus 10 ure.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3