MIDDELBURGSCHE COUR A N T. Zaturdag 9 December. N° 147. 1854. Doze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente ca Viis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,4-0. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgeus, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbckend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Öinnrnlmiöscljc {ftijMngen. ITBiddclhurg, 8 fifiecenaber. Wij herinneren onze lezers dat de munt biljetten, vervaar digd volgens de wet van 17 september 184.9, staatsblad no. '16, nog gedurende den loop dezer maand december bij de ontvangers der belastingen kunnen worden in betaling gegeven. Door do arrondissemenls-regtbank te Zierikzec is, ten gevolge der ontstane vacature door de benoeming van den regter nir. B. C. Cau tot burgemeester aldaar, de volgende lijst van aanbeveling voor die vacerende betrekking opge maakt: 1. mr. J. P- van der Bilt, kantouregter te Tholen 2. mr. W. H. Kroef, kantouregter te Brouwershaven; 3. mr. J. van der Poen, griffier bij liet kautongeregt te Zie- rikzoe. Volgens bekomen berigt is den 4 dezer, des morgens omstreeks-7 ure, ophot Nieuwezand een driemastschip aau den grond geraakt. De reddingseliokker in zee zijndebe merkte hetzelve toen het dag was en hield er naar toe ten 94 ure. Daar komende zag hij niemand meer op het schip, hebbende de ekwipagc hetzelve waarschijnlijk met de sloepen verlaten, liet schip zat toen tot aan het dek in het water; door de hooggaande zee kon hij niet op hetzelve komen, zijnde dc naam van hot schip hem onbekend. Volgens berigt van den G dezer, tc Rotterdam ontvan gen, is genoemd schip geheel verbrijzeld. Tot nog toe kan men niet. met zekerheid zeggen welk schip het isechter doen ccuigc wrakstukken, die men opgevischt heeft en waaronder zicli botervaatjes, waarop AVIL. gebrand staat, en ecu plank waarop A. VAN HOBOKEN te lezen is, maar al te zeer vermoeden dat deze ramp het te Rotterdam te huis beboerende fregatschip Heudrika gezagvoerder Ad miraal, hetwelk den 2G november uit Brouwershaven met eene bemanning van 82 personen, waaronder 42 passagierst naar Batavia vertrok, getroffen heeft. Van de ongelukkige schipbreukelingen weet men tot op dit oogenblik nog niets alleenlijk heeft men twee lijken, waarvan een een mansper soon (als heer gekleed) in het Brouwerhavensche zeegat en nog een ander drijvende gezien. Het is dus maar al te zeer te vreezeu dat allen ceii prooi der golven ziju gewor den. Onder het wrakhout dat te Rotterdam aaugebragt is, bevindt zich ook een groot ledig anker, waarop NOT1ER te lezen staat. Men kan als eene zeldzaamheid vernielden dat te ilulsteene gemeente van bijna 2400 zielen, in dc geheele maand november niet eene geboorte is aangegeven. Den 14 dezer wordt H. M. de koningin-moeder van haar paleis tc Socstdijk in de residentie terug verwacht. Het koninklijk nederlandsck meteorologisch instituut heeft van het bestuur der koninklijke zeil- en roei-ver- ceiiiging eene officiële mededeeling ontvangendat die verceniging eene premie van twee honderd gulden beschik baar stelt voor den gezagvoerder der nederlandsche vloot, die het bestovereenkomstig de voorschriften van het insti- stuuthet journaal zijner reis zal hebben gehouden. Deze premie zal uitgereikt worden twee jaren na den datum der uil loving, voor dat ingekomen journaal dat naar dc uitspraak van liet instituut het best aan de voor waarden zal hebben voldaan. Men verneemt met genoegen dat dc heer H. van llove, bij gelegenheid der jongst tc Brussel gehouden ten toonstelling van schilderijen, door Z. M. den koning van Bclgio benoemd is tot ridder der Lcopolds-orde. Teylers Godgeleerd genootschap te Haarlem heeft eene prijsvraag uitgeschrevenwaarin een kritisch overzigt ver langd wordt van hetgeen omtrent de overblijfselen der ou de Assyrische Babylonische en Perzische steden tot hiertoe aau het licht gebragt is (zouMioodig door enkele |afbeddin gen opgehelderd) voor zoo ver het kan strekken ter ver klaring der oorkonden en ter bevestiging der geschiedenis van de schriften des Ouden Verbonds. De prijs is een gouden eerepeiiniug ter innerlijke waarde van ƒ400. ESenoemius,ren en filesluiten. Z. M. heeft bij besluiten van den 4 dezer goedgevonden te benoemen: bij het wapen der infanterie, tot 2den luite nant bij het Jste regement den sergeant II. A. Dorre, van het 7de regement van het wapen; bij liet 2de regement de sergeanten J. II. Michaelis en E. P. J. Rochell, respeclivelijk van het lste en Sste regement van het wapen; bij het 3de regement den sergeant W. C. H. Eichholtz, van het korps, en den sergeant-majoor T. T. van der Werfvan het 7de re gement van het wapen bij het 4de regement den fourier E. M. A. Bijleveidvan het 2de regement infanterie; bij het .3de regement den sergeant D. J. A. Millioen van het korps; bij bet 6de regement. de sergeanten C. J. II. van "Vlierden en H. A. Callenfelsrespeclivelijk van het instructie-batail- lon en van het 4de regement van het wapen; bij het 7de regement. don sergeant J. T. Peuchenvan het korpsbij het Sste regement. den sergeant II. E. L. Prins, van het korps. Bij het wapeu der kavallerictot 2den luitenant bij het lste regement dragonders den wacht meester-titulair E. L. 11. van Lanschot llubrecht, van het 4de regement dragon ders; bij het 2de regement chagoudcrs den wachtmeester- titulair J. A. Diehlvan het 3de regement dragonders; bij het regement jagers te paard den wachtmeester W. van Ling en den opper-wachtmeester E. Siemerink, beiden van het 4de regement dragonders. Bij het korps ingenieursmineurs en sapeurstot lui tenant-kolonel den majoor E. Mekern; tot majoor den ka pitein der lste klasse P. II. van der Kemp tot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant G. G. van der Hoeven; tot lsten luitenant den 2dcu luitenant A. C. Lorentz, al len van het korps. Bij het wapen der infanterie van het leger in Oost-Iudie, tot 2den luitenant den sergeant J. van Weeren, van het 3de regement infanterie. Bij koninklijk besluit van den 2 dezer is aan den heer A. Calandgewezen hoofd-iugenieur van den waterstaat van de lste klasse, verleend een pensioen ten laste van den staat, ten bedrage van J 1970. Marine. Zr. Ms. stoomschip Cycloop zal zoodra zijne tegen woordigheid te Elseneur kan gemist worden terstond naar Vlissingen vertrekken, om iu het dok aldaar de uoodige herstellingen te ondergaan. Aan boord van Zr. Ms. stoomschip Sindoro, lig gende te Hellevoetsluisis geplaatst de luitenant ter zee 2de kl. P. Koning, ter vervanging van den luitenant ter zee 2de klasse W. U. baron van Heerdt, die op non-activiteit is gesteldterwijl dc officier van gezondheid 2de kl. J. II. Lente, mede non-actief, vervangen is door den officier van gezondheid 2de kl. S. J. Goosscn. Ziju de omloopende ge ruchten waar, dan zal dit stoomschip na eenige herstellin genwaartoe het thans in de drooge dok ligt, spoedig eene bestemming naar Oost-Indie ontvangen. Men meldt uit Curapao van den 29 september liet volgende: //Gisteren is Zr. Ms. brik de Arend, kommandaut Yol- mer Kiiollacrt, uit deze haven naar Laguayra vertrokken. Den 5 september is Zr. Ms. schooner de Wesp, komman daut Kip, van hier naar Santa Maria gezeild, en wel ten gevolge van een verzoek van nederlandsche onderdanen aldaar, die een aanval der opstandelingen van Cienega te gen Santa Marta verwachtten." Verschillende KerSgten. Volgens opgave van het, ministerie van financiën is aan dc verschillende kantoren van 's rijks aoeijnscn over de maand november jl. op nieuwe rekening ontvangen aan suiker- accijns, in hoofdsom, opcenten en collectief zegel een bedrag van 6870,354 Volgens mededeeling vau Zr. Ms. con sul-generaal te Carracas, zijn te Carthagcna gedurende het eerste halfjaar van 1854 aangekomen en vandaar vertrok ken 10 nederlandsche schepen. Door aansluiting der tele graaflijnen in Wallachije aan de oostenrijksche is liet telcgraaf- kantoor te Bucharest met de nederlandsche kantoren in ver- I binding gesteld. In de maand november zijn over den Rijn-spoorweg vervoerd 28,071 reizigers. De opbrengst is geweest van reizigers./35,802.374, van goederen/15,057.76; te zamen f 50,860.134. Over den Hollandscheg.spoorweg zijn in november vervoerd G8,352 reizigers, en is ontvangen van reizigers 65.4SJ.—van goederen ƒ14,407.544; te zamen 79,888.694. H. M. de koningin heeft een fraai geschenk gezonden voor eene loterij ten behoeve van de H. Vincentius-vereeniging. Voor de verloting van dames- handwerken, te houden op den 19 jaiiuarij e. k. te Amster dam is als bijdrage, aan de Anua-Paulowna-vereeuigiug door H. M. de koningin-weduwe, een zeer net bewerkt canapé-kleed gezonden. Ook heeft H. M. de koningin een fraaijen zilveren rijk vergulden bouillonkop en scho tel en lepel geschonken als bijdrage tot de verloting, die de vereeniging Hulpbetoon aan eerlijke eii vlijtige armoede te Amsterdam in het laatst van janu.trij denkt te houden. Btiirgcrlijlteii Staiitl. In dc afgeloopene maand november zijn ingeschreven in de Registers van den Burgerlijken Stand te Middelburg, als: Gehuwd, 21 paren. Geboren, 41 kinderen; 19 van het mannelijke en 22 vau bet vrouwelijke geslacht. Overleden, 38 personen, 18 vau liet mannelijke en 20 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 8. Onder liet getal der overledenen zijn begrepen 5 personen die elders ziju gestorven. Van de overledenen warenbeneden den ouderdom van een jaar 8van 1 tot 54; van 5 tot 10, 1van 10 tot 150 van 15 tot 20, 0; van 20 tot 25, 1 van 25 tot 30, 1 van 30 tot 352van 35 tot 402van 40 tot 451 van 45 tot 501van 50 tot 55,1; van 55 tot 605 van GO tot 652van 65 tot 70, 4; van 70 tot 75, 2; van 75 tot 80, 2; van 80 tot 850van 85 tot 90, 1. Vlissingen, als: Gehuwd, 13paren. Geboren, 25 kin deren; 12 van liet mannelijke en 13 van het vrouwelijke geslacht. Overleden, 31 personen, 15 van liet mannelijke en IC van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 3. Onder dc overledenen ziju begrepen 1 militair ia het hospitaal en 6 personen die elders gestorven zijn. Van liet getal overledenen warenbeneden den ouderdom vanl jaar, 10; van 1 tot 5 jaar oud, 8; van tot 10, 1; van 10 tot 15 0van 15 tot 201 van 20 tot 258 van 25 tot 30, 1 van 30 tot 350van 33 tot 40, 0; van 40 tot 45, 1 van 45 tot 50, 2; van 50 tot 53, 0; van 55 tot 602van 60 tot 65, 0; van 65 tot 70, 3 van 70 tot 750van 75 tot 80, 1. Goes, als: Gehuwd, 11 paren. Geboren, 17 kinderen, 10 van liet mannelijke en 7 van het vrouwelijke geslacht. Overleden, 23 personen, 10 van liet mannelijke en 13 van het vrouwelijke geslacht. (Waaronder 3 personen elders ge storven.) Levenloos aangegeven, 2. Van liet getal overledenen warenbeneden den ouderdom van 1 jaar, 4 van 1 tot 5 jaar oud2van 5 tot 102 van 15 lot 20, 1van 30 tot 35, 4; van 35 tot 401 van 45 tot 50, 1 van 55 lot 603van 60 tot 651 van G5 tot 70, 1 van 70 tol 75, 1 van 75 tot SO, 1 van 80 tot 85, 1.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1