<3uitrnlanö6cl]f föijïrmgm. cier van gezondheid der 1ste klasse op de nederlandsche be zittingen ter kuste van Guinea R. Boomsma, verleend de titulaire rang van eersten officier van gezondheid der 1ste klasse. Z. M. heeft bij besluit van den 16 november .ophet daar toe door hem gedaau verzoekaan den kapitein der infan terie van het leger ii Oost-Indie E. Crenathans met verlof hier te landeeen eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, onder toekenning van pensioen. Bij koninklijk besluit, van den 2t november heeft Z. M. goedgevonden den kapitein A. W. Voltelenplaatselijk ad judant der 1ste klasse te Veulo, op pensioen te stellen en liet bedrag daarvan te bepalen op 1005. Z. M. heeft bij besluiten van den 21- en 3C november goedgevonden 1. te benoemen: bij den plaatselijken staf tot kapitein en plaatselijken adjudant der 1ste klasse den lsten luitenant M. 11. ter Linden, plaatselijkea adjudant der 2de klasse te 'sHage; tot 2den luitenant en plaatselijken adjudant der 2de klasse te Venlo den sergeant-majoor W. H. A. Gersom, van het instructie-bataillonbij wapen der infanterie: bij den staf van het wapen tot lsten luitenant den 2den lui tenant J. A. de Yassy van dien staf, werkzaam bij de ko ninklijke akademie voor de zee- en landmagt; bij het rege- ment grenadiers en jagers, tot 1ste luitenants de 2de luits. jhr. 11. L. r. Hovy, W. A. baron Mulert tot de Leenikule en hoogstdcszelfs ordonnance-officier den 2den luitenant K. J. G. baron van ilardenbrockallen van het korps; bij het 1ste regement infanterie, tot lsten luitenant den 2dcn luitenant C.M. W. Kamps, van liet korps; bij liet 2de re gement infanterie, tot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant E\ Stoltenhoff, van liet korpsbij het 4de rege ment infanterie, tot lsten luitenant den 2den luitenant W. G. Weicr, van het 3de regement van het wapen, en bij het gcnecskuudig personeel der landmagt, tot officier van gezondheid der 1ste klasse den officier van gezondheid der 2de klasse A. M. Verhoef, van dat personeel; 2. over te plaatsen: bij het regement grenadiers en jagers den kapitein J. C. Hinlópenvan het 2de regement in fanterie, cu 3. aan den majoor der artillerie T. Broersdie bij be sluit van den 18 november op pensioen is gesteld, bij het verlaten van de dienst alsnog den rang van luitenant- kolonel toe te kennen. marine. Volgens berigt van Zr. Ms. consul te Elseneur waren aldaar den 9 november jl. ter reedc geankerd Zr. Ms. stoom schepen Amsterdam en Cycloop, derwaarts gezon den tot bevordering van den terugkeer naar Nederland uit de Oostzee vau bodems met granen beladen. Den 12 nov. zijn door eerstgenoemd stoomschip zes kof schepen, met granen beladen naar Nederland bestemd, op sleeptouw genomen en door liet Kattegat gevoerd. Den 15 is de Cycloop, na ontvangen telegrafisch berigt van Zr. Ms. consul te Koppenhagenderwaarts vertrokken om 3 vaartuigen te slepen welke door tegenwind werden opgehouden, doch aldaar komende was de wind zoodanig veranderd dat die schepen met verscheidene anderenzon der gesleept te worden door liet Kattegat konden zeilen. Den 19 dier maand zijn door de Cycloop op sleeptouw genomen en tot het vuurschip Erindelen gebragt een Ne derlandsche schooner, bestemd naar de Maas met 80 lasten, rogge en een Ilanoversch kofschip, insgelijksch naar de Maas bestemd met 40 lasten rogge. De staats-conrant is van eeue officiële zijde in staat ge steld te herigten, dat 's rijks stoomschip Cycloop, het welk niet ver van Elseneur was aan den grond geraakt, zonder schade en zonder hulp weder in vlot water is ge komen. Het ctat-major van de met 1 december te Helder in dienst gestelde schooner niet hulp-stoomvermogen Mon- trado is als volgt: luitenant ter zee lste kl. J. Andreac, kommandant; luit. ter zee 2de kl. G.Lambers, 1ste officier; de luitenants ter zee 2de kl. C. A. L. H. baron van Heec- kcren E. II. P. van Alphen en W. Sluyterman van Loo; officier van gezondheid H. L. Vernhoutofficier van admi- lustra tie 3de kl. F. C. Schaaljé, scheepsklerk J. P. Eaubcl. Hiirgerlijke Stand. r yl^ssingen, van 25 november tot 2 december. 'jGenuwfl C. van der Heyden jm. met M. van Ginnekens jd. '-%aljpnM. J. van der Hoofd geb. Hoffmand. E. Dom- d. C. J. van Poclvoorde geb. Kaul, z, Jf£*r3n-<»r Inui{b4geb. van Zalingen. z. E. C. Kalbfleisch g&O'ciiioel ?.l, J. Verhaar geb. Besz. J. Paber geb. faketewgi f d. J. M. Kiviets, z. P. van den Bovenkamp dta Exter, z. Overleden: A. Busquet, gehuwd met M. de Visser47 j. J. Launoy, z. 10 w. C. van Kleven, d. 8 m. E. Valk hof, jm. 20 jaren. G. S. Stecher, z. 7 maanden. Goes, van 25 november tot 2 december. Gehuwd: S. K. Moeliker jm. met C. W. Rontons jd. Bevallen: A. Clement geb. Vcrstelle, z. M. Noordijjke geb. Oranje, z. M. van Heel geb. Steendijkz. D. M. Risseeuw geb. van den Bree, d. Overleden: G. H. Verheule, z. S j. C. Vret.ke, man van M. Poelman Goossen, 31 j A. L. Verduyuz. 3 m. A. Matthijssen, wed. J. Allemekinders37 j. C. Touwd. 5 j. Zierikzee, van 25 november tot 2 december. Bevallen: R. Erenk geb. Erenk, d. L. Wierkx geb. Ver- doorn z. L. Hogerheyde geb. Kas. J. Geradts geb. de Jonge, d. E. lloltus geb. Welling, d. OverledenD. Corbeelwed. J. van der Velde69 jaren. P. Beekman, z. 5 w. A. Stroop, wed. J. Haringx, 84j. M. M. Sybrandse, vrouw van G. Yollebregt, 44 j. P. van Schelven, jm. 28 j. H. E. Perrenoud, weduwn. 78jaren. M. C. Gillesse, jouged. 22 jaren. Hulst, van 15 tot 30 november. Gehuwd Erederik Johannes Heyman jm. met Johanna Theresia Malefason jd. Overleden: Rosalia Erancisca Heyman, 4 maanden. Pe trus Johannes Willems, 2£ jaar. Engeland. Londen 29 november. Prins Albert zendt aan elk der officieren van de in de Krim zijnde grenadiers der garde» waarvan hij kolonel is, een met zeehondenvellen gevoer- den jas. Het grootste gedeelte der voor het expeditie-leger be stelde houten huizen is afgeleverd en ligt te Portsmouth ter inscheping gereed. Zij zijn ligt gebouwd en kunnen zonder veel tijdverlies opgezet en weder uit elkander genomen worden. De schout-bij-nacht Bruce heeft het hem aangeboden kommando over het britsche eskader in den Stillen Oceaan aangenomen. De koningin laat thans op het kasteel van Windsor een telegrafisch bureau ^ot stand brengen, dat in directe verbinding met de ministcrien zal staan. The times zegt uit eene zekere bron vernomen te hebben dat liet gevoelenhetwelk dat blad geuit heeft be treffende den staat der schatkist, op eene dwaling berust en dat aan het plan om eene leening te sluiten geen gevolg zal worden gegeven. Volgens eene naauwkeurige opgave zijn niet minder dan 25 russische generaals en admiraals in den tegenwoor- digen oorlog buiten gevecht gesteld. Volgens telegrafisch berigt uit Londen van den 2 dezer, des namiddags 2 ure, sprak men ter beurse van een nieuw ministerie. liet berigt daarvan is gunstig opgenomen. Oos tenrijk zoude een offensief en defensief traktaat met de wes- tersche mogendheden gesloten hebben. Rusland. Men weet dat liet vuur der batterijen voor Sebastopol volgens eene depcclie van prins Meutcliikoff, in den avond van den 18 november bijkans had opgehouden. Eene de- peche uit Therapia van den 16alzoo van twee dagen vroe ger en door den Moniteur medegedeeld houdt in dat met uitzondering van liet vuur der batterijen alle operatien van het beleg geschorst waren. Er valt dus aan dc waarheid van het feit niet meer te twijfelen. De versterkingen welke naar de Krim gezonden worden zijn aanzienlijk. In dc zoo even gemelde tijdingen uit Koustautinopel van 20 november wordt een treurig tafercel opgehangen van de schade welke de storm van den 14 te voren heeft veroor zaakt. Niet minder dan 32 engelsclie transportschepen leden schipbreuk, waaronder de schrocfstoouibooten Prins en Zee- nymphdc eerste die de winterkleederen voor de armee en veel geld aau boord hadis niet de manschap vergaan. De Donau, Breuta, Minna, alsmede het linieschip Sanspareil hebbeu 5 voet water in het ruim. Het schroeflmieschip Agamemnon strandde doch bleef vlot. De raderstoomboot Samson verloor zijne machine. De Retribution moest alles over boord werpen. Dc hertog van Cambridge heeft in le vensgevaar verkeerd. Slechts met moeite heeft de stoomboot Terrible zich gered. De Eranschen verloren de linieschepen Henri IV en Plutonde Valmy verloor het roer. Een groot gedeelte van de vloot wordt voor Konstantinopel ver wacht. Het russische antwoord op de pruissische nota verklaart dat de keizer wil onderhandelen op de volgende vier grond slagen: 1. de vijf mogendheden waarborgen gezamenlijk de regt.cn van de christelijke onderdanen der Porie, zonder onderscheid van geloofsbelijdenis; 2. algemeen protectoraat van de rijf mogendheden over de vorstendommenop de grondslagen van de besitaandc traktaten tusseheu Rusland en de Porte; 3. herziening van het traktaat van 1811eu 4. vrije scheepvaart op den Donau. Volgens telegrafisch berigt uit Marseille van 1 december is de Nile akkar aangekomen met berigtcn uit Konstanti nopel van 20 november, volgens welke 17 engelsclie trans portschepen hadden schipbreuk geleden cu daarna verbrand waren. Uit de Krim verneemt men dat na den slag bij Inkcr- mann er een zwakke uitval uit Sebastopol had plaats gehad, die echter teruggeslagen was. 4000 Russen hebben getracht op den 7 november Eupa- toria te bemagtigendoch werden afgeslagen. Den 19 november hebben op nieuw in de Zwarte zee stormen gewoed. Omer-pacha zal met 68,000 man in de rigting van Eok- schan oprukkenAckmct.-pacha zal Babadag met' 30,000 man bezetten en de voorhoede van 5000 man in de Do- brudscha gestationueerd worden. Het hoofdkwartier zal te Giurgewo gevestigd zijn. Uit Petersburg wordt per telegraaf van den 30 novembei- gemeld dat, volgens eene depeche van prins Mentcbikoff, het bombardement den 22 november nog voortduurde, maar slechts van tijd tot tijd en zwak. De verliezen en de schade daardoor aan de fortificatiën veroorzaakt, waren dan ook onbeduidend. Overigeus niets nieuws. Te Parijs was deu 30 november liet gerucht in omloop dat liet engelsclie ministeriemet uitzondering van drie stemmen, zich voor het sluiten van een eervollcn vrede verklaard zou hebbenindien de keizer van Rusland de vier guaranties! zonder voorbehoud aanneemt. Men vindt liedeu die meeueu dat het tijdstip gunstig is om te onder handelen omdat de heldhaftige verdediging van Sebastopol den keizer van Rusland toelaat toe te gevenzonder zich al te zeer te vernederen. Volgens telegrafisch berigt uit Parijs van den 2 dezer heeft, naar berigten uit de Krim van den 17 november, de generaal Canrobert de vloot terug gezondenmet behoud slechts van de volstrekt noodige schepen. De veiligheid der belegeringswerken wordt daardoor volstrekt niet in de waagschaal gesteld. Het beleg volgde zijn loop. Sedert den slag van lukermann zijn de geallieerden niet meer dooi de Russen aangevallen. Uit Londen wordt van den 2 dezer per telegraaf gemeld dat ter beurze het gerucht liep, dat van lord Westmore land den britschen gezant te Weenen, eene telegrafische depeche is ontvangen, houdende dat liet traktaat tusschen Oostenrijk en de westersclie mogendheden geteckend is. Spanje. Madrid 24 november. Men merkt op dat het gouverne ment huiverig is om aan de nationale militie in sommige plaatsen hare wapens terug te geven. Heden heeft er eene langdurige bijeenkomst plaats gehad van Epartero met O'Donuell. Naar men wil weten moet de eerste aan den laatstcn verklaard hebben, dat hij op hem rekende als nieuwe miuister, alsmede op eenige ande ren van het tegenwoordige kabinet.j De jimbtgenootcu van O'Donnell moeten bij hemer opgaan gedrongens hebbe- om althans voorloopig in het ministerie te blijventen einde zich met het leger te kunnen bezig houden. Het ministerie is zamengesteld, en wel als volgtEs- partero, president van den ministerraad; O'Donuellmini ster van oorlog; Luzuriaga, buitenlandschc zaken; en San ia Cruz, binnenlandsche zaken. Men verneemt dat de regering besloten is belangrijke bezuinigingen in te voeren bij den staf van het leger, die een allcraauzienbjkst deel van het budget verslindt. Dc democratische partij zal door hare vertegenwoor digers in de cortes onder meer anderen doen voorstellen de afschaffing van accijnscn en van alle belastingen op de levensmiddelenalsmede eene wetdie dc ministers per soonlijk cu geldelijk voor hunne daden verantwoordelijk sielt. Volgens telegrafisch berigt uit Madrid van den 1 dezer is in de zitting der cortes dien dag met 206 tegen 21 stemmen beslotendat de troon van koningin Isabella en hare dynastie tot grondslag zullen strekken voor de tegen woordige staatkunde in Spanje. Puitschlanil. Berlijn 30 november. Heden zijn de kamers door den ko ning geopend. In de paragraaf over dc buitenlandsche aangelegenheden betuigt dc koning zijn leedwezen over den

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2