Guitrnlanhscljc Üijtringm. Verkochte Onroerende Goederen. Onder Middelburg, in Havcnzigt8 november 1854: De Hofstede en Landen van wijlen den landman M. Fret, onder de gemeente Koudekerke. in vier afzonderlijke koo- pen te weten: 1. de hofstede met de gebouwen enz., lasten f 125,12j, werd verkocht voor 9100; 2. eene partij weilandlasten ƒ26,92 voor 3300; 3. gedeeltelijk bouw en gedeeltelijk weiland, lasten 18,09£, voor 1359, en 4-. weiland, lasten 40,14voor/3010, Stateii-fiieiieraAl. Tweede Kamer. Zitting van 14 November 1854, In deze zitting zijn achtereenvolgens aangenomen zonder bcraadslagiugliet wets-ontwerp tot vaststelling der begroo ting van uitgaven voor de algemeene landsdrukkerij voor 1855 en de wets-ontwerpen tot naturalisatie van G. Ger- hards, H. R. F. Wüste, A. A. C. Couteron, H. Pfister, W. T. MartenR. Mac MillanJ. R. D. SchlüterH. G. Fromberg, F. L. F. Chavannes en J. J. F. Eras. De commission van rapporteurs: 1. voor de hoofdstukken III, IV, V, VII; VIII en XII der staaatsbegrootiug voor 1855 en voor de wet op de middelen; 2. voor het in overweging nemen van het voorstel van den heer Wintgens betrekkelijk de instelling van plaatselijke raden van gezond heid; 3. voor het voorloopig in overweging nemen van het voorstel van den den heer van Hoëvcll en vier andere leden tot afschaffing der accijnsen op den turf en de steenkolen, hebben hare eindverslagen daaromtrent ter tafel gebragt. De kamer heeft bepaald dat de beraadslagingen over de begrootings-wetten zullen aanvangen op maandag den 20 november aanstaaudcen dat de vraag omtrent het nader in overweging nemen der beide andere voorstellen van wet achtereenvolgens zou behandeld worden op heden (vrijdag) aan te vangen des voormiddags ten elf ure. Nadat de kamer voor eenige oogenblikken was overgegaan in comité-generaal zijnna de heropening der openbare zittingnog door de commissie voor de verzoekschriften ver slagen uitgebragt omtrent eenige in hare handen gestelde adressen. Engeland. Londen 14 november. Tegen heden namiddag is er een geheime raad onder het voorzitterschap der koningin aan gekondigd. In dezen raad zal omtrent de bijeenroeping of de verdere verdaging van het parlement een besluit worden genomen. Lord Palmerston heeft waarschijnlijk ter zake van dien geheimen raad zijne reis naar Parijs tot morgen uitgesteld. Eergisteren werd prins Albert, terwijl hij van de jagt naar het kasteel van Windsor terugkeerde, door een per soon die met een stok gewapend was in belcedigende taal aangesproken, ten welken einde hij plotseling uit een huis was te voorschijn gekomen. Toen de kapitein Du Plat hierop toeschoot, hield hij niet op zijn stok dreigende naar den prins te keeren. Hij werd onmiddelijk in verzekerde bewaring genomendoch daar den volgenden dag geen aaiir klagt tegen hera ingediend werd, werd hij veroordeeld tot ecne maand dwangarbeid wegens een aanval tegen den constable die hem in verzekerde bewaring bragt. De electro-magnetische telegraaf, bestemd om Sardi nië met Algerie te verbinden, beschouwt men als het begin ccncr linie die lot Egypte en later tot Engelsch-Indie zal worden uitgestrekt. Ook moet de regering zwanger gaan van het denkbeeld van ecne tweede telegrafische verbinding tusschcn Londen en Calcutta. Volgens dat ontwerp, zoo melden althans de berigtcn uit Iudie, zoude deze linie in 5 sectiën verdeeld worden. De twee eerste zouden langs de kust van Bclulchistan loopen en de oevers van de Per zische golf volgen. De derde sectie, uitgaande van de golf van Pcrzic, zoude den loop der Eupliraat volgen, over Aleppo gnan en te Antiochic eindigen; de vierde zou door Kfeïp^Azie tot Scutari loopen. Eenmaal in Europa, zoude de verbinding geene moeijelijkheden ondervinden. Men denkt jjïat jiut mijnt binnen een jaar zal kunnen worden uitgevoerd. In onderscheidene steden worden tegenwoordig de v^datfehjkc loodcu buizen in pompen en regenbakken door Aha- p ij pen vervangen die gebleken zijn vele jaren of/lkisöhndigd te blijven en niets nadeeligs voor de gezond heid te bevatten gelijk eerstgeuoemde. Rusland. Volgens den'-Jfaats-Anzeiger fiir Wurtemberg zouden dc ouderliamfeBrmen tusschcn Pruissen en Oostenrijk, icr zake van do/russisch-turkschc kwestie, een gunstigen \cer lïSjJjtyp*gi^cmen. De eerstgenoemde mogendheid zen belangrijke concession aan het. Weener-kabinet gedaan hebben, waardoor eene volledige schikking niet meer in twijfel kan getrokken worden. Deze concessien be staannaar men hoort verzekeren, in de volgende pun ten 1. treedt Pruissen volkomen toe tot de vier be kende van Rusland gcëisclite guarantien of grondslagen voor den vrede2. voegt het hierbij de voorwaarde dat, welke ook de uitslag van den tegenwoordigen oorlog moge zijnOostenrijk niet. verder dan deze vier grondslagen zal gaan; 3. zal de bondsdag door Oostenrijk en Pruissen gemeenschappelijk uitgenoodigd worden om tot deze vier grondslagen toe te treden, na welke toetreding het duitsche verbond Oostenrijk en Pruissen te Petersburg zullen doen verklaren, dat het aannemen dier grondslagen door Rusland volstrekt noodig is ter herstelling van een hechten en duur- zamen vrede in Europa4. wordt aan Oostenrijk de bijstand van Pruissen en van het duitsch verbond toegezegd, niet alleen in geval dit rijk op zijn eigen grondgebiedmaar ook indien het in de vorstendommen mogt aangetast worden; 5. zal aan dc militaire bonds-commissie worden opgedragen voorloopige maatregelen te nemen om deze besluiten met nadruk en vastheid ten uitvoer te kunnen brengen. Naar men verder weten wil, zouden deze voorslagen van het pruissische kabinet met bevrediging eu bereidwilligheid door den graaf Buol ontvangen zijn. De nadere bevestiging van dit alles moet echter nog afgewacht worden. Het is intns- schen een goed voorteeken dat de mededeelingen daarover uit Weenen ontvangen overeenstemmen met die uit Berlijn. Ook uit Weenen hebben de tijdingen heden een gunsti ger karakter. Vooreerst wordt daarin gezegd dat de voor- genomene recrutering van 80 of 100,000 man geschorst is, en wel uit hoofde de staatkundige gezigteinder een minder donker voorkomen heeft. Ten anderen wilde men te Wee nen weten dat Rusland in de daad geneigd zou zijn om op den grondslag der vier bekende guarantien met Oosten rijk onderhandelingen te openen. Het zelfde wordt uit Berlijn gemeld, met dat verschil dat Rusland daartoe de bemiddeling van Pruissen verkozen zou hebben. Het oos- tenrijksche antwoord is, naar men zegt, den 12 dezer te Berlijn aangekomenmaar was dien dag nog niet in het ministerie van buitenlandsche zaken overgegeven. De officiële dcpcches van lord Raglau stellen ons in staat liet gebeurde bij Balaklava op den 25 en 26 October juist te bcoordeclen. Het verlies der Engelschen was in de bcrigten van den correspondent van The times te hoog en in de depeche van generaal Canrobert te laag opgegeven. Het getal dooden bedroeg van de Engelschen op die dagen 190 en dat der gekwetsten 365. De offensieve beweging van Liprandi was in zoo verre gunstig voor de Russen, dat. zij lord Raglan het grootste gedeelte van zijne reeds onbeduidende ligte kavalleric kostteen hem dwong zijne krachten te concentreren. Het hoofddoel der Russen even wel: om dc belegeraars uit huune de vesting onmiddelijk bedreigende stelling te verdrijven, werd niet bereikt. De veroverde redoutes waren zeer gebrekkige werken en zoo slecht bezetdat zij bij een aanval van troepen-massa's ter naauweruood eene seconde weerstand konden bicden, en had de ligte cngelsche kavallerie zich niet, naar het schijnt ten gevolge van eene verkeerd opgevatte order, tot een dollen aanval laten verleidendan zouden de manoeuvres vau Liprandihoewel met degelijkheid uitgevoerdgeheel en al zonder beteekeuis gebleven zijn. De aanval der Russen op de divisie van generaal de Lacy Evans liep ten hunnen nadeele uiten de engelsche bladen zien daarin ecne vergoeding voor de door de britsche krijgsmagt, gedurende de twee vorige dagen, geleden verliezen. Volgens een telegrafisch berigt uit Parijs van den 14 dezer verneemt men uit eeue goede brondat het fransche gouvernement het voornemen heeft om biuuen zeer korten tijd nog 50,000 man troepen naar de Krim af te zenden, Engeland zal de helft in de kosten dragen. De russische gezant vorst Gortschakoff heeftvolgens een telegrafisch berigt. uit Weenen van den 14 dezer, dien dag officieel aan graaf Buol ter kennis gebragt dat Rusland bereid is regtstreeks met Oostenrijk te onderhandelenop den grondslag der bekende vier voorwaarden. Uit Londen wordt, volgens een telegrafisch berigt van den 14 dezer, gemeld dat eene derde editie van The times het volgende berigt bevat: k De tijding van den uitval was maar al te waar. Uit goede bron geputte berigtcn melden dat de engelschen een zeer aanzienlijk verlies hebben geleden en drie hunner gene. raals gekwetst zijn. Volgens nader ontvangen tijdingen zijn de Russen op het laatst met een verlies van 3000 man teruggeslagen." Een telegrafisch berigt uit Marseille van den 15 dezer meldt, dat met de Sinaï berigten zyn ontvangen uit de Krim tot den 3 dezer. Het stormloopen was bepaald op den 5. Van de 8000 vrijwilligers, die zich daartoe hebben aangegeven, zijn er 1000 door het lot aangewezen. Prins Napoleon zal de stormkolonnes aanvoeren. Zij zullen liet. eerst de forten van het kerkhof aanvallen, liet ongeduld der troepeu was als 't ware koortsachtig. De gezondheidstoestand der stad was verschrikkelijk cr is gebrek aan water. De zee werpt dc daarin gevvorpenc lijken terug. In bet hospitaal zijn 2000 zieken bij een brand omgekomen. Het vuur der vesting verminderde van dag tot dag. Men verwachtte een wanhopigen tegenstand in het binnenste dei- stad. De huizen zijn gebarrikadeerdvan kanonnen voor zien en als 't ware in kleine vestingen veranderd. Men had op nieuw vier russische schepen iu de haven doen ziuken. Volgens een telegrafisch berigt uit Parijs van 16 dezer is in eene depeche van lord Raglau door den engelschen ambassadeur aan dc fransche regering medegedeeld, dat bij het gevecht op 6 dezer het getal vijanden dat in den Almaslag overtrof. Het verlies der Russen is ont zettend; dat der onzen zeer groot. De generaals Brown, Adams, Buller, Torrens, en de majoor Bentiuck, die ge kwetst werdenbeviuden zich vrij wel. liet gedrag der troepen was bewonderingswaardig. Duilsclilaiitl. Frankfort 13 november. II. M. dc koningin der Neder- lauden is eergisteren hier aangekomen en heeft haar intrek in het hotel Zum romischen kaizer genomengisteren heeft II. M. onze stad weder verlateu en zicli naar Weimar begeven. Eergisteren avond werd ter barer cere door den nederland- schen gezant alhier eene sehitterende soirée gegeventot welke de leden van het corps diplomatique en andere hoogc personaadjen uitnoodigingen hadden ontvangen. Den 25 dezer zal hier ter stede ecne openbare veiling van de beste soorten van Rijnwijnenzoo als Nicrenstei- ner, Riidesheimer enz. enz. plaats hebben. De wijnen zijn meestal van het gewas der jaren 1806, 1S11 1842, 1846 1848 en 1852. Tot dekking van dc kosten der mislukte tentoonstel-, ling te Munchcn heeft de beijerschc regering niet raiuder dan 1,000,000 11. bij te betalen. frankrijk. Parijs 14 november. De Moniteur deelt een keizerlijk besluit mede volgens hetwelk de graaf van Morny bcuoeind is tot president van het wetgevend ligchaam, ter vervanging van den lieer Billaudt, die tot minister van biunculundsche zaken is benoemd. Men is tegenwoordig aan de murit bezig eene medaille te slaan ter eere van den maarschalk de Saiut-Arnaud. Volgens L'universel heeft het fransche regeinent dra gonders, te Rome in garnizoen, bevel ontvangen zich ge reed te houden om naar Frankrijk terug te keeren. Dit regement was te Rome sedert het begin der bezetting door de Franschen, zoo dat het ook deel genomen heeft aan de belegering van 1849. Men beschouwt dit vertrek als een stap om welhaast den geheelen Kerkelijken Staat door dc fransche troepen te doen ontruimen. In de financiële kringen wordt beweerd dat lord Pal- merstons reis naar Frankrijk niet alleen met de duitsche politiek iu verband staat, maar voornamelijk het sluiten van eene engelsch-fransche leening ten doel heeft, welke onder den naam van emprunt oriental" tot stand gebragt zal worden. Men zegt dat de admiraal Parseval zich bij het engel sche ministerie over Napier zal beklagen. In weerwil van al de geruchten die gisteren ter beurze gcloopen hebben nopens liet sluiten cener lcening, js nog niets dienaangaande stellig bekend. Te ltouaan is eene proef genomen met een mechaniek paardentuiguitgevonden door den heer Lerichehetwelk ten doel heeft om de ongelukken door het op hol gaan der paarden voor rijtuigen gespannen te voorkomen. De toestel bestaat in eeue guide de süreté, die de koetsier onder zijn bereik heeft en door behulp van welke hij onmiddelijk het gehcele mechanickc paardentuig kan doen vallen, de paar den in vrijheid stellen en aldus meester blijven van den dissel, ten einde het rijtuig te besturen tot dat de schok die het heeft verkregen uitgewerkt heeft. Beursberigt 16 november. 3 pet. 71,90. 41 pet. 96,00. Rel|;ie. Brussel 14 november. De hertog en de hertogin van Bra bant vertrekken heden naar Italië. De nachttrein van Parijs is heden alhier vijf uien te laat aangekomen. Dit oponthoud is veroorzaakt door het

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2