tt feude den aanval van den generaal Liprancli op den 25 oct. in omloop waren. Wij zien daaruit dat 20,000, en niet zoo als men gezegd heeft 30,000 russen de turksche en engelsche linien aangevallen hebben, en dat de engelsehe kavallerie, ondersteund door de fransche jagers en door de tweede divisieden vijand teruggeslagen en hem reeds dien zelfden dag de verlorene stellingen weder ontrukt heeft, met een verlies van slechts 124 man. Naar men uit Weenen verneemt is de laatste aldaar aan gekomene russische nota van dien aard, dat de betrekkingen tusschen de beide hoven binnen kort een beslissenden keer moeten nemen. Daarin wordt namelijk de concentratie der russische troepen in Polen als het gevolg beschouwt van de aanwezigheid der ontzaggelijke oostenrijksche krijgsmagt in Galliciein de nabijheid der russische grenzen. De verwij dering wordt uit dien hoofde tot voorwaarde gemaakt voor het definitief terugroepen der russische troepen. Indien Oostenrijk weigeren mogt om aan dezen eisch te voldoen dan zou men dit te Petersburg voor een bewijs moeten houden dat het willens is ombij de eerste gunstige gele genheid, aanvallenderwijs tegen Rusland te ageren. Hier over wordt nu van het Weener-kabinet een antwoord ver- angd. Te Weenen heerscht bijna algemeen bet gevoelen dat deze gordir.ansche knoop wel door het zwaard zal moe ten doorgehouwen worden. De officieele tekst van het antwoord van Oostenrijk op de pruissische depecke van 13 October is thans bekend. Dat antwoord is werkelijk in gematigden vorm gesteld en luidt in verzoenenden geest, doch Oostenrijk wijst daarin niet eene wijziging in zijne houding aan en bepaalt zich met de hoop 1e uiten op eene gewensclite overeenstemming met Pruissen. Volgens telegrafisch berigt uit Weenen van den 11 dezer wordt uit Czernowitz van den 9 dezer gemeld dat Sebas- topol, ten gevolge van een hevigen aanvalin brand stond; dat prins Mentchikoffeen wapenstilstand van 12 uren gevraagd had om de dooden te begravenmaar dat lord Raglan dit geweigerd heeftom den geallieerden het behaalde voordeel niet te laten verliezen. Volgens liet Eremdenblatt heeft Omer-pacha bevel ont vangen om ccne aanvallende houding aan de Pruth aan te nemen. Dit Athene wordt van den 0 dezer per telegraaf gemeld dat iu het paleis der wetgevende vergadering brand is ont staan, die door hulp van de fransche troepen gebluselit werd. De Asmodé was in den Pireus aangekomen. De generaal Mayran maakte zich gereed te vertrekken. Volgens telegrafisch berigt uit Londen van den 11 dezer meldt de correspondent van The times te Sebastopol, dat op den 25 oct. van de 607 man engelsche ligte infanterie slechts 198 en van de 800 kavalleristen slechts 200 terug keerden. Van de officieren ziju 9 gesneuveld, 21 gekwetst en 4 worden vermist. Spanje. Madrid 8 november. De koniugin heeft heden de zitting der cortes geopend. II. M. is in de vergaderzaal met een diep en eerbiedig stilzwijgen ontvangen en nadat zij met eene vaste en nadrukkelijke stem de troonrede voorgelezen had is zij met warm gejuich begroet. De houding der be volking is zeer goed. Tot dus verre is nog niets bepaald omtrent den eed welken de afgevaardigden in de cortes zullen hebben af te leggen. El tribuno vraagt of de afgevaardigden trouw zullen zweren aan den troon van Isabella IIhetgeen dat blad gevaarlijk acht om dat deze vraag betwist zou kunnen worden. Ten einde deze moeijelijkheid te outwijken stelt het blad voor om van de vertegenwoordigers des volks iu het geheel geen eed te vergenaangezien toch die afge vaardigden welke achting voor zich zeiven hebben in allen gevalle de inspraak van hun geweten volgenterwijl het beter is de anderen niet in de gelegenheid te stellen om meineed bij verraad te voegen. Madrid telt op dit oogenblik 17000 man goed ge wapende nationale militie, Saragossa 500Q, Valencia 1500 Granada 2000, Malaga 700 enz. Alleen in sommige zuide lijke provinciën is de nationale militie nog niet behoorlijk georganiseerd. Duitschland. Weenen 8 november. Bijna alle duitsche dagbladen heb ben het nieuws verspreid dat eerlang weder eene ligting van 80 of 100,000 man zou plaats hebben. Het plan daartoe bestaat inderdaaddoch men verneemt uit eene goede bron dat nog niets stelligs daaromtrent besloten is. Iu Saksen-Meiningcn en meer andere duitsche staten heeft de regering geweigerd de elders in werking gebragte beperking des graanhandels in te voerenop grond dat hier- I stemd ter reede gekomenJosephineRenoufvan Bor door de vrijheid van het handelsverkeer zeer belemmerd en deaux met stukgoederen; Cinsura, Winchester, van Akyab de prijzen nog meer iu de hoogte gedreven worden. Dit is 1 (laatst van Liverpool) met rijst; Sidon, Alwes, vanCallao inderdaad tot dusver overal het geval waar deze beperkin- met guano; AugustinSchipman, van Villanova met vij- Van Middelburg. gen plaats vinden. Erankfort 8 november. Onder de wets-ontwerpen waar mede de wurtenbergsche kaniers zich in de laaste dagen zullen onledig houden, bevindt zich dat nopens de volle dige emancipatie der Israëlieten. Naar men uit Munchen verneemt zal, ten behoeve van een mogelijken oorlog, van de kamers een buitengewoon crediet van 10 millioen gevraagd worden. In Rusland is bevel gegeven om zelfs de reserve-troe pen op den volledigen voet van oorlog te brengen. Men maakt zich daar voor alle mogelijke eventualiteiten, zelfs voor eenen oorlog met Oostenrijk gereed. Frankrijk, Parijs 10 november. De keizerin ontving gisteren uit tugesche orde van St. Isabella. De keizer, onderrigt dat de officieren iu de Krim de grootste moeite hebben om zich de meest onontbeerlijke levensbehoeften aan te schaffenheeft eene aanzienlijke hoeveelheid wijn op zijne kosten naar de Krim gezonden. De raad van state heeft gisteren met algemeene stemmen goedgekeurd het ontwerp van wet waarbij een nationaal pensioen van 20,000 francs aan de weduwe van den maar schalk St. Arnaud wordt verleend. Er zijn bij de fransche regering stappen gedaan om te bewerken dat Maria Christina bij hare komst in Erank- rijk zich te vreden zal stellen met. eenvoudig haar verblijf te Parijs te vestigen, en dat haar belet zal worden daar een soort van hof te vormen hetwelk tot vereenigings- punt kan dienen van de aanhangers barer partij. De heer Eaidherbe, bataillons-chef der genie, is tot gouverneur benoemd der fransche etablissementen aan den Senegal Mile Cruvclli zal aanstaanden maandag weder in de opera optreden, en wel in les Huguenots." Men meldt, uit Rome als stellig dat aldaar den 15 dezer maand een consistorie zal gehouden worden, waarin verscheidene kardinalen zullen benoemd worden. Beursberigt 10 november. 3 pet. 72,70. 4£ pet. 96,50. ISelg-ie. Vrijdag 17's morg. 8 ure. Brussel 8 november. Gisteren, onmiddclyk na dekonink- JVfaandag 20 10 30 gen; VredePotjewijd, van Dautzig met hout; Newcastle van Londen met guano. Voor Gent: AmyErank, van Londen met guano. Voor NeuzenRie?izeRcdleyvan Sunderland met steenkolen. ittiïrïrrlm nan Dmwr. STOOlSllOOTUIE^iTFl. Titssclien Middelburg en Rotterdam. Uren van vertrek in November. Van Rotterdam. Woensdag 15 morg. 7 ure. Woensdag 15, s midd. 12 ure Vrijdag 17, 8,30 Vrijdag 17.' s morg. 5 Zondag 19, 10 Zaturdag 18 n 5 Dingsdag 21, u 4 Dingsdag 21, 6,30 Woensdag 22, 5 Woensdag 22, 7,30 Vrijdag 24, 6 Vrijdag 24 9 Zondag 26, 5,30 Zaturdag 25 S 9,30 Dingsdag 28, u 6 Dingsdag 28 11 Dienst van Vlissingen op Rotterdam en van Vlissingen op Antwerpen. Uren van vertrek in November. 10 11 6 5 ure. Van Rotterdam. Zaturdag 18,'smorg. 6 ure. Dingsdag 21u 6 Zaturdag 257 Dingsdag 28, 10 Van Antwerpen. Donderd. 16,'smorg. 7,30 lijke zitting, heeft de senaat zich naar zijne gewone ver gaderzaal begeven en is overgegaan tot de benoeming van zijn definitief bureau. Het is zamengesteld uit den prins de Lignepresidentde heeren de Renesse en d'Omalius d'IIalloy, vice-presidentende heeren Grenier Lefebvre Spitaelsde Pitteurs en du Trien de Terdonck, secretarissen. De vergadering heeft daarna als hare questors aangewezen de heeren de Rodes en de Ribaucourt. Het belangrijkste in deze zitting was de keuze der com missie voor het adres van antwoord op de troonrede. In de zitting van den senaat van heden is het ont- werp-adres van antwoord op de troonrede voorgelezen waarover de discussion morgen zullen plaals hebbon. Daarna heeft de voorzitter kennis gegeven dat de lieer de Renesse voor het vice-presidentschap bedankt, beeft, zoo dat de senaat zal moeten overgaan tot eene nieuwe keuze. Den 9. In de zitting van den senaat van heden zijn de discussien aangevangen en ten einde gebragt over het ontwerp-adres in antwoord op de troonrededat onver anderd met 36 tegen 2 stemmeu werd aangenomenwaarna eene commissie van vijf leden zamengesteld werd om het den koning aan te bieden. Ten slotte benoemde de verga dering tot haren vice-president den heer Grenier Lefebvre en tot haren secretaris den heer Savart. De oorlogsbrik le Due de Brabant maakt zich gereed om óver twee of drie weken van Antwerpen te vertrekken, tot het doen van een kruistogt op de kust van Afrika en van daar naar de Rio de la Plata. Men zegt dat hier mede in verband staat het plan om een handels-traktaat met de Argentijnsche republiek te sluiten. Van Vlissingen, Vrijdag 17's morg. Maandag 20 Vrijdag 24 Maandag 27, Van Vlissingen, Woensdag 15's morg. WÊK Woensdag 22, 9,30 Donderd. 23, 2 ure. NB. De vaart van Vlissingen op Antwerpen geschiedt langs de Oosterschelde in plaats van langs de Westersclieldemet aan doen van het Havenhoofd te Z1ERIK.ZEE. He Wagendienst op Sloe is opgeheven en verwis seld met eene Wagendienst op Vlissingen, waaromtrent informatien te bekomen zijn bij P. BULTEllIJS tc Mid delburg, en te Vlissingen bij P. J. SIEGERS. Wienst op Hergen op Koom, Uren van vertrek in November. Van Middel burg. j Van Bergen op Zoom. Zaturdag 18 'smorg. 8 ure. Dingsdag 21, 10 Zaturdag 25, namidd. 1 Dingsdag 28's morg. 4 Vrijdag 24, namidd. 1 Maandag 27's morg. 4 Stoomboot de Schelde. Dagelijksche dienst, uitgenomen des Zondags. Van Vlissingen op Breskens,i Van Brcskens op Vlissingen 'smorg. 7 ure. 'smorg. 7è ure. Van Vlissingen op Neuzen, Van Neuzen op Vlissingen, 's morgens 8£ ure. namiddags 12£ ure. Van Neuzen op Hoedekens- Van Hoedekenskerke op Neu- kerke's morgens 10£ ure. zen, 's morgens 11 ure. UMïirtïïigljriiX Middelburg, den 13 November 1854. De Vcreeniging tot het bezoeken der Armen tc Mid delburg maakt dankbare melding voor de ontvangst der gift van Dgroot f 5gecollecteerd bij de avond-goas- dieust in de Nieuwe Kerk op den 5 dezer. De Directie der Vcreeniging, VAN REIGERSBERG VERSLUYS, Voorzitter. N. VERHULST Wz., Penningmeester. 2tövcrtcnticn. 3rctijömgnt. Den 12 november is te Vlissingen gearriveerd Clemens, 3. van Eykvan Sunderland met steenkolen. Als bijlegger is te Vlissingen gearriveerd de ncdcrlandsche kof Afiena JonkerGroenewold, van Grenm (Denemarken) naar Schiedam bestemd, met rogge. Den 12 november zijn te Vlissingen voor Antwerpen be lleden overleedna eene langdurige ongesteldheidin den ouderdom van 5-1- jaren, H. P. HOLLE, hartelijk ge liefde Echtgenoot van AmsterdamJ. TETTERODE, deu 8 November 1854. Na eene kortstondige ziekte van eenige dagen overleed mijn Echtgenoot M. DE WITH, in den ouderdom van 40 jaren. Middelburg, L. M. KOKELAAR, den 10 November 1854. Wed. de With. Deze is dienende tot algemeene en bijzondere kennisge ving zoo binnen als buiten de Stad, ook in naam zijner overige Betrekkingen.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3