Öuitrnlanfrsrljr fcijfcingm. Spanjaardlangs de kust van Guinea afgesprongen; naar men meent zal genoemd schip nu voor ccno reis naar Oost- lndic worden uitgerust. ESiirgerlijlte St:;inl. Vlissiugen, van 21 tot 28 octobcr. GehuwdJ. H. Siegeris jm. met O. A. 11. Brcckla jd. Bevallen: M. 1'. Vernel, d. N. l'ey geb. Lems, zoon. II. TV. van Duyvenboden geb. van Alphenz. A. van Zwe den geb. van der Graan, d. M. J. Dijkgraaf geb. Staats, d. Overleden: S. L. Tuning, d. 15 m. P.J.Bekker, d.lOj. L. IV. Stroo, weduwn. 78 j. II. de Roo, ongeh. vr. GO j. E. Juuquc, d. 6 j. L. Fritz, z. G j. J. Meijervrouw van L. de Munek, 50 j. ,T. Schelling, jm. 21 j. E. Kriegers, ongehuwde vrouw, 80 jaar. Goesvan 21 tot 28 October. Bevallen: J. van der Does geb. Douw, d. M. C. linde man geb. Dirkscd. M. Meyler geb. van der Doesd. E. J. F. K. van Akkeren geb. Kloeg, doodgeb. dochter. Overleden: C. Geers, d. 1 w. M. de Jonge, huisvrouw van IV. Kramer, 51 j. C. van Paassen, jd. 14 j. J. de Koning, huisvr. van Louis Versee, 54 j. ,T. Oliviersed. 8 j. D. Nonnekcs, man van J. E. van Fraassen, 31 j. A. van Sas, z. 1 j. S. A. Gelliuk, d. 4 m. J. Soeveer, jm. 30 j. F. Molz. 10 m. Zierikzee, van 21 tot 28 october. Bevallen: M. de Vries geb. llodde, d. C. Beekman, z. A. Speet geb. Trijselaar, d. A. Holm geb. Trijselaar, z. Overleden: A. Mustc, d. 9 m. J. Berkhoudt, z. 5 w. R. van den Hoek, jm. 15 j. C. van der Yooir, d. 7 m. C. Krakeel, d. 10 dagen. lerliorlite Onroerende Goederen. Te Vlissiugen, den 17 October 1854. Een Huis en erf in de IValstraat, wijk II no. 213, grond lasten f 15,83. Verkocht voor 1370. Stilten-Generaal. Bij hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor 1S55 (marine) hebben de gezegden in de memorie van toelichting tot dit hoofdstuk, over het niet twijfelachtig verval van 's lands vloot en over den ondergang dien zij bij den tcgeuwoordi- gen loop der zaken zou kunnen te gemoet gaan, in de af- decliugen algemeen een pijnlijken indruk gemaakt. In meer dan ecno afdoeling was men niet vreemd van het gevoelen dat de zaak niet zoo ver zou gekomen zijn, indien men reeds veel vroeger een bepaald stelsel ten aanzien der zec- niagt aangenomen en dit dan onwrikbaar gevolgd had. Vele leden verklaarden met leedwezen te hebben opge merkt dat op dit hoofdstuk der begrooting hier en daar de strekking zigtbaar is om de uitgaven van bloot admini- straticvcn aard op te drijven. Verschillende posten van dien aard zijn verhoogd, zonder dat daarvoor afdoende redenen worden aangevoerd. Naar mate de behoeften voor het ma terieel der zeemagt liooger klimmen en van dringender aard zijn, moest alles worden aangewend om de overige kosten van het departement van marine zoo mogelijk in te krim pen en wat nog eenigcr mate naar weelde zweemt af te snijden. Er is gevraagd of het niet eindelijk tijd wordt, de wet ten cu besluiten op de quarantaine te herzien. Ons land staat in dat opzigt bij verre de meeste beschaafde natiën achter. Bij de bestaande verordeningen wordtin strijd met ons hedendaagse!: stelsel van strafwetgeving, zelfs op de minste overtreding de doodstraf gesteld, E libelant!. Londen 28 october. Eergisteren is de muziek der fran- schc guides uit Parijs alhier aangekomenom een groot concert in het paleis te Sydenham te geven ten voordcele van de nage- latenc weduwen eu weezeu van do slagtoffers van den oorlog in het Oosten. Behalve de muziek der guides zullen nog ^ue-^Hziekkorpsen van 12 engclsche regementen aan dit cou- f^lvrfcifjinètnen. Meetingsconcerteninzamelingentheater- i-aörsf\l(ii|gQjk ten beste van het patriotic fund zijn overigens kibC-clV iu ere provinciën bij massa's aangekondigd. De- hooge betrekking van een vice-admiraal van het vercenigd koningrijk, door het overlijden van sir B.Martin opengerallpftj^s aan iord Dundonald toegedacht. Men denkt dat bj^tH&i/nanstaandc lente het kommando in de Oost- zc&'opr*zieH'ïal ïiehnen. De admiraal is reeds diep in de j— ïeightfüft morgen omstreeks lij uur is een brand teV^ip. crpódlg uilgebaustcn in een der kelders van eene crMfepgks magizijhen in Lancelot's Iley, een der volk- ks>3g«Kl*K 'der stad, welke kelders opgevuld waren met geestrijken drank, smeer, becrenvet.zwavelBuenos-Ayres huiden, harst, terpentijn en andere ligt ontvlambare voor werpen; terwijl boven die kelders zich magazijnen bevon den met katoen, thee, liennip en andere voor den handel kostbare voorwerpen. Over het verlies door die ramp veroorzaakt kan natuur lijk nog niets met veel zekerheid gezegd worden, daar de brancl nog hevig voortwoedde. Ondertusschen neemt men nu reeds aandat uaauwelijks 200,000 p. st. het geheele verlies zullen dekken. Gisteren wtr l de vierde der reuzen-cilinders gegoten bestemd voor liet stoomschip dat de Easter-steam naviga tion company in de vaart brengen zal. Het zijn de grootste stoomcilinders der wereldieder derzclve zal geheel vol tooid 02,720 poncl wegen. Het schip zal eene lengte heb ben van 075 voet (het grootste engelsche linieschip heeft slechts eene lengte van 272 voeten) en geheel uit ijzer zamengesteld zijn. Bluslaml. De sultan heeft een raad zamengesteld tot aanwending van de geiden der turksche leening, onlangs gesloten. Hij is zamengesteld uit Rachid-Bey, directeur van de afdccling uitgaven bij het departement van financienpresidentCa- bouli-Effeudi, Mehemed-Bey, David Glavany, een Eransch- man, en Revelaky, een Engelschman, leden. De raad, die reeds eene zitting heeft) gehouden, zal toezien dat de gel den tot een behoorlijk einde worden aangewend. Men wil weten dat de minister van financien tegen het instellen van dien raad gestemd was, doch dat hij voor de meerderheid der leden van het turksche kabinet heeft moeten zwigten. Men meldt niet als los gerucht, maar uit zekere bronnen dat llusland pogingen heeft aangewend om de Circassiers te bevredigen. Onder anderen zou hun voorgesteld zijn dat zij vrijelijk den slavenhandel met Turkye zullen mogen voeren (men weet dat een firman dien thans verboden heeft); dat de voor hen zoo belemmerende quarantaines, die toch geen doel treffen, afgeschaft en de forten die thans worden gebouwdgebezigd zullen worden, met bepaling dat de Cir cassiers geene nieuwe er bij aanleggen, tot verenigings punt van hunnen ruilhandel, en eenige andere concessien meer; maar Schamyl moet ze echter alle van de hand heb ben gewezen. liet fransche regeringsblad bevestigt nu van zijne zijde officieel dat het bombardement van Sebastopol den 17 oct. begonnen is. - Men berigt uit Malta dat de engelsche schepen Inflexible en Sidonin vereeniging met de fransche schepen Caton cn Caciquc belast waren om de russische forten aan de mon den van den Dnieper te beschieten. De Russen wierpen bij die gelegenheid met gloeijende kogels op een afstand van 5G00 eng. ellen, doch zij mikten slecht. Slechts weinige kogels vlogeu door het takelwerk der bombarderende sche pen en een derzelve vloog door een schoorsteen van de Sidonzonder dat een der manschappen daardoor gekwetst werd. liet hoofddoel dier operatie was om eene afdeeling rus sische troepen te beletten tot de ontzetting van Sebastopol mede te werken, en dit doel moet volkomen gelukt zijn, want de afgezondene russische trocpcu werden in de eerste plaats bij San Dovinoski en vervolgens bij San Atjalik belet voorwaarts te dringen. De flotille der geallieerden volgde hen langs de kust en had tot dus verre hunne vereeniging met het leger van prins Mentchikoff langs den naasten weg totaal verijdeld. Volgens telegrafisch berigt uit Parijs van den 30 octobcr vervolgt de Moniteur zijne bcrigtcn uit de Krim in eene tweede depeche uit Varna. De vernieling van twee buiten werken van Sebastopol door de geallieerden (de engelsche divisie) wordt daarin bevestigd. Den 21 wachtten de bele geraars op het schieten van een tweede bres om storm tc loopen. Uit Wecnen wordt van den 29 oct. per telegraaf gemeld dat de russische gezant aldaar eene depeche heeft ontvangen dat op den 20 het bombardement van Sebastopol zeer hevig werd voortgezet. Nog wordt uit Odessa van den 25 oct. per telegraaf gemeld dat het bombardement van Sebastopol nog voort duurdeen dat de geallieerden alle hoop op een beslissenden uitslag hadden. Volgens telegrafisch berigt uit Petersburg van den 30 oct* meldt eene depeche uit Sebastopol van den 23 dat de ves ting dien dag nog aan liet vuur der vijandelijke kanonnen was blootgestelddat echter aan de forten weinig schade tocbragt. Het bombardement geschiedde sedert den IS al léén van de landzijde. De bezetting van Sebastopol had een uitval gedaan cn bij die gelegenheid werden negentien stukken geschut der fransche divisie vernageld. Uit Balaklava wordt van deu 21 oct. per telegraaf ge meld dat de twee forten aan de opening der haven van Sebastopol gelegen zijn verwoestde bres aan de zijde der Engelschen is geopend. Naar de opening van die aan de zijde der Eranschen wordt gewacht om storm te loopen. Volgens telegrafisch berigt uit Londen van deu 30 oct. meldt The times van dien datum het volgende berigt Eene te Weeuen bij lord Westmoreland ontvangen de peche meldt dat de stukken geschut aan den ingang der haven van Sebastopel door de artillerie der vloten zijn ver nageld geworden. Geloofwaardige berigt en uit eene niet- russische bron zijn aan den correspondent van The times gezondeninhoudende dat die tijding niet geheel juist is. Spanje. Madrid 25 october. Den 22sten werd alhier in de kerk van San Isidore eene lijkdienst gehouden voor cle slagtoffers der julij-omwenteling. Alle autoriteiten, zelfs de ministers waren daarbij tegenwoordig. Na die lijkdienst hielden Es- partero en O'Donnell eene groote revue en werden onder steuningen uitgereikt aan do nagelaten gezinnen van de gesneuvelden. Men zegt dat het ministerie ccnc bijeenkomst van kapitalisten heeft uitgeloktmet het doel om de beste mid delen te kiezen voor de afschaffing der regten op het zout. Men weet nog niet wat in die bijeenkomst besloten is. Tusschen Madrid, Pampcluua en St. Sebastian werkte cle telegraaf eergisteren voor de eerste maal. Weldra zal de onafgebroken telegrafische gemeenschap met Erankrijk daargestcld zijn. Door den ministerraad is besloten dat de cortcs met eene korte troonrede geopend zullen worden opgesteld door de ministers van binnen- en buitenlandschc zakenSanta- Cruz en Pacbeco. Er was weder sprake van eene leening waarvoor het gouvernement staats-eigendommen in pand zou geven. lluitscliland. Erankfort 27 octobcr. De bondsvergadering heeft ook den 2G dezer weder geeue zitting gehouden. Van het nemen van cenig besluit nopens de russisch-turksche aangelegenheden is op dit oogenblik geeue kwestie meer. In onderscheidene zwitsersche kantons ziet racn eene geldcrisis te gemoet, voornamelijk ten gevolge van de deel neming der zwitsersche kapitalisten aan builcnlandsche lee- niugenhet aanleggen der zwitsersche spoorwegen en de stilstand des handels dragen mede het hunne daartoe bij. De telegrafische verbinding tusschen Petersburg cn Berlijn hacl tot dus verre plaats over Warschau; zij was echter in de jongste dagen aan de grenzen afgebroken. Daarentegen is sedert den 23 dezer de linie over Konings bergen, Gumbinen, Marinpol, Kowuo enz. geopend, doch voorloopig slechts voor regerings dcpeches. Voor het pu bliek zal zulks eerst later geschieden. Volgens mededeeliug uit Berliju is daar sprake van eene nieuwe russische leening. De verkoop der oostenrijkscbe spoorwegen aan eene parijsche maatschappij verschaft aan den staat in drie jaren eene som van 200 millioen fr. Men verzekert bij herhaling dat van wege Oostenrijk eerstdaags een ultimatum aan het kabinet van Petersburg gezouden zal worden, dat verworpen of ontwijkend beant woord wordende, onfeilbaar de terugroeping van den oo§- tcnrijkschen gezant uit Petersburg ten gevolge zal hebben. De bekende duitsche schrijver Albert Bitziusof zoo als hij zich in zijne volksschriften noemde Jeromias Gott- helf, is den 22 october te Lutzelfliih overleden. Hij was geboren te Miirten in 1797. Frankrijk. Parijs 28 october. Alhier heeft men liet gerucht, ver spreid, dat echter zeer in twijfel wordt getrokken, dat admi raal Hamelin door den admiraal Bruat vervangen zoude wordenmen voegt er zelfs bij dat op cerstgenoemden officier de woorden bloode raadgevingenvan den keizer in zijn brief aan mevrouw de Saint-Arnaud, betrekking hadden. Zoo als men weet heeft admiraal llamelin in der tijd tegen de expeditie naar de Krim gestemd. Uit Toulon zuilen eerstdaags wederom troepen naar de Krim vertrekken. Alhier zijn weder geruchten van eene ontdekte za- menzwering in omloop. Men klaagt dat de arbeidende klasse gebrek aan werk begint te krijgen, terwijl de prijzen der levensmiddelen nog niet verminderen en de huishuur nog altijd even hoog blijft. Een arbeider tc llouaan heeft een weefstoel uitgevon den die, door stoom gedreven, zijde, satijn en andere stoffen in acht kleuren weeft. liet huwelijk van dc zangeres Cruvelli met een cjcr

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2