öuitmlanïrscljc fcijïrinflm. 3rrttji>ingrn. iUiöörtm van IVruocr. Daartoe wordt overgegaan en maakt de commissie van financien alleen melding dat, volgens de nu voorgedragen begrooting in verband tot vroegereruim f 3000 minder door de gemeente moet worden opgcbragt. De posten een voor een in behandeling genomen zijnde, vraagt de lieer van den Bosch cenigc inlichtingen nopens de surveillance op de accijnsenwaar omtrent vroeger wel eens twijfel was geopperd in de vergadering. De voorzitter verklaart dat het toezigt voldoende iszoo als uit eene vergelijking van de opbrengst blijkt; dat door sommigen onder de burgerij het tegendeel wel verspreid wordtdoch èn uit de staten der ontvangers èu uit andere inlichtingen gercedclijk is op te maken dat het smokkelen waarvoor men zoo gevreesd heeft, bijna onbetcekenend is. Daarna worden achtereenvolgens alle posten goedgekeurd en de ontvangst vastgesteld op 58,788,471, waarna de onvoorziene uitgaven zijn bepaald op f 15,312,671waardoor de uitgaven zijn gebragt tot een gelijk bedrag als de ont vangsten. De begroot ing in zijn geheel in omvraag gebragt wordt met algemeene stemmen gearresteerd. In behandeling wordt gebragt het ter vorige vergadering gelezen voorstel van den kerkeraadtot regeling van het armwezenen het daarop ingekomen berigt van dc vaste commissie voor liet armwezen om namelijk1. aan de diaconie der hervormde gemeente uitstel te verlcenen tot 1 januarij e. k. en op dat tijdstip alle armlastigen tot dat kerkgenootschap beliooreude naar haar te verwijzen2. om gelijk uitstel tot gelijk eiudc te verleenen aan kerkmeesters der R. K. gemeenteen 3. om het verzoek van den ker keraad tot regeling van het armwezen af te wijzen, als in strijd met het raadsbesluit van 10 april. De voorzitter verklaart zich wel met de conclusie der commissie te vereenigendoch niet met den grond daarvoor aangegeven; hij kan zich niet vereenigen met het voorstel, als in strijd met de armenwet, doch zou zich even min gebonden achten door het raadsbesluit van 10 april, hetgeen daarmede ook in stryd is. De heer van den Bosch geeft toe dat het raadsbesluit in de punten van uitvoering revisie zou behoeven om geheel in overeenstemming met de armenwet te ziju;dit nogthans is van ondergeschikt belang en het hoofddenkbeeld, in dat besluit vervat, is met art. 2, litt. d, gelijkluidend. Het voorstel van den kerkeraad daarentegen strijdt in beginsel tegen de armenwet en is ook daarom voor aanneming on vatbaar. De lieer van Kerkwijk zegt dat liet gevoelen des voor zitters wel algemeen gedeeld zal wordendaar het voorstel van den kerkeraad op alle punten in strijd is met de wet. De voorzitter brengt dus successivelijk in omvraag om liet gevraagd uitstel te verleenen en aan de roomsch- katliolijke gemeente gelijk uitstel toe te staan, en om het voorstel van den kerkcrcad te verwerpen, als strijdig met de armenwet en des raads besluit van 10 april 1854. Alzoo wordt met algemeene stemmen besloten. Worden medegedeeldhet proces-verbaal van opneming der kas bij den gemeente-ontvangermet een som in kas van J 8032,55het berigt van de directie over de leenbank dat de onderboekhouder beüedigd en in functie getreden is en de voordragtcn der iustcllingen van weldadigheid tot benoeming van leden der commissie over dc scholen van minvermogendenwaaruit ter volgende vergadering tot be noeming zal worden overgegaan. Daarna wordt de vergadering gesloten. Engeland. Londen 10 October. De koningin heeft gisteren op het kasteel van Windsor een geheimen raad gehouden. Daarin is besloten om het parlement tot 16 november aanstaande te prorogcrcn. Den 27 dezer maand zal te Bristol ter eere van lord John Russcl een groot banket gegeven worden. Het ministerie van oorlog heeft gemeenschappelijk met het bestuur der posterijen maatregelen genomen dat aan ieder, zelfs aan het kleinste postbureau in het koningrijk, voortaan elk extra nommer van de London Gazettedat berigten van het oorlogstooneel bevattoegezonden zal wordenten einde het onmiddelijk aan het bureau te plak ken waar het publiek er inzage van nemen kan. Uit Engeland en Ierland zijn 36 heelmeesters naar het oorlogstooneel vertrokken. Tegenwoordig worden te Blackwall zeer groote drij vende batterijen gebouwddie bestemd zijn om in het aan staande voorjaar tegen Kroonstadt te opereren. Rusland. Het cenige nieuws uit de Krim dat aandacht verdient is langs particulieren weg uit Konstantinopel ontvangenen houdt in dat de belegerden uit Sebastopol een uitval beproefd hebbendoch door de geallieerden teruggeslagen zijn. De omstandigheid dat de Moniteur universel deze mcdedecling in zijne kolommen opneemt zet er eenige geloofwaardig heid aan bij. Men verzekert ook dat de fransclic regering berigt heeft ontvangen dat een russisch korps van 15,000 man, dat op weg was naar de Krimden marsch over de landengte van Perekop volbragt heeft onder het vuur van de fregatten die bij de landengte kruisten. Welligt staat dit in verband met de depecheeenige dagen geleden ontvangenvolgens welke 40,000 Russen, onder bevel van den generaal Osten- Sacken, te Perekop waren aangekomenen welke dcpeche door sommige dagbladen als onjuist beschouwd wordt. Het is mogelijk dat in deze dcpeche liet cijfer van het rus- sische korps overdreven is opgegevenmaar uit een en auder blijkt ten minste dat de Russen in de laatste dagen aanzienlijke versterkingen bekomen hebben. Yan hare zijde ontvangt de geallieerde armee mede nieuwe versterkingen. Dc Weener presse deelt mede dat de turksche gezant Arif-effendiaan het oostenrijksche kabinet heeft te kennen gegeven dat de expeditie naar Bessarabie ouder Omer- paclia voortgang zal hebben. Ten gevolge van deliberation die over dit onderwerp in een kabinetsraad zijn gehouden is bevel gezonden aan den generaal Cororini om aan deze operatien geen hinderpalen hoegenaamd in den weg te leggen. Het schijnt dat een gedeelte van de cngelsche scheeps- magt, die door het einde van de operatien in de Oostzee beschikbaar geworden isnaar de Antillen gezonden zal worden. Reeds is gemeld dat het antwoord van het pruissische kabinet op de oostenrijksche nota van den 30 september te Weenen is aangekomen. Volgens het Journal de Franc fort is liet niet bevredigend uitgerallen en alzoo in tegen spraak met het vrij algemeen verbreid gerucht nopens eeue tegemoetkoming van Pruissen in de onderhavige kwestie. Dit moet mede liet geval zijn met opzigt. tot het hervatten der vroegere Weener-conferentien, daar Pruissen in het be sluit volhardt aan geene beraadslagingen deel te nemen die tot onderwerp hebben eene territoriale verandering in het oosten van Europa. De laatste berigt en uit liet koningrijk Polen komen daarin overeen dat dagelijks meer russische troepen aldaar binnen rukken. Prins Paskcwitsch schijnt evenwel niet voornemens te zijn om eerlang weder liet opperbevel tot leiding der krijgsoperaticn op zicli te nemen. Eerst onlangs is Jprina Gortschakoff tot opperbevelhebber van liet gelieele zuide lijke leger, onafhankelijk van prins Paskewitsch, benoemd. Naar men verneemt heeft hij alle noodige maatregelen ge nomen om do Turken onder Omer-pachawanneer deze in Bessarabie mogten vallen, zoo krachtig mogelijk te ontvangen. Volgens telegrafisch berigt uit Weenen van den 19 dezer zegt men dat zes stoomboot.cn eene poging zullen doen om zich met geweld den doortogt door de straat ven lenikalé te banen. Volgens aldaar ontvangen berigt en meldt de telegraaf van den 21 dezeris het bombardement van Sebastopol door 200 stukken belegerings-geschut geopend. De admiraal Na- cniraoff voert het bevel in de vesting, terwijl de admiraal Kormoloff het fort Konstantijn onder zijue bevelen heeft. The lloyd zegt dat er den 20 dezer op het ministerie van buitenlandsche zaken eene conferentie is gehouden over de pruissische nota. Het verschil van gevoelen over liet raad- selachtige der alliantie van Oostenrijk met Pruissen ver meerdert steeds, zoo zelfs dat men een beslissenden stap van dc zijde van eerstgenoemde mogendheid te gemoet ziet. Volgens telegrafisch berigt uit Parijs van den 21 dezer behelst de Moniteur eene depeche van generaal Canrobert, volgens welke er in de Krim eene versterking was aange komen van 10,000 man. De ontscheping van het belegcrings- matericel werd voortgezet. Dit blad bevestigt ten volle dat dc Russen den 9 dezer bij een uitval uit Sebastopol het onderspit hebben gedolven. Uit Weenen wordt per telegraaf van den 20 dezer gemeld, dat particuliere berigten aldaar uit Bucharest ontvangen inhouden, dat het bombardement van Sebastopol den 13 dezer is aangevangen. De geallieerden hebben 200 vuur monden tegen de vesting geopend. Men verwacht dat Se bastopol zich hoogstens drie of vier dagen zal kunnen houden. Een korps van 30,000 Russen is den Donau overgetrok ken en in de Dobrutscha gevallen. Hunne voorhoede staat bij Babadagh. Een ander korps van 12,000 Russen, ouderfgeneraa^ Uschakoff, heeft de Donau-linie bij Tuldscha bezet. Spanje. Madrid 16 oei ober. Aan het ministerie van openbare werken is blijkens een heden in El gaceta opgenomen be sluit, een buitengewoon crediet geopend. De electrisclie telegraaf, die Spanje aan Parijs en aan het verder gedeelte van Europa verbindtzal binnen wciuige dagen gereed zijn. In Castillie hebben eenige onlusten plaats gehad ten gevolge van den uitvoer van granen. Duitsclilaiid. Weenen 17 October. Mcu heeft hier de ontdekking ge daan dat het mogelijk is door middel van den zelfden draad en op denzelfden tijdin twee verschillende rigtingen te tele graferen. Er zijn te dien opzigt e in tegenwoordigheid van den lieer Baumgart.nerminister van financiënkoophandel en openbare werkenproeve genomondie met een voldoen den uitslag bekroond zijn. Erankfort 19 october. Uit Bonn verneemt mendat dc waterstand op den Rijn aldaar zoo laag isdat de meeste stoombooten daar niet meer kunnen aankomenen op het midden van den stroom moeten blijven liggen, om door mid del van schuiten dc passagiers aan boord te nemen. Den 16 dezer werd de spoorweg van Oberkassei tot aan den Rijn voor het publiek geopend. Frankrijk. Parijs 20 october. De koningin Maria Christina wordt hier verwacht, tot groot leedwezen der regeringdie be vreesd is voor de gekroonde intriguante. De keizer zal den 22 dezer naar Compiègnc vertrekken, net corps diplomatique is er deu 23 genoodigd. Men ver zekert dat de keizer en de keizerin gecnc voorstellingen in den schouwburg zullen bijwonen en niet in het openbaar zullen verschijnen voor dat iets meer nopens den uitslag van de expeditie in de Krim bekend zal zijn. Gisteren is een extra-spoortrein van Bordeaux naar de hoofdstad, door eeue tot nog toe oubekendeoorzaak, nabij Choisy met een goederen-trein in botsing gekomeu, ten gevolge waarvan de machinist gedood werd en vier andere personen ligte kneuzingen hebben bekomen. Bcursberigt 20 october. 3 pet. 75,95. 4J pet. 98,40. Den 16 dezer is te Pillau gearriveerd Op Hoop van ZegenJ. Slassevan Antwerpen. Den 17 dezer is Belfast gearriveerd Stad SluisII. Ets van Alexandria. Te Brouwershaven zijn gearriveerd: den 19 dezer, Maria MagdalenaPopkenen BuitenzorgBreuningbeide van Batavia; Jacob Cats, Koning, van Akyab; Arnold Bönin- gerMeijer, van Baltimore, en WendeliuaHoetjcr, van Grangemouth, alle vijf naar Rotterdam; JohannesBohn van Uuterscn naar Antwerpen; den 20 dezer, Padang Kwakkclstcynvan Akyab naar Rotterdam. §TOURB»OT»IF\STK!V. Tussclien Riddelburg en Rotterdam. Uren van vertrek in October. Van Middelburg. Woensdag 25's morg. G ure. Van Rotterdam. Woensdag 25's morg. 8 ure Vrijdag 27, 9 Zaturdag 28, 10 Dingsdag 31's midd. 12 November. Donderd. 2's morg. 5 Zaturdag 4, n 6 Diugsdag 7, 7,30 Dienst van lissingen op Rotterdam en van f lissingeu op Antwerpen. Uren van vertrek in October. Vrijdag 27, 6 Zondag 29 5,30 Dingsdag 31 6 November. Woensdag 1's morg 8,30 Vrijdag 3, 10 Zondag 5 11 Van Vlissingen, Vrijdag 27's morg. Maandag 30, G Van Vlissingen. Woensdag 25's morg. 11 ure. Van Rotterdam. 5 ure. Zaturdag 28's morg. 9 ure. 0 j Dingsdag 31u 10 Van Antwerpen. Donderd. 26, 's morg. 4 ure. KB. Dc vaart van Vlissingen op Antwerpen geschiedt langs de Oosterschcldc in plaats van langs de AVcstcrsclieldemet aan doen van het Havenhoofd te Z1ERIKZEE. 03= De Wagendienst op Sloe is opgeheven en verwis-

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3