MIDDELBÜRGSCHE COURANT. N0, 117. Zaturdag 1854. 30 September. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- •iügea geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden ia 3, franco per post f 3,4-0. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend» makiugen enz., van één tot zes regels 1,30, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. 3ank0ttïrtgmgett VAN BET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN, Aflossing op de Provinciale Geldlee ning van f 220,000. Gedeputeerde Stateu van Zeeland Brengen ter kennis van belanghebbenden datvolgens de bekendmaking van den 22 september 1854, geplaatst in de Staats-, Midde&urgsche en Provinciale Zeeuwsche Courant, op donderdag den 28 september 1854, des voormiddags ten tien ure, de daarbij aangekondigde uitloting van drie en twiutig aandcelen in de provinciale geldleening van 220,000, voor de verbetering der wegen in het voormalig vierde en vijfde district der provinciein het openbaar heeft plaats gehad; dat bij die gelegenheid op de gewone wijze zijn uitge trokken de nommers 10, 12, 13, 16, 24, 33, 68, 81, 124, 134, 139, 151, 155, 159, 164, 179,185, 186, 200, 205, 206, 210 en 214; en dat dien ten gevolge de aldus genommerde aandeelen in genoemde geldleeningelk ten bedrage van duizend gul den, aflosbaar zijn gesteld en zullen afgelost worden op deu eersten jauuarij 1855, ten kantore van den betaal meester te Middelburg, tegen intrekking van d8 voor ge noemde aandeelen afgegeven obligatien en van de daarbij behoorende niet verschenen rente-coupons en bewijs tot het bekomen van een stel nieuwe coupons. Middelburg, den 29 september 1854. De Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN TETS, voorzitter. S. VAN DER SWALMEgriffier. Öinncnlanöscljc bijtringen. verzoek eervol ontslagen uit de betrekking van secretarisl werkingde welvaart en den bloei van het vaderland zal de lieer J. Risseeuw, en ata zoodanig benoemd de lieer P. helpen behartigen. Pijkeburgemeester van dezelve gemeente. „Het heil van dat vaderland zij steedsonder Gods Dc op 27 dezer in publieke veiling verkochte tienden zegen ons eenig doel." in Zuid- en Noord-Bevelanduitmakende 17 perceelen zijn j Alen verneemt dat onder de wets-voordragten welke na eerst perceelsgewijze en daarna in gecombineerde per- j aan ^de staten-geucraal zullen worden aangeboden een ceelen geveild te zijn ten laatste in massa toegewezen aan voorkomt waaraan sedert lang dringende behoefte werd ge- den heer J. de Eouw, Wz. voor de som van f 18,435. De voeld, te weten eene wet op de heffing van regten wegens jaarlijksche opbrengst der 15 laatste jaren (18401854) na het gebruik van openbare werken in het belang der ge- aftrek der twee hoogste en twee laagste jaren was 959,23 meeuschap te land en te water. die over 1854 1391,55. I Bij particulier schrijven is van het ministerie van De Staats-courant van deu 27 dezer behelst d e minis- oorlog aan de korpsen bekend gemaaktdat voortaan aan teriele kennisgevingdat met den 1 october aanstaande de geene onder-officieren en korporaals verlof met behoud van kantoren van den rijks telegraaf te Assen, Breda. Gronin- j soldij, voor betoonden ijver bij dc instructie der miliciens, gen, Ylissingen en Zwolle voor de binnen- en buitenland- worden verleeud. sche dienst worden opengesteld. Blijkens eene kennisgeving van het ministerie van Voor de kosten van overbrenging naar Belgie, Prank- buitenlaudsche zaken heeft de keizer van Rusland het ver rijk, Zwitserland, Italië en Denemarken, zijn de vroeger bod van den uitvoer van granen uit russische havens aan bekend gemaakte en aan de bestaande rijks telegraaf-kantoren de Zwarte en Azofsche zeeën voor onbcpaaldcn tijd verlengd. middelburg*21) September. De heer W. R. Ceulen, sedert omstreeks 25 jaren alhier gevestigd als muziekmeester, stelt zich voor in het begin der maand november e. k. de hcrinneriug aan dat tijdvak feestelijk te vieren. Door vele zijner voormalige en tegen woordige leerlingen bijgestaan, vleit hij zich alsdan eene op voering van Haydn's oratorium //Die Schöpfung" te kun nen doen plaats hebben. Bereids moeten een 7Otal zangers en zangeressen hunne medewerking hebben toegezegd en dat men ook van elders volgaarne bereid is den onvermoei- den en verdienstelijken onderwijzer bij die gelegenheid hulde te brengen, zal genoegzaam blijken uit de bereidverklaring van de ten onzent door het derde Zeeuwsch muziekfeest zoo gunstig bekende mej. Froschart (sopraan) en de heer C. M. vom Ratli (tenor) om ook hunne talenten tot dit doel te willen leen en. Op deden 27 dezer te Goes gehoudene, algeraeene ver gadering van deelgenoot en der Koninklijke maatschappij voor meekrapbereiding te Wilhclminadorp, zijn vertegenwoordigd geweest 145 aandeelenuitbrengende 62 stemmen. Het bestuur deed in gevolge de statuten verslagwaar in de toestand der maatschappij over 't algemeen gunstig wordt afgeschilderd; hoewel ook lijdende door de tijds omstandigheden; waarom dan ook besloten werd geen devidend uit te keeren en tot eene geldleening van/"50,000 over te gaan. De commissie tot het nazien der rekening deed mede ver slag zijnde dezelve op haar voorstel zonder eenige beden king gearresteerd. Voorts zijn herbenoemd tot hoofd-commissarissen de heer mr. G. A. Fokker en ter vervanging van jhr. W. D. de Jonge, die daarvoor had bedankt, mr. K. Wagtho. Onder nadere koninklijke approbatie is bij besluit van den gemeenteraad te 's Heer Abstkerke c. a. op deszelfc verkrijgbaar gestelde tarieven te volgen met in achtneming dat de kosten van overbrenging van het kantoor teVlissiu- gen gelijk zijn aan die van Rotterdam, voor zoo veel be treft de verzending regtstreeks naar Belgie, over Belgie naar Frankrijk en over Belgie en Frankrijk naar Sardinië; en aan die van Amsterdam voor verzending naar Belgie, over Duisburg en Herbesthal, over de duitschs lijnen en de grenspunten bij; Höchst en Oberried naar Zwitserland, alsmede over de duitsche lijnen naar Sardinië, Modena, Parma, Toscane en den Kerkelijken Staat; idem naar Dene marken. Volgens het tarief litt.. C zal voor het binnen land de prijs van een enkelvoudig berigt (125 woorden) zijn: van Vlissingeu naar Amsterdam, Arnhem, Breda, Dordrecht, Groningen, 's Gravenhage, 's Hertogenbosch, Maastricht, Rotterdam en Utrecht f 1,een berigt van 2650 woorden, f 2,en een van 51100 woorden, naar de zelfde plaaten3,Eukelvoudige berigten naar Assen en Groningen bedragen 1,50, die van 2650 woorden, 3,en die van 51100 woorden, 4,50. Gisteren is van Vlissingen voor de eerste keer met den electro-magnctischen telegraaf naar 's Hage geseind en heeft de heer Wenckebach, ingenieur der rijks telegrafen, het personeel aldaar geïnstalleerd. De cholera is aldaar gewekenalle zieken zijn herstellende. In Neuzen waren eergisteren van de 23 aangetasten 12 be zweken. Eene buitengewone Staats-courant bevat een koninklijk besluit van den 27 dezerwaarbij de regten op den invoer van de navolgende goederen worden verminderd tot op het bedrag bij ieder derzelve uitgedrukt: aardappelen vijf ceut de 10 mud, gierst een cent dc 100 pond, rijst drie cent de 100 pond, rijst in doppen of padie, twee cent de 100 pondgranentarwe en gepelde speltroggemaïs of turk- sche tarwegerst en moutboekweithaver en ongepelde speltboonenwikken erwten en linzenalle tien cent het lastgortgrutten en gepelde gerst tien cent de 100 pond De koninklijke akademie van wetenschappen zal mor gen (zaturdag) hare werkzaamheden hervatten. Naar men verneemt hebben elf der twaalf stads-gc- neesheeren te Amsterdam den 26 dezer een gemotiveerd adres aan deu stedclijken raad ingezondenwaarin zij ver klaren hunne betrekking te moeten nederleggen indien op I october aanstaande niet voorzien sat zijn in dc vcrciachte geneeskundige hulp, en hun tevens niet de verzekering zal zijn gcgevcu van eene spoedige verbetering der geneeskun dige armenverzorging dier stad. Bij de plaatselijke commissie van geneeskundig toevoor- zigt. te Arasterdam zijn op deu 27 september als cholera lijders aangegeven G manneneu 7 vrouwen, te zamen 13 per sonen. Overleden 1 man en 1 vrouwte zamen 2 personen. Bleven in het hospitaal even als den vorigen dag 13 per sonen in behandeling; In den gemeenteraad van Arnhem van den 26 dezer is onder anderen besloten1. dat de raad collegialiter Z. M* deu koning zal gaan begroeten en verwelkomen, bij hoogst- deszelfs komst op het landgoed Bronbeek binnen deze gc- meeute2. dat van w<ge deze gemeente aan Z. M. een diner zal aangeboden worden Aan den gemeenteraad te Deventer zijn door cura toren van het atlienajum, ter benoeming als hoogleeraar in de botanie en geologie, voorgedragen de heeren doctoren GunningMulder eu RauwenholF (alphabetisch gesteld.) Aan de belangloozc mildheid van den heer A. Hal- berst adt heeft het museum te Ley den eene kostbare verza meling eijeren van vogels en amphibien te danken uit Su riname afkomstig en voorwerpen bevattende welke niet alleen te Leyden ontbrakendoch waarop ook weinig uitzigt was (zeldzaam en moeijelijk te verzamelen als som mige zijn) dat men ze ligtelijk zoude erlangen. Blenueiniiisen en Besluiten. Bij besluit van 25 dezer is door Z. M. aan hoogstdes- zclfs raad van legatieden heer J. Z. Mazelsecretaris brood beschuit en meel van alle graansoorten alsmede sc- generaal van het departement van bilitenlandsche zaken moule/4,10 de 100 pond. Deze bepaling treedt in werking vergunning verleend tot het aannemen en dragen der onder met den vijfden dag na die der dagteekening van het staatsblad scheidingsteekenen van kommandeur der koninklijke Christus- en van dc Staats-courant waarin dit besluit geplaatst is. 0rde van Portugal, hem door Z. M. den koning-regent van en blijven van kracht tot 31 december dezes jaars, of tot Portugal geschonken. dat daarin bij de wet op eene andere wijze zal zijn voorzien. Eene commissie van leden der tweede kamer van de staten-generaal heeft woensdag het door die kamer vast gestelde adres van antwoord op de troonrede bij de opening der tegenwoordige zitting aan Z. M. den koning aangeboden. Door Z. M. is op dit adres het volgende geantwoord: u Ik verzoek u der kamer te willen overbrengendat het mij eene zeer aangename voldoening is van haar de verzekering te ontvangen dat zij, door hare ijverige mede- Bij besluit van 22 dezer is door den koning aan den luitenant ter zee der 1ste klasse jhr. F. de Casembroot hoogstdeszelfs adjudant, vergunning verleend tot het aan nemen en dragen van de versierselen van officier in de koninklijke militaire orde van den Toren en het Zwaard nem door Z. M. den koning-regent van Portugal geschonken. Z. M. heeft bij besluit van 27 dezer benoemd tot adju dant onderofficier-ordonnance in buitengewone dienst den sergeant J. P.Keizer, van het bataillon mineurs en sapeur

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1