dam liggende en geladen met zwavelin brand geraakt. De oorzaak is onbekend, liet. schip is naar de overzijde der Maas gebragt en heeft men het aldaar gedeeltelijk laten zinken. Denoemingen en Besluiten. Z. M. heeft bij besluit van den 9 dezer goedgevonden te benoemen, tot grootkruis der orde van den Nederland- schen Leeuw, hoogstdeszell's adjudant in buitengewone dienst den luitenant-generaal J. E. graaf Du Monceau chef van Zr. Ms. militair huis. Dij besluit van 10 september jl., no. 36, heeft Z. M. goedgevonden tot voorzitter van de eerste kamer der sta- ten-generaalgedurende de zitting van 18541855 te benoemen den heer mr. J. A. Philipse, lid dier kamer. Marine. Zr. Ms. stoomschip Curacaoonder bevel van den lui tenant ter zee 1ste klasse C. P. de Brauwvan Ilclle- voetsluis laatst van Plymouth naar Suriname bestemd beeft den 26 augustus het eiland Madera aangedaandoch den 30 de reis weder voortgezet. Heden wordt te Nieuwe Diep binnengewacht Zr. Ms. oorlogs-schooner Rembang, ten geleide van de ha- ringvisschers verstrekt hebbende. iersvliillende nepigte». Als een bewijs van zeldzame vruchtbaarheid kan gemeld wordendat in den tuin van het provinciaal bestuur te 's Graveuhage een heerlijke appelboom staat, die thans ten tweeden male met bloesems is bezet, waarvan vele reeds uitgekomen zijn. Als ecne bijzonderheid wordt uit Roe- lofs Areudsveen vermeld, dat er onlangs in den tijd van drie weken voor eene som van ƒ27,000 aan augurkjes naar Engeland zijn verzonden. Te Midwolda ligt ter bezig- tiging een wrat, die zich sedert eenigen tijd op het knie- gewricht van den voorpoot van eene koe had ontwikkelden die, nadat zij door afbinding is verwijderd, eene zwaarte heeft van ruim 3 ued. ponden en een omtrek van 0,72 el. Bij de afdeeling van Het Metalen Kruis te Amsterdam is reeds voor f 4000 ingeteekend aan bijdragen voor het op te rigtcn monument. öuitcnlanöscljc tLijbingcn. Hl- liiigelnnd. Londen 12 september. De koningin, prins Albert en zes der koninklijke kinderen zullen morgen naar het kasteel van Balmoral vertrekken. De koning van Portugal en de hertog van Oporto hebben 11. zaturdag Engeland verlaten, aan boord van de Mindello. De onderzeesche telegraaf, die Dublin met de kust van .Engeland verbindten bij gevolg ook met Londen is gelegdzoo dat voortaan de hoofdstad des rijks in lijn- regte verbinding zal zijn met de hoofdsteden van Schotland en Ierland. Met de stoomboot America zijn tijdingen ontvangen uit New-York, loopende tot 30 augustus. Op grond eeuer mededeeling uit Washington wordt verzekerd dat de rege ring der Yereenigde Staten beslissende maatregelen voorbe reidt, om de engelschen uit Centraal-Amerika te verdrijven. ESusland. Een brief uit Odessa van den 30 augustus meldt dat men daar voor een tweede bombardement beducht was vermits sedert twee dagen onderscheidene vijandelijke sche pen voor de stad kruisten. Te Sebastopolzegt de briefschrijverbereidt men zich op een reusachtigen strijd voor. De Russen blijven voortgaan met een aantal forten langs de kusten op te werpen. Behalve het gewone garni zoen bevinden zich 60,000 man troepen in een kamp nabij de vesting. Men was er druk in de weer met het in ge reedheid brengen van brandersdie men met vrucht tegen de geallieerde vloot hoopt te bezigen. De russische vloot Tag strijdvaardig en scheen in geenen deele bestemd om wer keloos N bij den strijd te blijven. Prins MenzikoiF bestuurt alléj toebereidselen met de grootste bedrijvigheid." Uit Wecnen wordt gemeld dat de generaal Létang in */'§0seizing die de fransche regering hem toevertrouwde, is. De vorm van de toekomstige regering in de i&Onau-vorstendommen zal namelijk door Erankrijk, Enge land en Oostenrijk, in gemeen overleg met de Porte, dus danig geregeld worden dat op de voorregten en vrijheden der inboorlingen geen inbreuk worde gemaakt, doch tevens voor goed een einde komc aan al de misbruiken, die tot dus ver de ontwikkeling van het land belemmerden. Even eens is bet operatieplan vastgesteld. Oostenrijk zal in de Donau-vorstendommeu eene defensive houding aannemen en eerst dan krachtiger optreden wanneer Rusland trach ten mogt om die vorstendommen weder te bemagtigen. De fransche regering schijnt niet zoo vast als de maar schalk St. Arnaud te golooven dat de vlaggen van Frank rijk en Engeland en de Halve Maan weldra van do wallen van Sebastopol zullen wapperen. Dit schijnt ten minste te blijken uit een artikel in den Monitcur. Daareutegen behelst de Constitutionnel een uitgebreid artikelwaaruit schijut te moeten blijken dat in de lente vau 1855 de aanval op Sweaborg en Kroonstadt in de daad zal plaats hebben. Volgens telegrafisch berigt uit Bucharest van 9 dezer heelt Dervisch-pachaturksche commissaris in de Donau- vorstendonimen voor Wallachye een voorloopigen regerings raad ingesteld en den groot-logotheet, vorst Cantacuzeno, tot voorzitter van dien raad benoemd. Uit Jassy wordt van 7 dezer per telegraaf gemeld, dat de moldavische militie met geweld bij het russische leger is ingelijfdverscheidene officieren zijn in hechtenis gesteld. Volgens eene telegrafische tijding uit Parijs van den 14 dezer bevat de Mouiteur het ofiiciele berigt dat de expe ditie tegen de Krim den 5 dezer maand van Varna is onder zeil gegaan. Spanje. Madrid 6 september. De Gaceta behelst een decreet, waarbij wordt bepaald dat op maandag 11 dezer de beta ling zal worden hervat van den intrest der geconsolideerde schuldder 3 pet. differred en der schatkistbiljetten. Dc Gaceta bevat een decreet, volgens hetwelk, om bij het ministerie van oorlog bezuinigingen in te voeren, het buitengewoon groot aantal hoofd-officieren eene verminde ring zal ondergaan en wel door daar waar drie vacatures bestaan, voorloopig niet meer dan eene benoeming te doen. Ook verzekert men dat een comitté-gcneraal van oorlog benoemd zal worden. Dc berigten nopens de geschokte geestvermogens en gezondheidstoestand van de koningin-moeder zijn van allen grond ontbloot. Men verzekert zelfs dat zij op hare vlugt geen oogenblik hare opgeruimdheid heeft verloren, in welk opzigt zij zeer afstak bij haren echtgenoot, den hertog van Rianzares. Men wil verder weten dat zij zich geenszins naar haar landgoed Malmaison bij Parijs zal begeven. De berigten uit Spanje luiden wel is waar gunstig wat de rust in de hoofdstad aangaat, doch doen zien dat in de provinciën nog steeds écüe gissing hcersclit. Zoo heb ben er oenige oulusten te Malaga plaats gehadbij gele genheid van den moord van het hoofd der nationale garde dooreen bedelaar. In de provincie Badajos hebben groote buitensporig heden plaats. Men weigert cr de belastingen te betalen. Uit vernielingszucht beeft men wijngaarden en olijfboomen in brand gestoken. Te Jerez de los Caballeros hebben de minder gegoeden zelfs de bezittingen der gemeente en der rijke ingezetenen onder elkander verdeeld. Moordtooneelen zijn er aan do orde van den dag. Ituitscliland. Berlijn 9 september. De maarschalk Baraguay d'Hilliers heeft de reis van Dantzig over land gedaan en is hier ge arriveerd. Bij hem bevinden zich de generaal Neil, alsmede eenige andere officieren van zijnen staf. Frankfort 11 september. Het gerucht van eene bijeen komst des konings van Pruissen met den keizer van Oos tenrijk wordt uit Berlijn stellig tegengesproken. Onder de tegenwoordige omstandigheden wordt vau dc pruissische zijde elke poging om als bemiddelaar tusschen de oorlogvoerende partijen op te treden als ontijdig en nutteloos beschouwd. Men houdt het derhalve ook voor onwaarschijnlijk dat de weencr conferentien vooreerst weder hervat zulleu worden. Volgens de jougste berigten uit Weenen schijnt het inderdaad zeker dat in de oostenrijksche politiek eene plot selinge verandering ten gunste van Rusland heeft plaats gegrepen. Kleef 10 september. De hollandsclie officierendie tij dens het verblijf van Z. K. II. den prins van Pruissen alhier aan Z. K. H. zijn voorgesteld en ten maaltijd geuoodigd, waren de heeren H. C. van Gheel Gildemeester, 1ste luite nant der infanterieJ. Staduitski1ste luitenant der artil lerie en A. II. D. van Gheel Gildemeester, 2de luitenant der amstcrdamsche schutterij. Frankrijk* Parijs 11 september. De Monitcur deelt eene depechc mede uit Boulogne van gisterenvolgeus welke de keizer aldaar liet hospitaal heeft bezocht. Z. M. was zonder eskorte en alleen vergezeld van den generaal Rolin en eenige ordonnans-officieren. De inaire van Bordeaux heeft aan den gemeenteraad ter kennis gebragt dat de keizer en de keizerin, bij hunne terugkomst te Biaritzin ecrstgemcldo stad zich eenigen tijd zullen ophouden. Eene depeche uit Biaritz meldt dat de keizerin zich thans in eene volmaakte gezondheid mag verheugen. Eene nadere depeche uit Boulogne deelt mede, dat do keizer den 10 dezer het kamp van Houvault te paard heeft bezocht. In den namiddag van dien dag bragt de keizer eveneens te paard gezeten een bezoek aan het kamp van Equihen. Men verwacht alle dagen 400 russische krijgsgevan genen te Cherbourg. Men wil weten dat zij gedeeltelijk zullen gebezigd worden aan de werkzaamheden van het fort Roule. De Moniteur behelst een decreet houdende reorgani satie van de infanterie bij de marine. De heer Bucheval-Clarigny is benoemd tot lid der commissie tot de uitgifte der werken van Napoleon I. Beursberigt 13 september. 3 pet. 73,80. 41 pet. 00,00. Belgie. Brussel 12 september. De koning, die van zijne onge steldheid is hersteldis heden morgen naar Doornik ver trokken. De prinsen en prinsessen zijn gisteren te Doornik aan gekomen en met geestdrift ontvangon. Er waren toebereid selen gemaakt voor eene zeer luisterrijke ontvangst. 3rrtijMngm. Den 16 mei 11. is bij de linie op 78 gr. Ooster lengte gepraaid Stad Zierikzeegezagvoerder D. Ochtmanvan Akyab naar Londen. Den 7 september is te Llanelly aangekomen het schip Walcherengezagvoerder D. D. Onwehandvan Amsterdam. Den 14 dezer is te Vlissiugen als bijlegger binnengeko men de noordscbe brik Saloatorgezagvoerder L. Larsen van Christiania naar Ostende bestemd, met hout. Ütiöïrrlm mm Ucmocr. STOOyiBOOTUIEHSTEV. Tussclten Middelburg eu Rotterdam. Uren van vertrek in September. Van Middelburg. Van Rotterdam. Zondag 17,' morg. 7,30 Zondag 17's midd. 12 ure. Maandag 18, u 8 ure. Maandag 18 n 12 Dingsdag 19, 9,30 Dingsdag 19 morg 5 Woeusdag 20, 10 Woensdag 20, n 5 Donderd. 21 u 10,30 Donderd. 21 jr 5 Vrijdag 22, u 11 Vrijdag 22, u 5 Zaturdag 23 11,30 Zaturdag 23 6 Zondag 24,' midd. 12 Zondag 24 0 6 Maandag 25 s morg. 5 Maandag 25 0 7 Dingsdag 26, 6 Dingsdag 26 0 7 Woensdag 27 O G Woensdag 27, 0 9 Donderd. 28 u 4 Donderd. 28 9 Vrijdag 29, u 4 Vrijdag 29 0 10 Zaturdag 30 5 Zaturdag 30 0 10 Dienst van Vlissiugen op Rotterdam en van Vlissiugen op Antwerpen. Uren van vertrek in September. Van Vlissingeu. Maandag 18's morg. 8 ure. Woensdag20, u 9 Vrijdag 22, u 10,30 Maandag 25's midd. 12 Woensdag 27's morg. 2 Vrijdag 29, 4 Van Vlissingen. Woensdag 20s morg. 10 ure. Woensdag 27. 's midd. 12 Van Rotterdam. Dingsdag 19,'sinorg. 6 ure. Donderd. 21, 4 Zaturdag 23, 6 Dingsdag 26, 9 Donderd. 286 Zaturdag 30's midd. 12 Van Antwerpen. Donderd. 21's morg. 9 ure. Donderd. 28u 9 [j'jr~ De Wagendienst op Sloe is opgeheven en verwis seld met eene Wagendienst op Vlissingen, waaromtrent information te bekomen zijn bij P. BULTERIJS te Mid delburg, en te Vlissingen bij P. J. SIEGERS. Bienst op Bergen op Xooin. Uren van vertrek in September. Van Middelburg. Maandag 18,'smorg. 7,30 Vrijdag 22, h 10,30 Maandag 25 namidd. 12,30 Vrijdag 29's morg. 4 ure. Van Bergen op Zoom. Dingsdag 19's morg. 6 ure. Zaturdag 2310 Dingsdag 26, a 11,30 Zaturdag 30, n 3,30

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2