Rekker en dc voorzitter. Tegen de heeren mr. van Eekc- len, mr. Vis, van Uye en dr. Daramc). Waarop wordt besloten de commissie van financiën uit te noodigen op deze grondslagen een nader voorstel aan den raad te doen. Op eene ingekomeue missive van burgemeester en wethou ders van Vlissingen, ten geleide van het ontwerp der voorwaar den van aanbesteding van de verpachting van den taux der tol- booinen op den rijweg tusschen Vlissingen en Middelburg, be merkt de voorzitter dat daarin alleen is gewijzigd de bepaling dat diligences slechts 21 cent per persoon in stede van 5 cents zouden moeten betalen, doch dat zulks naar zijn inzien strijdig met den inhoud van het tarief is. Na eenige dis cussie wordt besloten den gemeenteraad van Vlissingen mede te deelendat deze raad van gevoelen met hem ver schilt en de diligences als gewone rijtuigen wil zien aan gemerkt welke zich zoo als te regt door den heer van Sonsbecck is aangemerkt naar onderling goedvinden kunnen abonneren. Wordt overgelegd eene missive van regenten over den algemeenen armehoudende kennisgave dat de insclirijving dier administratie ad 48,400 op het grootboek der 2£ pet. nationale werkelijke schuld is verkocht en bedraagt/28,379, welke zij bereid zijn volgens overeenkomst aan de ge meente af te staan als fonds voor het eigen beheer der leenbankmits waarborg voor kapitaal en intrest worde verstrekt. De commissie van financiën (in wier handen dit stuk door burgemeester en wethouders bereids was gesteld) heeft ge rapporteerd dat, ofschoon naar haar inzien een raadsbe sluit voldoende waarborg was, de gemeente ten deze de aan haar in eigendom toekomeude landeryen voor dat be drag kan verbinden moetende de kosten van dat hypotheek ten laste van de administratie der bank van leening komen Op de bemerking van den voorzitterdat dit hypothekair verband belangrijke kosten zal na zich slepenbetuigt de lieer mr. van Diggelen dat hij de vraag zelve en het rapport met bevreemding heeft gehoord, daar in der t.yd is aange voerd dat de waarborg in de bank zelve en de panden was gelegen. De heer mr. Bijleveld merkt aan dat zulks alleen een waarborg voor de gemeente was en thans het collegio van re genten over den algemeenen arme voor zich waarborg van de gemeente cischt. Nog cenige leden voeren hierover het woord, waarop is besloten dit punt tot de volgende zitting aan te houden. De heer mr. Yis herinnert dat in der tijd is uitgebragt een rapport op het rekwest van Le Nobel en zoon en andere handelaarsbetrekkelijk de bestelloonenhetwelk toen urgent scheen te zijn doch sedert is verschoven. De voorzitter verklaart zich bereid dit punt aan de orde te stellen, doch de beer Sprenger aebt zulks niet wenschelijkdaar het niet op de agenda staat vermeld en ook naar zijn gevoelen te belangrijk is om zonder bepaalde overdenking te worden behandeld. De voorzitter stelt alsnu voor dit stuk te stellen in han den der kamer van koophandel en fabrijken. Dc heer Sprenger maakt de opmerking dat op de zaak reeds voor lang het oordeel van dat ligchaam is ingewonnenen treedt voortshoewel verklarende dit rapport niet zelve gelezen te hebbenin eene uitvoerige beschouwing van de onuitvoer baarheid van het facultatief gebruik maken der bestelmeesters, waarop de heer mr. Yis vermeent te moeten bemerkendat de heer Sprenger is angevangen met de verklaring dat het stuk zelve niet door hem was gelezenhetgeen hij meent dat uit zijne bewering blijkt. Wordt besloten de beslissing ook op dit puilt tot de volgende zitting aan te houdencn hierop de openbare ver gadering gesloten. «Gemeenteraad van Vlissingen. Zitting van den 11 September 1854. Yoorzitter de burgemeester; tegenwoordig al dc leden ter uitzondering van den lieer II. P. Winkelman, door on gesteldheid verhinderd. De notulen worden geresumeerd en gearresteerd. Wordt in beraadslaging gebragt liet rapport van de com missie omtrent de te doene werken aan en bij de roode brug, waarmede zich de vergadering na eenige discussie met algemeene stemmen vereenigtten gevolge waarvan is besloten tot het daarstellen der bij het bestek omschreven werken, met uitbreiding tot meerdere verwijding der brugge- hoofden en het aanleggen van eene scheepshelling ter zijde van het arsenaal der artillerieen zijn burgemeester en wet houders met de uitvoering belast. Vervolgens beraadslagende over de wijze waarop de fond sen zullen worden verkregen tot bestrijding van de uitgaven voor de bedoelde werken, is, na dat al de leden van ge voelen hadden gewisseldbesloten de ten behoeve der gemeente bestaande vrije inschrijving op het grootboek der nationale werkelijke schuld te gelde te maken, met bepaling omna afbetaling der termijnen voor de kazernejaarlijks op de begrooting eene aan den fmancielen toestand der ge meente geëvenredigde som uit te trekkenten einde lang zamerhand in het bezit van liet verkochte kapitaal te worden gereïntegreerd zijnde aan burgemeester en wethouders op gedragen daartoe aan de bevoegde autoriteit de vereischte magtiging te verzoeken. Ter vorige vergadering aangehouden zijnde de benoeming van een lid voor de commissie belast met het beheer over de leenbank, van uit. de directie van het arm-, gast- en weeshuisalsmede van een lid van den raadom bij voor komende gelegenheden als wethouder te fungerenzijn daar toe benoemdvoor de eerstgcmekle betrekking de heer A. van de Sande en voor laatstgemelde het lid van den raad dc heer H. P. Winkelman. De commissie voor den straatweg tusschen Ylissingen en Koudekerkc doet, bij monde van den heer Uyttenhooven, rapport omtrent de in hare handen gestelde missive van den lieer minister van binnenlandsche zaken, betrekkelijk dc door Zijne Exc. noodig geoordeeld wordende vrijstelling van tol ten behoeve der genen bedoeld bij art. 5 f c en gvan het koninklijk besluit van den 29 october 1833 staatsblad no. 59, strekkende om aan de bedenkingen van den minis ter in dezen, toe te geven en de bedoelde vrijstellingen in het tarief op te nemenwaartoe is besloten. Wordt magtiging verleend aan de directie van het arm- gast- en weeshuis alhier, op het daartoe door haar gedaan verzoek om eene som van ƒ200 te doen inschrijven in het grootboek der 21 pet. nationale werkelijke schuld van dit rijk. Eindelijk wordt aan de vergadering mededeeling gedaan van de onderscheidene sollicitanten naar de betrekking van tolgaarder op den straatweg van Ylissingen naar Koude- kerke, aan de zijde van Vlissingen, en is besloten in de eerstvolgende vergadering tot de benoeming te zullen overgaan. Niets meer aan dc orde of eenig voorstel te doen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Halst. Zitting van 5 September 1854. Voorzitter dc heer Pierssens. Afwezig dc heer J. C. Kegelaar, wegens ziekte. Dc notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd- De voorzitter geeft te kennen dat., in gevolge art. 288 in verband met art. 83 der gemeentewet, de eerste helft der wethouders heden aftreedt, zijnde volgens den bestaanden rooster de heer W. Seydlitzen er mitsdien in de daartoe plaats hebbende vacature in dit collegie zal behooren te worden voorzien. De vergadering dien ten gevolge daartoe overgaandebenoemt de voorzitter tot stemopnemer den lieer C. Tassaert, terwijl de verkiezing, geschiedende naar de voorschriften van het reglement van ordetot uitslag heeft gehad dat van de zes in de bus gevondene briefjes vijf behoorlijk ingevuld waren, terwijl er één in blanco was hebbende de heer Seydlitz alle dc vijf uitgebragte stemmen op zich vcreenigd en is alzoo als wethouder herkozen welke betrekking die heer al aanstonds verklaarde aan te nemen, met dankzegging aan de leden voor het in hem gestelde vertrouwen. Verder doet dc voorzitter mededeeling van het op giste ren bij missivo van gedeputeerde stoten van Zeelandin dato 1 dezer no. 2275/4398ontvangen afschrift van het koninklijk besluit van 19 augustus bevorens no. G8hou dende goedkeuring van de besluiten door dezen raad den 5 julij 1854 genomen, bepalende de heffing in deze gemeente van een markt-, waag- en straatgeld als plaatselijke belas ting, doende daarbij tevens het voorstel om de afkondiging dier besluiten te doen plaats hebben en de invoering dier belastingen te doen aanvangen op 1 october eerstkomende, welk voorstel eenparig wordt goedgekeurd. Daar bij het bedoeld besluit nopens de heffing van het straatgeld geen abbonnementcn meer worden toegelaten is ecu ingediend verzoek door Cornelis Boogaart, landbou wer te Hontcnissc, om op grond van het nu vervallen re glement op het straatgeld voor hetzelve een abonnement aan te gaan, van de hand gewezen, en hierna dc zitting gesloten. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS UITGEVERS VAN I)E MIDDELBURGSCHE COURANT.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 6