steld de paarden en wagens der bricvenposterij cn tot mili taire diensten gebezigdbenevens militairen in uniform wordt na toelichting door den heer Uyttenhoovenbesloten die zaak te stellen in handen der commissie ad hoe. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten een lid van den raad te benoemen om des noodig bij ontstentenis van een lid van het dagelijksch best uur als zoodanig zitting te nemen; tot de benoeming waarvan in de volgende zitting zal worden overgegaan. Hierop worden achtervolgens twee voorstellen gedaan vreemd aan de orde van den dag: a. door den heer J. A. Schmidtten geleide van eene ontwerp-verordening tot wering van het vervalschen der melk met water, tot onderkenning waarvan hij het gebruik der galactameters of melkwegers van koper of glas aanbe veelt en met strafbedreiging voor de overtreders in verband met de artt.. 475 VI en 476 Code penal, en b. door den heer J. P. Smith, die aandringt op de plaat sing van eenige urinoirs binnen de gemeente, tot voorko ming van walgelijke en voor de gezondheid en zedelijkheid nadeelige toneelenen vooral wenscht dat de policie uit drukkelijk worde gelast daarvoor zorg te dragen. Waarna de vergadering wordt gesloten. (tteiueenteraad van Goes. Zitting van 5 September 1854. Afwezig de heeren Kakebeeke en Smallegauge. De notulen zijn gelezen en gearresteerd. Wordt overgegaan tot de stemming over het amende ment van den heer mr. S. Vaderbetrekkelijk de instructie van den rentmeester, waarover ter vorige zitting de stem men hebben gestaakt. Bij stemming wordt het verworpen met 5 tegen 4 stemmen. (Vóór stemden de heeren S. VaderVerschoorUochart en Soutendam.) Wordt gestemd tot benoeming van een wethouderin plaats van den heer Kakebeeke, aftredend. De heeren Soutendam en van den Bosch worden benoemd tot stemopnemers. Üitgebragt worden, op de heeren Kakebeeke 6, Vervenne 2 en Soutendam 1 stem; zoodat de heer Kakebeeke herbe noemd is; waarvan aan dien heer zal worden kennis gegeven. Een Staatsblad wordt overgelegd en de vergadering ge sloten. Öuitcttlrtitïrscljc bijtringen. Engeland. Londen 2 september. Prins Albert zou zich maandag morgen aan boord van het yacht Victoria and Albert in schepen naar Boulogne. Het escorte-eskader bestaat uit de Black Eagle, Vivid, Hornet, Malacca, Salamander en Dasher. Gedurende de afwezigheid van haren gemaal zal de koningin dagelijks uitstapjes op zee maken. Men denkt dat de kinderen van koningin Maria Chris tina uit haar tweede huwelijkhier met de eerstvolgende stoomboot uit Lissabon zulleu aankomen. De ex-koningin I zelve en de hertog van Bianzares zullen over Southampton naar Frankrijk vertrekken. De engelsche zaakgelastigde in Montevideo heeft aan gekondigd dat de wetgevende magt van dat land de rivier Uruguay voor de vlag van alle natiën opengesteld en alle onderscheid in de behandeling van vreemde en eigen sche pen afgeschaft heeft. Men gelooft dat de electrische telegraaf van Londen naar Balmoral in het begin van october voltooid zal ziju. Aan het nieuwe paleis te Balmoral wordt druk gearbeid. Het zal echter voor de ontvangst der koninklijke famiilie niet voor den aanstaanden herfst gereed zijn. De luitcnaut-gcneraal Thomas Dalmer, kommandant van het 47ste regement, een veteraan van Waterloo, is na een diensttijd van 57 jaren plotseling gestorven. De kapitein Perrydie voor eenige dagen uit straat Davis is teruggekeerd brengt geen tijdingen omtrent Franklin mede, maar wel eene bevestiging van het gevoelen dat de temperatuur aan gene zijde van zekeren breedtegraad weder warmer wordt. Met den laatsten overlandpost heeft men berigt ont vangen, dat er vermoedelijk twee verschrikkelijke schip breuken in de indische wateren hebben plaats gegrepen waarbij nagenoeg 800 raenschen moeten zijn omgekomen althans de schepen llygeiamet 508 passagiers van Macao naar San Francisco, en Lady Nugent, met nagenoeg 400 militairen van Madras naar Rangoon bestemd, zijn, ofschoon iu mei jl. naar hunne bestemmingsplaats gezeild, nog niet aangekomen of ergens ontmoet. fit iislantl. Eindelijk heeft de onzekerheid nopeus het antwoord van den keizer van Rusland op de hem gedane vredcs-voorsla- gen opgehouden. Blijkens de door ons medegedeelde te legrafische depeche weigert de czaar in de waarborgen te treden die men hem heeft voorgeslagen, cn verklaart hij eene defensieve houding te zullen handhaven. Deze depe che verdient geloofevenwel ziet men de officiële bevestiging er van belangstellend te gemoet. Men weet dat sedert eenigen tijd sprake is van eene schadevergoeding, die Turkve aan Griekenland vraagt wegens de grieksche insurrectie. De Augsb. zeit. beweert thans dat die door de Porte geëischte schadevergoeding niet min der dan 70 millioenen piasters beloopt. Griekenland, dat gelijk bekend is de betaling weigert, heeft een beroep op de mogendheden gedaan. Oostenrijk en Pruisscn moeten zich daarop in beginsel tegen de schadevergoeding verklaard heb ben. Het antwoord van Engeland en Frankrijk was nog onbekend. Een telegrafisch berigt uit Konstantinopcl van 25 augus tus meldt dat de fransche belegerings-artillerie met alle oorlogschepen aldaar zijn aangekomen. De turksche sche pen die op de kust van Azie kruisenzijn naar Varna ontboden. Het vertrek der vloot is bepaald op 1 septem ber. Op de eskaders hecrscht thans eene betere gezondheid. Spaujc. Nopens liet vertrek van de koningin-moeder kunnen thans de volgende bijzonderheden gemeld worden Op advies van den ministerraad en in strijd met de formele verbindtenis die Espartero heeft aangegaan om Maria Christina in Madrid gevangen te houden tot aan de bijeen komst der cortes, heeft zij, in den morgen van 28 augus tus door eene achterdeur het paleis verlatenzich naar Portugal begevende. Zij was vergezeld door den hertog van Rianzares en werd geëscorteerd door een eskadron lan siers onder bevel van den generaal Carrigo. Den vorigen dag was reeds een regement ruiterij langs den weg van Estramadura geposteerdten einde haar den vrijen door- togt te verzekerenterwijl de ruiterij die te Badajoz gar nizoen houdt bevel heeft ontvangen om haar met het zelfde j doel te gemoet te rijden. Op deze wijze zal zij de reis naar de grenzen afleggen en daartoe gevolgelijk eene gchcele week behoeven. Ten 11 ure des morgens* werd het vertrek van Maria Christina algemeen bekend. Onmiddelijk ontstond er eene levendige gisting. De noordelijke wijken en de straat De- sengano geraakten in opstand; men hoorde overal de kreten te wapenUit sommige volksgroepen hoorde men zelfs den kreet opgaande dood aan EsparteroNaar de galg met den verrader! Men is er evenwel in geslaagd het volk, zonder dat het tot belangrijke botsingen kwamuit een te doen gaan. I)e regering heeft evenwel met meer aandrang doen bekend maken dat alle wapensdie zich niet in handen bevinden van daartoe geregtigde personen, binnen de 21 uren moe ten worden overgeleverd aan het burgerlijk bestuur. De latere tijdingen uit Spanje behelzen weinig bijzonders. Het verdient alleen opmerking dat de regeringsbesluiten waar bij de goederen van Maria Christina in beslag worden geno men enz. slechts door het ministerie geteekeud ziju. Dit be wijst genoegzaam hoezeer de stelling valsch iswaarin de regering zich tegenover Maria Christina bevindt. Men verneemt dat de nationale garde eene deputatie zal benoemenzaamgesteid uit een lid van elke compagnie, ten einde hare adhaesie aan de regering te betuigenmet de belofte dat zij steeds en in alle omstandigheden op hare krachtige hulp zal kunnen rekenen, wanneer de regering getrouw blijft aan haar vrijzinnig programmaaan haar pro gramma van orde en wijzen vooruitgang. "Naar men wil weten zal er eene nieuwe partij gevormd worden onder den naam van les Isabellinos. Gelijk de naam het reeds aanduidtzullen hare aanhangers zich wijden aan de zaak van koningin Isabella. EBciatsclilaiul. Frankfort 2 september. Onze herfstmis is odder gunstige voorteekenen begonnen. Onderscheidene magazijnen van fijn porcelein, wollen en linnen waren, zijn reeds uitverkocht. Te Weenen en Pesth is men zeer verheugd over de herstelling van de scheepvaart op den Donau, waarvan de gevolgen voor het handelsverkeer reeds zigtbaar zijn. Uit Stettin schrijft mendat volgens de tot nu toe ontvangene bcrigten de opbrengst van den oogst in Duitsch- land in het algemeen sedert jaren niet zoo groot geweest iswaarbij nog komt dat de aardappelen minder door de ziekte geleden hebben dan in de laatste jaren het geval was. Frankrijk. Parijs 2 september. Yolgeus eene alhier ontvangene dé pêche uit Calais is de keizer aldaar heden middag uit Boulogne gearriveerd. Z. M. was gezeten in eene opene kales met een aide de camp aan beide zijden, zonder eenig escorte. Ten 11 ure 's namiddags zijn aldaar almede aangekomen de koning der Belgen en de hertog van Brabant. De pre fect van het departement du Nord en een fransche gene raal zijn op den weg naar Duinkerken de hooge reizigers te gemoet gegaan, die onder geleide van een eskadron kuras siers met muziek aan het hoofdzich terstond naar het hotel hebben hegeven waar keizer Napoleon hen wachtte Beide souvereinen hebben eene langdurige conferentie met elkander gehad. Ten vijf ure hebben zich de keizer, koning Leopold en de hertog van Brabant in groot uniform in een open rijtuig, vergezeld van hunne officierennaar de haven begeven en zijn vervolgens aan boord gegaan van de prachtige stoom boot Reine Hor te use. Na hunne terugkomst van dit uitstapje heeft er bij den keizer een diner van 30 couverts plaats gehad. De keizer had aan zijne regterzijde den koning der Belgen en aan zijne linkerzijde den hertog van Brabant. De Moniteur behelst een rapport aan den keizer van den minister van marine en koloniën, houdende eene her ziening van de regterlijke organisatie op Martinique, Gua" deloupe cn La Reunion. Dit is gevolgd door een keizerlijk decreet, waarbij in overeenstemming met het rapport besloten wordt. De generaal d'Hautpoul, kommandant van het kamp in het zuiden des rijkszal zijn hoofdkwartier te Aix vestigen. De algemeene raad van Saint-Q,uentin heeft eene som toegestaan van 10,000 francs ten einde daarvoor vleesch en bouillon aan de behoeftigen uit te doelen. L'impartial, een dagblad van Boulogne van het bezoek des heeren Magneminister van openbare werken, aldaar sprekendezegt dat dit ten doel heeft om op de plaats zelve te onderzoeken in hoe verre het ontwerp om die zee stad tot eene handels- en tevens tot eene militaire haven in te rigtenuitvoering kan erlangen. De minister heeft bereids kennis genomen van het onderzoek, dien aangaande door ingenieurs in het werk gesteld. De daling der graanprijzen blijft op alle markten van Frankrijk voortduren. Beurs berigt 5 september. 3 pet. 73,50. 4J pet. 100, iUiöörlm mm iVrmuT. STflKDJIBSMOVBfiaiCXSTEïV. Tussclien Mitldelburg en Blotterdain. Uren van vertrek in September. Van Middelburg, Vrijdag 8, Zaterdag 9, Zondag 10, Maandag 11 Dingsdag 12, Woensdag 13, Donderd. 14, Vrijdag 15 Zaturdag 16 Zondag 17 Maandag 18, Dingsdag 19, Woensdag 20 Donderd. 21 s midd. 12 ure. s morg. 5 5 3 3 3 4 4,30 tt 6 ,t 7,30 8 9,30 10 10,30 Van Rotterdam. Vrijdag 8,'smorg. Gure. Zaturdag 9 Zondag 10 Maandag 11 Dingsdag 12, Woensdag 13, Donderd. 14, Vrijdag 15,'; Zaturdag 16, Zondag 17, Maandag 18, Dingsdag 19 Woensdag 20 Donderd. 21, 7 7 ii 7 7 9,30 9,30 midd. 12 n 12 n 12 12 morg. 5 H 5 Ifiienst van Viissingen op Efotterdam cm van liissingcn op Antwerpen. Uren van vertrek in September. Van Vlissingen. Vrijdag 8's morg. 11,30 Maandag 11, n 3 ure. Woensdag 13, 's midd. 12 Vrijdag 15's morg. 4,30 Maandag 18, 8 Woensdag 20, 9 Van Vlissingen. Woensdag 13's morg. 4 ure. Woensdag 20. n 10 Van Rotterdam. Zaturdag 9, 's morg. 6 ure. Dingsdag 12, 5,30 Donderd. 14, u 9 Zaturdag 16's midd. 12 Dingsdag 19,'bmorg. G Donderd. 214 Van Antwerpen. Donderd. 14's morg. 9 ure. Donderd. 21u 9 IJjr* De Wagendienst op Sloe is opgeheven en verwis seld met eene Wagendienst op Vlissingen, waaromtrent information te bekomen zijn bij P. BULTERIJS te Mid delburg, en te Vlissingen bij P. J. SIEGERS,

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3