MIDDELBURGSCHE COURANT. N* 100. Dingsdag 22 Augustus. 18 M. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- «ingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3> franco per post f 3,40. De inzending van Advertöntien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbckend- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters wordeu berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. 3cmIi0nMgittgm VAS HET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE 1GE5IEEÏÏEBESTUREX. He Commissaris des Roiling» ill de Pro vincie Zeeland Maakt bekend Dat ten gevolge van het verrigten van aanzienlijke Her stellingen aan de Ravelijnsbrug voor de Warwijksche poort der vesting Veere, de gemeenschap over die Brug gestremd zal zijn van den Vierden tot en met den Elfden September aanstaande. Middelburg, den 19 Augustus 1854. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. Oinnmlandsclje föjMngm. Middelburg-, 21 1 iijfintin. Bij de op den 19 dezer Ier provinciale griffie alhier plaats gehad hebbende aanbesteding van het maken van 75 el lengte staket, ten westen van het wester-cominerciehaven- hoofd te Vlissingenis daarvan aannemer geworden de heer G. Kuyk te Bredavoor 2590. Wij zijn verzocht te melden dat, volgens gedane aangiften, op vrijdag den 4 dezer een gesloten brief in de postbus, geplaatst op de groote markt alhier, is geworpen, waarin zich bevonden twee muutbilletten ieder ii 10, aan het adres van B. v. d. M. te Capellc in de Langstraat, welke aan dat adres niet is ontvangen; alsmede dat op den 14 dezer een brief aan het postkantoor is bezorgd, ge frankeerd, aan het adres van A. M. N. te Colijnsplaat inhoudende volgens opgaaf van den afzender onder meerder een muntbillet van 50, hetgeen bij de ontvangst daarin niet aanwezig is bevonden. Weuschelijk ware het dat ieder, die langs dezen weg gelden verlangt over te ntakeu van het middel van aauteekencu gebruik maakte, waardoor, voor de geringe opotferiug van tien centensoortgelijke verliezen zouden kunnen worden voorkomen. Men spreekt er van als zoude liet vcrleenen eener concessie tot den aanleg eens spoorwegs van Brouwers haven door Noordbrabant naar Duitschland zeer op han den zijn. Men schrijft, ons uit Neuzen van 19 dezer: Gisteren avond ongeveer ten half 7 ure arriveerde al hier van Brcskcus Zijne Exc. de miuister van oorlog, ver gezeld van den luitenant-kolonel van Ileum, chef van liet materieel der genie bij het departement van oorlog. Na dien zelfden avond de vestingwerken en den volgenden mor gen ecnige militaire gebouwen in oogenschouw te hebben genomen, en na een kort bezoek bij den heer burgemees ter is Zijne Exc. heden morgen omstreeks half 10 ure van hier vertrokken naar Ellewoutsdijkom van daar langs Bath naar Bergen op Zoom zijne reis voort te zetten." In den avoud van den 17 dezer woedde te Zierikzec en in Schouwen een hevig onwcdcr. Een menigte vee is op verschillende plaatsen in de slootcn geraaktdoch het grootste gedeelte zonder letsel bekomen te hebbenvoor zoo ver men weet, er des morgens uitgehaald. Een persoon die te paard zatis door het schrikken van het paard er af geworpen en heeft zich voor en achter aan het hoofd ge kwetst. Van andere ongelukkeu is niets ter onzer kennis gekomen. De Staats-courant deelt een overzigt mede van de opbrengst der middelen over de 7 eerste maanden van 1854, in vergelijking gebragt met dcrzelver opbrengst over de 7 eerste maanden van 1853. Daaruit blijkt dat hebben i opgebragt: Directe belast.: 1854 /9,858,998.891853 ƒ9,884.348.23. In- eu uitgaande regteu en scheepvaartreglen1854 J f 2,097,25I.G8 1853 2,82G,704.18. Aceijnsen 1854 f 11,337,323.50; 1853 11,399,068.22. Waarborg en be- lasting der gouden en zilveren werken: 1854 ƒ133,781.85}; X8Ö3 f 122,489.87. Indirecte beiast.: 1854 f 6,638,047.271 1853/6,229,092.51<£. Opbr. der posterijen: 1854/874,176.20; 1853 f 853,692.96$. Opbrengts der staats-loterij1854 f 275,8351853J 275,839.50 Tot. gen. 185431,815,714.40 1853 31,573,835.51. Wij vernemen, zegt l'Echo, dat de minister van finan ciën zich ijverig bezig houdt met. aanmerkelijke verbeterin gen in het postwezen in te voeren, Reeds in meer dan 70 rigtingeu binnen 's lands zijn er goede veranderingen tot stand gekomen. Binnen kort zal de buitenlandsche briefwisseling ten 3 ure des namiddags te Rotterdam en teu G ure des avonds te Amsterdam aankomenterwijl eene tweede expeditie binnen kort zal veroorlooven dat de brieven uit Frankrijk des morgens worden rondgedeeld. Ook j is er sprake van eene vermindering van het zegelregt op de buitenlandsche dagbladen. Naar men berigt zou Hanover hebben toegestaan dat fusschen de duitsche tolvereeniging en het koningrijk der Nederlanden een ccrtel (verdrag tot wedcrzijdsche uitleve- I ring) worde gesloten, tot v^iug van den sluikhandel. Dit traktaat zoude in gelijken vorm gesloten worden als het reeds bestaande tusschen Nederland en Pruissen. De opper-kamerheer heeft bekend gemaakt dat het hof den rouw zal aannemen wegens het overlijden van Z. M. den koning van Saksenvoor den tijd van veertien dagen, ie weten: eene week den middelbaron en eene week den ligten rouwmet ingang van heden. Naar men verneemt zullen er in de kampen van lleijen en Zeyst in deze en de volgende maand vele en groote i wapenoefeningen, plaats hebben. Vele officieren behoorende tot den grooten staf als ook tot de geniezullen zich der waarts begeven. Naar wij vernemen moet er door het ministerie van oorlog bepaald zijn, dat er in den loop der volgende maand over liet wapen der koninklijke maréchaussee eene algemeene inspectie zal gehouden worden, door den luitenant-generaal jhr. Storm de Grave, nu kortelings met het algemeen toe- zigt over dat wapen gechargeerd. De algemeene synode der nederlandsche hervormde kerk heeft eene opmerkelijke aanschrijving gedaan aan de kerkeraden dat namelijk de synode heeft gelet op de vele misbruiken die, de diakonie-administralie betreffende, uit den laatsten nood der tijden vooral geborentot hare kennis zijn gekomendat zij van oordeel is dat tot het houden van het noodige toezigtwaartoe de klassikale be sturen bij synodale resolutie van 10 julij 1838 (en nu bij art. 43Go. van het algemeen reglement) zijn verpligt ver klaard ook gebragt moet worden het waken tegen de j verderfelijke gevolgendie uit liet vervreemden van de be zittingen der diakonie-goederen kunnen ontstaan; dat zij daarom heeft goedgevonden te bepalen en aan te schrijven, dat geene diakonie of kerkeraad eenigen maatregel zal mo- j gen nemen tot liet verkoopen of bezwaren van diakonie- goederen of fondsenzonder vooraf de goedkeuring van het klassikaal bestuur verkregen te hebben. liet is voorzeker aangenaam te kunnen melden dat door bemocijingen van den heer John Mavor Stillagent. 1 van Lloyds te Amsterdamde gezagvoerder A. P. Klein, voerende het nederlandsche barkschip Magdalena, van de heeren Gebroeders Hartsen aldaar, door het comité van Lloyds te Londen is vereerd geworden met een fraai aandenkenteu bewijze van tevredenheid over zijne edel moedige en tevens gevaarvolle redding der ekwipage van de zich iu zinkenden staat bevindeude engelsche schooner Icenivan Nevv-Castle naar Valencia gedestilleerdop 24 november 1852. Prins Caradjaonlangs door den sultan van Turkije benoemd tot buitengewoon gezant en gcvolmagtigd miuister van de Porte bij het hof der Nederlanden, heeft van den grooten heer de versierselen der ridderorde van Mcdjidié eerste klasse ontvangen. Men verneemt dat in het legerkamp bij Zcijst een wedstrijd in het schieten met de buks door heeren officieren zal plaats hebben waartoe door den koning belangrijke prij zen zullen worden uitgeloofd. Vrijdag II. werd door een afgevaardigde van het bestuur der 's hertogenbossche rederijkerskamer Tollens, ouder de kenspreuk de jonge Laurierenhet diploma van het eere- praesidium overhandigd aan den grijzen dichterwiens naam de kamer draagt. De afgevaardigde werd allerminzaamst ontvangen en mogt van den waardigen Tollens de toezegging bekomendat hijwaar hij konde jeugdige kamer zou on dersteunen en gedachtig zijn. De fransche werktuigkundige Dröinet, opzigter van eenigc gaz-fabrieken in ons land en ook te Utrecht, heeft een werktuig uitgevonden door hem Velocimetre genaamd, waardoor de snelheid van de vaart der stoomschepen aanmer kelijk wordt vermeerderd. Op het engelsche admiraliteils- jacht Black-Eagle heeft,-men er eene proef mede genomen welke allezins aan het doel heeft beantwoord. ESenoemEnseu ew ISesIuiten. Bij Zr. Ms. besluit van den 19 dezer is de luitenant ti zee der 2de klasse jhr. N. A. Holmberg de Beckfclt be noemd tot ridder der orde van den Nederlandscheu Leeuw. Bij besluit van den 18 dezer heeft Z. M. goedgevonden eervol ontslag te verleenen aan den heer J. van 't Ho/F, op zijn verzoek, als directeur van den Noordpolder bij Neuzen. Z. M. heeft bij besluit van den 14 dezer goedgevonden te benoementot lid van de directie der weduwen- eu weezenlcas voor de officieren van de laudinagt, den militairen intendant der 1ste klasse "VY. Craay, belast met de dienxl in de 1ste militaire admiuistratie-directie. Bij koninklijk besluit van den 18 dezer heeft Z.M. goed gevonden den 2den luitenant D. K. II. van den Hurkvan het koloniaal werfdépot, in zijnen rang en anciënniteit oyer tc plaatsen bij het wapen der infanterie van het leger in Oost-Indie. Z. M. heeft pensioen verleend aan J. A. van Es als chirurgijn bij 's rijks werf tc Hellcvoefsluis en visiteur der quarantaine aldaar. Z. M. heeft benoemd bij dc kavallcrie: bij den staf, tot lsten luitenant den 2den luitenant jhr. F. A. Meijer, werk zaam bij de koninklijke akademiebij het lsten regement dragonders tot lsleu luitenant deii 2den luitenant jhr. B. Al- berda van Ekenstein, van het 4de regement; bij het 2de regement, tot lsten luitenant den 2denluitenant O. S. Zehe- lein, van het 4de regement; bij het 3de regement, tot rit meester 3de klasse den lsten luitenant C. H. baron van Tuyll van Serooskerken van liet 2de regementen 2. op verzoek op non-activiteit gesteld den ritmeester 3de klasse C. E. Fraservan het 2de regement. Krachtens het slot van art. 7 van 's kouings besluit van 31 julij 1841 is den 15 dezer aan don heer C. L. A. Cuypers te Woensdrecht een uitstel van zes maanden be willigd, tot het in werking brengen der stoombootdienst tus schen Rotterdam en Bergen op Zoom, heen en terne, waarvoor hem den 28 april dezes jaars vergunning werd verleend welk uitstel gerekend wordt in te gaan met den 28 octobcr aanstaande.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1