MIDDELBURGSCHE COURANT. *1 Dingsdag 18&: 8 Augustus. ra EET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. N- 94. tj Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en ZatUrdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure. des morgensop den dag der uitgave. iHanhonMgingm Belasting Lantaarngeld. De Burgemeester ca Wethouders van Middelburg herin neren de Ingezetenen Datvolgens art. 11 der Ordonnantie op het Lantaarn-, Brandspuit- en Nachtwachtgeldtwee termijnenzijnde de helft van den aanslag van iederen Belastingschuldige, op den laatsten dag der maand July moeten voldaan zijn; en noodigen mitsdien allen uit die hieromtrent nog in gebreke zijn geblevenom de door hen verschuldigde gedeelten on verwijld ten Kantore van den Ontvanger der Plaatselijke Belastingen aan te zuiverenzijnde gemelde Ontvanger gemagtigd ombij voortdurend verzuim overeenkomstig de Ordonnantiede Belastingschuldigen door dwangmiddelen tot de voldoening der verstreken termijnen te noodzaken. Middelburg, den 4 Augustus 1854. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris, M. P. LANTSIIEER. Kohier Fourage. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat het Kohier voor de Belasting op de Fouragienin gevolge art. 265 der Gemeentewet, door den Raad is vast gesteld en ter Secretarie voor een ieder, gedurende den tijd van acht dagen, ter lezing nedcrgclegd. Middelburg, den 4 Augustus 1854. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSIIEER. öimtcnhtnöscljc ftijhingen. middelburg 7 Augustus. Bij de op den 5 dezer alhier in het openbaar gehoudene aanbesteding, is het bouwen van eenige bruggen over de waterleiding ten westen van het kanaal van Neuzen, aan- geuomen door den heer Jacob Filis te Brcskcns, voor f 23,879, en de voortzetting der oeververdediging bij Neuzen door den zelfden voor f 23,790. Het op den 29 julij jongstleden mede in het openbaar alhier herbestede vijfde perceel der rijswerken en steeuglooi- jingen aan de calamiteuse polders, is alstoen aangenomen door den heer Hubrecht de Leeuw te Biezelinge, voor f 5900. Zaturdag avond werd een matroos bij de marine in de 's gravenstraat door een boer een messteek in den linker schou der toegebragt. Op het bureau van policie gebragt, is hem daar voorloopige heelkundige behandeling toegediend, van waar hij naar het garnizoeiis-hospitaal is overgebragt. De wonde schijnt echter van zeer ligten aard te zijn. Naar men verneemt is het schip Commercie-Compag- nie van Middelburg, te Havanna aangekomen en aldaar door den nederlandschen consulmet bijstand der spann- sche autoriteitenin beslag genomen en de gezagvoerder voorloopig gearresteerdwegens ontrouwe handeling ten opzigte zijner verantwoording aan de eigenaars van dien bodem. Men meldt ons uit Vlissingcn van den 5 dezer n L. den Herder zoon van een zceloods alhierin dienst bij net nederlandsch loodsbestuur, oud ongeveer 20 jaren onlangs als bootsmans-leerliug uit Oost-Iiulie teruggekeerd en daarna tijdelijk bij gemeld loodswezen als matroos aan boord van een der kotters geplaatst, verliet donderdag avond zijn vaartuig, dat in de voorhaven van het marine dok lag, om zich aan wal te vermaken. Den volgenden ochtend werd hij vermist. Men vermoedde dat hij was verdronken en begon naar hem tevisschen, daar zijne muts op het water dreef. Eerst zaturdag morgen ontdekte men zijn lijk. Het aangezigt was aan eene zijde geheel ver brijzeld. Door de duisternis misleid, schijnt hij op de stomp eencr oude paal gevallen en daarna verdronken te zijn." Den 4 dezer werd te Heinkenszand een der zeldzaamste feesten gevierd. Jan Bos en Pieternella Slabbekoorn, arbeidslieden mogtcn het voorregt smaken hunne G0-jarigc huwelijksverecniging te herdenken. De man is in 1773, de vrouw in 1776 geboren, en nog dagelijks gaat eerstge noemde op het veld om door handenarbeid in beider be hoeften te voorzien. Uit aanmerking van de tegenwoordige duurte der levensmiddeleuheeft Z. M.bij besluit van den 27 der vorige maand no. 56, bepaald dat van 1 augustus tot uit. October dezes jaars aan de ingezetenen in plaats van 35 cent 45 cent zal worden te goed gedaan voor verstrekte buisvesting eu voeding aan militairen beneden den rang van officier. De onderhandelingen mot de hanoversche regering, nopens den aanleg var, een tel^JfoaVhjn ter verbinding van het nederlandsohe met het hanoversche stelsel, heeft tot de uitkomst geleid dat nog voor het einde van het loopende jaar zoodanige verbindiug tot stand zal komen. De nieuwe lijn zal te Zutphcn beginnen, over Lochem, Goor, Olden- zaal en Denekanip de grenzen bereiken en op hanoversch gebied over Nordhorn, Lingen en Osnabruck loopen om zich bij Nieuburg aan de bestaande telegraaflijn te sluiten. Bij de voltooijing dezer lijn zal eene verbinding van 'sGra- venhagc en Amsterdam met Bremen cn Hamburg tot stand komen, geheel onafhankelijk van de pruissische lijnen, waar langs thans alle bcrigtcn moeten loopen die tusschen deze plaatsen worden gewisseld. Deze dubbele gelegenheid tot het verzenden vau berigten zal het snelle en geregelde verkeer van Groot-Brittanje en Nederland met het noorden van Duitschland krachtig bevorderen. Het oostenrijkscbe gezantschap in de Nederlanden heeft ter kennis gebragt van de oostenrijkscbe onderdanen in dit rijk, dat, ten einde hun de gelegenheid gemakkelijk te maken om deel te nemen aan de nationale geldleening die bij besluit van Z. M. den keizeronder dagtcekening van 26 julij jl.is geopend, de inschrijvingen voor die lccuing bij het keizerlijke gezantschap te 's Gravenhage zul len worden aangenomen tot den 19 dezer maand ingesloten, dagelijks van 11 tot 2 ure. De miuister van financiën heeft, de belanghebbenden verwittigddat het tijdstip der expeditie van de brievenma len bestemd naar Iudie langs den weg van Marseille, voor het vervolg telkens een dag later is gesteld dan tot dus verre het. geval waszoodat de verzending van brieven uit Amsterdam, 'silage, Rotterdam enz. voortaan nog kan geschieden tot en met den 8sten en 24sten van elke maand en uit andere plaatsen in evenredigheid. In ver band met het vorenstaande verspringt ook telkens met een dag het tijdstip waarop de heffing van het verhoogde port voor de gedrukte stukken, over Marseille te verzen den een aanvang neemt. De vroeger bepaalde dagen voor de verzending over Southampton en over Triest ondergaan geene verandering. De eischen van het engelschc gouvernement betrek kelijk de bekende zaak van de Jonge Albert, gezagvoerder van der Zeemakennaar men verneemthet. onderwerp uit van drukke beraadslagingen in dcu ministerraad. Men wil tevens weten dat omtrent bet te nemen besluit iu den IU' I De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. ^1 ministerraad groot verschil vau gevoelen bestaat. De heer van Hall moet o. a. bepaaldelijk van meening zijn dat de eisch tot uitlevering van schip en lading niet kan of mag worden ingewilligd, cn moet zelfs verklaard hebben eerder zijne portefeuille neder te leggen dan daarin toe te stemmen. Inmiddels blijft Engeland en zoo men wil nu ook gesteund door Frankrijk op de inwilliging zijner eischen ten sterkste aandringen. Eene nota-wisseling wordt zeer druk voortgezet. Evenwel vreest men dat deze zaak tot meer ernstige verwikkelingen aanleiding zal geven. Zoo veel althans is zeker dat zelfs de tegenwoordigheid van den heer Lightcnvelt is noodig geweest om aan onze regering liet gewigt te doen beseffen dat Engeland cn Frankrijk aan de spoedige beëindiging dezer zaak hechten, overeenkomstig de gedane eischen van lord Clarendon. (de Grondwet.) Ofschoon er teregt bij bewerendedat onze regering aan niet anders kan denken in betrekking tot de oostersche verwikkelingen en den oorlog tusschen Rusland en de wes telijke mogendhedendan aan het handhaven van de streng ste onzijdigheid, neemt de Tijd loeh het volgend zonderling schrijven uit Utrecht op //In voorname kringen alhier wordt verhaald dat ons mi nisterie beraadslaagt over eene bezaaide keuze te doen tus schen de partij van Rusland en dje der geallieerde mogend heden. Men voegt er bij dat de k. nzc vau Fruisscnzoo zij al niet de onze zoude beslissen dan toch ten minste van grooten invloed zoude zijn." Blijkens berigt van Zr. Ms. consul-generaal te Genua, heeft het departement van marine te Turin den 6 julij jl. in het officiële piemontesche dagblad eene kennisgeving ge daan, waarvan de vertaling aldus luidt: f De zeeroovers van liet zoogenaamde Riff, wier stout moedigheid cn wreedheid door liet vertrouwen op hunne moeijelijk te genaken liggiug steeds toenemen, schijnen kortelings op de hoogte van kaap Tres Forcas, ten westen van Mcllila, de engelsche koopvaardijbrik Guthbcrt Young veroverd te hebben. 'De koopvaarders, bewust hoe onveilig deze kust steeds voor de zeevarenden is geweest, zullen zich ongetwijfeld deze mededeeling ten nutte maken om die gevaarlijke stre ken zooveel mogelijk te vermijden." De zaak van de subsidie voor het uitwateringskanaal naar den Amerwelke in de zittingen van de provinciale staten van Noordbrabant zoo veel moeijelijkheid ondervindt is in de tweede kamer tot het volgende zittingjaar verscho ven. De staten van Noordbrabant hebben dus ruimschoots den tijd om nog eens over hun adres deswege na te denken* Wij vernemen van gocderhand dat voor do ook te Amsterdam van lieverlede meer en meer toenemende in schrijving voor het monument, in 1856 aldaar op te rigten i door Z. M. den koning eigenhandig ingeschreven is voor de som van ƒ1000. Blijkens de reeds ingekomen opga ven moet het platte land en het leger vooral in verhouding aanzienlijk bijdragen. Wij vernemen uit 's Gravenhage dat de bekende Ame- rikaansclie sclieepsgczagvoerdcr Gibsondie een paar jaren geleden op Sumatra zich in betrekking bad gesteld met den sultan van Jambien uit wiens onderschepte briefwisseling gebleken was dat hij pogingen had aangewend om liet volk tegen de ncderlandsclie regering op te ruijen en deswege door het hooge geregtshof in Indie tot 12jarige gevange- nistraf was voroordeelddoch later had weten te ontsnappen zich thans in de residentie bevindten door de amcrikaanschc regering ondersteund, gekomen is om zijne aanspraken op schadeloosstelling bij de ncderlandsclie regering te doen I gelden. Uit Rome schrijft men van 27 julij dat aldaar in bet, 1 begin der weck prinses Marianne dor Nederlanden (prinses

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1