MIDDELBURGSCHE courant; j\°- 92. Donderdag 1854. 3 Augustus. 2tcmk0nt»igingm VAN IIET RIJKSBESTUUR. PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTIREN. <3innmlanciscl]c ^tjöingcn. 9 Üuitmlanöscljc fcijüingm. V1"v _,"Vt 1 Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlie- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3, franco per post f 8,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgeus, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels ƒ1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 85 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Goes verwittigen bij deze de belanghebbenden, dat de gewone Jaarmarkt bin nen deze Gemeente zal worden ingeluid op Zaturdag den 19 Augustusbeginnen op Dingsdag den 22 daaraanvolgende eri eindigen op Dingsdag den 5 September daarna Dat op dezelve geene KwakzalversHoroscooptrekkers en dergelijke toegelatenen alle DraaibordenDobbelspelen, Kijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden; Dat de aanvragen om Plaatsen vóór den hierboven be paalden aanvang der Jaarmarktvrachtvrij en met opgave der benoodigde breedte in Nederlandschc Eilcmaat, zullen moeten geschieden aan de Marktmeesters A. J. A. P. van Calmthoufc en J. Visser Azaan welken een ieder, alvorens te kunnen worden toegelaten, dcszelfs Patent zal moeten vertoonen. Voorts dat geene nadagen zullen worden toegestaan. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 22 Julij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR.. Middelburg 3 Augustus. Uit eene opgave in de Konst- en Letterbode blijkt, dat onder de 57 gouden en 122 zilveren munten, in novem ber 1853 te Westkapclle gevonden, thans in bezit van den heer A. II. G. Eokker te Middelburgeen halve gouden nobel of zoogenaamd schuit ken isdoor Maximiliaan voor zijnen minderjarigen zoon Pliilippus den Schoonen als her tog van Gelderland geslagen, van welke munt tot hiertoe het bestaan niet bekend was. Z. M. de koning werd den 1 dezer van het Loo in de residentie terug verwacht. Z. M. de keizer der Eranschen heeft aan den lieer Mielink, steendrukker te 'sHagc, eene gouden medaille met hoogstdeszclfs beeldtcnis toegezondenwegens aan Z. M. aangeboden plaatwerken. Eerstdaags zal in den schouwburg van de Porte St. Martin te Parijs een tooneelspel worden opgevoerd, waar van de schrijver is de heer Monrose, vroeger directeur van den koninklijk frauschen schouwburg te 's Gravenhage; het onderwerp is ontleend aan de geschiedenis van Neder land gelijk reeds uit den titel u les Gueux de mer" bttp ken kan. De Utrechtsche courant zegt in de gelegenheid te zijn om te kunnen melden, dat Z. M. de koning van Por tugal, bij gelegenheid van hoogstdeszelfs reize langs den Rhijn-spoorweg, aan den heer ingenieur der exploitatie bij gezegden spoorwegC. H. Schaiiseten geschenke heeft doen uitreiken twee rijk gezette met brillanten voorziene overhemd-knoopjes, en zulks als een blijk van hoogstdes zelfs tevredenheid voor de goede zorgen door genoemden heer bij deze reize aan den dag gelegd. Den 31 julij zou met den eersten spoortrein uit de residentie vertrekken een detachement grenadiers van het regement grenadiers en jagers naar het kamp van Zeyst. om de voorbereidende .werkzaamheden aldaar te verrigtcn# Dit detachementsterk 2 officieren en 40 manschappenzal den eersten dag tot Bilt marcherenom den volgenden dag het kamp te betrekken. Ook het tweede regement dra gonders, le 's II age in garnizoen, zal zich naar liet kamp te Reijen begeven. Alleen het depot blijft daar in garnizoen. Den 31 julij is te Rotterdam met de schroefstoom boot Earl of Auckland aangekomen de vermoedelijke moor denaar vaii het huisgezin van Prikwinkel te Nieuwer-Amstel de beruchte Johann Ilciurich Kemper. Hij was den vorigen morgen voor half 9 ure te Londen, begeleid door een engelschen inspecteur en twee engelsche agentenaan boord gebragt. De engelsche inspecteur en de naar Londen vertrokken amsterdainsche inspecteur, bene vens de knecht van Pnkwinkeldie den laatste had verge zeld zijn medegekomen. In tegenwoordigheid der rotter- damsche polieie werd hij door vier amsterdamsche policie- agenteu afgehaald en in een gesloten rijtuig naar het station van den spoorweg gebragtoin naar Amsterdam vervoerd Ie worden, werwnarts ook de beide inspecteurs en de knecht van Prikwinkel vertrokken zijn. Uit dit geval blijkt alweder op eene uitnemende wijze welk cene voortreffelijke uitvinding de cleetrisehe telegraaf isen welke diensten der maatschappij door dit snelle mid del van communicatie bewezen worden. Er blijft schier geen schnilplaats voor het misdrijf meer over, hoe spoedig de misdadiger zich ook verwijdere. Marine. Maandag morgen is te Hellevoet sluis van haren kruis- togt teruggekeerd Zr. Ms. brik de' Zeehond, onder be vel van den luitenant ter zee lsto klasse B. G. Escher aan boord hebbende de adelborsten van het 2de en 3de studiejaar. Zr. Ms. fregat Prins Erederik der Nederlanden, onder bevel van den kapitein ter zee A. C. van Braam ilouckgeestheeft den 17 moi 11. de haven van Sydney (Nieuw Zuid-Wallis) verlaten. Verschillende Uerigten. In het eerste halfjaar 1854 zijn nederlandschc schepen binnengekomente Reval 8 regtstreeks uit Nederland en 4 uit vreemde havenste Wismar 2 uit vreemde havenste Rostock 3 uit Nederland en 7 uit vreemde havens; terwijl in gemeld halfjaar nederlandsche schepen zijn vertrokken van Reval 12 naar Nederland, van Wismar 3 en van Ros tock 10 naar vreemde havens. Van een stuk land, groot achttien vierkante roeden ouder Werkendam zijn 10 mudden rogge geoogst of ruim 24 maal zooveel als in een gewoon jaar. Uit de ingekomen opgaven is het der commissie tot regeling van den aanstaanden wedstrijd te Breda gebleken dat zeveu-en-zestig handboog-schutterijen er aan zullen deel nemen en acht harmonie-gezelschappen liet feest zullen op luisteren. Het heeft H. M. de kouingiu-moeder behaagd aan de Maatschappij van moederlijke weldadigheid te En schedé 100 te vereeren. Tliermometerstaml te Middelburg. 31 Julij s avonds 11 ure. G6 gr- 1 Augustus 3 morgeus 7 w s middags 1 a 70 n s avonds 11 li CO 2 Augustus s morgens 7 62 H s middags 1 II G9 U Engeland. Londen 29 julij. De koningin, prins Albert en de ko ninklijke familie zullen, in strijd met hetgeen daaromtrent medegedeeld werdomstreeks half september Balmoral be zoeken en aldaar drie weken vertoevenna dien tijd za\ het hof naar Windsor terug keeren. Volgens The globe zal de verdaging van het parle ment waarschijnlijk den 15 augustus en het gewone minis teriele diner te Greenwich den 12 dier maand plaats hebben. In letterkundige kringen gaat men van het denkbeeld zwanger om een punt van concentratie voor de letterkundigen en journalisten van Engeland in het leven te roepen. Dit zoude geschieden in den vorm van een instituutzoo als de advokaten, geneeskundigen enz. reeds bezitten. Volgens uitspraak van de admiraliteit zullen de rus- sisclie brik Nadesctra en het russische schip Patrioten, die door Hr. Als. stoomschepen Alban en Magicienne genomen zijn, ten voordeele van de nemers verkocht worden, zoo mede de russische schepen Ida en Wasthi, laatstgemeld schip ten tweeden malewegens het in gebreke blijven van den kooper. liet zout, hetwelk de lading heeft uitgemaakt van de elf genomen russische schepenis verkocht geworden voor 3805 p. st. Denemarken. Volgens een telegrafisch bcrigt uit Koppenhagen van den 29 julijwas dien dag de staatsregeling voor de gehecle Deenschc monarchie afgekondigd. Daarbij is naar luid van het bcrigt, onder anderen een rijksraad van 50 leden inge steld waarvan 20 door den koning benen nd worden. Deze rijksraad zou reeds den 1 september aanslaande moeten bij een komen. Rusland. In den stand van zaken in het Oosten is nog altijd geen verandering gekomen. Terwijl de duitsche bladen staande houden, dat de Russen hunne stellingen te Fratcschti ver laten hebben en zich op Bucharest terug trekken verzekert de Lloyd daar en tegen dat generaal Gortschakoff uit Pe tersburg het bevel ontvangen heeft om Giurgewo tot eiken prijs te hernemen zoo dat de generaal den 22 julij reeds een storm beproefd heeft. Men /.iet dus dat de berigten voortdurend ten hoogste tegenstrij lig luiden. Zoo veel is zeker dat de Turken, nachten dag werkende, verschansingen in de omstreken van Giurgewo bouwen cn zich op eenen aanval van wege de Russen voorbereiden. De verliezen dezer laatsten, in de gevechten van den 16 tot den 20 worden op 300 dooden geschat. Die van de Tur ken zijn bijna even groot en overal waar Egyptcnaren in den strijd gemengd waren vochten zij met buitengewonen rnoed. Omer-pacha is den 12 te Rudschuk aangekomen en dertig engelsche zeeliedenonder bevel van den luitenant Glynn en de prins van Deiningen hebben zich begeven in de rigting van de turksche flotille te Giurgewo. Dertig engelsche soldatenonder aanvoering van den kapitein Page, helpen de vestingwerken van Giurgewo voltooijcn. Authentieke tijdingen uit Galatz van den 12 melden, dat generaal Lüders en zijn legerkorps van Galatz en Ibraïl waar zij van de Dobrutscha waren aangekomenop nieuw op Bucharest trokken. Wat de geallieerde troepen aanbelangt, zij moeten op den 8 Schurala verlaten hebben in de rigting van Rudschuk, zoo dat zij den 15 daaraanvolgende aan den Donau-oever konden verschijnen. Tot dus ver heeft men echter nog geen berigt van hunne aankomst aldaar ontvangen. Het berigt van de nieuwe overwinningdie de Russen onder Andronikoff op de Turken in Azie zouden hebben behaaldheeft zich tot dus verre niet bevestigd. Volgens telegrafisch bcrigt uit Bucharest van den 25 is den 23 te voren een veldslag tusschcn Dzurdru cn Fra- teschti geleverdwaarbij de Russen totaal geslagen zijn hebbende zij een verlies van 2000 dooden cn 500 gevangenen geleden200 wagens met gewonden zijn te Bucharest aan gekomen. Bij Oltenitza zijn 30,000 Turken over den Donau ge trokken. Volgens een schrijven uit Weenen van 28 julij is de com municatie tusschen Kroonstadt en Bucharest door eene over strooming afgebroken. Een der Weener dagbladen behelst eene correspondentie uit Konstantinopel van 12 julij, volgens welke deoostenrijk- sche gezant aldaar, ten gevolge van uit Wecnen ontvangen bevelen aan de Porte de twee volgende cischen had gesteld 1. dat Omer-pacha, zoodra de oostcnrijkschc troepen zich iu de vorstendommen zullen bevinden, onmiddelijk met zijne armee op den regter Donau-oever terug zal keeren cn 2. dat de hospodars Stirbey en Ghika weder met het bestuur

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1