De gronden voor klassificering in dien omslag behooren naar liet gevoelen der commissie, te zijn de huurwaarde verhoogd naar het getal paarden van weelde en naar de' dienstboden, en verminderd naar evenredigheid van het getal kinderen. De commissie wijst voorts op de noodza kelijkheid van een controleur voor de plaatselijke belasting, waaraan zich de behoefte reeds sints lang doet gevoelen. Is besloten dc beslissing hierop aan te houden en de stuk ken inmiddels ter visie te deponeren. Hierop wordt de vergadering veranderd in eene met ge- slotcne deurenter beraadslaging over de verordering op het eigen beheer der leenbank. De tribune weder toegankelijk gesteld zijndestelt de voorzitter voor het arresteren der gewijzigde verordening, volgens rapport der commissieop de daaromtrent door den minister van biuncnlandsche zaken gemaakte aanmerkingen en burgemeester en wethouders uit te noodigenvoor de executie zorg te dragen en den minister kennis te geven van de redenen die de vergadering hebben geleid tot het niet inwilligen van enkele bemerkingen. Waarna de zitting is geloten. Engeland. Londen 3 julij. De koning van Portugal en zijn broe der hebben heden van H. M. afscheid genomenzij bege ven zich naar Ostende; men verzekert dat de koning niet ongenegen is om zijne hand aan te bieden aan de prinses Charlotte van Belgie. Men meent te weten dat de eerstdaags openbaar te maken opgaven wegens de rijks inkomstenover het geheel genomen, wederom gunstig zullen luiden. Men zegt dat onverwijld een reserve-kanaaleskader zal worden zaraengestcldonder bevel van den admiraal Berkeley. De Niagara heeft berigten uit Nieuw-York tot 20 [en Halifax tot 23 junij aangebragt, beuevens 553,000 dollars in specie. De handelsberigten luiden hoogst ongunstig, veelal het gevolg van den oorlog tusschen Engeland, Erankrijk en Rusland. Op 13 junij was de wetgevende vergadering van Canada geopend. Bij de stemming over het bij die gelegenheid aangenomen adres had het ministerie de nederlaag geleden. Men verwachtte dien ten gevolge de ontbinding van het parlement. Ook zcide mendat lord Elgin het gouverne ment der kolonie zoude nederleggen. Naar men uit Washington had vernomen, had dc presi dent der Vercenigde Staten kennis gegeven aan den senaat dat Santa Anna het met Amerika gesloten tractaat onvoor waardelijk aannam. Dienvolgens had de president het con gres verzocht de uoodige maatregelen te treffen ter betaling van de bepaalde geldsom aan Mexico. Op den 11 junij is de stad Worchester in Massachusets door brand geteisterd; verscheidene fabrieken en woonhui zen werden vernield ten gevolge waarvan een duizendtal arbeiders van werk verstoken isde schade wordt op nage noeg 500,000 dollars begroot. De graanoogst belooft in de Veereenigde Staten dit jaar zeer overvloedig te zullen wezen. Rusland. De Moniteur universe! deelt eene depechc uit Belgrado medegedagtcekend 29 junij en inhoudende dat de regter Donau-oevcr geheel vrij van russische troepen is, met uit zondering van de versterkte stellingen te Matchin, Isact- scha en Tultscha. Volgens telegrafische berigten uit Warschau van den 2 dezer is er bevel gegeven om de straten nabij de citadel te ontruimenzij zullen afgebroken worden om meer uit breiding aan de fortificatiën te geven. Uit Hamburg wordt van den 1 dezer per telegraaf ge meld dat de engelscbe vloot zich in orde van bataillc voor Kroonstadt bevondmen zag tegen den volgenden dag een aanval te gemoet. Telegrafische berigten uit Wcenen van den 1 dezer mel den, dat liet binnenrukken der oostenrijksche troepen in Walachije is uitgesteld tot dat het antwoord uit Petersburg zal aangekomen wezen. Regtstreeksche tijdingen uit Konstantinopel deelen mede dat het gerucht, als zouden de diplomatieke betrekkingen tusschen Turkye eu Griekenland eertsdaags hersteld worden zijne verwezenlijking nog niet zeer nabij is. De engelscbe bladen deelen geheel uiteenloopende dcpeches medevolgens de eene zou de keizer van Rusland een be paald weigerend antwoord en in de meest harde bewoor dingen hebben gegeven; volgens de andere zou hij bereid zijn onder zekere voorwaarden te onderhandelen. Tegen over deze beiden staat eene andere uit Wcenen, inhoudende dat prins Gortschakoff, de overbrenger van het antwoord eerst den 6 dezer te Weenen verwacht werd. Het is wel waarschijnlijk dat de laatste met de waarheid overeenkomstig zal zijn. Per telegraaf wordt uit Konstan tinopel van den 2 dezer gemelddat de prins Napoleon en de maarschalk de Saint- Aruaud naar Varna vertrokken zijn. De russische vloot heeft Sebastopol verlaten en heeft eenige kruisers der geallieerde vloot beschoten. Telegrafische berigten uit Weenen van den 5 dezer melden dat de generaal AndronikofF 31000 Turken onder Selim-pacha in Azie totaal geslagen heeft. Dc Russen maakten 13 kanonnen en 35 vaandels buit en bleven meester van drie kampen. Het turksche leger in Azie is thans geheel uiteengedreven. Men is op eene vrij stellige wijze geïnformeerd dat dc blokkade van Archangel en andere havens aan de' Witte aee op 1 augustus aanstaande zal beginnen. Spanje. Madrid 2 julij. De stad is rustig. Alle berigten uit de provinciën luiden voldoende. De insurgenten zijn op marsch naar Toledo; velen hebben het voornemen te kennen gege ven zich te onderwerpen. Den 3. De rebellen zijn vrijdag door de koninklijke troepen totaal geslagen. Een aantal officieren cn manschap pen trachten zich te onderwerpen. De gelederen der insur genten zijn door talrijke desertieu zeer gedund. De hoofd stad is rustig. liuitscliland. Berlijn 3 julij. De prins van Pruissen heeft zich naar onderscheidene pruissische provinciën begevenom aldaar inspectie over de landweer te houden. De voornaamste dagbladen komen er openlijk voor uit dat de tijd om met Rusland te onderhandelen thans voorbij isen dat zonder zeer groote coucessien hetzelve thans bezwaarlijk den vrede zal erlangen. De verdere instaudhouding der vroegere voor Rusland zoo gunstige verdragon wordt zelfs in twijfel getrokken. Eraukfort 3 julij. De bondsvergadering heeft eene com missie benoemd, die speciaal belast is met het doorzien der wetgeving en der constitutien van onderscheidene kleinere duitsche bondstatenvoor de verdere bevestiging van Rastatt heeft de bondsvergadering de soin van 100,000 il. bewilligd. De spoorweg van Wurzburg naar 8chweiufurt werd eergisteren in tegenwoordigheid van den kouing van Beijeren en den minister-president von der Pfordteuplegtig ge opend. Deze zal in de eerste dagen weder de leiding van het departement van koophandel aanvaarden. Naar men van goederhand verneemt zal de koning van Pruissenbij gelegenheid van de tentoonstelling te Munchen, nogmaals eene bijeenkomst met keizer Erans Josef hebben, die mede aldaar venvacht wordt. Meu denkt dat overmorgen de inschrijviugen voor de nieuwe leening te Wcenen opengesteld zullen worden. Erankrijk. Parijs 2 julij. De organisatie van het ministerie van binncnlandsche zaken houdt de regering steeds bezig. De heer Collet Meygret heeft geen kans op den post van se cretaris-generaal die door den heer Billault, zoo men zegt, aan zekeren heer Manceau, een ambtenaar bij het bureau der wetgevende vergaderingtoegedacht is. Men verwacht bovendien ecu aantal veranderingen in het personeel der prefecten; ouder anderen ziet men de afzetting van den heer Beston, prefect van het departement du Nord, tege moet Ook wordt verzekerd dat de directeur van de tele- graven voor een anderen ambtenaar plaats zal maken. De keizerin moet zeer ongesteld wezen en het is nog zeer onbepaald of zij de voorgenomene reis wel zal aanvaarden. Prins Napoleon zal nog geruimen tijd zijne apparte menten moeten houden, ten gevolge van de wond aan net beendie hij in het boscli van Boulogne door den trap van een paard ontving. De berigten nopens de te veld staande gewassen lui den bijna uit alle departementen zeer voldoende. Van dc aardappelziekte heeft menbij uame in het zuiden des lands, geen spoor meer gevonden. Uit Brussa wordt het vertrek van een zendeling van Abdel-kader gemeldmet drie prachtige paarden ten ge schenke voor den keizer. Beursberigt 4 Julij. 3 pet. 73,55. 4! pet. 98,50. Belgie. Brussel 4 julij. Het koninklijk gezin heeft zich gisteren naar Mechelen begevenwaar aan den koning en zijne kinderen eene luisterrijke ontvangst was bereid. Z. M. heeft den eersten steen gelegd voor een te bouwen burgerlijk hospitaal. Er was een historische optogfc georganiseerd voorstellende den intogt van Karei den Stoute te Mechelen. Gisteren is de eerste geregelde trein van den hollandsch belgischen sproorwegmet 40 personen van Roozendaal j Antwerpen [aangekomen. De overtogt geschiedde in 35 minuten. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en naar zee gezeild: FritzoeJolmson, naar Noorwegen, en Pehr An- i dreasBerglund, naar St. Ubes, beide met ballast; Scott DyerHill, naar St. DomingoElise Marie, Erichsen, naar Lubeck; LouiseEdelkamp, naar KopenhagenHawkBa teman, naar Havre; Florentinellolm, en Marie Louise Schnltzbeide naar HamburgLucas Wildervankde Grooth i naar Stettin, allo zeven met stukgoederen; JasonBaker, naar Londen met tarwe; Agatha, Schuur, naar Namsos, met dakpannenJunonPaumiernaar Sunderland met j ballast. Van Gent naar zee: Marie Galante, Heyen, op avon- i tuur met ballast. Door kapitein Hazewinkel is gepraaid23 april 11. op 28 gr. 52 min. Z. breedte en 48 gr. 12 min. O. lengtede Commercie-Compagnie, M. Butijn, van Amoy n. Havanna. Ittiïiïu'lm mm IVnuuT. §TOBBIIOOT1IIB<:\§TE\. Tussclien Biddelburg; ea Rotterdam. Uren van vertrek in Julij. Van Middelburg. Zondag 9's morg. 10 ure. Maandag 10, 11 Dmgsdag 11,'smidd. 12 Woensdag 12's morg. 1,30 Donderd. 13, Vrijdag 14, Zaturdag 15, Zondag 1G, Maandag 17, Dingsdag 18, Woensdag 19, Donderd. 20 Vrijdag 21 Zaturdag 22 2 2 2,30 4 4 5 6,30 8 8,30 10 Van Rotterdam. Zondag 9 's morg. Maandag 10, Dingsdag 11 Woensdag 12, Donderd. 13, Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag IS, Woensdag 19 Donderd. 20 U, 15, 16, 17, 6 ure. 6 7 7 9 9 9 10 's midd. 12 12 12 12 Vrijdag 21namidd. 1 Zaturdag 22,'s morg. 4 Etienst van Vlissingen op Rotterdam eu van Vlissingen op Antwerpen. Uren van vertrek in Julij. Van Rotterdam. Dingsdag 11's morg. 6 ure. Zaturdag 15, Dingsdag 18 Zaturdag 22 Van Antwerpen. 9 9,30 6 Van Vlïssingeu. Maandag 10's morg. 10 ure. Vrijdag 14,'s midd. 12 Maandag 17's morg. 3,30 Vrijdag 21n 8 Van Vlissingen. Woensdag 12,'s midd. 12 ure. Donderd. 13,'s morg. 9 ure. Woensdag 19's morg. 7 Donderd. 20, 9 De Wagendienst op Sloe is opgeheven eu verwis seld met eene Wagendienst op Vlissingen, waaromtrent information te bekomen zijn bij P. BUDTERIJS te Mid delburg en te Vlissingen bij P. J. SIEGERS. Iliennt op Bergen np Zoom. Uren van vertrek in Julij. Vnn Middelburg. Maandag 10's inorg. 10 ure. Vrijdag 14, namidd. 1,30 Maandag 17's morg. 4 Vrijdag 217,30 Van Bergen op Zoom. Dingsdag 11's morg. 9 ure. Zaturdag 15 namidd. 12,30 Dingsdag 18,'s morg, 3,30 Zaturdag 22, 6,30 ütoosnlioot do Sclielde. Dagelijksche dienst, uitgenomen des Zondags. Van Vlissingen op Breskens; 's morg. 7 namidd. 4 ure. Van Vlissingen op Neuzen, 's morgens 9 ure. Van Neuzen op Hoedekeus- kerke, 's morgens 10i ure. Van Breskens op Vlissingen. 's morg. 8namidd. -11 ure. Van Neuzen op Vlissingen, namiddags 121 ure. Tan Hoedekenskerke op Neu zen, 's morgens 11 ure. ERRATA. In het artikel over Engeland's Staats-inMlinrjenvoor komende in ons no. van 11. zaturdag, staat in alinea 3 tweemaal het woord cursus, lees: census; cn in alinea 8 het getal veertien, lees: veertig.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3