Guitcnlanö$cl)c vkijöingm. Acctijïiiitgcn. Zij gaat vervolgens over tot de benoeming van een lid hetwelk in de vergadering van gedeputeerde staten,volgens art. 89 der provinciale wet, tot eene gevorderde beslissing bij staking van stemmeu zal worden geroepen. De heeren Callenfels, van der Stolpede Smidt en Hombach worden door den voorzitter benoemd tot stem- opnemers. Bij de stemopneming blijkt dat 30 stemmen op den heer Uyttenhooven zijn uitgebragten dat de heeren Lutcyn Z. Snijder, Ilomback en W. M. Snijder ieder ééne stem hebben verkregen. De heer Uyttenhooven alzoo benoemd zijnde verklaart die benoeming aan te nemen. De voorzitter bedankt de heeren stemopnemers voor de door hen genomen moeite. De griffier leest der vergadering voor de na te melden adressen, als: van J. M. Ceelen, weduwe van Hcrtum, om weder met eeno gratificatie te worden begunstigd, met een voor stel van gedeputeerde staten van M. Bek, schipper te Kruiningen, om in het over zetveer van Hansweert op Clingc, Granuw. Hontenisse, Ossenisse, Neuzen, Hoofdplaat en Breskcns, personen en goederen tc mogen overbrengen c. van de commissie voor de verbetering der wegen in liet voormalig 5de district dezer provincie, om uitkeering van de som, voorkomende in de provinciale begrooting van 1854, tot onderhoud van den weg van Sas van Gent over Wcstdorpc naar Axel, alsmede voortaan jaarlijks dergelijke uitkeering d. van het plaatselijk bestuur van Clinge, om een subsi die of een renteloos voorschot voor de herstelling der haven en kade aldaar c. van jhr mr. J. van Reigersberg Versluysconcessiona ris der stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam, strekkende dat hem mogen worden vergund de regten, voor het gebruik der provinciale steigers verschuldigd, bij wijze van pacht per jaar te bepalen; f. van J. van den Heuvel en andere steigerschuit-schip' pers in het veer tusschen YHssingen en Breskcns om met eene gratificatie te worden begunstigd g. van J. II. Swarts, aannemer van het onderhoud van den weg van Zicrikzee naar het Zijpc, om tc geraoctkoming in de ten dienste van dien weg gemaakte buitengewone kosten. Wordt besloten tot de verzending van de adressen 6, d cy fy en g aan de commissie voor de verzoekschriftenen van de beide anderen aan de afdeelingen. Onder het voorlezen dezer adressen treedt de heer van Voorst Catshoek de vergaderzaal binnen. Almede worden door den griffier voorgelezen: a. een schrijven van den minister van binnenlandsehe zaken van den 10 mei jl., no. 127, derde afdecling By be trekkelijk het aan den koning ingediend adres ten aanzien van het reglement op de kunstwegen b. ccn brief van den minister van binnenlandsehe zaken, ten aanzien van het aanwenden van pogingen bij de belgi- sche regering, om eene verlaging der inkomende regten op visch in Belgie te verkrijgen, alsmede van een schrijven van dc commissie belast met het toczigt op en het bestuur over dc ktistvisscherij te Arnemuiden betrekkelijk de ver betering van den toestand dier visscherij c. ccn brief van vrouwe C. H. Lantsheer, douairière de Jonge houdende kennisgeving van het overlijden van haren echtgenoot jhr. Bonifacius de Jongein leven med. doctor, professor, voorzitter der provinciale commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Zeeland enz. Het eerstgemelde stuk wordt ter inzage der leden ter griffie ncdergelegd. De voorzitter brengt ter tafel n. do quadruplicaten der door de algemeene rekenkamer gearresteerde rekeningen, wegens dc provinciale fondsen ovcv 1848 1349 en 1850; 6. dc verantwoording van gedeputeerde statenwegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1852 c. dc begrooting der kosten van het provinciaal bestuur, voor zoo ver het rijks bestuur is voor 1855 d. de bcgrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1855, met een voorstel van ge deputeerde staten, betreffende de heffing van 6 opcenten ten behoeve der provincie op de grond- en personele be lasting, dienst 1855. Do sub a vermelde quadruplicaten worden ter inzage der leden ter griffie nedergelegd en de drie anderen naar de afdeelingen verzonden. Almede worden naar de afdeelingen verzonden, de voor stellen van gedeputeerde staten: a. ter vinding van het te kort op dc onderhoudswerken van den weg van Zierikzce naar het Zijpe, en van de wer- aldaar, over 1852; f bm aan den gebrevetteerden veearts J. F. Lippens, nictiw, ccue belooning voor bewezene diensten toe te v V ketYfiln betreffende de in 1855, ten behoeve der calamiteuse polders te heffen opcenten d. tot verhooging van den post voor onderhoud van het gebouw, in gebruik bij het provinciaal geregtshof, zoo als iir-de provinciale begrooting van 1853 voorkomt; r. betrekkelijk dc stoomvaartdienst op de Westerschelde; tot wijziging der begrooting van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1854. (Buiten- fcorwpn/ nflossipg van aandeclcn in do provinciale geldleening van 150,000); g. tot wftfciging van de zelfde bcgrooting. (Bij voorschot; tc betalen of te consigneren schadeloosstelling voor ont eigening bij besmettelijke ziekte van veeovereenkomstig de wet van 28 augustus 1851 staatsblad no. 125 en teruggave daarvan door het rijk); h. tot overname der hoornen, met het regt van beplanting, op den weg van Yzendijke naar de hofstede van Jan Kaas. i. omtrent de gedane aanvrage om renteloozc voorschot ten tot verbetering van wegen k. tot teruggave van de kosten, gevallen op de vernieuwde borgstelling door de provinciale rekcnpligtige ambtenaren ten gevolge van het daarop ten voorgaande» jare vastgestelde reglement tot het doen verkoopen van oude straatkeijen, uit den weg van Zierikzce naar het Zijpe m. tot vervreemding van een strook gronds aan den weg van Sehüondijke naar Yzendijke; en n. tot onderhandsche aanbesteding van het onderhoud des wegs door Wolphaartsdijk. Een adres van directeuren van het middel van straat- en zandwegen in Zuidbevelandstrekkende dat een vroeger door hen aangevraagd subsidie, voor verbetering van wegen, moge worden verhoogd, wordt verzonden aan de afdeelingen om te gelijk met het voor i te worden behandeld. Het jaarverslag van gedeputeerde staten, waavan een af druk aan ieder der leden is ter hand gesteld, wordt aange nomen voor kennisgeving. Waarna dc vergadering door den voorzitter tot nadere oproeping wordt verdaagd. Engeland. Londen 1 julij. In de zitting van het lagerhuis op gis teren diende lord John Russell eene voordragt in tot het verleenen van 263,000 p. st.tor bevordering van de natio nale opvoeding. Nadat de voordragt door eenige leden was bediscussieerd werd de bill ten slotte aangenomen. Uit eene depeche van sir Ch. Napier aan den eersten lord der admiraliteitin The London gazette voorkomende blijkt dat de schout-bij-nacht Pluraridge in de Bothnische golf 46 schepen, zoo wel in zee als op de werf, vernield heeft, die te zamen 11,000 tonnen genieten hebben. Deze gevoegd bij eene massa teer, pek, hout en balken die ver brand zijn, maken voor de Russen alleen een verlies van 3 a 400,000 p. st.terwijl de engelschen daarbij geen enkel man verloren hebben. The morning advertiser verzekert dat de hertog van Newcastle slechts tijdelijk minister van oorlog is Zoodra Oostenrijk de Donau-vorstendommen bezet heeft zal hij gouverneur-generaal van Indie worden, in plaats van lord Dalhousieen opgevolgd worden als minister van oorlog door den heer Sidney Herbert. Volgens het ontwerp van een verdrag, hetwelk de Japanezen aan de Noord-Amerikanen voorgesteld hebben, zouden zij te Nangasaki mogen landen en aldaar van wa ter, hout, levensmiddelen en kolen voorzien worden. Na verloop van vijf jaren zou nog eene andere haven voor hen geopend worden. Rusland. Door engelsche dagbladen wordt de tekst bekend gemaakt van het tusschen Oostenrijk en de Porie gesloten tractaat. Men ziet hieruit dat het overdreven wastoen men be weerde dat dit Iractaat even gewigtig is als dat tusschen dc Porte en de westersche mogendheden. Brieven uit Bucharest melden dat zich den 24 junij nog 18 a 20,000 man Russen voor Silistria bevonden, en het dagblad van Kroonstadt schat het aantal Russendat den 22 nog op Bulgarysch grondgebied en in de Dobrudscha stoudop 100,000 manhetgeen stellig overdreven schijnt. Volgens telegrafisch berigt uit Hamburg van den 2 dezerzijn de stoombooten der vereenigde vloten zonder tegenstand tot het eiland Siskoer bij Kroonstadt geavanceerd. De aandacht blijft thans het meest gevestigd op de hou ding die de Russenna hunne retirerende beweging aan de Donau-oeverszullen aannemen. Het denkbeeld dat zij zelfs tot over de Pruth terug zullen trekken vindt weinig geloof meer, vooral ook nu de Moniteur het door dezen te dien aanzien gegeven berigt vrij bepaaldelijk tegenspreekt. Daarentegen wint het gevoelen veld, dat zij eene vaste stelling tegen over Oostenrijk willen innemen, en dat het kabinet van Petersburg met ziju antwoord draaltalleen om tijd te winnen tot het concentreren van troepen volgens het nieuwe plan van veldtogt. Van liet oorlogstooneel is overigens weinig nieuws. Volgens telegrafisch berigt uit Belgrado van 29 junij, is de regter Donau-oever thans door de Russen ontruimd, met uitzondering van de versterkte posit ieu van Matschin, Isaktscha en Tuldscha. The morning chronicle deelt eene depeche uit Berlijn medegedagteekend 2 dezer. Daarin wordt gemeld dat het lang verwachte antwoord van den keizer van Rusland eindelijk aangekomen is en ten strekking heeftdat Rus land tot aan zijn laatsten man, tot aan zijn laatsten roebel weerstand bieden zal." Italië. De paus heeft den 22 junij het geheim consistorie gehou den, dat eerst den 19 zou hebben plaats gehadtoen de dood van den kardinaal Fornari dit belette. In dit consistorie is geen kardinaalshoed verleend, daarentegen zijn zoo in Italic als in Spanje, Portugal en Amerika, 18 nieuwe bisschoppen benoemd. Spanje. Dc vrees dat zich eene oproerige beweging te Ma drid zoude openbaren heeft zich bevestigd. Verschillende telegrafische depêches melden dat de generaals O'Donnel en Campuzauo op 27 junij 2000 kavalleristen van het madrid- sche caruizoen aan hunne zijde hebben weten over te halen, en dat zij aan hun hoofd de hoofdstad naar de zijde van Alcala hebben verlaten. Bevorens moeten de insurgenteu eene poging beproefd hebben om de koningin op het Escu- riaal gevangen te nemen, doch zijn daarin niet geslaagd Nadere bijzonderheden ontbreken. De generaal O'Donnel is een der generaals die gebannen werdtoen de graaf de San Luis de teugels van het bewind in handen namdoch die er in geslaagd was de vlugt te nemenhij schijnt zich alzoo te Madrid verborgen te hebben gehouden. Hij staat aangeschreven als een der hoofden van de conservatieve partij. Volgens telegrafische berigten heeft tusschen de insur- genten en de koninklijke troepen een gevecht plaats gehad waarbij de eersten belangrijke verliezen leden. Het garnizoen van Madrid blijft de zaak der koningin getrouw. Madrid is rustig. Het schiereiland en de eilanden zijn in staat van beleg verklaard. De rebellen vangen reeds aan met de vaan des oproers te ontvlugten. De meesten hunner waren ter gele genheid eener revue geheel onvoorbereid overgehaald om aan de insurrectie deel te nemen. Duitscliland. Frankfort 1 julij. In sommige dagbladen wordt verze kerd dat de wurtembergsche regering in de conferenticn te Bamberg verklaard heeft tegen Rusland het zwaard niet te zullen trekken. De troepen, die ten gevolge der kerkelijke geschillen In verschillende badensche gemeenten ten platten lande bij dc ingezetenen ingekwartierd werdenzullen spoedig weder terug geroepen worden, daar thans aldaar de volmaaktste rust heerscht. Frankrijk. Parijs 2 julij. Het besluit van 11 augustus 1850 be treffende de reorganisatie vau de keizerlijke militaire school, bepaalt het aantal clèves bij dezelve op 600. Een nieuw besluitdat hcclen in den Moniteur verschenen isverklaart dat dit getal voor vermeerdering vatbaar zijn zal en dat de minister van oorlog het getal jongelieden zal vaststellen hetgeen jaarlijks, naar gelang van de behoeften der dienst, zal kunnen worden toegelaten. Als grond voor deze veran dering zegt de regeringdat de tegenwoordige oorlog eene vermeerdering noodzakelijk kan maken. Te rekenen van heden houdt de keizerlijke akademie van muzijk op eene partikuliere onderneming te zijnmaar zal voortaan voor rekening van den staat bestuurd worden. De heer lloqueplan is tot directeur benoemd. De jonge koning van Portugal en de regentzijn va der, worden in de volgende maand alhier verwacht. Men verneemt uit de Haute-Garoime dat men aldaar reeds op eenige plaatsen met den oogst begonnen is. Alles duidt aau dat hij beantwoorden zal aan de gunstige ver wachtingen die men er van had. Beursberigt 1 Julij. 3 pet. 72,95. 4£ pet. 98,00. Belgie. Brussel 2 julij. De koning van Portugal wordt lieden alhier verwacht. Koning Leopold zal hem aan het noorder- spoorweg-station ontvangen. Bij gelegenheid van het bezoek dat Z. M. en hoogstdes- zelfs kinderen den 3 dezer te Mechelen zullen brengenzul len zij door den koning van Portugal en den hertog vau Oporto vergezeld worden. De alhier tc huis behoorbndc schepen Walcherenge zagvoerder J. K. Verhuist, en Luctor et Emergogezag voerder S. Ouwehandzijn den 3 dezer in goeden staat aan liet Nieuwediep binnengekomen, het eerste had 109, j het tweede 98 dagen reis van Batavia, en den 4 dezer,

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2