AANBESTEDING. Strandvonderij. Strandvonderij. Volgens eene telegrafische depeche uit Weenenden 1 dezer over Londen ontvangenvoorkomende in The times zullen de Oostenrijkers, 30,000 man sterk, onder bevel van Coroniniop 3 dezer Wallachye aan de zijde van Orsowa binnenrukken. Het zelfde blad meldt dat de turksche voorhoede de rus- sisehe garde op 23 junij geslagen heeft en tot voorbij den muur van Trajanus heeft gedreven. The times verzekert tevens dat de heer von Meyendorff, gezant van Rusland te Weenen, terug geroepen is. De telegrafische berigten uit Bucharest van den 27 junij behelzendat de russische troepen het kamp van Ployesli hebben bezet, en de ontruiming van Wallachye gelooft men niet dat plaats zal hebben. Berigten uit Hamburg van 30 junij, per telegraaf ont vangen bevestigen dat admiraal Napier, met 21 engelsche en 12 fransche schepenop weg is ten einde Kroonstadt aan te vallen. De schout-bij-nacht Plumridge isna de orders van admiraal Napier ontvangen te hebbenweder naar de Bothnische golf vertrokken. Dnitscliland. Berlijn 28 junij. Gisteren namiddag werd in het ko ninklijk slot te Charlottenburg het huwelijk ingezegend tusschen prinses Louise van Pruissen en den prins Alexis van Hessen. Frankfort 28 junij. In Zuid-Duitschland wordt tegen woordig een vlugschrift verspreiddat den titel voert; //Aan het Duitsche Volk! Strijd tegen Rusland, zoo niet met, dan zonder de vorsten." Deze brochure draagt de onderteeke- ning Johannes Ronge, mei 1854, en schijnt in Engeland ge drukt te zijn. Het is eene zeer fanatieke oproeping tot het omverwerpen van troonen, het vormen van volkslegers enz. Te Genêve is den 25 een vreemdeling in hechtenis genomen die valsche engelsche banknoten in omloop had gebragt. Bij het doorzoeken van zijne koffers werd nog een groot aantal bij hem gevonden. In de horologie- en bijouterie-fabrieken aldaar heerscht thans weder veel levendigheidten gevolge van belangrijke bestellingen uit de Levant. In Beijeren worden thans 10,000 man met verlof naar hunne haardsteden teruggezonden. Keulen 28 junij. Gisteren is deze stad vereerd gewor den met het bezoek van koning Lodewijk van Beijeren; uit dankbaarheid voor de ruime bijdragen des konings tot op bouw van den Dom werd hem een luisterrijk feest aange boden, Frankrijk. Parijs 28 junij. De twee themas die hier het meest ter sprake komen zijn nog altijd de houding van Oostenrijk tegenover Rusland, en de afgelegde verklaring van lord Aber deen in het hoogerhuis. Velen zijn hier van oordeel dat de ontruiming der Donau-vorstendommcn door de Russen niet voldoende is voor de rust van Europaen de russische staatkunde te vergeefs zal trachten hierdoor de Duitsche mogendheden van de gemeenschappelijke zaak te scheiden. Het officiële blad deelt 'mede dat de heeren Black en Durand belast zijn om in Frankrijk en Engeland eene leening te sluiten voor turksche rekening, welke door de gezanten van' den sultan te Parijs en Londen geratificeerd zal worden. Kossuth heeft zich voor eenige dagen te Parijs bevon den, om zijne zonen die aldaar school leggen te bezoeken. De policie liet hem ongestoord zijne reis volbrengen. Beursberigt 30 Junij. 3 pet. 73,10. 4J pet. 98,00. CithonaTaylor, en IIe?iri Joseph, Parmentieralle drie van Akyab met rijst; AnetraCanavera, van Livorno met marmer. Voor Gent bestemd: PetronelleJlomborstelvan Li verpool met zout. HtiÖLiclcu turn OiTuotT. STOOHBOOTDIEASTEW. Tusschen Middelburg en Rotterdam. Uren van vertrek in Jülij. Van Middelburg. Woensdag Donderd. Vrijdag Zaturdag' Zondag Maandag 5's morg. 6, 9, 10, 6 ure. 7,30 8,30 9,30 10 11 Dingsdag 11's midd. 12 Woensdag 12, namidd. Donderdagl3, 's morg. Vrijdag 14, Zaturdag 15, Zondag 16, u Maandag 17, Dingsdag 18 2,30 Van Rotterdam. 5's midd. 12 ure. 612 Woensdag Donderd. Vrijdag 7namidd. 1 Zaturdag 8 's morg. 4 Zondag 96 Maandag 106 Dingsdag 117 Woensdag 12, 7 Donderdagl3, 9 Vrijdag 14, 9 Zaturdag 15, 9 Zondag 16, 10 Maandag 17's midd. 12 Dingsdag 18, 12 Dienst van Vlissingen op Rotterdam en van Vlissingen op Antwerpen. Uren van vertrek in Jülij. Van Rotterdam. Zaturdag 8 's morg. Dingsdag 11 Zaturdag Dingsdag 15, 18, 4 ure. 6 9 9,30 3rrtijMngm. Den 2 julij is door een loodsboot van net holland- sche loodswezen te Vlissingen in de Noordzee gepraaid de brik Zwaluw, koers zettende naar Amsterdam, met loods aan boord. Den 27 junij 11. is te North-Shields gearriveerd de Iloop gezagvoerder Haccau, van Middelburg. Den 2 julij is van Sunderland te Vlissingen gearriveerd Dolphyngezagvoerder Bowbyesmet steenkolen. Den 2 julij zijn te Vlissingen voor Antwerpen bestemd ter reede gekomende belgische oorlogschooner Louise Mariekommandant van llaverbckevan de kust van Afrika met grondnoten; SpencerSifton, van Londen met stukgoederenCarolineMicliaelsenvan Bergen met rogge jrUkelmineNilssen, van Gothenburg met hout; Joanvan der Tak. van Callao met guano; ZeebloemZeylinga, van Buenos-Ayres met huiden en wol; CantonMac-Lean, van Darien met hout; BoussoleRievert, van Santos metkoffij: Unity, German, van Londen met guano; Columbusle Chère Van Vlissingen. Vrijdag 7,'smorg. 8,30 Maandag 10, 10 ure, Vrijdag 14, 's midd-12 Maandag 17,'smorg. 3,30 Van Vlissingen. Van Antwerpen. Woensdag 5 Julij,morg. 7 ure. Donderd. 6 Julij,morg. 9 ure. Woensdag 12,'s midd. 12 I Donderd. 13, 9 De Wagendienst op Sloe is opgeheven en verwis seld met eene Wagendienst op Vlissingen, waaromtrent informatien te bekomen zijn bij P. BULTERIJS te Mid delburg en te Vlissingen bij P. J. SIEGERS. Dienst op Berden op SKoom. Uren van vertrek in Jülij. Van Middelburg. Van Bergen op Zoom. Vrijdag 7 's morg. 7,30 Zaturdag 8's morg. 7 ure. Maandag 10, 10 ure. Dingsdag 119 Vrijdag 14, namidd. 1,30 Zaturdag 15 namidd. 12,30 Maandag 17's morg. 4 I Dingsdag 18,'s morg. 3,30 Stoomboot «1e Schelde. Dagelijksche dienst, uitgenomen des Zondags. Van Vlissingen op Breskens; 's morg. 7namidd. 4 ure. Van Vlissingen op Neuzen, 's morgens 9 ure. Van Neuzen op Hoedekens- kerke, 's morgens 10J ure. Van Breskens op Vlissingen. 's morg. 8namidd. 4£ ure. Van Neuzen op Vlissingen, namiddags 12£ ure. Van Hoedckenskerke op Neu zen, 's morgens 11 ure. AAVHOSDIGIXG. Uit een Vonnisdoor dc Arrondissements-Regtbank te Middelburg op den 1 Julij 1851 uitgesproken, blijkt dat JOHANNES WILHELMUS TIERHOFF, Broodbakker wonende te Middelburg, verklaard is te zijn in staat van Faillissement, aangevangen den 30 Junij 1851; cn zijn benoemd: tot Rcgter-Commissaris Mr. MARINUS DOB BELAER en tot Curator HUBERTUS REKKER, Pro cureur wonende te Middelburg. Middelburg den 3 Julij 1851. Voor Extract conform, HUBERTUS REKKER, Procureur. 2tbwrtcntim. Getrouwd Vlissingen den 28 Junij 1854. Mr. C. FOCK, van Vreeland en Nigtevecht en M. A. UYTTENHOOVEN. De Commissie onder de zinspreuk Loon voor Werk berigt bij deze, dat op Dingsdag den 4 Julij 1854, des namiddags ten twee ure. in de Concertzaal alhier, zal wor den gedaan verslag barer werkzaamheden gedurende den afgeloopen winter. Terwijl zij hare Inteekenaren en Begun stigers beleefdelijk daartoe uitnoodigt, neemt zij de vrijheid zulks ditmaal meer dan anders met eenigen aandrang te doen, daar er onderscheidene niet onbelangrijke bijzonderheden te be rigten zijn. Middelburgden 28 Junij 1854. De Commissie voornoemd, Namens dezelve, A. M. CRAMER, Voorzitter. HUBERTUS REKKER, Secretaris. De Centrale Directie van Walcheren zal, onder goedkeu ring van het Ministerie van Binnenlandsche Zakenop Donderdag den 13 Julij 1854, des voormiddags ten elf ure, in tegenwoordigheid van den Heer lloofd-Ingenieur van dèn Waterstaat in het elfde District, aan het Lokaal der Directie in de Abdij te Middelburg, openbaaraaubesteden: Het Graven van eene llrATERLEIDI\G strekkende van liet ten jare 1853 «laar- gestelde nieuwe lianaal bij «le Suatie- Sluiü aan de Kuïd watering genaamd «le Kutdersluis, naar «len IVelzing- sclien lVatergang over eene lengte van ongeveer 3500 Ellenmet liet maken der daarbij belioorende BRl'G- CwEV en 1VEGE1. liet Bestek zal van Donderdag den 6den Julij 1854 ter lezing liggen aan het Lokaal der Directie, en voorts, op franco aanvragetegen betaling der Kostenaldaar ver krijgbaar worden gesteld. De locale aanwijzing der Werken zal geschieden op Dings dag deii llden Julij 1854, des morgens ten 9 ure, en aan vangen aan het einde van het bovengemelde nieuwe Kanaal. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Opper-com- mics der Directie S. ROELSE. Middelburg, den 22 Junij 1854. De Centrale Directie voornoemd, H. D. FOCK. Waarnemend Voorzitter, C. M. VAN VISVLIET Griffier. Middelburg, den 3 Julij 1854. Het Collegie van Regenten over den Algemeenen Arme maakt dankbare melding van de ontvangst eener gift van X, groot 400op gisteren gecollecteerd bi) de voormiddag godsdienst in de Nieuwe kerken bestaande in een Bank biljet dato 21 September 1849 no. 48 groot 300, een dito27 December 1848 no. 140 groot 100. Het Collegie voornoemd, M. VERBRUGGE, Voorzitter. Op last van hetzelve N. VERHULST Wz. Amanuensis. Heden beviel zeer voorspoedig van een' welgeschapen Zoon E. J. VAN DE PUTTE, geb. MINDERHOUT. Middelburg,.den 2 Julij 1854. Algemeene kennisgeving. Derde Oproeping. De Regthebbenden op een Mast, lang 15,3 Ned. El, dik in het midden 1,44 Ned. El in omtrek, en aan liet ondereinde groen geschilderd, aangespoeld te "Vlissingen, worden verzocht zich ter reclame te vervoegen bij den Burgemeester aldaar. Vlissingen, den 3 Julij 1854. Aan de Belanghebbenden wordt voor de derde maal be kend gemaakt, dat in de Gemeente Wissenkerke en Geersdijk e. a. zijn aangespoeld en geborgen; Vijf Masten van verschillende lengte en zwaarte Tien Eiken Balken; 120 stuks Dekdeelen van onderscheidene lengte; Een Steng, lang 13 El, 90 duim; drie Ra's van 5 en 8 Ellen lengte Een Spruitbalklang 7 Ellen Vier Watervaten met IJzeren Banden: Drie kleine Vaatjes, waarin eenige beschadigde Arak, Stroop en Azijn; Eene partij Bindrotting, Wrakhout cn een Bovenstuk van een Chineesch Kistje.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3