MIDDELBURGSCHE C 0 U R A N T. N- 79. Dingsdag 1854. 4 Julij. 2lanlionötöingctt m HET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE ER GEMEENTERESTIRES. ötnnrnlcmïr$cl]c ftijMngctt. JUcze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Ylis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3, franco per post f 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Staats-I.oterij. Achtervolgens Art. 3 van liet Koninklijk Besluit van den G Januarij 1831 no. G8 (Staatsblad no. 2), heeft Zijne iixc. de Heer Minister van Financiënbij resolutie van den 29steu Junij jl., bepaald de prijzen, het opgeld daaronder begre pen waarvoor de CollecteursSplitters en Debitanten der Staats-Loterij de Loten en gedeelten van dien voor de vierde weck der trekking van de laatste klasse der 223ste Loterij zullen mogen uitgeven, te weten: Bij Verkoop Gelieelc Loten 80 Halve - 40 Vijfde - 16 Tiende - 8 Twintigste - 4 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van dat Besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de CollecteursSplitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het Publiek beschikbaar te hebben. Middelburg, den 3 Julij 1854. De Commissaris des IConings in Zeeland, Bij delegatie van denzelvcn De Burgemeester van Middelburg, BIJLEVELD VAN SEROOSKERKE, fung. Burgem. AfsrliafTiiiK Ilrmnli.uliin». De Burgemeester cu Wethouders van Middelburg maken bekend dat door deu gemeenteraad bij besluit vau den 7/27 junij jl. de Broodzetting is afgeschaft. Middelburg, den 30 Junij 1854. De Burgemeester en Wethouders voornoemd B1JLEVELD VAN SEROOSKERKE, l.p. De Secretaris M. F. LANTSIIEER. Gemeenteraad. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op Woensdag den 5 Julij 1854, des namiddags teu één ureeenc openbare zitting van den Gemeenteraad zal plaats hebben. Middelburg, den 3 Julij 1854. De Burgemeester voornoemd BÏJLEVELD VAN SEROOSKERKE.Lp. Verplichting, Burgemeester en Wethouders van Aardenburgals daartoe door den Gemeenteraad gemagtigd, zullen op Dingsdag den 1 Augustus 1854, ten 9 ure des voormiddags, in een der zalen van het Gemeentehuisin bet openbaar en aan den meestbiedende te pachten aanbieden Vijf en vijftig Perceelen Bouw-, Weilanden en DijkIIo- veniergronden en Visschcrijeude Gemeente aanko mende. Alles bij daarvan uitgezette Biljetten breeder omschreven. Omtrent de voorwaarden dagelijksuitgezonderd des Zon dags ouderrigt te bekomen ter Gemeente-Secretarievan des morgens 9 tot 12 ure. Aardenburgden 30 Junij 1854. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. BLINDENBACH Jz. De Secretaris E. A. VERMERE. middelburg, 3 JTulij. Gisteren avond greep hier een treffend voorval plaats. Een léjarig jongeling geraakte van de rolbrug aan de Rouaansche kade, in de nabijheid der nieuw gebouwde Spijkerbrug in het water. Spoedig snelden van alle kanten toeschouwers aandoch daarmede zou de drenkeling weinig zijn geholpen, ware niet de heer Z. Suyder, lid van den gemeenteraad en de provinciale stateneensklaps uit zijne woning komen aanloopen en bij het eerste gezigt, na zich in der haast van eenige bovenklcederen ontdaan te heb ben, van genoemde noodbrug in het water gesprongen, van waar hij na weinige oogenblikken het genot mogt smaken den knaap al zwemmende behouden aan den kant te brengen. De weezen der roomscli-katholijke gezindheid binnen deze gemeente zijn met 1 dezer overgebragt naar het Werk huis en is het gebouw waarin zij vroeger verpleegd werden gesloten. Zoo als men weet is tot dezen maatregel door den ge meenteraad beslotenaangezien het kerkelijk armbestuur den Roomsch-katholijken weigerachtig bleef tot voldoening der meerdere kosten welke de afzonderlijke verpleging van de weeezen dier gezindheid beeft bedragen. Men schrijft ons uit Goes van 1 dezer De te veld staande vruchten schijnen door den over- vloedigen regen van den laatsten tijd niet vooruit te gaau. Sommigen meenen in de aardappelen weder do gewone ziekte waar te nemen; men beweert zelf dat de knol niet meer geheel vrij is. Wat daarvan zijzeker is het dat de land bouwer zeer naar eenige warme en droogo dagen verlangt, om den hooi-oogst te kunnen aanvangen en opdat het kool zaad rijpe. h Gisteren verhaalde men hier algemeen dat op de kermis te Kruiningen een arbeider zich zoodanig in den drank had te buiten gegaandat hij kort daarop was overleden De waarheid is dezein de herberg zijnde beroemt hij zich wel een zoogenaamd pintglas kan) drank te kunnen ver dragen. Eenige daar zijnde personen zetten hem daartoe aan, en niet gewoon eeue dergelijke hoeveelheid te gebrui ken was hij spoedig smoordronken en meende men alge meen dat hij overleden was. Doelmatige hulp evenwel heeft hem behouden en des avonds wandelde hij wederom langs het kermis-tooneel. Aan de heul van den Fredcrika-polder is dien dag een landbouwer met zijn boerenwagen en twee paarden naar beneden gestort. De personen bekwamen geen letsel doch de paarden werden met moeite gered." De gewone jaarlijksche inzameling ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van de ge wapende dienstte Goes door de commissie gedaanheeft /31,90$ opgebragt Er is sprake van eene uitviudingwelke te Zaamslag zoude gedaan zijn, bestaande in eene soort van houten schaatsenwaarmede men op eene effene baanzelfs op eenen grindwegwanneer die goed gezeten ismet spoed zal kunnen vooruitkomen. Den 29 junij is Zr. Ms. stoomschip Cycloop als eerste haringjager te ilellevoctsluis binnengekomenaan brengende 73 ton haring. De tweede kamer der staten generaal is thans, naar men stellig verneemttot hervatting van hare werkzaam heden bijeengeroepen tegen dingsdag den 11 dezer, des middags ten 2 ure. Men meldt uit Assen van 29 junij: Den 20 junij werd het congres in tegenwoordigheid van Z. M. den koning en een 500-tal leden door den graaf van Heiden geopend, die in eene korte redevoering ook o. a. den vroegcren en tegenwoordigeu toestand van Drenthe schilderde. Na afloop dier vergadering is Z. M. de tentoonstelling van landbouw-gereedschappen en die der drentsche antiquiteiten gaan bezigtigen en heeft vervolgens eene voetwandeling in het bosch'gedaan. Dien zelfden avond ten 9 ure is Z. M. weder naar het Loo vertrokken. Den 27 des morgens heeft o. a. prof. Bleekrodein de vergadering van de eerste afdeeling, eene belangrijke ver handeling gehouden over turf en de uit turf te maken voortbrengselen." n De illuminatie was gisteren avond fraai en algemeen. Omstreeks 10 ure reed Z. M. in een open rijtuig door de stad, steeds door eene overgroote menigte omringd, welke de uitbundigste vreugdekreten aanhief. Heden morgen zal Z. M. de vergadering van het congres iu de nieuwe kerk bijwonen. n Eene zoo even ontvangen tijding berigt dat Z. K. II. prins Erederik zich morgen hier zal bevinden." Gedurende de maand augustus zullen bij Zeist 325 man kamperen, en van 1 tot 20 september 6500 man troe pen. Het aantal paarden bij deze troepen zal 80 bedragen. Van den 15 augustus tot 20 september zullen te Tilburg- 500 kavallerie-paarden vereenigd zijn; te Rijen, Oosterhout enz. 480 en te Dorst 100 artillerie-paarden. Gedurende dien zelfden tijd zullen te Twello en in bijgelegene plaatsen 240 kavallerie-paarden worden gekantonneerd. Z. M. de koning is 11. zaturdag van Apeldoorn naar de residentie vertrokken, om na verloop van 10 dagen op het Loo terug te keeren. Baron van Zuylen van Nyevcltnederlandsch gezant bij de Verhevene Porte, heeft zich vrijdag 23 junij te Triest naar Konstantinopel ingescheept. Men verneemt dat Z. K. H. de prins van Oranje en een veertigtal voormalige officieren van het regement gre nadiers en jagers zich bereid hebben verklaard aan de feestviering van het vijf en twintigjarige bestaan van dat korpsop vrijdag den 7 dezerdeel te nemen. Ten half 12 ure zal er in de kazerne eene inspectie over het korps gehouden worden, waartoe de voormalige officieren van het regementdie van elders mogten komenj, zullen worden toe gelaten. Geene moeite en kosten worden gespaard om dit feest allerluisterrijkst te doen zijn. Zr. Ms. brik Zeehond, luitenant 1ste kl. B. G Escher, aan boord hebbende de adelborsten van de konink lijke akademie te Bredaop een kruistogt naar de spaau- sche zee, is verleden zondag te Plymouth binnengekomen. Het bevestigt zich dat te Kampen eene [hoogeschooi voor de christelijk afgescheidenen zal opgerigt wordenaan welke als leeraren gekozen zijn de heeren T. F. de Haan te Groningen; S. van Velzen.te Amsterdam; A. Brum mei kamp te Arnhemen J. Bavinkte Hoogeveen. Het eerste congres over het armwezen werd den 27 junij te Groningen gesloten. Door een dagblad wordt, op grond van een schrijven uit Bombay, gemeld dat de russische flottille in de haven van Batavia is afgewezenwaar zij eene schuilplaats -wikle- zoeken om zich in veiligheid te stellen voor de engelschc en fransche oorlogschepen. Men ziet verlangend nadere inlichtingen omtrent dit dagblad-verhaal te gemoet. Men verneemt dat II. K. H. prinses Marianne der Nederlanden te Ischia is aangekomenom er het bad-saisoeu door te brengen. De Nederlandsche kunstenaars Quaedvlieg van Maastricht, en Pièrre Tétar van Elven, van Amsterdam bevinden zich onder haar gevolg en zullen later met. de prinses de oudheden van Herculanum cu Pompei gaan bezoeken.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1