OmtfnUntiJscije £ijöinijcn. ittiöörim dim 'drmut. voor geen van beiden hinderlijk kan zijn, en adviseren tot vergunning. l)e heer J. A. Schmidt is echter van een tegengesteld gevoelenhij oordeelt het een gevaarlijk antecedent van die wettelijke bepaling af te wijken, ook al moge die bevoegd heid in buitengewone gevallen aan den raad zijn toegekend, en is nog niet zoo overtuigd dat beide kerken of wel de kerkgangers elkander niet hinderlijk zullen zijn. De heer Uyttenhooven zegt evenzeer dit beginsel te hul digen, doch is het ten deze in de uitvoering niet eens en gelooft dat eraan de bedoelde kerk behoefte bestaat, waar mede zich alsnog de hceren MestdaghBorghstijn en Schultz vereenigen. In omvraag gebragt wordende om liet verzoek in te willigen, wordt zulks met 11 stemmen tegen 2 (die van de heeren J. A. Schmidt en Verdoom) aangenomen, terwijl de heer J. A. Schmidt aanteekeuing in de notulen verzoekt van de door hem aangegevene beweeggronden. De voorzitter berigt hierop dat hij eene zaak in committé wcnscht le behandelen en de openbare zitting alzoo voor eenigen tijd zal worden opgeheven. Na verloop van omstreeks een uur de zitting andermaal geopend zijndewordt op kennisgave van den voorzitter, dat door het expireren van den aanuemingstermijn voor de slaap- fournituren van liet korps mariniers, de aanschaffing daar van op nieuw moet geschiedenmet algemeene stemmen aan burgemeester eu wethouders een crediet van /3000 geopend om hierin op de meest doelmatige wijze te voorzien. Evenzeer wordt besloten om het renteloos voorschot van de provincie voor den straatweg tusschen deze gemeente eu Koudekerke te verantwoorden op den staat van begrooting voor dit jaar, in ontvang en uitgaaf, elke gemeente voor de helft. Bij de opname der onkosten voor het bouwen van ecu nieuw Sint-Janshuis gerekend zijnde op liet behoud van een gedeelte muurdat later is gebleken mede t e moeten worden vernieuwdzoo moet het daarvoor uitgetrokken art. worden vermeerderd met/326,80, zijnde liet bedrag daarop nu te kort schietende. De heeren J. A. Schmidt en Wels betuigen hun leedwe zen over deze zoo belangrijke misrekening die tot het ge volg moot leiden dat dc opnemingen weinig vertrouwen ver dienen waartegen door den voorzitter benevens de heeren Verdoorn en Borghstijn op de bijzondere omstandigheden ten deze wordt gewezen. Na uitvoerige discussie wordt eindelijk met algemeene stemmen besloten tot verevening van dit meerdere bedrag door af- en overschrijving op de begrooting van 210, nog beschikbaar op dit artikel, als zijnde het bedrag dat de aanneming beneden do begrooting bleef, en 116,80 uit den post voor daggelden uitgetrokken. Is nader iugekomen een adres van C. L. Domburg (wien vergunning is gegeven tot daarstelling van eenen muur om zijn erf) om thans in dc plaats daarvan eene houten schutting te stellendaar hij bevreesd is dat de boomen voortdurend schade aan dien muur zullen toebrengen. De voorzitter, alsmede de heeren Borghstijn, Schultz, J. A. Schmidt, Wels en van der Os verklaren zich tegen die inwil liging, en wijzen op de voorschriften van liet. brand- en po- licie-reglementwaarbij dc omsluiting van erven door mu ren nadrukkelijk is bepaald. De heeren Uyttenhooven en van Uye Pieterse verklaren er zich voor. Na uitvoerige deliberation wordt liet verzoek in omvraag gebragt en van de hand gewezen met 7 tegen 5 stemmen. De bij de leden gecirculeerd hebbende rekeningen der ncderlandsche hervormde diaconie en der begraafplaats wor den goedgekeurd. De voorzitter berigt alsnog van den commissaris des ko- nings kennisgave te hebben bekomendat het gewestelijk bestuur op 27 dezer reeds zal overgaan tot de aanbesteding vau de stcenen spuisluis alhier, terwijl men verzoekt dat ten behoeve dier bouwing de materialen vrij van regtcn en de schepen vrij van haven- en lastgeld in deze gemeente zullen worden toegelaten. Waarmede de raad zich bij acclamatie vereenigt. Hierop is de zitting gesloten. Engeland. Londen 17 junij. In de zitting van het Jagerhuis op e.TL'isterön legde lord John Russel den eed afals herkozen parlement slid voor de city, waarna hij met luide bijvals betuigingen werd ontvangen. Hierna werden de beraadslagin gen in comité voortgezet, over de reform-bill der universiteit te Oxford. Vervolgens hield het huis zich met eenige aan gelegenheden van locaal belang bezig, waarna het ten ruim 1 ure 's nachts uiteenging. In de zitting van het lagerhuis op gisteren verklaarde lord D. Stuartdat hij ten aanzien van de ministeriële veranderingen, dezer dagen plaats gehad, in de zitting van aanstaanden maandag, in comitté, eenige interpellatien tot het kabinet zou rigteuzoo als bij zoodanige gelegenheden immer gebruikelijk is. Alles duidt aan dat de sluiting van het parlement spoedig zal plaats hebben. Rusland. Het eenige nieuws van belangdat wij lieden te vermel den hebben, is eene telegrafische depechc uit Wecnen aan The morning chronicle ontleendwaarinop grond van berigten uit Konstantinopel van 8 dezer, gezegd wordt dat. tusschen de Porte en Oostenrijk een traktaat gesloten is, waarbij laatstgenoemde mogendheid gemagtigd wordt de Donau-vorstendommen te bezettenzoo dra de Russen ze ontruimd hebben. Te Parijs was den 17 dezer het gerucht in ondoop, dat de czaar de laatste nota van den keizer van Oostenrijk ver worpen heeft. Ilocwel bet feit zelf wordt verwacht, moet men echter aan dit gerucht geen onvoorwaardelijk geloof hechten, en wel omdat men veronderstelt dat het feit der verwerping nog niet bekend kan zijn. De financien van het turksche rijk moeten in een bctreu- renswaardigen toestand verkeeren. Brieven uit Petersburg melden, dat het bulletin in den Russ. invalide waarin rondweg gesproken wordt van het mislukken van de aanvallen tegen Silistria, in Ruslands hoofdstad eene groote ontsteltenis had veroorzaakt. Op het berigt dat zoo vele inenschenlevens waren opgeofferd maakte zich eene diepe droefheid van liet. publiek meester. Vele winkels waren dien dag gesloten. Die zelfde brief zegt dat men reden heeft, te hopendat, liet russisclic kabinet dc eisclien van Oostenrijk zal inwilligen. In strijd met deze goede verwachting zijn de berigten van de grenzen van de Bukowinawaarin gezegd wordt dat de russische militairen toebereidselen maken als of zij weldra de grenzen zouden overtrekken. Men moet liet einde van dit alles afwachten en zal later eerst kunnen zien of dit een gemaskeerde terugtogt is dan wel of liet ernst is met deze militaire demonstratie. Volgens telegrafische berigten uit Parijs van den 19 dezer behelst de Moniteur eene tijding uit Bucharest van den 15 te voren, volgens welke dc Turken den 13 uit Silistriaeen uitval gedaan en de belegeraars met verwoedheid aangegre pen hebben; het gevecht duurde vier uren. Het gerucht, wil dat de troepen, die tot hulp van de vesting in aautogt wareu er deel aan hebben genomen. De generaal Schilder heeft door een kogel zijn heen verloren en is naar Kalarascli getransporteerd. Prins Paskewitsch is te Jassy aangekomen. GDuitsclilaml. Frankfort 16 junij. Het museum van duitsche oudheden zal uiet naar Koburg verplaatst wordenmaar in Neuren berg gevestigd blijven. De koning van Beijercn heeft aan hetzelve eene aanzienlijke jaarlijksche toelage verleend. In de nabijheid van liet nassausche stadje Montabour zijn onlangs zeer rijke ijzermijnen ontdekt; met bewilliging der regering zullen zij door eene maatschappij van actiona- rissen geëxploiteerd worden. Van Kobletitz naar Wiesbaden wordt thans eene te legrafische linie aangelegddie binnen kort voltooid zal zijn. De ontdekking der heeren Kausler, in Munchen om uit gebleekt stroo en vodden papier van uitnemende kwaliteit te vervaardigen, vindt in Zuid-Duitschland navol- giug. In Heidcnheim is ouder de firma van Volter zo nen reeds eene dusdanige fabriek in gang, die zeer goede zaken doet. Den 19 dezer zou te Rome een geheim consistorie gehouden wordenwaarin het vraagstuk der geschillen tus schen de badensche regering en den aartsbisschop van Freiburg zou ter sprake komen. De leden vau het heilige collegie moeten overigens te dieu opzigte eenigzins gunsti ger gestemd zijn, sedert de graaf van Lciningen verzekerd- hceft dat zijne regering niet voornemens was de kerkelijke goederen aan te randendie in het groothertogdom eene waarde van 72 millioen guldens vertegenwoordigen. Franlirijli. Parijs 16 junij. De keizer heeft den graaf van Chanté- racmaire van Marseille en afgevaardigde bij het wetgevend ligcliaam, tot staatsraad benoemd. De hertog van Alba en de gravin van Montijomoe der der keizerin, bevinden zich thans op weg naar Parijs. Men verzekert dat de gezamenlijke troepen vóór den 15 julij in de beide nieuw op te rigten kampen vcreenigd zullen zijn. Het voornemen bestaat om den bazar Boune Nou velle in een prachtigen schouwburg te herscheppen, waar in ter gelegenheid van de algemeene tentoonstelling re- presentatien zullen worden gegevenen wel des maandags van iedere week, door een engelsch personeel, des dings- dags door een duitsch, des woensdags door een italiaansch en des donderdags door een spaansch personeel; des vrij dags zouden uitsluitend balletten en des zaturdags opera's comiques opgevoerd wordenterwijl de zondag voor groote concerten gereserveerd zoude blijven. Aan een engelsch blad wordt uit Parijs geschreven dat eene wijziging in het kabinet zoo goed als zeker is. Graaf Walewski zou Londen verlaten en minister van bui- tenlandsche zaken worden. De heer Drouyn de Lhuis zal een gezantschap aan een der eerste hoven van Europa aan vaarden waar is niet bekend. De heer Bineauthans mi nister van financiën, wordt gouverneur der bank in plaats van den graaf d'Argout. Beursberigt, 17 Junij. 3 pet. 71,50. 4£ pet. 96,50. Belffie. Brussel 17 junij. Aan het hoofd van het niet officiële gedeelte van den Moniteur leest men heden het volgende n In hoe verre heeft de uitslag der verkiezingen den staat kundigen toestand gewzijigd? Sluit de nieuwe toestand al dan niet de handhaving van een kabinet in, waarvan de elemeuten en principes liberaal zijn? Dit is de vraag welke het ministerie zich terstond gedaan heeft en welke het meende aan den koning in overweging te moeten geven in termen die dc meeste vrijheid gaven aan het prerogatief der kroon. Ten gevolge van liet onderhoud hetwelk een lid van het kabinet 11. donderdag met den koning gebad heeftis be sloten dat het bestuur, gevormd den 31 octoberlS52, zou de voortgaan de zaken van het land te besturen naar de zelfde staalkundige gedragslijn, die het tot nog toe gevolgd heeft. AVij kunnen er bijvoegen, dat er voor den oogenblik geen sprake is om de kamers binnen een kort tijdsbestek bijeen te roepen. Zondag 11. was er op den goederen-trein van Brussel naar Charleroi onder andere rijtuigen ook een gesloten wag gon behelzende een eukel stukop de lijsten van verzen ding aangeduid door de volgende woordeneene kist bevattende een lijk." Het was het stoffelijk overschot van den prins Karei Alexander Frans Regis Raze de Gavre markies d'Aiseau, graaf van Beaurien enz.in der tijd prefect van Versailles en onder Willem I opperkamerheer van liet nederlandsche hof. Hij was in den jarc 1832 te 'sGraven- hage overleden en ter aarde besteld. In eeuc bepaling van zijn testament had de prins de Gavre zijn stelligcn wil uitgedrukt na zijn overlijden te worden bijgezet in den grafkelder van zijne familie te Aiseaubij het overschot van zijn eenigen zoon, die in den ouderdom van 22 jaren onge lukkig was overleden. Eerst hadden staatkundige omstan digheden, daarna andere moeijelijklieden, het verhinderd de assche van den overledene over te brengen, en eerst dezer dagen heeft zijn laatste wil, ten minste wat dc plaats zijner begraving betreft, ten uitvoer kunnen worden gelegd. Dc lijkkist was in eene grooten houten kist besloten. Zij was met een vaartuig naar Antwerpen vervoerd. Van het sta tion is zij overgehragt naar Aiscau, alwaar zij in het familie graf van de familie de Gavre zou worden geplaatst. Tusschen ^lidrielbvirg- en Botterdam. Uren van vertrek in Jünij. Van Middelburg. Vrijdag 23 's morg. 10 ure. Zaturdag 2111 Zondag 25, 11 Maandag 26, 11,30 Dingsdag 27's midd. 12 Woensdag 28, namidd. 1 Donderdag29's morg. 2 Vrijdag 30, 2 Zaturdag 1 Julij 2,30 Zondag 24 Maandag 3u 4 Dingsdag 45 Woensdag 5u 6 Donderd. G, 7,30 Van Rotterdam. Vrijdag 23 's morg 5 ure. Zaturdag 245 Zondag 25n 6 Maandag 266 Dingsdag 27, 7 Woensdag 287 Donderdag 299 Vrijdag 30, n 9 Zaturdag 1 Julij 9 Zondag 2n 9,30 Maandag 3's midd. 12 Dingsdag 4, 12 Woensdag 5, n 12 Donderd. 6, 12

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3