4 "JURGSCIIK mm COUR A N T. 20 Junij. 18;ii. Dingsda O Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. 3itnkonöigingeit Vl.\ DET RIJKSBESTUUR, PROVIMLE GEMÏÏEBESTIRE! De Gedeputeerde Staten vau Seelaiul, In aanmerking nemende dat er genoegzaam reden bestaat tot liet stuiten der besmettelijke Longziekte onder het Rund vee in de Gemeente St. Anna ter Muiden, de onteigening te bevelen van de Runderen toebehoorende aan den Land man Boudcwiju de Die aldaar, daar zich onder dat Vee eanige door de Longziekte aangetaste en eenige van die ziekte verdachte Runderen bevinden Gezien liet daaromtrent ingekomen berig-t van Burgemeester en Wethouders van St. Anna ter Muidenvan den 10 de zer, no.76, en de daarnevens gevoegde schriftelijke verkla ring van den waarnemenden lsten Provincialen Veearts Luteyn Mazure te Oostburg, met eene opgave van de te onteigene Runderenuit welke verklaring van de noodza kelijkheid der onteigening blijkt; Gezien art. 69 en volgende der Wet van den 28 Augustus 1S51 (Staatsblad no. 125), Besluiten 1Do na te melden Runderentoebehoorende aan den Landman Boudevvijn de Diete St. Anna ter Muiden zullen worden onteigend, als; eene zwart-bonte longzieke Koe, oud 3 jaren, eeue dito dito Dito 7 eene rood-bonte van longziekt e verdachte Koeoud 5 jaren drie zwart-bonte schijnbaar gezonde Koeijen, oud 56 cn 7 j. een rood-bont van longziekte verdacht Vaarskalf, twee rood-bonte schijnbaar gezonde Vaarskalveren, een zwart-bont schijnbaar gezond Vaarskalf, een rood-bontc schijnbaar gezonde eenjarige Stier een dito dito dito een zwart-bonte dito dito eene rood-bonte dito dito een zwart-bonte dito dito een grijs-bonte dito dito twee rood-bonte dito dito twee zwart-bonte dito dito cenc rood-bonte dito dito tweejarige Os, Dito Vaars, Dito Dito éénjarige Ossen Dito Vaars. 2. De toepassing van liet tegenwoordig Besluit wordt aan het Gemeentebestuur van St. Anna ter Muiden opgedragen. Dit Besluit zal worden medegedeeld aan Burgemeester en Wethouders van St. Anna ter Muidenen voorts in de Middclburgsclie en in de Provinciale Zeeuwsche Couranten worden geplaatst. Middelburg, den 16 Junij 1854. De Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN TETS, Voorzitter. S. VAN DER SWALMEGriffier. Staats-Ijoterij. Achtcrvolgens Art. 3 van liet Koninklijk Besluit van den 6 Januarij 1831 no. 68 (Staatsblad no. 2), heeft Zijne Exc. de Heer Minister van Einancienbij resolutie van den 15den Junij jl., bepaald de prijzen, het opgeld daaronder begre pen waarvoor de CollecteursSplitters en Debitanten der Staats-Loterij de Loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 223ste Loterij zullen mogen uitgeven, te weten; gesteld dat de CollecteursSplitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het Pébliek beschikbaar te hebben. Middelburg, den 19 Junij 1854. De Commissaris des Konings in Zeeland, Bij delegatie van dcnzelven De Burgemeester van Middelburg, BIJLEVELD VAN SEllUOSKERKE fuug. Burgera. maken herkiezing. De Burgemeester en Wethouders van Middelhuis bekend Dat, bij de op den 15 dezer plaats gehad hebbende stem ming voor een Lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, is verkozen de Heer Mr. J. J. SLICJ1ER VAN DOMBURG. Terwijl de Processen-Verbaal van Steminlevering en Stem opneming, van den 13 en 15 dezer, in het Voorportaal van het Raadhuis zijn aangeplakt en ter Secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Middelburg, den 16 Junij 1S54. De Burgemeester en Wethouders voornoemd BIJLEVELD VAN SEROOSKERKE. De Secretaris. M. P. LANTSIIEER. Jadirinarkt ié Ii.ru iciing-eii. Burgemeester en Wei houders van Kruiningen maken bekenddat de Kermis in deze Gemeente dit jaar aan vangt den 21- en zal eindigen den 30 Junij. Kruiningen, den 16 Junij 1854. Burgemeester en Wethouders, W. J. JANSSEN. De Secretaris, DOMINICUS. Öinncnlaiiös.lje Hijömgrn. Bij Verkoop Geheele Loten 76 Halve - 38 Vijfde f - 15 Tiende - 7 Twintigste 3 Bij Verhuring: 20 60 80 Geheele Loten Halve Vijfde ff Tiende n Twintigste o 30 - 15 - 6 - 3 - 1 50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat Besluit uitdrukkelijk is vast os ill>34r»j, 19 JTciciijj. Tot, leden van de tweede kamer der staten-generaal zijn herkozen: te Dokkum, de heer J. T. Ter Brugghen Hugenholtz te Roermond nir. P. L. de Lom do Berg ter wijl te Sneekalwaar het aft redend lid mr. C. Sleeswijk Veiling verzocht had niet, meer in aanmerking te komen, is gekozen mr. II. U. Huguenibs LI. vrijdag morgen isin tegenwoordigheid van den heer hoofd-ingenieur en drie ingenieurs van den waterstaat, ia Zeeland, de electro-magyetische draad van 's rijks tele graaf gelegd door de Oostersehelde van den Ycrsekendam op Zuidbevcland naar Gorishoekop het eiland Tholen. Deze draad, besloten in een ijzeren kabel, heeft eene lengte van juist 3600 ellen. De werkzaamheden zijn in de meeste orde afgeloopeneven gelijk die lijn onlangs door het vaarwater het Sloe (tusschen Walcheren en Zuidbeveland) is gelegd zoo dat de geheele toestel van den telegraaf door Zeeland die te Vlissingen aanvangt en over Middelburg, langs Goes en Tholennaar Breda looptweldra zal zijn voltooid en onze provincie in gemeenschap met de telegraaflijnen van ons rijk en met die van alle buitenlandsche rijken zal zijn gebragt. Dc verjaardag van H. M. de koningin der Nederlanden is zaturdag alhier feestelijk herdacht Op den middag werd door de dienstdoende schutterij op de groote markt parade gehoudenwaarbij zich ook de hecren kommandant en offi cieren der rustende schutterij in uniform voegden. De vlaggen wapperden van alle openbare en zeer vele partiku- liere gebouwen, terwijl het klokkenspel bij tusschenpo- zen werd gehoord. Het korps muzijkantcn heeft zich van 2 tot 3 ure op het molenwater en des namiddags van 6 tot 8 ure in de abdij voor het hotel van den commissaris des konings doen hooren. De op gisteren vastgestelde parade van het garnizoen ter gelegeuheid van de godsdienstige viering der bij Water loo behaalde overwinning^, heeft uit hoofde van het regen achtige weder geen plaats kunnen hebben. De commissaris des konings in deze provincie is lieden morgen per stoomboot, varende tusschen Middelburg en Bergen-op-Zoom, naar Zierikzee vertrokken. Wij vernemen dat door Z. M. den koning dezer dagen o. a. zijn benoemd tot directeur van het postkantoor te Haarlem, de heer J. J. A. Creyghtou, thans als zoo danig hier gevestigd; en ter vervauging van dien tot directeur alhier, de heer N. Westerouen van Meeteren thans directeur te Gouda. In deu avond van zaturdag heeft hier een treurig onge luk plaats gehad. Een 20 jarig jongeling, werkzaam aan den nok van het dak van een nieuw te bouwen huis op den burgt, is van die zeer aanzienlijke hoogte ueder gestort. Be langrijke verwonding en kneuzing heeft hij daarbij bekomen aan liet hoofdalsmede door den val op den buik eene inwendige beleediging aan dc maag. In weerwil der spoe dig aangebragte heelkundige liulp is zijn toestand hoogst bedenkelijk eu moet men voor liet behoud van zijn leven vreczen. Tot verbetering van het berigt in ons vorig no. dat de verbrande pauden te Kleverskerke zouden verzekerd zijn bij de Tielsche onderlinge brandwaarborg-maatschappij verzoekt men ons te melden dat zij waren verwaarborgd bij dc Nederlandsche maatschappij van brandverzekering op vaste premie, gevestigd te Tiel. Den 17 dezer kwam te Veerc ter reede het koopvaardij- fregat Phoenix, gezagvoerder Kasse, gesleept door desleep- stoomboot welke op de Westersclielde zal gestationeerd worden. Het heeft Z. M. den koning behaagd in liet belang van den landbouw en van den landbouwenden stand te be palen dat er gedurende de maand October 1854 eene tentoonstelling zal worden 'gehouden van voortbrengselen van en werktuigen voor den landbouwuit het geheele rijk en zijne overzeesche bezittingen. De regeling dezer tentoonstelling is door Z. M. opgedragen aan eene hoofdcommissiezamengesteld uit leden in de on derscheidene provinciën van het rijk woonachtig. Deze commissie bestaat onder anderen uit de volgende heeren: Voor ZeelandI. G. J. van den Boschte Wilhelniina- dorp; mr. W. Ph. Vis te Middelburg; mr. C. van der Lek de Clercq te Zierikzeeen jlir. W. R. Boddaertte Middel burg. Men schrijft uit Vlissingen van 18 dezer: In de afgeloopene week had een knaapje, aan den kant van liet water spelende, liet ongeluk langs een trap in de Oosthavcn alhier te storten, zonder dat iemand daarbij aan wezig was of zulks op het oogenblik door voorbijgangers bemerkt werd. Kort daarna echter zag men van de over zijde bet ongeval, waarop verscheidene personen naar de plaats snelden om hulp aan te brengen. Een schipper Schot genaamd, begaf zich te water doch bijna gelijktijdig sprong een tweede hem na, zijnde een adsistent zeeloods bij het belgisch loodsbestuur alhier, met name J. E. Aer- noutsaan welke personen het gelukken mogt weinige minuten later het kind in de armen der angstige moeder terug te brengen." Men meldt ons uit Zierikzee van 14 dezer Heden is alhier gehouden de zesde vergadering van de Zeeuwsche predikantcn-vcreeniging. Ds. A. Slotemaker Cz.,

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1