Guitmlanfcscl]c £ijirinqm. zich met de medegedeelde opgavenbeschouwingen en raad gevingen bekeud te maken. De moeijelijkheid, om voor de zoo zeer uiteenloopende sevallen van regeringswege algemeene bepalingen vast te stellen en te handhaven, de gemakkelijkheid om dergelijke bepalingen te ontduiken, en de van verschillende zijden geuite wenschdat de uitrustingen en verzendingen zoo min mogelijk worden belemmerd, schijnen voor 's hands geen ander middel van voorziening over te laten dan eene aanhoudende zorgoplettendheid en toezigt van de belang hebbenden en hunne onderhoorigen. In gevolge koninklijk besluit van 2 dezer zullen er bij liet corps diplomatique worden benoemd twee attachés, hetzij bij het departement van buiteulandsche zakenhetzij bij de gezantschappen buiten 's landsieder op eene jaar wedde van ƒ1000. Tot leden der commissiebelast met het afnemen van het te houden examen, zijn benoemd de heeren J. J. llo- chussenvoorzitterde hoogleeraren mr. H. Cock te Leyden mr. G. W. Yreede, te Utrecht; jhr. mr. J. de Bosch Kern- por te Amsterdam en mr. E. J. H. Boreel, lid van den raad van state. HH. KK. HH. prins en prinses Hendrik zijn eer gisteren uit de residentie naar Amsterdam vertrokken en hebben zich naar Soestdijk begeven. Vrijdag jl, is uit de residentie vertrokken de lieer ba ron van Zuylen van Nyeveltnieuw benoemd nederlandsch gezant te Konstantiuopel. In den avond van 6 junij is te 's Gravenhage in het lokaal Diligentia eene tweede bijeenkomst gehouden der vrienden van wijlen den heer J. C. Rijk, die het doel hebben een gedenksteen op zijn graf te plaatsenDe uitslag dezer bijeenkomst is geweestdat de voorloopig benoemde com missie met die taak zal belast blijven en dat daarbij zijn govocgd de generaal-majoor Penning Nieuw land en de luitenant ter zee der eerste klasse H. Huijgens. De Leidsche courant meldt het volgende i' Wij vernemen dat heeren studenten onzer hoogeschool 1n eene bijeenkomst 11. dingsdag middag, voor eene maske rade gelijk men sedert geruimen tijd om de 5 jaren gewoon is te houden, in het volgend jaar gekozen hebben do plegtige intrede van den toen nog zoo jeugdigen Karei II te Dordrecht j op den 3den junij 1515 alwaar hij den 15dendaaraanvolgende door de staten als graaf van Holland werd gehuldigd, hij die later als keizer Karei V zoo beroemd is gewordenwaarbij behalve de landvoogdesse Margaretha van Oostenrijk, de stadhouder van HollandEloris van Egmondheer van Yssclstcin, de raden van 't hof en een groot getal gemagtigden van audcrc steden tegenwoordig waren. Welk geschiedkun dig feit derhalvezoowel met opzigt tot, den hoofdpersoon, als tot zijne aanzienlijke talrijke omgevingweder zeer ge lukkig is gekozenen welke maskerade alzoo niet minder luisterrijk dan de vorige belooft te zullen zijn," Volgens de maandelijksche balans der amsterdamscho credietvereeniging, den 31 mei 1851 opgemaakt, waren er 2GS ledenvertegenwoordigende een kapitaal van 1,511,805 Het credict bedraagd in portefeuille 185,237,07idiverse de biteuren van ƒ18,594,86: cassa ƒ4,592,14; totaal ƒ208,421,071. Het debet bedraagt: gedane stortingen 151,180,50di verse crediteuren 48,072,05; balans 8,871,52$totaal 208,424,07$. In disconto is genomen eene som van 202,537,90; in disconto gegeven voor 194,983,57. Iterknieutvs. Door de kerkeraad der hervormde gemeente te Heiukcns» zand, is met eenparigheid van stemmen tot herder en leeraar beroepen ds. B. A. Overman, predikant te Cats. ^Iarine, Men schrijft uit Hellevoetsluisvan 7 junij: Met den 26 dezer zal alhier iu dienst worden gesteld Zr. Ms. stoomschip Curaeao. Van de plaats van bestem ming is zoo min als aan wicn het kommandement zal worg den opgedrageniets bekend. Mag men aan de geruchten geloof hechtendan zou tot kommandant worden benoemd of de heer WichersIste officier op Zr. Ms. stoomschip Amsterdam, of de heer de Man, 1ste officier op Zr. Ms. ""V^I^omschip Cycloop. Dk fransche oorlogskotter Favorite, kommandant v^'v^itcHa^tMcr zee de Panouarn, is lieden morgen met Zr. Ms., ifWhooncr IA talante, kommandant luitenant ter zee Kroef - van /hier naar zee gezeild; beiden gijn echter achtpr de Kvvak -ten anker gekomen." meldt ons van den Helder 9 Junij; .p Naar wij -vcnieinen zal liet geschut dezer vestingwerken binnen kort aanzienlijk worden vermeerderd en zal het voor handen geschut van ligt kaliber 1ejen zwaarder worden i verwisseld, een en ander zal hier veel bedrijvigheid veroor zaken. Ook verscheidene andere vesting-werken zullennaar wij vernemen, vermeerdering van materieel ontvangen." Verschillende Berillen. De kermis te Lekkerkerk is finaal afgeschaft. In het kiesdistrict 's Gravenhage is bij herstemming, met 531 van de 880 geldige stemmentot lid van de tweede kamer der staten-generaal gekozen de heer I. P. Delprat. Bij den minister van financien zijn, door tusschenkomst van een kapellaan te Maastricht, ten behoeve van 's rijks schatkist ontvangen twee coupons te zamen betaalbaar met 8,66. Namens de erfgenamen van een aanzienlijk ingezeten der stad Zwolle is dc belangrijke gift van 5000 aan het armbestuur van de hervormde gemeente aldaar uitgereikt. De zes-cn-dertigste vergadering der evangeliscli-luther- sclie synode is den 7 junij te 's Gravenhage geopend. In de gemeente 's Gravesande hebben eenige ongeregeld heden plaats gehad, vermoedelijk over liet afschaffen der kermis, die echter op het verschijnen van een detachement kavallerie uit 's Hage ophielden. BStirgerlijUe Stand. Vlissingenvan 27 mei tot 3 junij. Gehuwd: T. M.de Meyttenaere jm.met J.Lagaayjonged. C. R. Wielix jm. met C. P. Uterschout jonged. BevallenS. de Ridder geb. Kellez. M. C. van der Welle geb. Verbrugged. (doodgeb.) J. S. Herman geb. van der Polz. (doodgeb.) Overleden: W. Claré, jm. 47 j. W. Dijkstra, z. 8 j. J. Koornjm. 19 j. P. Pennemesjm. 26 j. J. J. Jan sen, wed. van A. Noorthoek, 50 j. J. Ie Roy, z. 16 m. P. C. van den Bergen, vrouw van J. B. Kuypers, 49 j. Van 3 tot 10 junij. GehuwdC. C. van den Brink jm. met T. van de Sande jonged. C. Eckliardt jm. met E. Leroy jonged. BevallenT. C. Baels geb. Bens d. C. Dronkers geb. v. d. Haven d. J. C. van Houcke geb. Mizdom z. C. Voer man geb. Schuhman z. B. Naerebout geb. Schreiber z. Overleden L. Eljersjonged. 57 j. C. L. Daneeljm. 20 j. Goesvan 3 tot 10 junij. Gehuwd: M. Korstanje weduw. en C. Visser jonged- J. Visser jm. en M. Remijn jonged. BevallenGeene. Overleden: A. Nieuwersteegz. 20 m. J. v. Hese 55 jaren. Zierikzeevan 3 tot 10 junij. GehuwdL. C. Vermunt weduwn. en M. D. Ermen jd. Bevallen: M. Berg geb. Ribbe,d. J. Bohlgeb.Thans,z. C. Sliereudregt geb. Plaating, d. C. van de Voorde geb. Krijger, z. A. van Beek geb. Bolle, z. OverledenR. Blankes d. 3 j. 10 m. In dc afgcloopene maand Mei zijn ingeschreven in de Registers van den Burgerlijken Stand te Middelburgals Gehuwd 38 paren. Geboren 46 kinderen; 20 van het mannelijke en 26 van het vrouwelijke geslacht. Overleden, 43 personen, 15 van het mannelijke en 28 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 3. Onder het getal der overledenen is begrepen één persoon welke alhier ingeschreven doch elders gestorven is. Van de overledenen waren: beneden den ouderdom van een jaar 10, van 1 tot 56van 5 tot 10, 1van 10 tot 151 van 15 tot 20, 2; van 20 tot 25, 3; van 25 tot 30, 0; van 30 tot 352van 35 tot 402van 40 tot 451 van 45 tot 50, 1van 50 tot 55 2; van 55 tot 60, 3; van 60 tot 652van 65 tot 702van 70 tot 753 van 75 tot 80, 2; van 80 tot 85, 0; van 85 tot 90, 0. Vlissingen, als: Gehuwd, 10paren. Geboren, 32 kin deren; 16 van het mannelijke en 16 van het vrouwelijke geslacht. Overleden, 17 personen, 11 van het mannelijke en 6 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 4. Onder de overledenen zijn begrepen twee militairen in het hospitaal en vijf elders overledenen die te Vlissingen zijn ingeschreven. Van het getal overledenen warenbeneden den ouderdom van 1 jaar3 van 1 tot 5 jaar oud1van 5 tot 101 van 10 tot 15, 1; van 15 tot 20, 0; van 20 tot 25, 3 van 25 tot 301van 30 tot 352van 35 tot 400 van 40 tot 450van 45 tot 501van 50 tot 55,0; van 55 tot 60, 0; van 60 tot 65, 0; van 65 tot 70, 0; van 70 tot 753 van 75 tot 80, 0; van SO tot 85, 1. Verkochte Onroerende Goederen, Tc Vlissingen, den 9 junij. Een Huis en Erf, staande eu gelegen te Vlissingen op den Nieuweadijk, wijk H, no. 99, Kadastraal bekend sectie D, no. 295, ter grootte van 90 Ellen, voor 1SS5,50; de Grondlasten bedragen ƒ17,92. Een Huis en Erf te Vlissingen in dc Sint Jacobsstraat, wijk E, no. 73, kadastraal bekend sectie E, no. S86, ter grootte van 1 Roede, 25 Ellen, voor ƒ1100; de Grond lasten bedragen ƒ12,71. Engeland. Londen 10 junij. Het lagerhuis heeft in hare zitting van den 8 dezer bij de derde lezing aangenomende bill betreffende de uitgifte der nieuwe schatkist obligatien, alsmede verschil lende artikelen van het civiele budget. Bij die gelegenheid heeft de heer Walpole gevraagd of ten gevolge van de oprigting van een nieuw speciaal ministerie van oorlog, er geene verandering zal gebragt worden in de administratie der militiedie thans behoort tot liet ressort van het ministerie van binnenlandsche zaken. Lord Palmerston heeft gewei gerd hierop te antwoorden. Het huis heeft ook aangeno men de bill betreffende de criminele procedures. Heden heeft de opening van het glazen paleis voor de tentoonstelling te Sydenham met vele plegtighedcuin tegenwoordigheid van H. M. de koningin, plaats gehad. De volgende wijzigingen schijnen in het kabinet vast gesteld te zijn. Lord John Russell, president van den raad, in plaats van graaf Granville; graaf Granville secre taris van staat voor de koloniën ter vervanging van den hertog van New-Castle, die minister van oorlog zou wor den. Lord John Russell zoude in het huis der lords treden en zijn mandaat als afgevaardigde van de City van Londen iu het lagerhuis nederleggen. De koning van Portugal en de hertog van Oporto hebben den 7 dezer met koningin Victoria en prins Albert het bal bijgewoonddat door den Markies van Breadalbane ter hunner eer gegeven is. Het geheele corps diplomatiek was almede tegenwoordig; de lijst der genoodigden vult twee kolommen van den Times in microscopische letters. Het officieel verslag van de handelscheepvaart gedu rende de maand, eindigende den 5 mei 11., toont alweder eene vermeerdering aan in de aankomst en het vertrek van schepen van en naar alle landenmet uitzondering van Rus land, naar welk land slechts twee schepen, metende te za men 845 tonnentegen 25 schepenmetende 6292 tonnen gedurende het zelfde tijdvak in 1853 vertrokken ziju, terwij geen enkel schip uit Rusland is aangekomen. De declara tion beliepen voor binnengekomenc schepen 661,889 tonnen, tegen 509,402 tonnen in 1853en voor uitgezeilde schepen 769,616 tonnen tegen 769,900 tonnen in 1853 gedurende het zelfde tijdstip. - Te Sheffield vond den 5 dezer eene demonstratie plaats ten gunste van de nationaliteit van Polen. Kossuth hield hij die gelegenheid eene redevoering over liet karakter en de waarschijnlijke uitkomsten van den oorlog met Rusland. Brieven uit Australië melden dat thans ook goud in het eenige district, waar men tot nu toe geen sporen ervan ont dekt hadgevonden is. Men schrijft namelijk uit Tremantle (West-Australië) van 25 maart, dat op 15 mijlen vandaar goud in den grond gevonden was. Rusland. De regeringen van Erankrijk en Engeland hebben aan het hof van Marokko den staat van oorlog met Rusland kenbaar gemaakten het indachtig gemaakt op de verplig- tingen die daaruit voor neutrale staten voortspruiten. De keizer Muley-Abder-Rhaman heeft aan de zaakgelastigden der beide regeringen te Tanger zijne tevredenheid over die mededeeling geuit en verklaard dat gedurende den oorlog geen russisch schip of eenig schip van eene met Rusland bevriende vlag, in de havens van het rijk zullen worden toegelaten. Volgens telegrafische tijdingen uit Konstantinopel van 30 mei beweert Le journal de Constantinople dat Silistria nog drie maanden aan de Russen weerstand zal kunnen bicden. Bij den uitvaldie de belegerden dedenwerden de Rus sen gekommandcerd door prins Paskewitsch en door den grootvorst Constantijn. De stoomschepen der geallieerde vloot nemen troepen in voor Varna. Dc divisie van prins Napoleon rukt op Konstantinopel aan. De visicr Mustapha is vervangen door Kebresli-pacha een creatuur van Reschid-pacha. liet schijnt nu stellig te zijn dat men den 30 mei te Konstantinopel een begin heeft gemaakt met het vervoeren der treppen naar Varna; men dacht dat, het transport van 23,000 Engelschen tegen 10 dezer zou zijn afgeloopen. De fransohe troepen zijn te Gallipoli ook naar de zelfde bestem ming ingescheept, terwijl de divisie van prins Napoleon zich te land naar Konstantinopel op weg had begeven.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2