V waarheid zijn, door die mededeeling de aanmaning tot voor- zigtigheid ter handhaving onzer neutraliteit te versterken: Hellevoetsluis1 Junij. De fransche regering schijnt zoo gaan de geruchten waarvan ik echter meen u kennis te moeten geven te weten gekomen te zijn of berigt ontvangen te hebben, dat er uit Rotterdam wapenen naar Rusland worden uitgevoerd, zoo dat die oorlogskotter den last ontving om alle verdachte schepen buitengaats te onderzoeken; verder zou de oorzaak van zijn stationncment alhier zijn om de bark Stad Rotter dam, thans nog in het kanaal liggende en bestemd naar Archangel (hoewel zij ongeladen is, uitgezonderd ballast) bij haar uitzeilen te vergezellen en op een behoorlijken af stand van do kust prijs te verklaren. Dat schip is van origine russisch, liet heette Haltio en moetnaar men zegt, staande den oorlog, verkocht zijn te Rotterdam, waarna het den naam van Stad Rotterdam heeft ontvangenen onder neder - landsche vlag zijne eerste reis naar Archangel zou doen. De kommandant van den oorlogskotter heeft naar men wil op last van zijn gouvernement, den gezagvoerder van de Stad Rotterdam van dezen zijnen last gepreveniëerd." De Nieuwe rott. cour. voegt hierbijWat in dit berigt voorkomt omtrent uitvoer van wapenen naar Rusland, is naar onze zoo naauwkeurig mogelijk ingewonnen informatien eeue volstrekte onwaarheid, en niets dan een louter verzinsel. Daarvoor kan de fransche oorlogskotter niet gekomen zijn." Benoemingen en Desluiten. Z. M. heeft bij besluit van 25 mei goedgevonden te be noemen tot gewoon lid in het committé van defensieZ. D. den hertog C. B. van Saksen Weimar-Eisenachgepen sioneerd generaal der infanterie. Z. M. heeft bij besluit van 26 mei goedgevonden in te willigen het verzoek van den lsten luitenant P. M. Nctscher, van het regement grenadiers en jagersom vergunning tot het aannemen en dragen van de versierselen van ridder der orde van de Rooshem door Z. M. den keizer van Brazilië geschonken. Z. M. heeft bij besluiten van den 30 mei goedgevonden 1. Een eervol ontslag te verleenen aan den luitenant- generaal J. E. graaf du Monceauhoogstdeszelfs adjudant in buitengewone dienstals inspecteur van het wapen der kavallerie belast met het toezigt over het korps marechaus- séeouder dankbetuiging voor de vele gewigtige diensten door hem in die betrekking bewezenmet bepaling dat hij voorloopig a la suite van den staf van het wapen der ka vallerie zal worden geplaatst; 2. Te benoemen en aan te stellen tot luitenant-generaal en inspecteur van het wapen der infanterieden gcncraal- majoor A. J. "Verhorst, belast met de functien van inspec teur tot luitenant-generaal en inspecteur van het wapen der kavallerietevens belast met het toezigt over het korps mare chaussee den generaal-majoor jhr. C. W. J. Storm de Grave hoogstdeszelfs adjudant in buitengewone dienst, komman dant der 1ste brigade kavallerietot generaal-majoor en kom mandant van de 1ste brigade kavallerieden kolonel K. E. baron van Heerthoogstdeszelfs adjudant in buitengewone dienst, kommandant van het 4dejregement dragonders; tot generaal-majoor den kolonel C. A. Oudemans, kommandant van de 4de brigade infanterie, belast met het provinciaal kommandement van Gelderland, Utrecht en Overijssel. lierknienw*. Ds. II. van Strien te Kleverskerkeheeft voor het op hem uitgebragte beroep naar Schore en Ylake (ZuidBeveland) bedankt. Den 2 dezer is door den kerkeraad der hervormde ge meente teHeinkenszandmetalgemeene stemmen, tot pre dikant beroepen ds. B. A. Overmanthans te Cats. Eene commissie uit den kerkeraad is belast met het over brengen van den beroepingsbriefwelks uitreiking den 4 heeft plaats gehad. Jlarine, De Staats courant behelst het volgende /De koning heeft vergund het stoomschip Cycloop, onder bevel van den luitenant ter zee der 1ste kl. Zwaans- D Vfals. thans lie Hellevoetsluisin dit jaar te bezigen tot het J;aflialcn van den eersten jaagharing. ï'X-iDe sdboonerbrik Rembang, onder bevel van den lui- tp€pU,fcr zee der lste kl. Hansenen de onder hare bevelen staande schooner^-ALalante, onder bevel van den luitenant ter zee der 2de zEj^ef, zijn bestemd om de haringvloot te begeleiden en té'blaken. /Den 3 dezer zijn door het departement van binnenland- schc zaken aén gedeputeerde staten van Zuidhollandter mededeeling aan het collegie der groote visscherijde in- structien voor de kommanderende officieren verzonden. De zeildag dier bodems zal worden bepaald op den dag dat de overtuiging van het uitzeilen der eerste haringsche pen zal zijn verkregen." Verschillende Herigten. "Uit de maandelijksche opgaaf van het bestnur van de nederlandsche bank, blijkt dat op den 31 mei van dit jaar aan bankbiljetten in omloop zijn een bedrag van 95,031,675 dat de saldo's der rekeningen-courant bedroegen ƒ18,189,978, en de voorraad van munt en mnntmateriaal beliep ƒ103,935,667. Te Utrecht moet voor een lid der provinciale staten wor den herstemd tusschen mr. J. Ackersdijk die 150 en mr.C.L. de Yos die 124 van de 502 uitgebragte stemmen bekwam. Te Aarlanderveen is de kermis afgeschaft. De brood zetting is ook te Wormerveer en te Meppel afgeschaft. Den 31 mei overleed te Amsterdam de heer A. Huidekoper, lid der provinciale staten van Noordholland en lid van den gemeenteraad van Amsterdam. Burgerlijke Stanil. Goes, van 27 mei tot 3 junij. Bevallen Apolonia Heraelaar dochter. C. J. Boom geb. Zaaijers, d. Overleden: Jan Adriaanse, z. 9 d. P. Damas graaf van Hogeudorp, ongehuwd, 82 jaren. A. Katsman, vrouw van P. Remijn, 37 j. C. Reijerse, zoon. 18 d. E. Nagelkerke t vrouw van W. de Meulemeester56 jaren. Zierikzee, van 27 mei tot 3 junij. Getrouwd J. van Huizen jm. met J. J. van Beilanus jd. C. J. Hopmans jm. met Maria Wisse, jd. BevallenN. Letzes geb. de Vos z. J. H. Gans geb. van den Hoekz. C. van Dongen geb. Aalburgd. C. C. Breugelmans geb. van Bavel, d. M. Benzenberg geb. Ma- terse, z. M. Bos geb. van der Jagt, d. Overleden: H. J. Groeneveld de Kater, z. 7 m. C. van de Velde, z. 8 m. C. Leendertse van As, militair, overleden te Breda33 jaren. Neuzen, van 28 april tot 31 mei. GehuwdJ. Dubbeldam jm. met E. Zegers wed. A. de Doelder jm. met L. van Alten jd. F. van Drongelen jm. met S. van Docselaar jonged. Bevallen: M. Bareman geb.deBlaey, d. L. de Mul geb. Meeusenz. A. M. van Us geb. Mullerz. A. L. de Feyter geb. de Blaey, z. T. van Puyvelde geb. Haartjes, d. M. Quiutus geb. Quintusz. M. Leunis geb. Kelle, z. L. Harms geb. van der Bentz. C. van Herp geb. Bollemand. Overleden: M. F. Sturm, 19 dagen. J. Beekman, 64 j. J. C. van Setten, 1 j. A.Kempe, 58 j. J. Roelands, 84j. J. Loof, 31 jaren. Hulst, van 15 tot 31 mei. GehuwdPetrus Perlijn jm. met Louisa Philips jonged. Marin. Philippus Sicardijm. met Maria Carolina Borghstijn jd. Bern. Joh. de Boy jm. met Jacoba Paulina Vink jd. Bevallen: Angelina Blanckert geb. de Burger, d. Sophia Baert geb. Biesebroeckd. Petronella Lossiez. OverledenJoh. Francisca Michielsenvrouw van Joh. Lambregts60 jaren. Verkochte Onroerende Goederen, Te Middelburg, den 2 junij. Een Huis en Erve op de Varkenmarkt, wijkK, no. 38, met daaraan belendenden Stal in de Koestraatsectie D no. 337. Grondlasten 18,97. Verkocht voor 1600. Een Huis en Erve in de St. Geertruistraatwijk H, no. 74, sectie C, no. 64. Grondlasten ƒ18,76. Verkocht voor 576. Een Huis en Erve op de Wal op den hoek der Nieuwe Kerkstraatwijk Bno. 105sectie Bno. 850. Grond lasten 14,38. Verkocht voor 855. Een Pakhuis en Erve op den Korendijk, wijkP, no. 87, sectie C, no. 556. Grondlasten 14,09. Verkocht voor ƒ951. Een Pakhuis en Erve op den Kinderdijk, wijkP,no. 102, sectie C, no. 571. Grondlasten 20,09. Verkocht voor 2082,60. Een Huis en Erve, bevorens twee Huizen thans met elkander vcreeuigd, op de Wal, wijk B, no. 11 en 10, sectie B, no. 691 en 692. Grondlasten 22,47. Verkocht voor f 476. Staten-Generaal. tweede kamer. Zitting van 1 Junij 1S54. In deze zittinggehouden, bij ongesteldheid van den heer Boreel van Hogelandcn, onder het voorzitterschap van den heer Gevers van Endegeestis de behandeling voortgezet der artikelen van het wets-ontwerp houdende eenige verande ringen in de bestraffing van misdrijven. Art. 14 heeft tot langdurige beraadslagingen aanleiding gegeven. De zeven daarin voorkomende nommersaange vende de misdrijven welke met gevangenisstraf van twee tot vijf jaren zullen worden gestraft, zijn afzonderlijk behan deld, waarna het artikel onveranderd is goedgekeurd. Art. 15 ondergiiig^eene wijziging in de tweede alinea, waardoor deze aldus^uidt//De regter is zelfs bevoegd de tuchthuis- of gevangenisstraf met een derde boven het maximum te verhoogen. Voor het voortzetten der beraadslagingen heeft de heer Thorbeckena daartoe van wege de kamer verlof te hebben bekomen, aan den minister van buitenlandsche zaken eenige vragen gerigt nopens de vrijheid onzer handelsvaart in be trekking tot dc van wege dien minister in april gedane waarschuwing (voorkomende in de Staats-courant van den I5den dier maand) en tot in sommige dagbladen dezer da gen voorkomende verontrustende berigten of geruchten. Nadat de minister van buitenlandsche zaken op de tot. hem gerigte vragen geruststellend geantwoord hadis de be handeling van het wets-ontwerp vervolgd. Art. 16 is onveranderd goedgekeurd. Het slot van art,. 17 is vermeerderd met de volgende zinsnede: //Indien er op de poging in het wetboek van strafregt eene mindere straf is bedreigdwordt deze toegepast." De aanhef van art. 18 is op de volgende wijze veranderd /Met gevangenisstraf van zes dagen tot eeue maandmet of zonder geldboete van acht tot vijf en zeventig gulden worden gestrafteiiz. De vergadering zou de volgende artikelen in eene avond zitting aan te vangen om half acht urebehandelen. De commissien van rapporteurs voor de wets-ontwerpen tot wijziging van hoofdstuk IV der staats begrootingen van 1854 en 1853 hebben daaromtrent hare eindverslagen uit- gebragt. De kamer heeft beslist dat de beraadslagingen over die wets-ontwerpen zullen plaats hebben na afloop van die over het thans in behandeling zijnde wets-voorstel. Avondzitting. In deze avond-zitting zijn de beraadslagingen over het wets-ontwerphoudende eenige veranderingen in de straffen op misdrijven gesteld, ten einde gebragt. De heer van Rappard heeft voorgesteld om achter art. 18 van de wet in te voegen een nieuw artikelbetreffende het bestraffen van bedelarijhetwelkten gevolge van een daarop voorgedragen amendement van den heer Strens, nader ge wijzigd geworden en met 48 tegen ééne stem (zijnde die van den heer van Eek) aangenomen is. Dat nieuw art. 19 luidt aldusDe artt. 271 laatste gedeelte, 272, 273, 274 en 282 van het wetboek van strafregt worden vervangen door de navolgende bepalingen Die bedelende wordt gevonden in eene plaats voor welke eene openbare inrigting tot voorkoming van bedelarij bestaat, wordt gestraft met gevangenis van veertien dagen tot zes maanden. Dc regter kan gelasten dat landloopers en bedelaars na het uiteinde der gevangenisstraf naar een bedelaaas-gesticht of werkhuis zullen worden overgebragt. De last tot overbrenging is verpligtend ten aanzien van hen, die reeds eenmaal wegens landlooperij of bedelarij zijn ver oordeeld. Veroordeelde landloopers en bedelaars welke vreemdelingen zijnkunnen ten allen tijde op last der rege ring over de grenzen worden geleid." De artt. 21, 24 en 25 (vroeger 20, 23 en 24) zijn onveranderd goedgekeurd. De uitdrukking: 17 en 18" in de 2de alinea van art. 20 (vroeger 19) is veranderd in 1718 en 19. De woorden: van veroordeeling" in art. 22 (vroeger 21) zijn vervallen. De tweede alinea van art. 23 (vroeger 22) is in dier voege gewijzigd, dat de woorden: /en vervalt alzoo het lste lid van art. 247 dier zelfde wet" vervangen zijn door: en vervallen alzoo het lste en het 2de lid van art. 247 dier zelfde wet." Het wets-ontwerp is met. 45 tegen 3 stemmen aangenomen, Tegen hebben gestemd de heeren Storm, van der Heyde en Thorbecke. De heer Sleeswijk Vening heeft schriftelijk kennis gege ven dat hijdoor de aanvaarding der betrekking van raads heer in het provinciaal geregtshof van Eriesland, waartoe hij dezer dagen benoemd is, opgehouden heeft lid der kamer te zijn. De commissie tot onderzoek der opgaven van den verkoop en afstand van domeinen, domauiale tienden enz. over 1853, heeft bij monde van den heer de Man deswege ver slag uitgebragt, omtrent welks conclusie nader zal beslist worden. Zitting van den 2 Junij. Is ingekomen een wets-ontwerp tot verlenging van clou

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2