0uttcnlaitirsrl)£ lïtifctrrlm uait IVruoiT. voorzitter adviseert tot aanhouding. Hierover ontstaan dis cussien, waaraan mr. Egter, de heer Ochtman, mrs. van Dongen en Fokker deel nemen, waarna de voorzitter zijn voorstel wijzigt en besloten wordt, met 7 stemmen vóór en 3 stemmen tegen, het verzoek te wijzen van de hand. Wordt gesteld in handen der commissie van fabrijkage, ten fine van rapporthet verzoek van J. Kooletot kwijt schelding der boete van f72 voor te late oplevering van den door hem aangenomen grindweg. Waarna de vergadering is gesloten. Engeland. Londen 25 mei. In de zitting van heden avond heeft het lagerhuis zich onledig gehouden met de bill betreffende den staatkundigen eed der Israëlieten, reeds in de laatste zitting van liet huis aangenomen maar door het hooger- huis verworpen. Uitmaal is de tweede lezing van de bill verworpen met 251 tegen 217 stemmen. De tegenwoordige gravin Beauregard, vroeger miss Howard en zeer bekend door hare betrekking tot den fran- schen keizer, huwde jl. week, in St. James Church Picca dilly, den heer Clarence Trelawney, een Engelsman, laat stelijk gediend hebbende in het oostenrijksclie leger. De gravin werd in der tijd rijkelijk begiftigd. Rusland. Aan de gezauten der conferentie te Weenen zijn de wederzijdsche verdragen tusschen de westcrsclie mogend heden en Turkije aau de eene, en tusschen de duitsche groote mogendheden aan de andere zijde overgelegden is een nieuw protocol geconstitueerd. Eindelijk is de tekst van het tusschen Oostenrijk en Pruissen gesloten traktaat bekend geworden, liet traktaat zelf is niets dan eene wederzijdsche belofte van neutraliteit. De tijdingen van liet tooneel des oorlogs zijn schaarsch. Het belangrijkste is dat van wege Prankrijk en Engeland een nieuw ultimatum aan de grieksche regering is toege zonden, waarbij slechts een bedenktijd van vier dagen wordt toegestaan, welke termijn echter, volgens berigten uit Athene, van 19 tot 23 dezer is verlengd; dat de iusur- genten in Thessalie weder eenige vourdeelen behaald hebben en dat Paskewitsch bij Kalaradsch den Donau gepasseerd is. Of het fort Gustaffsoern in de daad door de vloot van Napier genomen is, wordt tot dus verre niet officieel be vestigd even min als de beweerde verovering van Aland eu Reval. Nopens het lot van Silistria is nog niets met eenige zekerheid bekend. Zoo veel schijnt zeker dat dc Kussen den 19 dezer de bruggen voltooid hadden en dat alstoen de Donau door 3 russisciie divisien is gepasseerddc vesting is alzoo nu geheel ingesloten. T e Parijs was den 25 het gerucht in omloopdat stellig aan de land- en zeezijde te gelijk een aanval op Sebastopol zou plaats hebben en dat de admiraal Hamilin met dat doel een aanzienlijk korps landingstroepen verzocht had, hetgeen hem was toegestaan. Om der volledigheidswille zij liicr nog gewag gemaakt van het onwaarschijnlijk gerucht, dat prius Paskewitsch het beleg van Silistria opgebrokeii heeft. Men zegt nu weder, iu strijd met vroegere herigteu.dat Pcrzië de partij van Rusland heeft gekozen, alsmede de khan van Khiva en de koning van Bokhara. Voor alsno" verdient dit berigt geen geloof. Niets bijzonders uit de Oostzee. The morning chronicle deelt een berigt uit Stockholm mede, van den 19 dezer, waarin gezegd wordt dat Napier den 16 dezer nog geen aanval gedaan had op Reval, Aland of Gustaffsoern en waarschijnlijk eerst de fransche vioot zou afwachten. Per telegraaf wordt uit Sebastopol van den 12 dezer berigt dat de gecombineerde vloot zich nog altijd voor die haven bevindt. Er hcerscht een zoo sterke mist, dat de admiraalschepen van tijd tot tijd kanonschoten lossen, ten einde dc stelling der schepen te bepalen. Een telegrafisch berigt uit Malta van den 22 dezer meldt dat eene divissie der daar aanwezige strijdkrachten op 11 stoombooten vertrokken is, ten einde Athene te gaan bezetten. Telegralïsche berigten uit Konstanlinopel van den 15 dezer melden dat de cngclsche troepen raarschvaardig zijn. Dc Porte heeft 70 miliocnen nieuwe schatkistbiljetcn uit gegeven. In de moskeen is het verbod uitgevaardigd om zich met staatkundige discussien bezig te houden. De Russen concentreren groote strijdkrachten in Azië. Volgens tijdingen uit Abasiën van den 16[dezer, per telegraaf van Koustantinopel ontvangen, hebben de Rus sen het vasteland ten gevolge van de blokkade niet kun nende verdedigen, al de stellingen verlaten, die zij tus schen Battun en Anape, langs eene uitgestrektheid van 200 mijlenbezet haddenal de door hen aangelegde ver sterkingen hebben zij vernield, waarna zij zich op Kutais repliëerden. Dc Circassiërs hebben alle de door hen verla tene positien bezet en te Sucham-Kale eene afdeeling Russen verrast, bij welke gelegenheid zij 1500 man Russen ge vangen namen. De Circassiërs hebben zich eene voorloopige regering verkozenaan wier hoofd de broeder van Schamyl staat. 2500 man Russen manoeuvreren ten einde de communi cation tusschen Varna en Silistria af te snijden. De engelsche hulptroepen zullen Konstanlinopel verlaten en zich naar Varna begeven. De fransche hulptroepen marcheren naar den Balkan. Rechid paclia heeft, ten gevolge van de geschillen die nog altijd in den boezem van het ministerie bestaanander> maal zijn ontslag aangebodendat op nieuw door den sultan geweigerd werdditmaal met het antwoordMen geeft zijn ontslag niet tegenover den vijand Volgens een berigt te Bucharest van den 21 dezer, per tegraaf ontvangenbevindt zich prins Paskewitschna den Donau bij Kalaradsch overgetrokken te zijnvoor Silistria, dat sedert drie dagen naauw ingesloten is. Een telegrafisch berigt uit Parijs van 25 dezer meldt dat een troep van 2000 Montenegrijnen in de Herzegowina ge vallen is en daar 60 personen gedood en 1000 stuks hoorn vee wegge^erd heeft. Dc Turken hebben eene verster king van 5000 man naar dat punt gezonden. De Triest, zeitung deelt de tijding mede, dat koning Otto van Griekenland den 22 dezer van den troon is vervallen verklaard. (Wij deelen deze depeclie mede, zegt de N. rott. cour., doch moeten daarbij herinneren aan het daarmede geheel tegenstrijdige telegrafische berigt, volgens hetwelk eene ver lenging van den termijn van antwoord op het ultimatum der westersche mogendhedentot op den 23 dezerheeft plaats gehad, waardoor die vervallenverklaring niet zou kunnen plaats gehad hebben). Spanje, Madrid 18 mei. Men zegt dat de ministerraad besloten heeft aan de belastingschuldigen een voorschot te vragen van een half jaar belasting, dat hun binnen drie jaren zou worden terugbetaald. Gedurende dat tijdsverloop zouden zij eene rente van 6 tot 8 pet. van het voorgeschoten kapitaal ontvangen. Naar men verneemt zal deze financiële operatie 180 milioenen realen in de schatkist doen vloeijenwaardoor het kabinet geregeld zon kunnen werken zonder noodig te hebben elke maand verbiiidtenissen te vernieuwen die het aan de willekeur der kapitalisten en speculanten overlaten. Uit de provinciën worden de gunstigste berigten ont vangen. Overal heerscht de volmaaktste rust. Op verscheidene plaatsen nabij San Sebastian hebben de Jezuiten aan hunne predikatiën een der regering vijandig karakter gegeven. Van regeringswege is hun aangezegd geworden zich te bepalen tot de verklaring der godsdienstige leerstellingen en zich volstrekt te onthouden van de behan deling van staatkundige onderwerpen. Men beschuldigt hen thans de carlistische bewegingen te begunst igen en russiscli gezind te zijn, door Rusland in zijn plan om omwenteling te verwekken in Spanje en Portugal te ondersteunen. EDuitscliIanil. Frankfort 21 mei. In de eerstvolgende tol-confcreutien zullen maatregelen worden beraamd voor de onmiddelijke bergiug en drooging vau zoodanige ladingen, welke uit vaartuigen gered worden die op de rivieren in de tolver- bond-staten aan den grond mogtcn geraken of op andere wijze beschadigd worden. Te Muuchen wil men met zekerheid weten dat de bcijerschc gezant te Athene bevel heeft ontvangen om den koning opmerkzaam te maken op de gevaren van de tegen woordige houding van Griekenlanden hem te bewegen om aan de wcnschen en voorstellingen der westersche mo gendheden gehoor te geven. Bij de oostenrijksclie regering is op dit oogeuhlik eene nieuwe gemeentewet voor hetgeheele keizerrijk in be handeling. Frankrijk. Parijs 26 mei. Heden is het budget voor den jare 1855 bekend geworden, de ontvangsten bedragen 4 millioenen fr. meer dan de uitgaven. lieden zal de wet op het openbaar onderwijs in be- handeling komen. Er zijn acht redenaars ingeschreven vermoedelijk zal men die heeren echter ter naauwernood aanhooren, om daarna tot de discussien over het budget over te gaan. Men wil dat de regering bij deze gelegen heid de toestemming zal vragen tot eene. leening van 250 millioenen francs. De Moniteur deelt thans den tekst mede van het tusschen Engeland, Frankrijk en Turkije gesloten traktaat. Het behelst vijf artikelen. De Moniteur deelt het keizerlijke besluit mede betref fende de tusschen Frankrijk en Engeland geslotene overeen komst ten opzigte van de prijsgemaakte schepenalsmede dat houdende instructien voor de kommandanten der en gelsche en fransche oorlogschepen. Het gerucht blijft hier nog altijd in omloop als zoude er in vollen ernst plan bestaan om prins Lucien Murat op den Griekschen troon te plaatsen. Men zegt dat de regering veel buitenlandsche vlug telingen verwijdert, vooral Duitschers. De beurs heeft heden weder eene rijzing ondergaan. Die strekking was reeds sedert eenige dagen blijkbaar. Waaraan zij is toe te schrijven, is met geen zekerheid te zeggen. De Bonapartisten willen weten dat men morgen in den Moniteur van al de verbannen generaals zal lezen, als ook van de benoeming van Lamoricière tot maarschalk van Frankrijk en generaal en chef van de gezamenlijke troe pen. Zeker is het dat de bedoelde amnestie den keizer aan bevolen wordt en dat er in den ministerraad bepaald sprake van is; of het daarmede echter zoo spoedig gaan zal als sommigen denken is eveneens te betwijfelen. De heer Collet Megret moet den russischen consul al hier, die als privaat persoon leeft, te verstaan gegeven hebben dat hij het zonderling vond dat hij zijn paspoort nog niet gevraagd had. De associatie alhier tot viering van den zondag werkt onafgebroken voortde Protestanten zijn op dit punt nog ijveriger dan de Katholijken. Reeds aanstaanden zondag zullen in de rue Vivienne alle winkels gesloten zijn. De regering is niet bijzonder ingenomen met dit streven, hoe wel zij er niets tegen doen kan. Beursberigt 26 Mei. 3 pet. 69,90. 41 pet. 95,10. STO(DIBOOTB^II^STE\. Tusschen 311 iildelburg- en Blotterdain. Uren van vertrek in Mei. Van Middelburg. Woensdag 31's morg. 3 ure. Junij. Donderdag 1, 3 Vrijdag 2, 4 Zaturdag 34 Zondag 45 Dingsdag 67 Woensdag 7, 8 Donderd. 89 Vrijdag 9h 10 Zaturdag 1011 Zondag 11, 11 Maandag 12,'smidd. 12 Van Rotterdam. Woensdag 31's morg. 9 ure. J unij. Donderdag 1, n 9 Vrijdag 2, n 9,30 Zaturdag 3's midd. 12 Zondag 412 Dingsdag 6, 12 Woensdag 7 namidd. 1 Donderd. 8 's morg. 4 Vrijdag 9u C Zaturdag 10, 6 Zondag 117 Maandag 12, 7 Dienst van Ylissingcn op Rotterdam eii van llissingen op Antwerpen. Uren van vertrek in Junij. Van Vlissingen. Vrijdag 2,'smorg. 3ure. Maandag 55,30 Vrijdag 98,30 Maandag 12, n 11,30 Van Vlissingen. Wocnsd. 31 Meimorg. 4 ure. Wocnsd. 7 Junij8 Van Rotterdam. Zaturdag 3's morg. 9,30 Dingsdag 6 's midd. 12 ure. Zaturdag 10 's morg. 6 Dingsdag 13, 6 Van Antwerpen. Donderd. I Junijmorg. 9 ure. Donderd. S, 9 De Wagendienst op Sloe is opgeheven en verwis seld met ccnc Wagendienst op Vlissingen, waaromtrent information te bekomen zijn bij P. BULTERIJS te Mid delburg en te Vlissingen bij P. J. SIEGERS. Dienst op Rergeii «P Boom. Uren van vertrek in Junij. Van Middelburg. Vrijdag 2namidd. 2 ure. Maandag 5, 'smorg. 5 Vrijdag 99 Maandag 12, 11 Van Uergen op Zoom. Zaturdag 3namidd. 2 ure. Dingsdag 6 's morg. 5 Zaturdag 10 9 Dingsdag 13, u 11

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3