Öuitmlanïr$cl)c fcijtmicjcn. eenige adressen betrekkelijk liet wets-ontwerp tot regeling van het armbestuur verslagen had uitgebragt, met welker conclusienstrekkende om die stukken ter griffie te depo neren, de kamer zich vereenigde, zijn de beraadslagingen voortgezet over de derde afdeeling van het eerste hoofdstuk van dat wets-voorstelluidende Bepalingen betreffende het bestuur van burgerlijke en gemengde instellingen." De heer Blaupot ten Cate heeft voorgesteld om dien titel aldus te lezenBepalingen betreffende het bestuur van burgerlijke en gemengde instellingen, alsmede van de instellingen die onderstand ontvangen van wege de bur gerlijke overheid," welk amendement na eene lange beraad slaging met 35 tegen 25 stemmen verworpen is. De heer Sleeswyk Yening stelde voor om de derde afdeeling te doen aanvangen met een nieuw artikel 14, van den na volgenden inhoud: u De bestuurders der gemeente-instellingen onder litt. a en der instellingen onder litt. d van art. 2 vermeld, maken op en houden bij een naauwkeurigen staat van al hare goederen en batenschulden en lastengeene uitgezonderd. Afschrift van dien staat wrordt binnen eene maand na het in werking komen dezer wet aan gedeputeerde staten gezonden. >f Yan de voorgevallene veranderingen wordt om de twee jaren, binnen de drie eerste maanden van het volgende, mededeeling gedaan." Dit nieuw artikel werd met 32 tegen 28 stemmen ver worpen. Art. 14 van het wets-oritwerp is zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd, nadat het van regeringswege eene wijziging had ondergaan op eene aanmerking van den heer Schuur- beque Boeye, namelijk dat uit de 3de alinea, luidende: De bestuurders die dit hebben verzuimd (verzekering tegen brandschade) zijn uit eigen middelen hoofdelijk voor het geheel aansprakelijk enz.," de woorden //uit eigen mid delen" zijn weggevallen. De zelfde woorden uit eigen middelen, voorkomende in artikel 15 zesde alinea, zijn door den minister van bin- nenlandsche zaken uit het artikel geligtwaarna dit zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd is,gelijk ook de art. 16, 17, 18 en 19, waarover niemand het woord heeft gevoerd. Daarop is de beraadslaging begonnen over hoofdstuk II: /'Van de ondersteuning der armen en het domicilie van onderstand," die donderdag voortgezet zouden worden. Oemeenteraatl van Kierikzee. Zitting van 17 Mei 1854. Voorzitter mr. A. Mocns van Bloois. Afwezig de heeren M. C. de Crane, mr. Egter en jhr. W. D. de Jonge. De notulen van den 26 april jl. worden na voorlezing goedgekeurd. De voorzitter doet voorlezing geven van: a. eene missive van gedeputeerde statenhoudende me dedeeling der door Z. Exc. den minister van binnenlaudschc zaken verleende magtiging om J. Rcnsen als hoofdonder wijzer van eene bijzondere school der 2de klasse aan te stellen met dispensatie van vergelijkend examenen wordt gemelde J. ltensen dus benoemd b. van eene missive van de zelfden, houdende goedkeu ring van de overeenkomst tusschen Zierikzee en Schouwen omtrent de afdamming der Brakkegracht en der uitgaaf van de daarvoor benoodigde kosten uit onvoorziene uitgaven. Tot leden van het stembureau bij de verkiezing van een lid der provinciale statenop 23 meiworden benoemd de heeren mr. van Dongen en D. van der Ylict; tot plaats vervangers de heeren drs. Keiler en Goemansstembureau voor een lid der tweede kamer, op 13 junijde heeren Ochtman en mr. Fokker plaatsvervangers, de heeren Landsknecht en mr. van Adriohera. Komt in behandeling een voorstel der commissie van fabrijkage, tot het doen wegruimen van 60 a 70 paal- stompen bij den nieuw gclegden Westhavendijkwelke opruiming niet ten laste van den aannemer komt. Na dat de vraag van den heer van der Vliet, of het wegne men dier palen geen nadeel aan den dijk kon toebrengen, door den/heer jOehtman geruststellend beantwoord en door enkele ledeu twijfel geopperd was of de aannemer niet tot de ^iruiming vcrpliijt ^waswordt met 8 tegen 2 stemmen (rnr. T oltkcr en dr: feller) besloten tot wegruiming dier pa tón ten kóste der ^fad, hebbende mr. Fokker aantecke- ning Verzocht daf^Mj zich met dit besluit niet vereenigd heeft'waarna, -burgemeester en wethouders gemagtigd worden om jncf^p-^siminemer daaromtrent overeen te komen en de-"Ouj^ogfeW'tuinden bij af- en overschrijving uit onvoorzjeap uitgavóif/^dcr goedkeuring van gedepu- teerde stitfo Voor wotwjuingenoracn het berigt der commissie van fabrijkage, dat het nieuwe lokaal voor het kantongeregt in gereedheid is. Volgens voorstel van den gemeente-ontvanger wordt be sloten aan gedeputeerde staten af- en overschrijving tc vragen voor 42 centen op het collecteloon van den haven meester en 24 centen op dito van den ontvanger der be- grafenisregtenuit onvoorziene uitgaven 1853. Tot onderzoek van de reclames tegen het door burge meester en wethouders vastgestelde kohier der hondenbe lasting worden benoemd de heeren mr. Ermerinsdr. Keller en van der Vliet. Tot tiendschatter in plaats van G. Popontslagen we gens verandering van woonplaats, Vordt benoemd J. L. Visser te Ouwerkerk; tot leden voor de commissie voor de zaken der schut terij de heeren mrs. van Dongen en van Adrichem, en tot plaatsvervanger de heer dr. Goemans. De raad besluit tot onderhandsche verpachting van twee grasettingenonder goedkeuring van gedeputeerde staten. Wordt mededeeling gedaan van twee besluiten van ge deputeerde statenhoudende goedkeuring, een van eene af- en overschrijving en een van vinding van een post uit onvoorziene uitgaven. De voorzitter stelt voor om een verzoek van mr. W. C. de Cranenamens de firma de Bont en comp.om een gedeelte grond naast de zoutkeettot stichting van een gedeelte woning in erfpacht te hebben, te stellen in han den van den architectop rapport omtrent de belendende gebouwen en de te bepalen erfpacht. Mr. Fokker vraagt of de architect ook geen rapport kan uitbrengen omtrent de verkoopwaarde van den gronddaar het voor den ver zoeker toch beter is wanneer hij op dien grond wil bou wen dien in eigendom te hebbenen wordt alzoo besloten. Wordt besloten wijziging te vragen van art, 1 der ver ordening op het heffen van-leges, waarin bij de overschrijving eene schrijffout is ingeslopen. Door A. P. Paulussen is gevraagd om een pakhuis naast het raadhuis tot entrepot van steenkolen te mogen inrigten de voorzitter stelt voor dit ten fine van onderzoek te stel len in handen van burgemeester en wethouders, waarbij door mr. van Dongen aangedrongen wordt op het gevaar van brand dat groote massa's steenkolen aanbrengen; waarop de voorzitter zegt bij burgemeester en wethouders te zullen attenderen. De rekeningen der armbesturen en der bank van leening worden tot onderzoek gesteld in handen van de heeren mr- Egter, dr. Goemans en mr. van Adrichem. Aoord-Amerika. De stoomboot Asia is te Liverpool aangekomen met de mail van New-York, loopende tot 3 mei. In den senaat heeft de heer Slidellbij gelegenheid van een besluit van het committé van buitenlandsche zakenstrekkende om de ge pastheid te onderzoeken van den maatregel om den presi dent te magtigen gedurende de vacantie van het congres de besluiten van dit ligchaam nopens de expedities tegen "vreemde landen te schorsen, eene redevoering uitgesproken over het belang dat de Vereenigde Staten er bij hebben dat Cuba onafhankelijk blijft. Het gerucht als zoude Santa Anna op Alvarez eene over winning behaald hebbenwordt zeer in twijfel getrokken. Men verneemt uit Haïti dat keizer Soulouque groote toe bereidselen maakt om St. Domingo van de land- en zeezijde te bemagtigen. Engeland. Londen 16 mei. In de zitting van het lagerhuis op gis teren heeft sir J. Walsh aan lord John Russell de vraag ge- rigt, of de regering kennis bekomen had van het voornemen der fransche regering om Griekenland op militaire wijze te bezettenen of deze bezetting door engelsche en fransche troepen gezamenlijk zal plaats hebbenalsmede of deze maat regel bij eene conventie bepaald is. Lord John Russell heeft hierop geantwoord, dat hij in den tegenwoordigen stand der zaken het niet raadzaam oor deelde op deze vragen te antwoordenevenwel kon hij de verzekering geven dat in de daaromtrent gewisselde stuk ken de fransche en engelsche regeringen het volkomen eens zijn. Het lagerhuis heeft tot vrijdag de discussien verdaagd no pens het supplementaire budgeten wel wegens de afwe zigheid van den kanselier der schatkist, het gevolg van den dood van een zijner bloedverwanten. In do zitting van het lagerhuis was de tweede lezing van de bill ter vermeerdering van den accijns op de mout en de spiritualiën aan de orde. De heer Cayley wil de verdaging der debatten tot over zes maanden uitstellen. Hij zeide daartoe geleid te zijn door de overtuigingdat deze vermeerdering niet alleen onbillijk ismaar daarenboven ook onbestaanbaar met de handels- staatkunde der regering. Tot stemming overgegaan zijnde is het amendement van den heer Cayley verworpenmet 303 tegen 195 stemmen. De bill werd dus voor de tweede maal gelezen. Men verneemt dat onder anderen bij de plegtigheid der opening van het glazen paleis te Sydenham genoodigd zullen wrorden de ministers van vreemde gezanten, de ko ninklijke commissarissen van de tentoonstelling in 1851, de directeuren van de tentoonstelling te Dublinde koninklijke commissarissen van die te New-Yorkde voornaamste agen ten van de tentoonstelling te Parijs in 1855, de mayors der voornaamste steden en de presidenten der geleerde ge nootschappen. De arbeidende klasse zal bij die gelegenheid ook vertegenwoordigd worden. Het eerste gedeelte van den draad voor den onder- zeeschen telegraaf van de Middellandsche zee is afgewerkt en ter verzending gereed. Deze draad heeft eene lengte van 110 engelsche mijlen en eene zwaarte van 16,000 centenaars. Hij bestaat uit zes geïsoleerde koperdradenelk waarvan in eene buis van gutta percha besloten is daarom is gewon den een stevig weefsel van vlas en daarom weder, als bui tenste bekleedingeen spiraalvormig gewonden hulseldat uit 12 sterke ijzerdraden of beter gezegd 12 dunne ijzeren stangen bestaat. Het schroefstooraschip Persian is belast met het leggen van den draadwaardoor Londen met Cagliari in gemeenschap zal worden gebragt. Van laatstgenoemde plaats zal de telegraaf voortgezet worden tot MaltaKonstantino- pel enz. De onderaardsche telegraaflijn van Londen naar Liver pool is door de heeren Frend en Hamill voltooid en laatstleden woensdag voor het publiek opengesteld. Het overbrengen van dépêches langs deze lijn geschiedt veel goedkooper. Rusland. Tot heden is niets naders vernomen betreffende het zoo genaamde ultimatumdat Oostenrijk aan de russische rege ring zou hebben gezonden. Men begint zelfs reeds te twij felen of het geheele berigt wel waar is geweest, en oppert het vermoeden dat de meer genoemde sommatie niets anders was als het antwoord van den heer von Buol op de onlangs ontvangeue kennisgeving van den heer von Meyendorffin houdende dat de czaar voornemens was Klein-Wallachye door zijne troepen te doen ontruimen. In tegendeel wordt in een brief uit Weenen van 13 dezer geschrevendat men daar de komst van een buitengewonen russischen courier te gemoet zag, met ecu soort van som matie aan het oostenrïjksche kabinet om zich bepaald tc verklaren betreffende de staatkundewelke dat kabinet voortaan denkt te volgen. Men voegt er bij dat Rusland daarbij tevens aan Oostenrijk het voorstel zal doen om geen voordeel te doen met den uitslag van den tegenwoordigen oorlog, alvorens zich daarover met Oostenrijk verstaan te hebben. De schacli van Perzie verkeert in een toestand die hem mocijelijkheden berokkenen kan. De keizer van Rusland namelijkvernomen hebbende dat hij in de oostersche kwes tie onzijdig wilde blijvenheeft onmiddelijk de teruggave geëischt der aanmerkelijke sommen, die de eerste hem sedert lang schuldig is. Buitendien heeft de czaar almede do dadelijke terugbetaling gevorderd der door dezen kon- tant verstrekte en eigenlijk voor de medewerking van den schach in dezen oorlog bestemde gelden. Men kan zich onmogelijk een denkbeeld vormen van den staatwaarin zich de EpirusThessalic en zelfs Grieken land bevindt. De diplomatie te Athene heeft nogmaals hare laatste pogingen bij den koning in het werk gesteld om den opstand te keer te gaandoch hij vermag hier niets tegen te doenwant de insurrectie te dempen of te ver loochenen dit zou voor hem zoo veel zijn als eene abdicatie. Men verwacht dan ook zeer spoedig dat de fransche troe pen de voornaamste plaatsen zullen bezetten en alle mid delen aanwenden om den opstand te smoren. Het griekschc fanatismus heeft zijn toppunt bereikt. God wil hetzeggen zeen met deze spreuk gaan zij naar de insurgenten. Op bevel der russische regering moet thanseven zoo als zulks reeds in de vorstendommen is geschiedook in het reeds bezette gedeelte der Dobrudscha de russiscli-grieksche lithurgie ingevoerd worden. Uit Konstantinopel van den 5 dezer, wordt per telegraaf gemeld Te Folschani is het algemeen depot van dc artillerie en

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2