MIDDELRURGSCHE C O R A N T. Donderdag 1854. 11 Mei. N* 56. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags eu Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. 2lattlv0nMgmgrn ra HET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. Vlenoeniing- Wijk- en Buurtmeesters* De Burgemeester eii Wethouders van Middelburg maken bekend Dat ter aanvulling van de vacaturesontstaan in het Collegie van Wijkmeestersdoor het verleende ontslag aan I. SNOEP en W. "VAN HEUSDENzijn benoemdtot Wijkmeester van de wijk C, THEUNIS PIETER ROEST, wonende in de Noordstraaten in diens plaats tot Buurt- m eest er JAN JACOBUS VAN DER HARSTwonende op de Groenmarkttot Wijkmeester van de wijk 1,1ste deel, MARINUS VAN DEN ABEELEwonende in de Vlis- siugsche Straat, en in diens plaats tot Buurtmeester JOHANNES MARINUS VAN HEUSDEN, wonendein den Laugcndelft. De Burgemeester eu Wethouders noodigen een ieder uit, voornoemde Beambten in hunne respectieve betrekkingen te erkennen. Middelburg, den S Mei 1854. Ds Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE De Secretaris M. F. LANTSHEER. Jagt en Vissclterij. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg, Gezien de circulaire van den Commissaris des Konings in de Provincie Zeelaud van den 27 April 1853A. no. 2861 lste Afd. (Provinciaal Blad no. 61) Noodigen bij deze de Ingezetenen uit, welke voor 18|$, van eene Jagt- of Vischacte wenschen voorzien te worden, zich daartoe gedurende den loop der maand Mei ter Griffie der Gemeente aan te melden. Middelburg, den 8 Mei 1854. Dc Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris, M. F. LANTSHEER. Geneeskunde! De Burgemeester eu Wethouders van Middelburg maken bekend Dat lieeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, bij be sluit van den 28 April jl. no. 70 (Provinciaal Blad no. 49), hebben gearresteerd de Lijst der bevoegd erkende Beoefe naren van de onderscheidene takken der Geneeskunde in deze Proviucic, over het jaar 1854; welke Lijst van heden af tot, en met den vijftienden Junij aanstaande, des middags van twaalf tot twee ure, ter Secretarie dezer Gemeente voor een ieder ter inzage zal liggen. Middelburg, den 8 Mei 1854. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, I PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. H'ationale Ittiliüe. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat de Inspectie der Verlofgangers van de Nationale Militie, met uitzondering van die behoorende tot de lig- ting van IS49en van de miliciens die nog niet van mi litaire kleediyg zijn voorzien, zal gehouden worden den 16 Mei aanstaandedes namiddags ten 1 uur. Wordende bij deze de belanghebbenden aangemaandop bovengemelde» dag en uur zich, behoorlijk gekleed in uni form en voorzien van de verdere kleeding en cquipeinents- stukkenbenevens van het Attest litt. HHop de Koop mansbeurs alhier te bevinden, ter vermijding der hun anders op te leggen straffen. Middelburgden 8 Mei 185 4. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. t3innmlflnï)$cl)c &ijïrmgm. niddelbiirs ÏO Mei. Volgens debij (-besluit van gedeputeerde staten van den 28 april 11.vastgestelde lijst der bevoegd erkende be oefenaren van de verschillende takken der geneeskunst «bevinden zich in dit gewest: 42 medic, doctores(waarvan 12 alhier); 16 chirurg, doctores, (4 alhier); 56heelmeesters, (7 alhier); 110 heelmeesters ten platten lande; 2 gepen sioneerde officieren van gezondheid2e klasse23 artis obstet. doctores, (5 alhier)120 vroedmeesters, (8 alhier): 01 apothekers, (24 alhier); 32 vroedvrouwen, (7 alliicr); 2 droogisten, (1 alhier) en 1 tandmeester, (alhier). Bij beschikking van G dezer heeft de minister van binuenlandsche zakenmet wijziging der beschikking van 23 mei 1853 bepaald dat, in het hoofd-kiesdistrict. Mid delburg de gemeenten «St. Anna ter MuidenSluis en lleille een onderkiesdistrict zullen uitmaken ter verkiezing van leden van de tweede kamer der staten-geucraalen dat van dat onderkiesdistrict de gemeente Sluis de hoofdplaats zal zijn. Op een adresin der tijd door de bockhandelaars F. Kleeuwens zoon en L. de Bouw aan de kamer van koop handel en fabrieken te Goes ingediendhoudeude bezwaren omtrent misbruiken welke in den boekhandel uit do han delingen van postdirecteuren ontstonden, en door deze met hare beschouwingen aan den minister van financiën inge zonden. ontvingen adressanten dezer dagen do volgende dispositie: «Ofschoon ik niet instem met alle beschouwin gen in uwen brief van 9 december 11. en daarbij gevoegd adres voorkomende omtrent den werkkring der postdirec teuren bepaaldelijk in zoo verre zulks zoude kunnen betreffen hunne bevoegdheid en zelfs verpligting tot het leveren van abonnementen op nieuwspapieren en tijdsobriftenhet geen ten allen tijde tot hunne attributen heeft behoord en geens zins in strijd is met het algemeen belang der ingezetenen, zal dc kamer echter de administratie steeds bereid vinden om wezenlijke misbruiken tegen te gaan, eu geve ik volko men toe dat de postdirecteuren zich niet met het drijven van eencn eigenlijken boekhandel, noch ook met kassiers- zaken of commissie-handel behoeven in te laten; althans niet op de plaatsen waar daarvoor bij de bijzondere indus trie gelegenheid is. Ik heb daarom gaarne gebruik gemaakt van dc gelegenheiddie zich bij de benoeming vaa eenen nieuwen directeur van het postkantoor te Goes heeft opge daan, om aan dezen het drijven van zoodanigeu handel, zoowel in het eene als in het andere opzigt, de straks ver melde abonnementen alleen uitgezonderd, volstrekt.elijk te verbiedenwaardoor ik vertrouw dat aan het verlangen der kamer in billijkheid zal zijn voldaan. De minister van financie enz." Dc beide personen welke zich aan boord van het ameri- kaansche koopvaardijschip Elisabeth Dennisson, als land verhuizers naar Noord-Amerika bevonden en door de policie te Neuzen zijn gearresteerd met in beslag neming tevens van al de goederen en gelden tot eene belangrijke soin zijn bereids in het buis van verzekering te Goes opgenomen De pruissische policie moet hen op het spoor zijn geraakt, door dat zij aan hunne vrouwen haddon geschreven, dat zij zich te Antwerpen bevonden en weldra met hunne schat zee zouden kiezen. Na wij vernemen zoude eerst den 28 der vorige maand te Keulen een bevel tot aanhouding tegen hen zijn uitgevaardigd en waren zij reeds in den namiddag van 1 dezer met alles wat zij bij zich haddenin verzekerde bewaring genomen. Uit Neuzen den 7 dezer meldt men: In den morgen van gisteren verliet ons het lste batail- lon van het 2de regemcut infanteriehetwelk gedurende een jaar alliicr had garnizoen gehouden. Het vertrok per stoom boot «de Bossche Maatschappij" van hier regtstreeks naar 's Bosch. Algemeen zag men ongaarne een bataillon ver trekken dat zich zoo zeer door orde heeft onderscheiden eu zich de achting der ingezetenen om verschillende redenen ten zeerste heeft waardig gemaakt. De plaatskominandant. de majoor Salomon en zijn uitstekend korps officieren zul len lang alhier in herinnering blijven. Des daags te voren was liet 2de bataillon van het 4de regement alhier met de zelfde gelegenheid aangekomenton einde dit jaar garni zoen te houden. Wij hopen dat de zelfde eensgezindheid tussclien dit bataillon en de burgerij moge hccrschen als zulks in hooge mate liet geval was bij liet vorige." Men verneemt datia gevolge aanschrijving van den minister van oorlogde miliciens der ligting van 1849 tegen den 15 dezer zullen worden ontslagen. Eene deputatie van het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering der toonkunst heeft Z. M. den koning het eerc-iidmaatschap der maatschappij aangeboden, het welk door hoogstdeuzelve met welwillendheid is aangenomen. Den 8 dezer is in do residentie aangekomen en aan- het hotel Bcllevuc afgestapt de heer Humphry, kapitein- ingenieur van de topographic in Noord-Aincrika. Deze heer is door zijn gouvernement met eene bijzondere zending her waarts gezonden, om hier te lande over de topographic ti handelen. Men verneemt dat de adressanten, die bij den kerke- raad der ïicdcrduitsche hervormde gemeente te 's liage zijn opgekomen tegen het beroep van ds. Zaalberg, geen genoe gen hebben genomen met de beslissing van het klassikaal bestuur en zicli in hooger beroep zullen begeven bij het provinciaal kerkbestuur. Naar men verneemt zal er door cenigc leden van de hervormde kerk te 's Hage een eerbiedig adres gezonden worden aan het provinciaal kerkbestuur van Zuidholland, waarin zij eene spoedige afdoening zullen verzoeken van het adres, dat aan hen betrekkelijk ds. Zaalberg gezonden is. opdat 's konings goedkeuring op hot gedaan beroep zou kunnen volgen. Maandag jl. is bij de arrondissements-regtbank van Haarlem, in de zaak van jhr. Jl. Salvador en S. Eongers, door den officier van justitie gerequireerd de beide beklaag den schuldig te verklaren aan de misdrijven van lasterlijke aanklagt en laster, en dus te veroordeelenop grond van de artt. 373367371 en 374 wetboek van strafregt cn art. 207 wetboek van strafvordering, beide tot gevangenisstraf, geld boete en ontzetting van burgerlijke regten. Ten aanzien van den heer Salvador bepaaldelijk een jaar gevangenis straf, twee boeten elk van ƒ1500 cn ontzetting van burgerregten gedurende 10 jaren. De advokaten mr. de Pinto en mr. Haas en daarna de lieer Salvador hebben het woord gevoerd. De uitspraak is op morgen (donder dag) bepaald. BeueemSnseii ca Besluiten. Z. M. heeft bij besluiten van 29 en 30april goedgevonden- 1. te benoemen bij het wapen der infanterie, bij den staf van bet wapentot kolonelden luitenant-kolonel J. W Walther, van dien staf, chef van het bureau personeel en militaire zaken bij het departement van oorlogbij het 5do

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1