Naar aanleiding van de voorgelezene notulen deelt de voorzitter mededat is ingekomen het berigt van den kerke- raad nopens de reorganisatie van het armwezen't welk door hem wordt gesteld in handen der vaste commissie voor het armwezen. Nog is ingekomen het rapport der vaste commissie, zoo even genoemdop de in hare handen gestelde missive van de directie der spaarkaswelk rapport wordt verzonden naar de commissie voor de callicots-weverij ter nadere examina- tie en behandeling. Het jaarverslag der gemeente wordt overgelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. De voorzitter deelt mede dat aan de orde zou zijn de benoeming van een lid voor de plaatselijke school-commis- sie, doch dat de door die commissie ingezondenc voordragt van twee personen (de heeren de Knokkc van der Meulen en J. A. A. Fransen van de Putte) door het heden inge komen berigt van eerstgenoemden dat hij zich geene be noeming zou kunnen laten welgevallen, moet worden gehou den voor vervallenen de commissie uitgenoodigd de voor dragt aan te vullen. Hetgeen algemeen goedgekeurd wordt. Aan den raad wordt overgelegd de begrootiug zoo als die nu nader is opgemaaktten gevolge van het nieuw belastingstelsel, die gedurende veertien dagen wordt ter visie gelegd. In verband met die begrooting wordt medegedeeld dat van den heer directeur der directe belastingen is ontvangen een besluit, houdende goedkeuring dat door de rijks-amb tenaren te Goes gestationneerdde surveillance wordt uit geoefend op de gemeente-belastingen tegen eene belooning van f 78 per kwartaal en f 25 voor den heer controleur in het jaar. Ingekomen zijn Missive van heeren gedeputeerde statenhoudende goed keuring van het kohier der honden-belasting; Gelijke brief, dat geene bedenkingen bestaan tegen het afkondigen der verordening op de intrede der woningen. Mededeeling dat bij koninklijk besluit van 30 maart 11. de aftreding des burgemeesters is bepaald op 1 januarij 1857. De rekening van het fonds der stedelijke werkliedendeze is gesteld geweest in handen der vaste commissie voor het financiewezen. Conform het rapport der commissie wordt die rekening gearresteerd in ontvang op 4816,16, in uit gaaf op ƒ4851,871 en met een nadeelig saldo van ƒ5,711, en nog te doene betaling van ƒ190,721ter welker voldoen autorisatie wordt verleend tot verkoop van ƒ400,21 pet. werkelijke schuld. Aan den hoofd-cornmissaris van dat fonds wordt op voorstel der commissie van financien in overwe ging gegevenof die vereeniging en haar reglement niet valt in de termen van artikel 238 en 291 der gemeente-wet, en of het behoud van die vereeniging als gemcentc-inrigting wenschelijk is Yan heeren regenten der godshuizende statistieke ta bellen over 1853 Yan regenten der algemeene armen verzoek om af- en overschrijving van sommige posten der begrooting en be schikking op de onvoorziene uitgaven; Hetgeen wordt toegestaan Van den gemeente ontvanger, de staten van restitutie der belastingen Tot betaling waarvan in de zoo even voorgedragene be grooting voorzien is; De staat van kasopneming van den gemeente-ontvanger» sluitende met een saldo van ƒ15021,661; Mededeeling dat de inrigting der bewaarschool is aanbe steed voor ƒ550, In verband met die mededeeling stelt de voorzitter voe r, daar die school eerstdaags zal geopend wordende zelfde commissie die benoemd is tot het in werking brengen der school van minvermogenden ook voor de bewaarschool uit te noodigen Ilekjjp^^dcjor allen toestemmend en goedkeurend wordt bca^#t«d^ X D| wMkihjadbn 1926. Daarna wordt de vergadering van Vlissin^en. van den 29 April 1851. al de ledenmet uitzondering van den heer J. Verdoorn. Voorzitter de heer J. W. Callenfels. Hij opent de ver gadering -!■■■■ ij-gool-1. den secretaris voorlezing te doen van de no ikre vergaderingwelke worden goedge kend* cj£ geeft vervolgens kennis dal sedert defliatstc vergadj'ra§i\iju ingekomen de Staatsbladen van di$Hipfs tali'Acïi} i. 15 tot en met no. 26, welke wor- deil^ngenom&i vo$r«? Aotificatie. O^. rerzpek vd^JxJCu voorzitter brengt de in de vorige vergadering benoemde commissie, bestaande uit de heeren J. P. Smith, W. van der Os en M. Wels, bij monde van den heer Smith rapport uit over het door den heer J. P. Borghmans gedaan verzoek om, na expiratie der huur vau de thans door hem bezeten wordende werf, optie of voor keur te erlangen voor twee termijnen van zeven jaren, welk rapport zakelijk hier op neder komtdat, daar het te vreezen is dat door de nieuw te bouwen spuisluis zoo al niet ge heel, althans zeker een gedeelte der werf, welke door de heeren de Grooff en Hector in huur van de gemeente wordt bezetenzal moeten worden opgeruimddoor het afstaan van de werf in kwestie aan den heer Borghmans, alle gelegenheid zou worden benomen om schepen welke in averij binnen kwamen alhier te kunnen repareren, het de commissie is voorgekomen dat het verzoek moet gewe zen worden van de handen dat de commissie van oordeel is dat het meer in het belang van de gemeente zoude wezen om aan den heer Borghmans een stuk grond in erfpacht af te staanwaarop hij eene werf zoude kunnen stichten; waartoe de commissie adviseert. Hier over ontstaan zeer breedvoerige en langdurige dis cussion waaraan al de leden en voornamelijk de heeren Uyttenhooven en J. P. Smith deelnemen, en wordt ten laatste besloten om door eene commissie te doen onderzoe ken hoeveel de kosten zouden zijn tot het daarstellen eener nieuwe werf, welke voor rekening van de gemeente zoude kunnen worden gehouden en verhuurd zoude kunnen wor den, telkens wanneer een particulier schepen te repareren heeft, hetwelk in het belang van het algemeen en van de gemeentekas wordt beschouwd, als wanneer het verzoek van den heer Borghmans zoude kunnen worden toegestaan, waar over dan nader zal beraadslaagd worden. Tot leden dier commissie worden benoemd de heeren J. P. Smith, W. van der Os en J. A. Schmidt (hebbende de heer Wels verzocht daartoe niet in aanmerking te komen)en wordt aan dezelve den gemeente bouwmeester als adviseur toegevoegd. Vervolgens wordt kennis gegeven dat is ingekomen eene nota van aanmerkingen op het door deze vergadering op den 21 november 1853 genomen besluit en daargestelde verordening tot oprigting van een verkoophuis voor roe rende goederen. De voorzitter zegt dat burgemeester en wethouders deze zaak hebben onderzocht, en dat zij van oordeel zijn om eeii nader vertoog aan den minister van binnenland- sclie zaken in te dienen. Na eenige discussien verzoekt de voorzitter den secre taris voorlezing te doen van het geconcepiëerde besluit ter beantwoording der nota van bedenkingen van het, volgens die nota, gewijzigd besluit en verordening tot daarstelling van een verkoophuiswelke worden goedgekeurd en vast gesteld. De voorzitter stelt voor om de aan den aannemer C. J. van der Heijden verschuldigde kosten voor het buitengewoon werk aan de bcschoeijing in de pottekaai over 1S53, ter somma van f 1017,40. te voldoen uit de dienst van dat jaar, waartoe genoemd werk behoort, en zulks bij wijze van af- en overschrijving van hoofdst. 3 afd. 1 art. 1 b der gemeentc-begrootingop hoofdst. 3 afd. 2 art. 2, waarop nog eene som beschikbaar is. Voorts om nog van genoemd hoofdstuk, afdceling en artikel af te schrijven op het zelfde hoofdst. afd. 2 art. 2 eene som van 160,80, zijnde het bedrag der bclooning van den opzigter met het gestadig toezigt over genoemd werk belast geweest, hetwelk eigenaardig te gelijk met de bovengemelde kosten behoort verrekend te worden; welk voorstel met algemeene stemmen wordt goedgekeurd, zul lende daartoe de vercischte authorisatie van gedeputeerde staten dezer provincie worden gevraagd. "Wordt kennis gegeven dat is ingekomen eene missive van gedeputeerde staten van Zeelandhoudende voorstel tot wijzi ging van het reglement op het veer tusschen deze gemeente en Breskcnsen bijvoeging eener notavermeldende de voorwaarden waarop dat collegie genegen isbehoudens de goedkeuring der provinciale staten, en in afwachting van die goedkeuring, voorloopig te beginnen met den 1 april 1854aan de heeren J. J. de Kanter en D. Dronkcrs de exploitatie voor hunne rekening over te laten van de stoom boot-dienst op de Wester-Schelde, in verband met de bedie ning van het steigerschuiten-veer. De voorzitter stelt voor om eene commissie te benoemen tot wijziging van genoemd reglement, overeenkomstig het verlangen van gedeputeerde staten, welk voorstel wordt aangenomen, waarop de voorzitter tot die commissie be noemt de heeren D. Uyttenhooven, J. F. II. Schultz en H. P. Winkelman. Wordt voorlezing gedaan van een adres van C. C. Koster, daarbij verzoekende om toelegging van een pensioen uit de gemeentekas, uit hoofde het aan hem verleende ontslag als commissaris over het opgeheven postwagenveer van hier op Middelburgof om anders met eene gemeentebediening be gunstigd te worden. Welk verzoek wordt gewezen van de hand, als zijnde er geene termen om dat pensioen te verleenenen geene ge meente-bedieningen vacant. Wordt voorlezing gedaan van een adres van Ph. de Munckhoudende verzoek om afstand in erfpacht van 24 vierkante ellen grondtot verlenging en verhooging van het tegen zijn woonhuis staande pothuis. Welk verzoek wordt toegestaanen mitsdien aan Ph. de Munck in erfpacht afgestaan 24 vierk. ellen grond voor een tijd van 99 jaren, tegen betaling van een chijns van ƒ1, per jaar. Wordt kennis gegeven eener ingekomen missive van de regenten van het arm gast- en weeshuis alhier, houdende voordragt van twee candidatenzijnde de heeren C. J. van der Hijden en Z. de Buisonjé, tot vervulling van de vacant geworden betrekking van regent over genoemd gesticht, door de aftreding van den heer J. Borghstijndie verzocht heeft niet meer in aanmerking te komen. Iu gevolge het reglement van orde wordt de benoeming aangehouden tot de volgende vergadering. Wordt kennis gegeven van de ontvangst van het provin ciaal blad no. 40 van dit jaar, houdende herinnering aan de plaats te hebben verkiezing voor leden van de tweede kamer der staten-generaaldie met den derden maandag van sep tember aanstaande moeten aftredenwaartoe de verkiezing bepaald is'op den tweeden dingsdag in juuij eerstkomende; waarop ingevolge artikel 43 der kieswet, wordt overgegaan tot het benoemen van twee leden voor het bureau van stem opneming benevens twee plaatsvervangersen worden met volstrekte meerderheid benoemd tot leden van het bureau van stemopneming de heeren D. Uyttenhooven en J. Borgh- steynen tot hunne plaatsvervangers de heeren Schultz en Winkelman. Wordt voorlezing gedaan van een adres van H. Willems te Middelburg, daarbij verzoekende den afstand in erfpacht van50 vierk.ellen grond tot het bouwen van eene schuur, alsmede van een terrein lang plus minus 240 ellen, beide uitmakende een gedeelte van den weg langs de begraafplaats buiten de duinpoortaan de gemeente in eigendom toebe- hoorende, tot het daarstellen eener lijnbaan. De voorzitter geeft te kennen dat het bedoelde terrein reeds is opgenomen, doch dat hij het wenschelijk acht dat liet adres worde gesteld in handen eener commissiedaar toe besloten zijnde, worden in die commissie benoemd de heeren J. YerdoornW. van der Os en J. P. Smith. Wordt kennis gegeven dat het verslag van den toestand der gemeente over den jare 1853 in gereedheid is gebragt cn, ter voldoening van art. 182 der gemeentewet, door burge meester en wethouders aan den raad wordt aangeboden zullende hetzelve ter inzage op de griffie van de gemeente secretarie worden nedcrgelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar worden gesteld. Yervolgens stelt de voorzitter voor om van hoofdstuk 9 art. 1 der gemcente-begrooting van 1853 af- en over te schrijven op hoofdstuk 8 afdceling 2 artikel 6 eene som van 111,521zooveel bedraagt het te kort op de uitdccling van warme spijzen door het gasthuis alhier voor rekening van de gemeente, gedaan in de afgeloopen winter, welk te kort is ontstaan door de duurte der levensmiddelen, en van hoofdst. 9 art. 1 van de gemeente-begrooting voor 1854 af- en over te schrijven op hoofdst. 2 afd. 2 art 4 eene som van 31,181 ter grilfie van de arrondissements-regtbank te Mid delburg te voldoen wegens verschuldigd salaris voor de ver vaardiging der lOjarige tafels op de registers van den burgerlijken stand; alsmede eene som van ƒ186 af-en over te schrijven op hoofdst. 2 afd. 1 art. 3voor het aankoopen van bcnoodigde meubelstukken ten dienste der hernieuwde raadzaalwaartoe wordt beslotenen zal daartoe de noo- digc autorisatie aan de gedeputeerde staten dezer provincie worden gevraagd. Nog worden de navolgende kennisgevingen gedaan: a. Van de op den 10 dezer maand, overeenkomstig art. 181 der gemeentewet, gedane opnening van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger; b. van de verleende magtigiug door gedeputeerde staten tot het beleggen van gelden voor het arm gast- en weeshuis c. idem tot betaling uit de onvoorziene uitgave van 1853 ter som van 100 voor schadevergoeding aan den aan nemer van de mestspecicn; d. idem tot af- en overschrijving van posten op de ge- gemeente-begrooting van 1853 ter som van 82,66voor perceptieloon aan den havenmeester en de marktmeesters, tot welke uitgaven in de vorige vergadering is besloten

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2