DuitmUinDsfljC ^ijDinijcn. doch vau wege de pruissische regering schijnt daarmede geen voortgang gemaakt te worden. Het Nederlandsch weekblad voor geneeskundigen van 15 dezer behelst een omstandig verhaal van eene te Amster dam voorgevallene vergiftiging met rattekruiddoor onvoor- zigtigheid, waarvan zich bij acht personen de verschijn selen openbaarden. Een schippersknecht had namelijk met zijn huisgezin en vier genoodigden naauwelijks den maaltijd aangevangen (welke bestond uit aardappelen en visch met eene botersaus) of de sporen van vergiftiging vertoonden zich in meerdere of mindere mate bij allenwaarop men einde lijk uitvorsohte dat tot het gereedmaken der saus ongeveer een lepel vol genomen was uit een in de kast liggend zakje, hetwelk men veronderstelde gewoon meel te bevatten, en dat alsnu bleek Arsenicum Album te ziju geweest, vooreenigen tijd door deu huisvader mede van boord gebragt tot verdrij ving der ratten. Gelukkig heeft de geneeskundige hulp, met juistheid cn iu tijds aangebragtde lijders allen voor alsnog bewaard, [anders had deze onvergeeflijk slordige bewaring van een zoo erkend gevaarlijk vergift de jammer- lijkste gevolgen kunnen hebben. Het moge dan ook velen aansporen om met verdubbelde zorg voor dergelijke onhei len te waken. Benoemingen en Besluiten. Bij Zr. Ms. besluit van den lé april 1854 is benoemd tot plaatsvervangend kantonregter te Vlissingen mr. T. A. Lambrechtsenburgemeester der gemeente Ritthem. Z. M. heeft bij onderscheidene dezer dagen genomen be sluiten goedgevonden te benoemen: bij bet departement van oorlog, tot kapitein-kwartiermeesterden lsten luitenant kwartiermeester J. Davidswerkzaam bij gemeld departement- met bepaling dat hij aanvankelijk in zijne tegenwoordige positie zal verblijven; bij bet wapen der infanterie: bij het 1ste regement, tot kapitein-kwartiermeester, den lsten luitenant-kwar tiermeester G. Vaal, van het 5de regement van liet wapen; tot 2den luitenant, den sergeant V. L. Schwartz, vau het 5de regement infanterie; bij het 2de regement: tot 2den luitenant, de sergeanten W. C. E. van der Plasvan het regement grenadiers en jagersJ. D. J. Storm van 's Gravesandc en A. W. Storm van 's Gravesandebeiden van het 8ste regement infanterie en C. L. Maarschalk, van liet regement grenadiers en jagers bij bet 3de regement: tot 2den luitenant, de sergeanten J. E. Wicderkekr, van het Gde regement infanterie, H. F. C. H. van der Plasvan het instructic-bataillonH. P. J. Hennus, van het 2de, J. C. Fricke, van het 7de en A. W. van Dionant, van het 5de regement infanterie; bij het éde regement: tot 2den luitenant, de sergeant majoors M. B. Erdtsieck en C. J. Frolich Hubert, van liet 8ste regement infanterie; den sergeant C. G. Zwaanswijk, van het 5dealsmede den sergeant-majoor K. M. Hondo- kootervan het 2de regement infanterie bij het 5de regement: tot 2den luitenant, den sergeant- majoor H. W. J. A. Gaster, van liet regement grenadiers en jagers bij bet Gde regementtot 2den luitenantden sergeant J. Voorstad, van het 1ste regement infanterie; bij liet 7de regement: tot 2den luitenant, den sergeant- majoor L. G. G. van Loo, van liet regement grenadiers cn jagers; bij bet 8ste regementtot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant-adjudant J. D. U. Lcdclvan het Gde regement van bet wapen; tot 2den luitenant, den sergeant F. C. M. Sterkvan het Gde regement infanterieden sergeant titulair J. H. van Haeften, van het regement grenadiers cn jagersalsmede de sergeanten F. J. B. J. Bcrgamin, van het 1ste, A. Grevers, van het 4de, D. II. Prinsen, van het 5ile cn J. 3. Alberts van het 7de rege ment infanterie; bij bet wapen der kavallerie: bij het regement dragonders, tot2den luitenant den wachtmeester J. F. A. van Heumen, vau .heti 2de regement dragonders; bij^ffefle regement dragonders: tot 2den luitenant, deu wachtmeester' titulair L. A. Grcvevan het 3de regement dragondbrsj f bjj hot .ide regement dragonders: tot lsten luitenant- kwarficitoVostcrden 2dcn luitenant-kwartiermeester G. E. Aipiót', vamVlet korps; tot 2den luitenantdeu opperwacht- m&sthi^V.jlfiJIaas, van het 1ste regement dragonders bij het Me.ï^sSjuSftadi'agonders: tot 2den luitenantden wachtmeester van het 2de regement dragonders bij hot. ïorps jagéljf?Ü paard:, tot 2den luitenant den wachtmeester .li iJloÖSgwerfvan het 1ste regement agonders ,x bij het wapen der artillerie: bij het 2de regement vesting artillerie: tot 2den luitenant, den sergeant-majoor II. W. A. Oltkampvan het 1ste regement vesting-artillerie bij het 3de regement vesting-artillerietot 2den luitenant, de sergeant-majoors B. de Jong en P. L. Bérail, respec- tivelijk van het 2de regement vesting-artillerie en van het regement vcld-artillerie. Bij besluit van den 19 dezer heeft Z. M. goedge vonden: 1. te benoemen bij den plaatselijken staf, tot 2den luitenant en plaatselijken adjudant van de 2de klasse te Bathden adjudant-onderofficier P. P. Graaflandvan het 4de regement dragonders; bij het wapen der artillerie, bij den staf van het wapen, tot majoor cn magazijnmeester van de 1ste klasse te Naarden, den kapitein der 1ste klasse J. G. Usener van het 2de regement vesting-artilleriebij liet regement veld-artillerietot kapitein van de 3de klasse, den lsten luitenant A. J. A. Gerlach, van het regement rijdende artillerie; bij het lste regement vcsting-artiilerie tot lsten luitenantden 2den luitenant A. Suyvan het regement veld-artillenric; en 2. te verplaatsen: de kapiteins- magazijnmeester der 2de klasse W. II. van Hoogenhuyzen en W. L. Swaan, den eerstgwroemde van Naarden naar Vlissingen en den laatstgenoemde van Vlissingen naar Breda. Z. M. heeft bij onderscheidene besluiteu goedgevonden, op daartoe door hen gedaan verzoek, pensioen te vcrleenen aan jhr. P. J. A. de Buvry de Mauregnaultmajoor-magazijn meester der artillerie van de 1ste klasse te Breda, a ƒ1300» N. van den Bosch, 1ste luitenant, plaatselijke adjudant van de 2de klasse te Neuzen, a ƒ710; P. van Thiel, kapitein kwartiermeester bij het 1ste regement infanterie, a 1080 P. P. van Waldeck, officier van gezondheid 2de klasse, a 720, laatstgenoemde met toekenning van den rang van officier van gezondheid der 1ste klasse. Bij koninklijk besluit van den 29 maart jl. is aan J. Schum- melketelgepensioneerd kapitein van liet wapen der infanterie in Oost-Indievergunning verleend tot liet bleven dragen van de activiteits-uniform van het wapen waarbij hij laatst heeft gediend. Bij koninklijk besluit van den 3 dezer is aan den kapitein ter zee titulair J. D. Velsberg, behoorende tot het zeewezen iu Nederlandsch Indie laatstelijk directeur vau het marine etablissement te Socrabaija, thans met verlof in Nederland, op het daartoe door hem gedaan verzoek, verleend een eervol ontslag uit 's lands dienst, onder toekenning van pensioen. Bij koninklijk besluit van den 7 dezer is aan G. A. Mullerkapitein bij het wapen der infanterie van het leger in Oost-Indie, thans hier te lande met verlof, op het daartoe door hem gedaan verzoekverleend een eervol ont slag uit Zr. Ms. militaire dienst, met toekenning van pensioen. Marine. Zr. Ms. fregat Palembang, onder bevel van den kapi tein ter zee Woutersz van Vlissingen naar Batavia, be vond zich den 10 dezer in goeden staat zeilende op de hoogte van Douvres. VerscEiilIentle Herijkten. In 1853 kwamen te Napels uit ncderlandschc havens 12, te Terranova uit Messina 2te Gorgcnto uit vreemde ha vens 4 nederlandsche schepen. Te Couzon, departement der lihöne (Prankrijk) is eene vrouw voor de eerste maal moeder geworden van 4 levende dochters. De verlenging van het havenhoofd te Middelharnis is aangenomen voor f 74000 Den 17 dezer overleed te Amsterdam de om zijne aardrijkskundige kennis beroemde teekenaar en gra veur W. C. van Baarsel. Engeland. Londen 17 april. De koningin heeft eergisteren een ge heimen raad te Windsor gepresideerd, waarin de uitschrij ving van een biddag tegen den 2G dezer werd goedgekeurd. Lord Palmerston, lord Clarendon cn de heer Gladstone waren niet tegenwoordig. De hertog van New-Castlc en de eerste minister bleven als gasten ten hove. De ridder von Bunsen had eergisteren een officieel onderhoud met lord Clarendon. Men gelooft dat zijne terugroeping weder te- gewerkt isdoch weet evenwel niets bepaalds. Kolonel Rosewien de verdienste toekomt van als gezantschaps-sccrctaris te Konstantinopelna het optreden van prins Menchikoif, bet eerst er op te hebben aange drongen dat men de britsclie vloot voor Konstantinopel zoude doen verschijnen, is tot britsch militair-commissaris van de fransche expepitie-troepen in het Oosten benoemd. Hij heeft in Syrië verschillende veldtogten met eere mede gemaakt en is zeer goed geschikt voor eene betrekking, die zoowel diplomatieke bekwaamheden als militaire kennis ver- eischt. -In het arsenaal te Portsmouth ontploften eergisteren gedurende de bewerking verscheidene raketten, liet dak der werkplaats en een zijmuur werden aan stuk geslagen de arbeiders kwamen als door een wonder met den schrik er af. Het manifest waarbij de roomsch-katholijken in Ier land hunne regten verklaren, wordt in Ierland bijna alge meen geteekend en men merktbehalve een grooten ijver, daarbij op dat er zich namen op bevinden die geen deel in eenige agitatie namen sedert 1829. De emigratie naar Amerika uit Ierland gaat steeds op groote schaal voort. Rusland. Uit Stettin wordt bevestigd dat de admiraal Napier alle russische oostzeehavens, mot inbegrip van de havens der bothnisclie en firische golf, in staat vau blokkade verklaard heeft. Een paar dagen geleden meldde de telegraaf dat 18 rus sische oorlogschepen zich gereed maaktcu om de haven van Helsingfors te verlaten, ten einde naar Reval te stevenen, en dat de admiraal Napier, op bekomen berigt van die be weging onmiddelijk met de geheele vloot onder zijne bevelen de baai van Kiöge verlaten had. In een brief uit Hamburg aan L'iudépendauce beige gesclireveu wordt de onwaar schijnlijkheid van dat berigt aangetoond, en wel op grond dat die russische oorlogschepen in de haven van Rcval veel minder veilig zouden liggen dan te Helsingfors. Mogt het berigt waar zijn dat zij zich gereed maakten laatstgenoem de plaats te verlaten, dau is het waarschijnlijker dat zij zich naar Croonstadt willen begeven. Volgens The morning chronicle zou men op amcrikaansche schepen jagt maken, die in den ingang van de Oostzee gezien en verdacht waren buskruid eu kogels voor de Rus sen aan boord te hebben. Van wege de oostenrijksche regering moet eene nota aan het gouvernement van koning Otto gezonden zijn, waar in de keizer van Oostenrijk laatstgenoemden aansprakelijk stelt voor'de schadelijke gevolgen die uit de min of meer onmiddelijke deelneming der grieksche regering aan den op stand kunnen voortvloeijen. Ook hebben de fransche, en- gelsche, oostenrijksche cn zweedsche gezanten geen deel genomen aan de festiviteiten, die den 6dezer, denverjaar dag der grieksche onafhankelijkheid, te Athene hebben plaats gehad. De heer Metaxas heeftvoor hij Konstan tinopel verliet, een soort van protest aan dc Porte doen toekomen, waarin hij zich beroept op dc openbare meening om te beslissen of de turksche regering het regt heeft de grieksche regering verantwoordelijk te stellen voor hetgeen iu Thessaliü en Epirus gebeurt. Over Marseille zijn met dc Louqsor bcrigten aangebragt uit Konstantinopelloopendc tot 0 dezer. Daaruit blijkt dat de ten uitvoerlegging van den firmanwaarbij deu Christenen eenige conccssien worden gedaan, door de UliJc- mas zeer tegengewerkt wordt. In een brief uit Konstanti nopel wordt zelfs gemeld dat in den avond van 0 dezer aldaar dien ten gevolge een oproer is uitgebrokendat Kon stantinopel in staat van beleg is verklaard cn de Muzel mannen naar Azie de wijk nemen. Daar tijdingen uit Konstantinopel van 10 dezer, per telegraaf over Marseille ontvangen, hiervan geen gewag maken, bestaat er alle grond om dit berigt voor valsch te houdenhoewel men weet dat de geest der oud-turksche partij er alles behalve ge ruststellend is. Generaal Canrober-t is den 4 dezer dooi den sultan in audiëntie ontvangen cn daarna onmiddelijk weder naar Gallipoli vertrokkenwaar de fransche troepen ontscheept zijn. De uitdrijving der grieksche onderdanen van den sultan begon reeds storing in den handel te bren gen de vrees voor eene grieksche beweging te Konstanti nopel is echter niet gegrond. Intusschen neemt de opstand der Griekenna in den Epirus onderdrukt te zijnin Thcs- salie toewaar dc insurgenten zich aan vele buitensporig heden schuldig maken. De Turken hebben van hunne zijde den consul van Griekenland te Yolo bclecdigd en mishandeld, zoo zelfs dat hij dc vlugt aan boord van een schip heeft moeten nemen. De oostenrijksche consul, gewis bevreesd voor een gelijk lotbeeft op het zelfde schip de wijk genomen. Ook de vlag voor het fransche consulaat moet door de Tur ken belecdigd zijndie zich door al deze gewelddadigheden hebben trachten te wreken wegens eene nederlaag die de insurgenten hen hadden doen lijden. In Griekenland zelf zijn dezer dagen 10 koninklijke besluiten verschenen, waarbij het ontslag door 21 generaalskolonels en officieren gegc-

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2