C 0 U R A N T. Zaturdag 15 April. A 45 1854. Deie courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- eingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 8, franco per post 3,40. De inzending van Adverteutien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. 3anlioniugtngfn 'TAS HET RIJKSBESTEEIt, PROVINCIALE EN GE11EENTEBESÏÏREI bereids de versierselen dier orde ontvangen; aan ds. de Graaf is een uitstekend fraai zakuurwerk door den koning geschonken." De Amsterdamsche courant meldt: dat volgens een uit 's IIage ontvangen bcrigt, professor Mulder, tot de vervanging van dr. Vrolik aan het utrechtsche munt-col- legie geroepen zou zijn." Alen schrijft ons van het Nieuwediep den 10 dezer: lieden vertrok van hier, aan boord van het schip Admiraal Tromp, gezagvoerder J. vanTubergen. een deta chement snppletie-troepeu sterk 139 onder-officieren en manschappenonder bevel van den majoor G. F. E. Raes als kommandant, van verlof terug keerende, en medegelei ders de 2den luitenant H. W. M. de Graauwbenevens de officier van gezondheid E. Q. Hessig, alle bestemd voor het leger in Oost-Indie. Een gelijk detachement vertrok naar Surinameaan boord van het schip Anthonie Eugenie gezagvoerder Aleijer; het was sterk 69 onder-officieren en manschappen, onder bevel van den 2den luitenant llost van Tonningen als kommandant en de officieren van gezondheid Trenk- walder en Uhlig." De onlangs te 's Hertogenbosch, onder het protectoraat van II. IC. H. priuses Hendrik der Nederlandenopgcrigte protestantsche burger-bewaarschool zal, in verbinding met de dames-vereeniging Weldadigheid aldaar, eene loterij ten behoeve dier te dezer plaatse zoo hoogst nuttige iurigting houden in de maand september e. k.en heeft daartoe een be roep gedaan op de ijverige ondersteuning van alle protestanten- Zoo als men weet zijn er herhaaldelijk door land bouw maatschappijen premien voor de beste breekmolens uitgeschreven en toegekend, en zelfs nog in het vorig jaar door Z. M. den koning premien daarvoor gegeven. Willen wij in onze veemesterij niet geheel bij de Engel- schenSaxersFranschen enz. ten achteren rakendan moet zich in onzen landbouw het gebruik van lijnzaad- kneuzersboonenbrekers en haverkneuzers meer en meer uitbreiden. Ondertusschen is in de laatste dagen aan den verdienstelijken fabrijkaut van landbouwwerktuigen den beer Jenten te Utrechtdoor een hoofdambtenaar bij de accijnsen beteekend. dat de minister de vergunning voor lijnzaad- en ha verbrekers niet meer geeft en dat het maken mitsdien verboden wordt. Er waren bereids twee afgewerkt ^^===================1==========—en bovendien had de fabrijkant aan materiaal voor eenige Middelburg-14 tpril. honderde guldens aan waarde o.rgeslagen. Ziedaar weder Bij de op gisteren te Vlissingen plaats gehad hebbende ccri bewijs hoe ook de accijns op het gemaal aan de pro- aanbesteding van het doen van herstellingen en onderhoud Auctie ^en landbouw schaadt. aan de garnizoens-ziekeuzaal te Aliddelburg, is daarvan Maandag jl. had te Amsterdam de uitdeeling plaats der aannemer geworden de lieer W. van Uije J. Jz. alhier voor /'520. medailles, toegewezen door de Vereeniging voor volksvlijt aan - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben bij besluitdo inzeuder' vau voorwerpen bij de tentoonstelling van van den ]/7 dezer no. 56 (Provinciaal blad no 35) de ver- bouwmaterialen, door deze vereeniging onder medewerking klaring, dat de gcheele gemeente St. Anna ter Muiden als B'laatsvdijke l'olicie. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg, Gelet- op Artikel 31 2 van het Reglement van Alge- gcmcene Plaatselijke Policie; besluiten: Art. 1. Het is verboden de StratenStoepen of Hui zen te schuren; mitsgaders de Glazen te wasschen, zoo lang dit verbod niet bij afkondiging zal zijn ingetrokken; Art. 2. De Beambten der Policie zijn gelast voor de hand having van-dit Besluit zorg te dragen en tegen de overtre ders Proces-Verbaal op te maken. En is hiervan Afkondiging geschied waar het behoort. Aliddelburg, den 11 April 1854. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris, Al. F. LANTSHEER. 4 oorzicutii£ drinkwater. De Burgemeester en Wethouders van Aliddelburg maken bekend Dat gedurende de thans bestaande droogte aan ieder die zulks verlangen mogtte beginnen met Zaturdag den 15 April, van vijf ure tot negen ure des morgens, op de Buitenplaats keldzigtgelegen op den Singel buiten de Vlissingschepoorten van negen ure tot twaalf ure des morgeus, op de Buitenplaats de Griffioen, gelegen op den Singel buiten de Seisbarrière uit de aldaar aanwezige Vijvers, met bewilliging der Eigenaressenhet noodige Drinkwater kosteloos zal worden afgegeven. Middelburg, den 13 April 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. i De Secretaris M. F. LANTSHEER. GinnnUanï>$el)c £ijï>ingcn. van het bestuur der maatschappij Ter bevordering der bouw kunst iu het vorige jaar aldaar gehouden. Op eene hartelijke wijze werden de bekroonden aange sproken en de wensch geuit dat deze welgeslaagde proeve onze landgenooten zal aansporen om de vereeniging te on dersteunen, en haar in staat te stellen voordurend werk zaam te blijven tot bevordering der volksvlijt in Nederland De regering van het hertogdom Luxemburg heeft aan al de staatsambtenaren eene circulaire gerigt-waarbij hunne verhouding tot het centraal bewindmet betrekking tot de staatkunde en hierarchic wordt aangewezen, en hunne mede werking wordt gevraagd om te geraken tot eene verwe zenlijking van het programmadat de tegenwoordige regering in september laatstleden heeft vastgesteld. De inhoud dezer Reijen kamperen en zal de kavallerie in de omstreken al- circulaire komt hoofdzakelijk neder op de twee volgende daar ingekwartierd worden. paragrafenAls agenten van het openbaar gezag en in Uit Apeldoorn, wordt van den 10 dezer geschreven n De leeraar dezer plaats ds. A. Roelofs is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuwcii heeft besmet door de longziekte moest worden aangemerkt, inge trokken en zulks alleen toepasselijk verklaard op daarvan aangewezene gedeelten, terwijl de overige gedeelten als van die ziekte verdacht worden verklaard. Tusschen Nederland en het zwitsersch bondgenoot schap is op den 21 december 1853 eene overeenkomst ter wederkeerige uitlevering van boosdoeners geslotenen heeft de uitwisseling der acten van bekrachtiging dier overeen komst op den 13 maart 11. te Bern plaats geliad. Men verzekert dat de eerste kamer der statcn-gene- raal tegen 25 dezer hare werkzaamheden zal hervatten. Naar men verzekert zullen dc troepen dit jaar te den kring hunner officiële verpligtingen moeten de amb tenaren zonder eenig voorbehoud de pogingen der regering ondersteunen. Als anibteloozc burgers kunnen zij .niets ondernemen dat die pogingen belemmert." De circulaire eindigt met dit uittreksel van een eigenhandigen brief dien prins Hendrik der Nederlanden, stadhouder van den koning groothertog, onlangs heeft geschreven aan de regering van het groothertogdom: //Ik ben gelukkig, mijne heeren! u te kunnen zeggen dat Z. M. goedkeurt wat gij tot dus verre gedaan hebt en wat gij u voorstelt verder te doenen dat hoogstdezelve u zijnen dank laat betuigen voor uwen ijver om hem te dienen. Volgaarne verceuig ik mij met de konink lijke tevredenheid waarvan ik de tolk ben, en daar het mij nuttig toeschijnt dat het land wete dat de koning-groot hertog en ik, zijn vertegenwoordiger, geheel eenstemmig denken in de waardering van uwe diensten en over den bijstand aan uw beheer te verleenenheb ik van Z. M. ver gunning gevraagd en verkregen, om u te magtigen aan dit mijn schrijven die openbaarheid te geven welke gij zult noodig eu wenschelijk achten." Benoemingen en Besluiten. Bij Zr. Als. besluit van den 5 dezer zijn de kapitein- luiteuaüt ter zee W. baron de Constant Rebecque, op zijn verzoek, en de luitenant ter zee van de 1ste klasse F. G. L. Bolken, met den iaatsteu dezer eervol afgevoerd uit het korps zee-officicreu der nederlandsche marine en met deu 1 nici aanstaande op pensioen gesteldde eerste wegens in en door de dienst ontstane ligchaamsgebreken en de andere wegens langdurige dienst, onder toekenning aait lieu van een jaarlijksch pensioen, den eersten van 1500. en den anderen van 1100en is aan laatstgemelde hij bovengemeld besluit tevens de titulaire rang verleend van kapitein-luitenant ter zee. Bij Zr. Als. besluit vau den 5 dezer zijn volgens ouder dom in rang bevorderd: met ingang van den 1 dezer, tot kapitein ter zeede kapitein-luitenant ter zee P. Dibbetz tot kapitein-luitenants ter zee, de luitenant ter zee der 1ste klasse F. T. Vester, met ingang van den 1 dezer, en P. van Woelderen, met ingang van deu 1 mei; en tot luite- nants-tcr-zee der 1ste klasse, de luitenants ter zee der 2de klasse li. H. Tideman, W. F. baron Roëlljlir. W. 11. de Jonge, met ingang van den 1 dezer, en P. van Bleis- wijk Ris, P. W. Stort en J. H. A de Ruuk, met ingang van den 1 mei aanstaande. "Bij besluit van 10 dezer heeft Z. Al. goedvonden te benoe men tot burgemeester der gemeenten Burgh en Haamstede C. M. Bolle. Bij Zr. Ms. besluit van de zelfde dagteekening is benoemd tot substituut-griffier bij het hoog militair geregt-shof nu*. T. van Dam van Isselt, thans griffier bij het kantongeregt te Delft. Bij koninklijk besluit van 10 dezer ziju tot derzclver tegen woordige functie herbenoemd en bij continuatie aangesteld, tot griffier by het-kantongeregt te Vlissingen, S. van Leeu wen; tot kantonregter te Sluis, mr. J. F. van der Sloot Clementtot plaatsvervangend kantonregter tc Oostburg, A. J. Callenfelste Hulstmr. F. van Deinse. Z. Al. heeft bij besluit van 10 dezer goedgevonden. 1te benoemen bij het wapen der infanteriebij het rege- ment grenadiers en jagers, tot lsten luitenant, de 2de luitenants C. P. T. PippenghegenG. AI. DollemanA. J. W. van der Schrieck, H. Al. F. Landolt, H. F. Scharp, J. J. 11. G. van Wickevoort Crommclin11. E.J. Ileymans en jlir. A. R. J. Klcrckallen van het korpsbij het 2de regement infanterie, tot lsten luitenantden 2denluitcnaut AI. F. J. PhafF, van het 1ste regement van het wapen; bi] het 3de regement infanterietot lsten luitenantden 2d en luitenant F. C. A. Stoeckcrvan het korpsbij het 4de regement iufanterie, tot lsten luitenant, dc 2de luitenants E. K. J. Verkoutcren en H. Al. Arerkouterenvan het 3de regement infanterie; bij het 6de regement inlanterietot lsten luitenant, den 2den luitenant J. F. Al. Temminkc, van het 5de regement van het wapen,, cn

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1