M "Y.'Hv.JV \k l Bij koninklijk besluit vau 3 dezer is aan den scheepsklerk F. J. Vernèdemet den laatsten maart jongstledenop zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag uit die betrek king verleend. Bij Zr. Ms. besluit van 30 maart is aan den kapitein J. P. Kirsch, van het wapen der infanterie bij het leger inOost- Indie, thans hier te lande met verlof, op het daartoe door Overleden: J. L. Perrenaire, z. 4 m. C M. Hanse wed. G. Bijkerke62 jaren. Citaten-Generaal. eerste kamer. Zitting van 7 April. Door de betrokkene commissien van rapporteurs zijn de verslagen uitgebragt omtrent bet wets-ontwerp tot wijzi tot liet blijven dragen van de aotiviteita-uniform der wet vau 12 maart.1818 (Staatsblad no. 15) op de uit- hem gedaan verzoek, verleend een eervol ontslag uit Zr. Sing van hoofdstuk YI der staatsbegrooting voorlS53 (kin- Ms. militaire dienst, onder toekenning van pensioen en ver- j dergelden enz.); het.wets-ontwerp tot wijziging van art. 26 gunning van het wapen, waarbij hij het laatst heeft gediend. Mariiie. Woensdag avond kwam ter reede van Willemsoord Zr. Ms. transportschip Prins WillemFrederikHendrik, ko mende van Batavia, liet etat-major op dezen bodem is als vaartmet een zijtak van Roosendaal tot Bredahet wets- volgtkommandant kapitein-luitenant ter zee G. H. Busch- man, eerste officier luitenant ter zee 1ste klasse J. P. Koop man, luitenants ter zee 2de klasse B. D. van Trojen, J. L. NierstraszA. RietveldA. van Kerckwijk en G. F. Ser- vatiusofficier van gezondheid 2de klasse II. Evertsoffi- oefening der groote vissclierij; het wets-ontwerp tot amor tisatie van nationale schuld; het wets-ontwerp tot verkla ring van algemeen nut van den aanleg van een spoorweg van de belgische grenzenin de rigting van Antwerpen, 1 angs Roosendaal tot aan het Hollandsche Diep bij Roode- ontwerp tot het verleenen eener bijdrage voor den aanleg van een scheepvaart kanaal tusschen Assen en Groningen, en het wets-ontwerp tot verhooging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor 1854\drooge dok te Willemsoord). De kamer zou die wets-outwerpen den volgenden dag des er van administratie 2de klasse O. Eschauzicr en adjunctnamiddags ten 2 ure behandelen. F. C. Schaalje. Den 4 dezer is Zr. Ms. schooner Atalante, luitenant Zitting van den 8 April 1854. In deze zitting zijn vervolgens aangenomen: 1. het wets- ter zee D. J. Kroefvan Amsterdam te Nieuwediep terug ontwerp tot verhooging van hoofdstuk VI der staatsbegroo- gekomen en den volgenden dag van daar naar Vlissingen vertrokken, om dertig manschappen over te brengen voor Zr. Ms. korvet Pallas. Heden zeilt die bodem weder naar zee Den S dezer is van Vlissingen naar Hellevoetsluis ge stoomd Zr. Ms. oorlogstoomscliip Amsterdam, komman dant luitenant ter zee 1ste klasse J. Spanjaard. Zr. Ms. schooner A tal an te, verleden vrijdag van Hol land komende te Vlissingen binncngeloopenvertrekt heden (maandag) weder derwaarts. Yerscliilleiitle Berigten. Kaar men verzekert zal de eerste steen van het metselwerk aan de nieuwe koopvaarders-schutsluis te Niewediep worden gelegd door den heer staatsraad commissaris des koniugs iu de provincie Noordholland. Blijkens eene van Zr. Ms. consul-generaal te Londen ontvangene opgave waren de voornaamste artikelen van invoer uit Nederland naar Lon den gedurende het jaar 1853boter 225,734 centenaars en 397,249 vaten; kaas 81,100 centenaars, 5,538,995 stuks, 24.6GS kisten en 642 vaten; ossen en koeijen 51,492stuks, kingente antwoorden, kalveren 26,441 stuks, schapen 189,559 stuks, varkeus 7,208 stuks, lammeren 13 stuks; aardappelen 22,246 zak ken, 46,452manden, 4,630tonnen; aardappelen-meel 1,8G1 centenaars, 1,350 zakken en 90 balengranen 102,536 quar ters, 1,188 zakken; meel 4-12 centenaarsvlas 18,623 balen, 12 centenaars; jenever 21,250 gallons, 18,170 kisten en 1,487 vaten. De uitvoeren van voorname artikelen uit Lon den naar Nederland hebben over het algemeen iets afge nomen uitgezonderd koffijkatoenpeper en tabak. De kermis te Kralingcn is afgeschaft. Te New-Castle en Shields zijn in 1853 aangekomen uit Nederland 218 eu uit vreemde havens 180 nederlandsche schepen. Van daar ver trokken er naar Nederland 155 en naar elders 243. Het bouwen der gas-fabrijk te 's Hertogenbosch is aangenomen voor ƒ11,200. Burgerlijke Stand. Vlissingen, van 1 tot 8 april. Gehuwd: F. H. Rotteveel weduwn. met J. Pietersc jd. C. D. Schutt jm. met J. J. Bebelaar jd. Bevallen: J. van den Bovenkamp geb. van de Voorde, d. B. van Kleven geb. Struykd. A. E. Barbarini geb. Em- minck, z. M. H. Sinot geb. Misdom, z. E. Dehausez geb- Melscd. M. Lannoy geb. van den Abccled. H. van den Heuvel geb. Nieuwenhuizenz. Overleden: A. du Bois, jm. 20 jaren. A. Malygof, een persoon van de bemanning der russische korvet Navarino (ouderdom oubekend). C. W. van den Bergh, d. 11 m. W. Dauwm vrouw van H. W. Swetters32 j. D. den Don ker wpthTwn>74 j^ren. van 1 tot 8 april. .Bevalt^ A.'Does geb. Boone, d. M. J. Clement geb. ting over 1853 (kindergelden enz.); 2. het wets-ontwerp tot wijziging der wet van 1818 (uitoefening der groote vissclierij)3. het wets-ontwerp tot amortisatie van nationale schuld; 4. liet wets-ontwerp tot verklaring van algemeen nut van den aanleg van een spoorweg van Antwerpen naar het Hollandsch Diep; alle zonder beraadslaging met algemeene (28) stemmen; 5. het wets-ontwerp tot liet verleenen eencr bijdrage ter bevordering van den aanleg van een scheepvaartkanaal tusschen Assen en Groningen, na eene korte woordenwisseling tusschen den heer van Audringa de Kempenaer en den minister van binnenland- sche zaken, met 27 tegen ééne stem, zijude die van den heer de Villers de Pité. Op voorstel van den heer van Swinderen is de behande ling over het wets-ontwerp tot verhooging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting voor 1854 uitgesteld tot lieden (maandag) des namiddags ten 2 ureten eiude deu minister van marinedie wegens ambtsbezigheden in de verga dering niet tegenwoordig wasalsdan in de gelegenheid te stellen op de tegen dat wets-ontwerp te maken beden- Guitmlcmöscljc 'SLijfringm. BoeU'J l$c1irüvci- ^cb. Gerritsc, z. J. dea Hollander ^eb.'diak .2è')£,SKt^v''d. J- C. Baareuds geb. Allaert, z. .^Js'Tdestc vrouw van J. G. Minor, 60 j. G. Wapswn'.V M'j. P. M. Lindenbergz. 14 m. G. Ca- jncrliug, ongeil. 30 jaren. Zierikzcevan 1 tot 8 april. Bevallen: K. Heuzcvelt geb. Adriaanse, d. C. Tuinman geb. RcynhoudJ. M. C. Gillissd^l ker, z. D/$bek geb. S. Smit geb. Admiraal, z. W. Timmermans geb. An te, d. Engeland. Londen 6 april. In de zitting van liet lagerhuis van gisteren werden slechts lokale aangelegenheden behandeld. In de zitting van het lagerhuis van heden heeft de heer Milnes de regering geïnterpelleerd betredende het afbreken der diplomatieke betrekkingen tusschen de ottomanisclie Porte en Griekenland. Lord John Russel heeft geantwoord, dat de grieksche regering ten opzigte van dien opstand zeer te laken was en dat liet engelsche gouvernement aan zijn gezant te Athene instructien gezonden heeft, hoe bij voor komende gelegenheden te handelen. In het hoogerhuis heeft de graaf van Malmesbury gevraagd, of het waar was dat russische troepen op de circassische kust ontscheept waren. Lord Clarendon gaf daarop ten antwoord, dat volgens officiële berigten geen russische schepen in de Zwarte zee waren. Uit Shields zijn groote ladingen steenkolen ten ge- bruike van de vloot naar de Oostzee gestevend. Tot dat doel zullen 30 tot 40 kolenschepen regelmatig in dienst worden gesteld. Met de Ripport is te Southampton aangekomen een indisch prins, Cholam Mahomed, met zijn zoon, die een afstammeling van den beroemden Tippo Saib is. Men zegt dat hij naar Engeland gekomen is om de jaarwedde die hij van dat land trekt na zijn dood aan zijne afstammelingen te verzekeren. Het moet thans bepaaldelijk besloten zijn eene nieuwe brug over de Theems bij de parlementsgebouwen te bouwen. Volgens The globe is eergisteren avoud beslag gelegd op twee groote oorlogs-stoomschependie te Northfleet bij den heer Pitcher voor den keizer van Rusland werden gebouwd en bijna voltooid waren. Gisteren morgen werden de machi nes en de stoomketels geconfiskeerd. De heer Pitcher liet zich stuksgewijze betalen, zoo dat Rusland alleen het geld verlies zal lijden. Drie russische ingenieursdie te Northfleet den bouw gadesloegen, zijn reeds voor eenigen tijd vertrok ken naar men zegt naar Noord-Amerika. Uit eene mededeeling van het getal nieuwsbladen die te Londen verschijnen blijktdat The times niet minder dan 13,909,670 exemplaren in het vorige jaar heeft doen zegelenwelk reusachtig blad aizoo ongeveer 45,000 exem plaren daags uitgeeft. Dit blad heeft dagelijks 12 of 16 zeer groote bladzijden met eene zeer kleine letter bedrukt. De vloot in de Oostzee bestaat thans uit de volgende schepen: "Wellington met 131, Neptune met, 120, Royal George met 120 St. Jean d'Acre met 101 Princess Royal met 91, Monarch met 84, Cressy met 80, Blenheim met 60Hogue met 60Edinburgh met 58Ajax met 58 f Euryalus met 50, Imperieuse met 50, Arrogant met 46. Amphion met 34, Dauntless met 53 Tribune met 30, Va lorous met 16, Leopard met 12, Bulldog met 6, Dragon met 6 en Vulture met 6 stukken. Te zamen 22 schepen met 1252 stukkeu. Hierbij moeten nog gerekend worden de volgende sche pen die onder weg zijn om zich bij de oostzeevloot te voegen: St. George met 120, James Watt met 91Caesar met 91, Nile met 91Majestio met 80, Boscawen met 72, Odin met 16 en Miranda met 16 stukken, alsmede de Ro samund en verscheidene andere oorlogssloepen. Ruslauil. Volgens brieven uit Parijs van den 5 dezer schijnt men daar weinig geloof geslagen te hebben aan de echtheid van het berigt nopens cle zending van den prins van Mecklen burg Strelitz te Berlijn. Men hield dit berigt voor niets dan eene herhaling van een dergelijkdat reeds twee maanden oud is. Er zijn'allerlei uiteenloopende geruchten van het oorlogs- tooneel in omloop; want terwijl door sommigen beweerd wordt dat de Russeu zich nicer en meer in de Dobrutchka versterken, zeggen anderen dat zij eene gevoelige nederlaag geleden hebben en genoodzaakt geweest zijn alle, op den 23 en 28 maart veroverde stellingenweder op te geven. Weer anderen melden, dat juist de Turkeu op alle punten aan den linkeroever verdreven zijn en dat zij op dien oever alleen Kalafat nog in hun bezit hebben. Het is bij zoo veel verwarring onmogelijk de waarheid zelfs maar met eenigen grond te gissen, en het zal dus best zijn daarom trent nadere berigten af te wachten. Zoo veel schijnt zeker dat de russische dcpeches uit de vortendommen geen on voorwaardelijk geloof verdienen, waarvan o. a. als voorbeeld kan strekken dat de verovering van Matchin door generaal Gortchakolf in berigten uit Weenen tegengesproken wordl. De zelfde onzekerheid heerscht omtrent de russische vloot in de Zwarte zee. Sommige bladen verzekeren dat er geen enkel russisch schip meer in de haven van Sebastopol isterwijl anderen weder volhouden dat de geruchten van de' verschijuing ceuer sterke afdeeling van die vloot bij de oostelijke kusten onjuist ziju. Het eenige wat buiten allen twijfel schijnt te wezen is, dat russische stoomschepen onlangs versterkiugen te Soukou m-Kalé eu aan de mondeu van den Donau ontscheept hebben. Het vereenigd eskader was volgens de laatste berigten te Varna. Het berigt dat de oostennjksche gezant een cigenhandi- gen brief van ziju souverein aan keizer Napoleon overhandigd heeftheeft te Parijs meer indruk gemaakt dan de vrede lievende tijdingen uit Berlijn. Tot nu toe is niets zekers betreffende den inhoud des briefs uitgelekt en vele zijn de geruchten die daaromtrent in omloop zijn. Van het tooncel des oorlogs in de vorstendommen valt heden niets te melden. Alles bepaalt zich tot losse geruch ten die geenerlei waarborg voor hunne echtheid opleveren. Volgens eene dcpecho uit Koppenhagen van 6 dezer was de vaart van Reval naar Petersburg thans open. De en gelsche vloot was te Kiöge teruggekeerd. De admiraal Napier heeft eene proclamatie uitgevaardigd die nagenoeg op het volgende nederkomt De oorlog is verklaard. Wij staan tegenover talrijke en moedige vijanden. Wanneer ons de slag wordt aange boden dan zult gij uwen pligt weten te doen. Blijft de vijand binnen zijne havens, dan zullen wij trachten hem daar te bereiken. WapenbroedersHet goed geluk onzer wapenen hangt af van uwe kalmtevan uwe stipte gehoor zaamheid en van uwen moed. Doet allen uwen pligt en de zege is ons Een later berigt voegt bij het bovenstaande nog dat de admiraal Napier den 6 dezer aan boord van de Odin te Koppenhagen was aangekomen en onmiddelijk eene confe rentie met den gouverneur verzocht heeft. Volgens telegrafische berigleu uit Berlijn is van wegede regering bevel naar Weenen gezonden om het nieuwe pro- tokol der vier mogendheden te onderteckencn. Volgens berigten van 8 dezer uit Berlijn per telegraaf ontvangen meldt de N. Prcuss. zeit. dat Pruissen de jongste voorstellen van den czaar aan cle westelijke mogendheden heeft medegedeeld, en dat Engeland geweigerd heeft in die

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2