MIDDELBURGSCHE COURANT. N°* 43. Dingsdag 1834. 11 April. 3anlionöightgcit VAN HEI RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. öimtcnlanösdje &ijömgm. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlia- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3franco per post 3,4-0. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is '22 cent per regdlvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengc|MWi groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. "Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. fljienieeiileraacl. Dc Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op Woensdag den 12 April 1854, des namiddags ten één ure, eenc openbare zitting van den Gemeenteraad zal plaats hebben. Middelburg, den 10 April 1854. De Burgemeester voornoemd BIJLEVELD VAN SEROOSKERKE, l.p. Nliddelburg lO April. In de afgeloopene week zijn alhier aangebragt een ge deelte der palen bestemd voor de telegrafische lijn van V lissin gen uitgaande, in verbindingmet.de lijn van Antwer pen naar Rotterdam. Van eerstgemelde plaats af tot in de nabijheid van Oost-Souburg is reeds eeu aanvang gemaakt met de plaatsing, waarmede men spoedig tot hier zal ge reed zijn. Zijne Exc. de minister van marine is vrijdag avond, vergezcid van een adjudant, van Vlissingen wederom hier aangekomen en zaturdag ochtend met de stoomboot op Rot terdam vertrokken. Het Israelietische Paaschfeest valt dit jaar in op don derdag en vrijdag den 13 en 14, beneveus woensdag en donderdag den 19 en 20 dezer. Bij de op den 4 dezer te Rotterdam plaats gehad heb bende openbare veiling van de stoomboot Prinses Marianne, vroeger in het veer van daar op deze gemeente gevaren heb bende is dezelve opgehouden op f 9000. Uit Vlissingen 7 april meldt men ons Gisteren had alhier een treurig ongeluk op de lands werf plaats. De bekwaamste ijzerwerker aan die inrigtiug, No bels, had het ongeluk met zijn buis tusschen de rondsels der stoommacliiue te gerakenmet dat noodlottig gevolg dat hijzich niet kunnende los makenzijn arm geheej verbrijzeld zag." Tot ons leedwezen moeten wij melden dat onder de gemeente Oudendijk, eiland Schouwen, de longziekte onder het vee is uitgebrokenden 7 dezer zijn van een stal tien 1 reederij beesten afgemaakt terwijl om den goeding te bezorgen eene iutcekenlijst circuleertheden is de hulp van den veearts bij den tweeden besmette stal aldaar ingeroepen. Men schrijft ons uit Sluis van den 5 dezer Dc lieeren E. Maertens, P. Renier en D. Grootenhuis, hebben zich op den 28 maart jl. geconstitueerd als oprigters van eene vereeniging van het Metalen Kruis, voor het kan ton Sluisten gevolge waarvan na gedane oproeping van cenigen der daarmede begiftigden deze vereeniging op he den is tot stand gebragt, zijnde in deze vergadering bij genoemde oprigters bij acclamatie tot mede-bestuurders be noemd de heeren J. B. Bekaar en P. F. Hennequindie zich deze keuze hebben laten welgevallen." Z. M. de koning zou den 9 dezer van het Loo inde residentie terugkecren. Do heer Carl Sehoemann te Trier is door Z. M. be- 1 noemd tot ridder van de orde der Eikenkroonde koning van Pruissen heeft dien heer vergunning verleend tot het aannemen en dragen van de versierselen dier orde. Naar men verneemt zijn tot leden der koninklijke akademie van beeldende kunsten te Amsterdam benoemd derijen-verzamelingenzoow#l oude als door hedendaag- sche meesters bezit en ro alle opzigten een waardig voorstander der schoone kunsten in ons vaderland toont te zijn; de heer A. J. Lamme, de verdienstelijke directeur van het museum Boymans te Rotterdamde heer T. Ros- seau landschapschilder te Parijsen de beroemde schilderes Rosa Bonheur te Parijs. De personen die verzocht hebben als leerling-telegra fisten in aanmerking te komen, zijn aangeschreven om zich tot het ondergaan van het vergelijkend onderzoek aan het ministerie van bianenlandsohe zaken te 's Graveuhage te doen vinden op maandag den 1 mei aanstaande, des voor middags ten 10 ure. Volgens het Dagblad van 's Gravenhage heeft eene zich aldaar in 1851 reeds gevormd hebbende kleine veree niging wier doel is het opsporen van plaatselijke geschied en oudheidkundige gedenkstukken, het graf van Jacob Cats ontdekt, u Het wordt(zoo luidt dat berigt) zeer bepaald opgegeven in het tweede deel van het werk van Tiraa- retesGedenkstukken in Nederland, bladz. 211 en 212, alwaar melding wordt gemaakt van zijnen driedubbelen grafkelder, gelegen beoosten het vorstelijk gestoelte in den 9dcn regel, no. 9, 10 en 11. Dit stemt ook met het register der grafkelders overeen. Dat vorstelijk ge stoelte zullen zich nog velen van het jaar 1814 en volgende herinneren, en het is in de nabijheid van den pilaar waar tegen dat gestoelte toen' en^feok vóór 1795 gevestigd was, dat Cats begraven ligt. De vereeniging stelt zich voor dat het aan velen aangenaam zal zijn dat die plaats aan schouwelijk worde aangewezendoch eenvoudig zoo als de groote man eenvoudig waswaarvoor zij reeds de toestem ming van kerkvoogden moet hebben verkregen." Men meldt uit Hellevoetsluis van den 5 dezer//He den vernam men dat de hoofd-ingenieur der marine P. J. L. Quant en de epuipagemeester C. J. Speelman door de maatschappij van brandverzekering te 's Hertogenboch be kroond zijn geworden met de zilveren medaille, wegens uitstekende diensten, bewezen bij den plaats gehad hebbenden brand in den nacht van 1 op 2 november jl. alhier." Men verneemt dat op voordragt van den consul van Groot-Brittanje, te Rotterdam, het engelsche gouvernement aan schipper Cornelis Yesteeg, voerende het schip "Vaarwel, te huis behoorende te Vlaardiugen, eene zilveren medaille benevens de som van 50 ponden sterling geschonken heeft, om verdeeld te worden onder de gezamenlijke equipage en van gemeld schipwegens het redden en onderhoud eigenaar schadever- der bemanning van het in zinkenden staat verkeerd heb bende britsche sloepschip William and Eliza; alsmede eene zilveren medaille cn 5 ponden stelling gratificatie aan schipper A. van Eyken 1 pond sterling aan ieder manschap van het schip Aart Johannes, van Zwartewaal, voor het redden in de Noordzee van kapitein Adam Currie, den eenigeu aan boord overgebleven persoon op het in zinken den staat verkeerd hebbende britsche schip Dolphin. Een haagsch correspondent van de Gron. ct. wil weten dat de minister van binncnlandsche zaken het plan koestert om den noordelijken spoorweg tot verwezenlijking te brengen, door eene particuliere associatie, onder gedeel telijken waarborg der rente van het vercischte kapitaal door de schatkist. Daartoe zou hij de wetgevende raagt een wets-ontwerp aanbieden. Het examen der onderofficieren te Breda is afgeloo- peu, en van eene welonderrigte zijde verneemt men dat drie vijfde of ruim dertig hunner aan de bepaalde voor waarden hebben voldaanvan wie de aanstelling al spoedig zal volgen. De generaal inspecteur der infanterie en de overige leden die de commissie tot onderzoek hebben uitgemaakt, zijn 4e heer H. de Kat te Dordrechtdie eene der fraaiste schil- naar hunne standplaatsen vertrokken. Benoemiiiffen en Besluiten. Bi) Zr. Ms. besluit van 30 maart 1854 is tot kanton- rogter te Middelburg benoemd jhr. mr. L. W. A. Schiuirbeque Boeye, advokaat en plaatsvervangend kantonregter aldaar. Bij besluit van 4 dezer heeft Z. M. goedgevonden: 1. aan den hoofd-ingenieur van den waterstaat van de lste klasse A. Caland, op zijn verzoek, met ingang van 1 julij aanstaande, te verleenen eervol ontslag uit die betrekking, onder dankbetuiging voor de gewigtige en uitstekende diens sten door hem gedurende bijna eene halve eeuw aan den lande bewezen; 2. tot president der centraio directie van Walcherenmet ingang van 1 julij aanst. te benoemen den heer A. Caland voornoemd 3. te benoemen met ingang van 1 julij aanstaande: tot hoofd-ingenieurs van den waterstaat van de 1ste klasse, de hoofd-ingenieurs van de 2de klasse F. W. Conrad en A. Grevede eerstgenoemde thans met verlof buiten wer kelijke dienst bij 'srijks waterstaat, zonder bezwaar voor 's rijks schatkisttot hoofd-ingenieur van den waterstaat van de 2de klasseden ingenieur van de lste klasse J. A. Beye- rincktot ingenieur van den waterstaat van de lste klasse» den ingenieur van de 2de klasse P. J. H. Haywardtot ingenieur van den waterstaat van de 2de klasseden adspi- rant-iugenieur A. L. de Bruyn Kops; tot aspiranten-inge nieurs, de surnumerairen bij den waterstaat T. Bieckmann en J. van der Vegt. Z. M. heeft bij besluit van 4 dezer goedgevonden te be noemen bij het wapen der infanteriebij den staf van het wapen, tot kapitein van de 3de klasse, de lste luitenants N. Scheltema en A. H. van Kriekenbeiden van dien staf, werkzaam bij het departement van oorlog; bij het3de rege ment infanterietot lsten luitenant den 2den luitenant L.H. Limburgvan het lste regement van het wapenbij het éde regement infanterietot kapitein van de 3de klasse], den lsten luitenant P. A. Mecimavan het 5de regement van het wapenbij het 7de regement infanterie tot lsten lui tenant den 2den luitenant T. M. W. Ackervan het 8ste regement van het wapenbij het 8ste regement infanterie, tot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant J. H. Brekkenheimervan het 7de regement van het wapentot lsten luitenant den 2den luitenant C. A. van der Groesen, van het korps. Met ingang van den 1 julij aanstaande is door den mi nister van binnenlandsche zaken aan den benoemden hoofd ingenieur van den waterstaat J. A. Beyerinck opgedragen de dienst in het 11de district (Zeeland). Bij koninklijk besluit van G april zijn: 1. verplaatst de volgende controleurs der directe belas tingen in- en uitgaande regten en accijusenals de heeren P. H. Maertens, van Vlissingen naar Grave; J. W. Spies, van Oostburg naar Vlissingen; J. van Assum, van Zierik- zee naar Schiedam, en B. van Eek, van Middelharnis naar Zierikzee 2. benoemd tot controleurs van de 3de klasse der directe belastingenin- en uitgaande regten en accijnsen te Mid delharnisde heer F. Hoyer, thans surnumerair te Mid delburg; te Oostburg, de heer P. H. B. Motké thaus surnu merair te Maastricht. Bij Zr. Ms. besluit van 31 maart is de titulaire kapitein- luitenant ter zee J. Kool J.zn.onder dankbetuiging voor zijne bewezene dienstenmet denlaatsten april dezes jaars eervol ontslagen uit de betrekking van inspecteur over het lo'ods- wezen, de betonning, bebakening en verlichting in het lste district te Groningenen ter zake van langdurige dienst oj pensioen gesteld, ten bedrage van ƒ1134 's jaars. Bij dat zelfde koninklijk besluit is de betrekking van in specteur over het loodswezen enz. in voormeld district op gedragen aan den luitenant ter zee lste klasse H. Engels man Kleynliensmet ingang van 1 mei aanstaande.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 1