majoorD. J. van Winsheymkolonelplaatselijken komman- dant der 2de klasse te Bredaƒ1800J. F. van Nieuw- kuykkolonelplaatselijken kommandant der 2de klasse te 's Bosch, ƒ1800; H.Landolt, kolonel, plaatselijken kom mandant der 2de klasse te Nijmegen, ƒ1800; W. C. H. Meynerskolonelplaatselijken kommandant der 2de klasse te Utrecht, /"1800; W. A. von Schwartz, majoor, plaat- sclyken kommandant van de 3de klasse te Grave, ƒ1300 J. von Salis Jeninsmajoorplaatselijken kommandant van de 3de klasse te Yenlo, ƒ1300; G. W. van Lelyveld van Ciugelshouck, kapiteinplaatselijken adjudant der 1ste klasse te Maastricht990H. B. Graswinckelkapiteinplaat- sclijken adjudant der 1ste klasse te St. Andries900 J. II. R. van Stuwe, kapitein, plaatselijken adjudant van de Istc klasse aan den llclderƒ705 G. van Bevcrwyk, lstc luitenant, plaatselijken adjudant der 2de klasse te Amsterdam, ƒ711W. van Bevervoorde, majoor bij het 2de regcment infanterie1300C. Logemanmajoor bij liet 3de regement infanterie, /1300, op het daartoe door hem gedaan verzoekL. J. A. Blancmajoor bij het 4de regement infanterieƒ1300C. M. van der Doesmajoor bij het 3de regement infanterie1300C. W, Seeuwen f kapitein bij het 5de regement infanterie, ƒ1080; P. J. van Crans kapitein bij het 2de regement infanterieƒ1080 op het daartoe door hem gedaan verzoek en met toekenning van den rang van majoor; J. A. Koppelaarkapitein bij het 8ste regement infanterie ƒ1050T. F. Gcbhard, kapitein bij het 8ste regement infanterieƒ1080op het daartoe door hem gedaan verzoek en met toekenning van den rang van majoor. Z. M. heeft bij besluit van de zelfde dagteekening goed gevonden 1. te benoemen bij den provincialen staf: tot majoor en adjudant in het provinciaal kommandement van Friesland, den kapitein der lste klasse J. H. de Lange van Betuw van het 6de regement van het wapentot kapiteins van de 3de klasse de lste luitenants P. H. J. Hoogeveen en C- P. Weymar Schultz beiden van den staf van het wapen; Bij het 3de regement: tot majoors de kapiteins der lste klasse B. J. A. Wagner, van het regement grenadiers en jagers, en P. P. vanGorkum, van den staf van het wapen; tot kapiteins van de 3de klasse, de lste luitenants jhr G. L .F. van Kinschotvan het regement grenadiers en jagers; M. van Yooren, van het korps, en P. F. A. Le Cocq d'Armand- ville, van het 7de regement van het wapen; tot lste luite nant den 2den luitenant O. J. de Bonnier, van het 7de regement infanterie; Bij het éde regement: tot majoors, de kapiteins der lste klasse D. G. Reyers, van het 3de, en F. J. Gentis van het lste regement infanterie; tot kapitein, van de 3de klasse, den lste luitenant J. F. Stoltculioff, van het korps; tot lste luitenants, de 2de luitenants H. van Alphen de Veer van het korpsen W. J. Stolkertvan het 6de regement infanterie; Bij het 5de regement: tot majoor, den kapitein der lste klasse T. Gevers Leuven, van het regement grenadiers en jagers; tot kapitein van de 3de klasse, den lsten luitenant E. G. Bube, van het korps; tot lsten luitenant de 2de luitenants D. W. van Winsheym, van het korps en C. H. B. Wiedemann, van het 2de regement van het wapen; bij het 6de regementtot luitenant-kolonel den majoor J. Salverdavan het 7de regement van het wapentot kapitein van de 3de klasse, den lsten luitenant J. C. van Teylingen, van het éde regement infanterie; tot lsten luite nant den 2den luitenant M. A. Raphels, van het 7de regement van het wapen; bij het 8ste regementtot kommandant van het korps den luitenant-kolonel W. J. Fischervan liet 6de regement Zr. Ms. adjudant in buitengewone dienst; tot majoor den kapitein der lste klasse L. Klapp, van het regement gre- regements-adjudant bij het regement grenadiers en jagers; J nadiers en jagers: tot kapitein van de 3de klasse den lsten tot majoor en provinciaal adjudant in het Limburgscheden j luitenant A. E. Mansfeldt, van het regement grenadiers eu kapitein der lste klasse D.W. F. Pichot, van den generalen staf,i jagers, Zr. Ms. adjudant, met bepaling dat hij ook in Bij den plaatselijken staf: tot plaatselijk kommandant derzijnen nieuwen rang bij hoogstdenzelve gedetacheerd zal lste klasse te Maastrichtden kolonel W. P. Kampskom mandant van het 8ste regement infanterietot kolonel en plaatselijk kommandant der lste klasse te Amsterdamden luitenant-kolonel R. J. A. van Grotenhuisvan het lste regement dragonderstot kolonel en plaatselijk kommandant der 2de klasse te Nijmegen, den luitenant-kolonel W. G. F. van Heemskerkvan het 2de regement infanterietot ko lonel en plaatselijk kommandant van de 2de klasse te Utrecht, den luitenant-kolonel H. J. Testasvan het lste regement infanterie; tot luitenant-kolonel en plaatselijk kommandant van de 2de klasse te Breda, den majoor J. J. Muller, plaatselijk kommandant van de 3de klasse te Bergen op Zoom tot luitenant-kolonel en plaatselijk kommandant der 2de klasse te 's Boschden majoor A. Bredicvan het éde re gement infanterie; tot majoor en plaatselijk kommandant van de 3de klasse te Yenloden kapitein der lste klasse C. A. Romboutvan het koloniaal werfdepottot majoor cn plaatselijk kommandant van de 3de klasse te Graveden kapitein der lste klasss P. A. Beclaarts van Bloklandvan het 3de regement infanterietot majoor en plaatselijk kom mandant van de 3de klasse te Bergen op Zoomden ka pitein der lste klasse A. van Heldenregements-adjudant bij het vierde regement infanterietot kapitein en plaatse lijk adjudant der lste klasse te St. Andriesden lsten lui tenant F. Ciellissenvan het 2de regement infanterietot kapitein en plaatselijk adjudant der lste klasse te Helder, den lsten luitenant J. F. Smit, van het 6de regement in fanterie tot kapitein cn plaatselijk adjudant der lste klasse dc lste luitenants M. H. Boulonois en C. Kcunrespccti- vclijk plaatselijk adjudant der 2de klasse te Wierickerschans cn te Bathtot plaatselijk adjudant der 2de klasse te Am sterdam den lsten luitenant G. W. Bretzvan het 5de regement infanterie; tot 2den luitenant en plaatselijk adju dant der 2de klasse te Willemstadden gegageerden wacht meester C. A. de Quay Bij het wapen dor infanteriebij den staf van het wapen tot majoor den kapitein der lste klasse A. Vcrkat Egter van Wissekerken, van dien staf en werkzaam bij hetdepar- "-rr-ttfr oorlog; zement grenadiers en jagers: tot kapiteins van Vde lste luitenants T. G. Schooneveld, B. R. jfijA en Jv F. de Greve, allen van het korps; istc Jrec;cracnt: tot luitenant-kolonel den majoor M' van het 8ste regement infanterie; tot kapitein Rlasse, den lsten luitenant C. G. Doerrleben, cement infanterie; ~ment: tot luitenant-kolonel den majoor Nidckvan het 5de regement infante- kapitein der lste klasse J. Tegelberg. worden gevoerdtot lsten luitenant dc 2de luitenants W. E. Thorney en C. J. van der Muelen, beiden van het korps, mitsgaders den 2den luitenant W. C. E. dg Yil- leueuve, van het 6de regement infanterie; bij het instructie-battaillontot kapitein der 3de klasse den lsten luitenant P. G. J, van der Schrieck, van den staf van het wapen; 2. in zijnen rang te verplaatsen: bij het regement grena diers en jagersden kapitein H. Mackayvan het éde regement infanterie 3. den majoor C. H. Happé, van den staf der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur van het wapen, op liet daartoe door hem gedaan verzoek, eervol te ontheffen uit deze zijne speciale betrekking en in zijnen rang te plaatsen bij het 7de regement infanterie 4. den kapitein dor lste klasse J. van Overstraten, van het instructie-bataillontoe tc voegen aan den inspecteur van het wapen der infanterieen in verband daarmede te plaatsen bij den staf van het wapenen 5. den majoor S. J. Cochius, provinciaal adjudant in het Limburgscheop het daartoe door hem gedaan verzoek op grond van 4 van art. 38 der wet van den 28 augustus 1851 (staatsblad no. 128) te stellen op non-activiteit. ÜVfarine. Zr, Ms. fregat Prins van Oranje, aanboord waar van zich de schout-bij-nachtBouricius bevindt cn Zr. Ms. brik Zeehond, worden met iedcren dag in de haven van Willemsoord terug verwacht. Naar men verzekert zal ook Zr. Ms. stoomschip Amster dam, kommandant J. Spanjaard, na te Vlissingen onder gane herstellingenin de eerste helft der volgende maand daar terug keeren om de verdere bestemming af te wachten. Zr. Ms. schooner Atalante is van Willemsoord naar Amsterdam vertrokken, ter overbrenging vanchrouometers, en wordt spoedig aldaar terug verwacht. Verschillende Oerïfjten. Door den gemeenteraad te Schoonhoven besloten zijnde tot afschaffing der kermis voor een jaar is ecliterop ingeko men rekwest van de ingezetenendit besluit weder ingetrok ken. In Drenthe worden vele paarden tegen hooge prij zen voor fransche rekening opgekocht. Te Ylaardingen^ wordt ernstig gevreesd voor het behoud van 2 schepen reeds vóór 6 a 7 weken vertrokken cn waar omtrent men nog niets heeft vernomen. Uit het verslag der neder- landsche telegraaf-maatschappij blijkt dat gedurende 1853 waren overgeseind van Amsterdam naar het Nieuwe Diep 1261, van het Nieuwe Diep naar Amsterdam 2777, of 4038 depêches, tezamen 111,260 woorden. De ontvangsten heb ben beloopen 5370,24$de kosten van exploitatie 4410,40$ de zuivere winsten f 1015,16, zijnde 2$ per cent uitdecling. Te Zierikzee worden onderscheidene proeven met de konij nenfokkerij genomen. In 1853)zijn te Hartlepool aangeko men regtstreeks uit Nederland 52 en uit vreemde havens 38, terwijl naar nederlandsche havens 21 eu naar vreemde havens 59 ned. schepen vertrokken te Stockton kwamen 26, te Bristol 23 te Grimsby 12 te Falmouth 8 te Huil (laatste halfjaar) 83te Newport 15op Guernsey 1 en te Har wich 4 nederlandsche schepen. In 1853 zijn 935 neder landsche schepen de Sond doorgevaren. Gedurende dat tijdvak kwamen te Lynn 9te Dundee 42 nederland sche schepen aan, 16 met suiker, kaas en schors; 26 uit vreemde havens met tarwe, vlas enz. Uit vele plaatsen in ons vaderland schrijft men dat het meerendecl der lote- liugen dit jaar beneden de maat is. Te Dirksland heeft een boerenknechtspelende met een geweer ,een kind dood geschoten. De hertog van Saxen-Weimar Eisenach wordt in de residentie gewacht. In mei of junij eerstkomende zal eene zesde aanzienlijke verkooping van gronden in den Haarlemmermcerpolder te Amsterdam gehouden worden. Rurgerlijke Stand. Ylissingen, van 25 maart tot 1 april. Gehuwd: J. van Loon jm. met E. van Niel wed. J. van der Ploeg. L. J. Schraag jm. met A. E. Reynhout jonged. B. A. Hoogstraaten jm. met P. M. van Gelder jd. BevallenS. A. Spemaay geb. de Swartd. J. dc Koning geb. Feys, d. J. Boone geb, Maljes, z. A. L. Belderok geb. Bouveried. M. Smith geb. Adriaansez. M. Bow- byes geb. Fox, z. P. J. Stecher geb.deBree, d. Overleden: J. Sicbout, d. 3 m. L. Nustclink, d. 16m. P. C. Muller, z. 6 jareiu M. J. Eindhoven, d. 2 jaren. Goes, van 25 maart tot 1 april. Bevallen: M. Blitz geb. van der Hart, d. P. van Luyk geb. Badeus, z. C. B. de Beste geb. van der Does, z. M. Yisser geb. Lint, z. L. S. Van den Berge, z. B. L Roclofse geb. Kramer, d. M. Korstauje geb. Geensc, d. A. M. van der Kreke geb. den Herderz. OverledenA. K. Spykougeh. d. 51 j. L. Krabbejd. 19 j. J. de Jongli, z. 5 weken. F. de Jonge liuisvr. van J. de Graag 48 j. C. Steket.ee, z. 6 j. W. J. Guldenberg man van M. E. van der Lcyó, 50 jaren. Zierikzeevan 25 maart tot 1 april. Bevallen: M. van Dongen geb. Krakeel: d. T. Jongmans geb. Molz. M. J. van Ysselsteyn geb. Goemansd. P Slcgt geb. Tabberné, z. C. van Oorschot, z. J. Yerseput. geb. de Kok, z. P. Schippers geb. Neerhoudt, z. A.Dryf- hout geb. Kryger, d. H. Alburg geb. Wessels, z. Overleden: J. P. L. lletterscheidz. 23 m. W. Ornee» jm. 28 jaren. K. Silviersd. 6 m. M. Momniacs man van J. de Yos, 64 jaren. Neuzenvan 4 tot 31 maart. Bevallen: G. de Zeeuw geb. van Wyck, z. S. van Oos ten geb. de Blacyz. A. deFouw geb. van Tatenhove, z- S. J. Ragut geb. Schecled. C. Ilarte geb. de Breed* C. Bracke geb. van Pittelberge d. Overleden: W.Kempe weduwn., 66j. Sara Scheele wed. Jac. Meertens65 j. C. Goossen echtgen. van Jb. van 't Hoff, 80 jaren. A. van den Berg wed. L. Amadio, 69 j. Corn. Leunis, z. 3 m. Jan de Zeeuw, z. 3 jaren. Hulst, van 15 tot 29 maart. BevallenA. C. de Bruyn geb. van Hecke, z. J. F. Burm b. van Vlierberghe, z. M. J. Macrtens geb. Haas, z. Maria Danckaert geb. Cappendyk, z. Levenloos aangegeven eeue dochter van Cornells de Kok. Engeland. Londen 29 maart. Gisteren morgen heeft er aan het West-indische dok een brand plaats gehad die zeer lievig dreigde te worden, zoo dat de schepen in de nabijheid eeuigen tijd in gevaar verkeerden. Gelukkig is men den zeiven nog tijdig genoeg meester geworden. De kamer der gemeenten heeft gisteren met 177 te gen 120 stemmen een amendement verworpenhetwelk strekte om het voorstel tot onderzoek naar den toestand der kloosters in Engeland te verwerpen. In weerwil van de oppositie der regering zal dat onderzoek dus plaats hebben de daartoe bestemde commissie wordt morgen benoemd. Een buitengewoon nommer van het officiële nieuws blad behelst eene verklaring van dc regering, waarin aan gekondigd wordt dat H. M. zich genoopt heeft gezien om ten behoeve van Turkye tot den oorlog over te gaan. Dit

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 2