öuitcnlanösrljc fcijinnijcn. Schummclketeldat burgemeester en wethouders dus zullen dienen met de erfgenamen dier dame eene rectificatie te maken, zoodat deze dijk en schor ten name der gemeente komen en dat de schorren behoorlijk worden aangeduid en ter voor koming van aanslibbing van het Dijkwaterhetwelk is de spuikom van de haven, niet meer toenemen; het 1ste punt van het rapport wordt aangenomen en het 2de ter visie gelegd^ 7. De lijst der gemeente-eigendommen, volgens art 229 der gemeentewetwordt gesteld in handen van voornoemde commissie. 8. Wordt gelezen eene missive van den kerkeraad der her vormde gemeentehoudende verzoek tot medewerking om den Goeden vrijdag voortaan plegtig te vierende voorzitter stelt voor dit voor kennisgeving aan te nemen; mr.Fokker, onder steund door jhr. de Jongestelt voor over te gaan tot de orde van den dagwaartoe met 6 tegen 5 stemmen wordt besloten. 9. üj) voorstel der commissie ad hoe wordt goedgekeurd de rekening der tusschenschool over 1S53. 10. Aan de orde is het rapport der commissie omtrent de bezwaren der aangeslageuen in den hoofdelijken omslagde vergadering wordt daarop veranderd in eene besloteue. Na 3 uren wordt het publiek weder toegelatenen stelt de voor zitter voor het kohier alsnu vast te stellen; daarop heeft mr. Fokker namens de commissie nog eene bedenking: de begrooting geeft voor den hoofdelijken omslag/4000, het- gceu niet is enkel raming maar vaststelling van de in dit jaar vereischt wordende som nu zijn de klassen allen gesteld op ronde sommen en bedraagt het kohier dien ten gevolge meer dan 4000, de commissie meent dat men alsnu de aanslagen allen evenredig moet verlagenen dus het kohier op of on der de begrootingssom van f 4000 brengen dit wordt door mr. Fokker en van Dongendie beide meenen dat men niet meer mag aanslaan dan het op de begrooting geraamdena der betoogd; doch bestreden door den voorzitter, jhr. de Jonge en mr. Moens, die het bezwarende aantooneri; 1. om bij een? raming van ƒ4320, uit hoofde van nouvaleursver trek en overlijden het benoodigde ad f 4000 te vinden2. dat men de bevoegdheid hebbende om f 4400 bij hoofdom. slag te innen, mits daar beneden blijvende, den omslag zoo hoog kan brengen als men verkiest, want dat begrooting is enkel raming; waarna met 10 tegen 1 (de stem van mr.Fok ker) het kohier wordt vastgesteld eu de vergadering gesloten. En gr el find. Londen 18 maart. De koningin, prins Albert en de ko ninklijke familie zijn gisteren van Osborne in de hoofdstad terug gekeerd cn zullen naar men zegt tot na Paschen alhier vertoeven. In de zitting van het hoogerhuis van vrijdag 11. heeft de graaf van Malmcsbury de regering geïnterpelleerd over de on geoorloofde mcdcdeeling van staatsgeheimen en wel met be trekking tot het gebeurde met The times. Het gevolg was dat de explication van lord Aberdeen den heerAsthley, de amb tenaar die verdacht werd aan The times documenten verstrekt te hebben, volkomen hebben geregtvaardigd. Hoe The times dus aan bedoelde stukken gekomen is blijft nog een raadsel. In de zitting van het lagerhuis van den 17 heeft lord John Itussell op eene interpellatie van den heer Duncombe ver klaard dat wanneer russische productendie direct door en- gclschen of door tiissehcnkonist van neutralen aangekocht zijn op zee mogten worden genomen, de britsche admiraliteit te beslissen heeft of deze producten contrabanden zijn of niet. In den loop der zitting stelde de heer Gibson voor een adres aan de koningin te rigten, en haar te verzoeken aan de kom mandanten der britsche kruisers de noodige instructien te doen toekomen om neutrale schepenter wille van hunne lading, niet te beinocijclijkcnten zijde lading uit ammunitiewape nen of dergelijke contrabande bestond als ook met het doel om hare ministers aan te sporen traktaten met vreemde lan den te sluitenmet de strekking dat een vrij schip ook vrije vracht maakt en dat de neutrale vlag ook aan de lading het karakter van neutraliteit geeft. De natie dientvolgens den heer Gibsonmet de bedoelingen der regering bekend te zijn. De heer Horsfall ondersteunde dit voorstel en maakte de regering tevens opmerkzaam op de kaapvaart. Lord John Russell antwoordde dat de regering de koningin van raad zoude dienen cn hij hoopte weldra in staat te zijn een docu ment te kunnen mededeelen, waarin de staatkunde van Enge land met betrekking tot deze vraag duidelijk zal worden uiteen gezef, doch het vorderde eene rijpe overwegingdaar het bij het stellen van zulk een document op cén woordja op cenc komma aankomt. De heer Bright zeide daarop dat lord Johu Russell geen acht had geslagen op de kaapvaartdie vooral ten opzigtc der betrekkingen van Engeland cn Amerika van groot belang is. Nadat lord John Russell het tegendeel had verzekerdtrok de heer Gibson zijne motie in. Het verdient vermelding dat lord John Russell in die zit ting een gedeelte van de geheime correspondentie tusschen Engeland en Rusland omtrent de oostcrsche kwestie heeft overgelegd. (De engelse he bladen van laatstleden maandag zullen dus ongetwijfeld reeds uittreksels uit deze met zoo veel spanning verwachte documenten hebben kunnen mede deelen.) Uit eene interpellatie in liet lagerhuis blijkt nu dat geen nieuwe voorstellen door de russische regering aan den britschcn gezant te Weenen gedaan zijn. In eene den 15 dezer gchoudene vergadering van direc teuren der bank van Engeland, is het halfjarig dividend be paald geworden op 4£ pet., met inbegrip der income-tax. Rusland. De dagbladen deelen eenige bijzonderheden mede aan brie ven uit Konstantinopel van 5 dezer ontleend. Volgens deze zou de grieksche opstand zoo goed als onderdrukt zijn en hoegenaamd geen vrees meer inboezemen. De bcrigten uit Athene van 7 dezer luiden geheel anders en stellen de zaak uit een vrij wat minder gunstig standpunt voor. Jn L'obscr- vatcur d'Athene van den 7 komen zelfs onderscheidene brie ven voor van grieksche kolonels aan den minister van oorlog met verzoek om demissie en de openlijke verklaring dat zij zich in de gelederen der insurgenten gaan scharen. Inmid dels bevestigt het zich dat Reschid-pacha eene nota aan den griekschen gezantden heer Metaxa heeft overhandigd waarin het ongenoegen der turksche regering over de houding van het grieksche bewind in strenge bewoordingen te kennen gegeven en liet laatste met eene afbreking der diplomatieke betrekkingen gedreigd wordt. De heer Metaxa heeft zijne regering zoo veel mogelijk verontschuldigd en hoofdzakelijk aangevoerd dat zij niet in staat was volgens haren wensch den opstand te beteugelen. Op den dag van het afzenden der bcrigten was het eskader nog in de baai van Beïcos geankerdin afwachting van gun stiger weder om zee te kiezen. Intusschen kruisten bestendig vier stoomfregatlentwee engelscKe en twee franschein de Zwarte zee. Ten slotte blijkt nog uit het Journal de Con stantinople van 4 dezer dat twee stoomfregatlen de Vauban en de Fury zich voor Sebastopol vertoond hebben, ten einde daar depêches af te geven; zij mogien echter niet in die ha ven komen en alle communicatie met den wal werd hun zelfs verboden. De Vauban was alzoo genoodzaakt, zijne depeches in eene flesch te sluiten en die in zee te werpen. Het Journal de Constant inoplc deelt echter den inhoud van die dcpcchcs niet mede. Door duitschc dagbladen wordt een berigt medegedeeld dat allezins bevestiging verdient. Er waren namelijk te Je ruzalem onlusten uitgebroken en de latijnsclie patriarch was bij deze gelegenheid door de Grieken verdreven. De fransche consul zou daarop zijne vlag ingetrokken hebben. Over Weenen zijn per telegraaf tijdingen uit Konstantino pel ontvangenloopende tot 9 dezer. Zij bevestigen dat de Portegeen wederstand kunnende bieden aan de voorstellen van de westelijke mogendhedener in heeft toegestemd om de gelijkheid van de raja's met de muzelmannen af te kondigen. De gezanten trachten bovendien van de Porte de afschaffing van het hoofdgeld te verwerven en reclameren voor de raja's het regt om onroerende goederen te mogen bezitten, getui genis voor de regtbanken af te leggen en openbare ambten te mogen beklecdcn. De wijze waarop de engclsch-fransche hulptroepen gebezigd zullen worden, wordt aan den sultan overgelaten. Andere bcrigten, doch van drie dagen vroegcren datumbehelzen nogmaals de verzekering dat de grieksche opstand geen zorg meer baartin weerwil van de ongunstige berigtcn uit Athene zelf. Een maatregelonlangs door de grieksche regering genomenzal waarschijnlijk van een hcilza- men invloed 'zijn. Zij heeft- namelijk aan twee officieren die hunne demissie verzochten om in het leger van de insurgen ten dienst te riemenhun verzoek afgeslagenzoo dat beide hccrcnzoo zij toch hun plan willen doorzettenzich aan de misdaad van hoog verraad schuldig maken. Denemarlien. Volgens een telegrafisch berigt uit Koppenhagen van den 17 dezer heeft de koning op het hem aangeboden adres van den rijksdag, waarbij deze zijn wantrouwen jegens de minis ters verklaard heeftgeantwoord dat hij in overweging zou nemen wat 's lands belang kon bevorderen en dat hij dien overeenkomstig zou besluiten. Duitschland. Berlijn 18 maart. In de tweede kamer heeft de minister president namens de regering een voorstel gedaanter bc- koming van een crediet van 30,000,000 rthler, welke bij wijze van leeuing zulleu worden gevondenom later door middel ccncr verhooging van belasting te worden afgelost. Bij die gelegenheid heeft de minister-president eene zeer uit voerige rede gehoudenwaarvan de hoofdinhoud is als volgt De regering houdt vast aan de Weener protokollen en wordt in al hare besluiten geleid door overwegingen met hare duitsche bondgenootenzoo als dan ook met deze en met Oostenrijk bereids onderhandelingen tot het geraken tot eene volkomeue verstandhouding zijn geopend. Doch even zeer als de koning doordrongen is vau zijnen pligt om Duitsch land voor de rampen des oorlogs te behoeden, is hij voor nemens zijne bondgenooten ter zijde te staan welker geogra fische ligging van dien aard is dat zij vroeger nog dan Pruis- sen genoodzaakt zullen zijn ten behoeve van duitsche belangen het zwaard te trekken. De regering houdt zich overtuigd dat het mogelijk zal zijn hare denkbeelden ten uit voer te brengen, mits slechts het voornemen vast blijft staan om met kracht tegen te gaan alle pogingenvan welke zijde ook beproefd, welke strekkeu kunnen om Pruissen van den weg der zelfstandige werking af te brcDgen en de krachten des lands tot andere oogmerken dan tot de belangen des lauds dienstbaar te maken. Dadelijk na zijne terugkomst van Munchenwelke nog eenige dagen is uitgesteld, zal de keizer van Oostenrijk zich naar de zuid-oostelijke grenzen zijns rijks begeven, om het daar geconcentreerde observatie-leger in persoon te in specteren. Frankrijk. Parijs 20 maart. Het wetgevend ligchaam heeft eergisteren eene openbare zitting gehouden. Daarin is niets belangrijks be handeld. Waarschijnlijk zal het ontwerp op dc fabrijkmerken en dat betreffende den burgerlijken dood aanstaanden maandag of dingsdag ingezonden worden. In de conferentiezaal is heden echter nog al iets gewigtigs voorgevallen. Men heeft er na melijk den eersten brief van den heer dc Montalembert aan den lieer Dupin voorgelezen. Zeer scherpe aanvallen komen daarin voor. De zaak van den advokaat. Ilubbardde verdediger van Commcs in het proces van het komplot van het Hippodrome en ac Opera comique zal aanstaanden woensdag voor de zesde kamer van corrcctionnele policie gebragt worden. Dc heer Bcrryer, deken der orde van advokaten zalnaar men zegtals verdediger van eerstgenoemden optreden. Men gelooft dat het verslag der debatten niet zal openbaar gemaakt worden. Generaal Canrobcrt- is met het eerste convooi expeditie troepen gisteren uit de haven van Marseille naar zijne be stemming vertrokken. Gisteren was het bedrag der inschrijvingen voor de nieuwe leening hier cn in de departementen 235 millioen fr. De heer de Yillèlc, minister onder de restauratie, is na eene kortstondige ziekte te Toulouse overleden. Hij had den ouderdom van 75 jaren bereikt. Met hem is dc laatste der ministers van Karei X gestorven. Het gerucht loopt dat Mazzini dezer dagen Frankrijk gepasseerd is en zich naar Zwitserland heeft begeven. De wet op het contingent, van de laatste ligting zal eerst in het laatst dezer maand bij het wetgevend ligchaam worden ingediend. Een zonderling gerucht, alhier in omloop en waar aan" men geen geloof kon slaan, schijnt echter eene ernstige wending te nemen. Er is namelijk sprake van de oprigting van een kamp in de nabijheid van den Rijnmen zegt dat het decreet binnen kort iu den Moniteur zal verschijnen. Beursbcrigt. 18 maart. 3 pet. G5,95; 41 pet. 92,G9. Relffie. Brussel 19 maart. In de zitting der kamer van volksver tegenwoordigers van vrijdag laatst 1. is beraadslaagd over de begrooting van uitgaven voor de staatsschuld over 1855. Alleen tegen de afdceling voor de pensioenenen wel be paaldelijk tegen den post voor militaire pensioenen, zijn be denkingen ingebragt. Ten slotte is dc geheele bcgrooting, zoo als zij was voorgedragen, met algemccnc stemmen aan genomen. Haar eindcijfer is 3G,94G,G80 fr. 14 c.daarop is voor burgerlijke, kerkelijke en militaire pensioenen cenc som uitgetrokken van 5,70G,00Ofr. (waarvan 734,000 fr. voor bui tengewone cn het overige voor gewone behoeften), benevens 30,145 fr. 1G c. voor wachtgelden, toelagen en jaarlijksche onderstanden. liet gerucht van een aanstaand bezoek des konings van Portugal bevestigt zich. Men zou den vorst onder den titel van hertog van Braganza eerlang verwachtenhij zou aan het hotel der portugesche legatie afstappen. Dc regering van liet grootherl ogdom Luxemburg heeft dc fransche uitgewekenen het land doen ontruimen. Dc re den wasdat de regering aan den wensch van het fransche kabinet had toegegeven om dc goede verstandhouding met I Frankrijk aan te kweeken, welke Luxemburg thans zoo zeer i behoeft ter zake van den ontworpen spoorweg.

Middelburgsche Courant | 1854 | | pagina 3