MIDDELRURGSCHE COURANT, 1853. Doiiderda? N°- 78. 30 Junij. 1 IScstuccu cn &bm««0ttraUeu. ISimtctiIanb^rfie Gtijbiiigcu. ijutlctU.iubechc QTijbiugcn. Me Commissaris «les Honlngs in «le Provincie SReeland verwittigt de belanghebbendendat de eerste bijeenkomst der Zomer-Vergadering van de Provinciale Sta ten van dit Gewest zal plaats hebben op Dingsdag den 5 Jxdij aanstaandedes voormiddags ten elf urein de daarvoor be stemde Zaalin de Abdij te Middelburgen dat de toegang tot die Zaal voor het Publiek zal moeten plaats hebben dooi de Deur ter zijde van het Gebouw der Concertzaal, op de Groenmarkt aldaar. Middelburg, den 27 Junij 1853. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. Me Commissaris «les IAoiiiii*js in de Provincie SKeelantl Gezien de missive van den Heer Luitenant-KolonelInspec teur in de tweede Inspectie van Fortificatiën; Brengt ter kennis van de belanghebbenden datten gevolge van onvoorziene vertraging in de uitvoering der werkzaamhe den aan de Brug voor de Conrtine 34 van de nieuwe om walling der Vesting Vecrede gemeenschap over die Brug tot den 31 Julij aanstaande gestremd zal blijven. Middelburg den 28 Junij 1853. De Commissaris de3 Konings voornoemd VAN TETS. G CJ/ZJIiVTCK I I De BI ii rffcmeivsfcr van Middelburg maakt bekend dat op Vrijdag den 1 Julij 1853 des namiddags ten 21 ure, eene openbare zitting van den Gemeenteraad zal plaats hebben. Middelburg, den 28 Junij 1853. De Burgemeester voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERIvE. De voorgestelde KERMIS te haamslag op den 30 Junij 1853 zal, door verandering, geen plaats hebben, doch dit jaar beginnen als gewoonlijk op Maandag- «lei» 18 Julij en eindigen op Donderdag den 21 Julij 1853 des nachts ten 12 ure. ACVBESTBIMTO GJEMEti TMill lïKlil'.V. De Burgemeester en Aft'etliomlers van llissiugen maken bekend Dat op Woensdag den 13 Julij aanstaande, des voormiddags •i n ure, op het Raadhuis de openbare aanbesteding zal s hebben van de volgende Gemeentewerken: 1. Het maken van eeucn nieuwen Kaaimuur, ter lengte van twintig Ellen en liet Herstel len van liet overige Muurwerk in de Pot ten kaai. 2. Het Herstellen van de Hesclioeijing in «le genoemde Haai. Voor beide werken met de levering van de daartoe benoodigde Materialen en Gereedschappenen 3. Het Uitdiepen van «le Pottenlsaai. Dat de voorwaarden van heden af, ter Secretarie en bij den Stads Bouwmeesterter lezing liggen en dat de aanwijzing in loco zal plaats Hebben drie dagen vóór den dag der Aan bestedingde Zondag niet mede gerekend, des voormiddags van tien tot des namiddags ten twee uredoor voornoemden Bouwmeesterbij wien intusschen nadere inlichtingen te be komen zijn. Vlissingen, den 10 Junij 1853. Do Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De Secretaris, MABILOT. Burgemeester en Wetl»oii«lers van Coci zullen, op Zaturdag den 9 Julij 1853, des namiddags ten één ure, ten Raadhuïze aldaarin het openbaar en aan den minst- aannemende in één Perceeltrachten aan te. besteden Het in orde brengen van «le Aardcnbaan aan «le westzijde «Ier Haven van Cues van het einde van den Straatweg af, bij do Havenpoort, tot aan den Wilhelmina-Polderden Singel, van de Voorstad af tot de Oostpoorten van het einde dor Straat aan de Oostpoort tot op den Dijkloopende naarKattendijke, in het geheel eene lengte uitmakende van p. m. 3300 strekkende Ellenen liet Elegriuden «lerzelve met bijlevering der daartoe benoodigde Materïalt;n jtrbeiilsloonen, Gereeilscliajijiei» enz. Het Bestek van deze Werken ligt van lieden af, tot den dag der Bestedingter Secretarie der Gemeente ter lezing op iederen werkdag van des voormiddags negen tot des na middags twee ure, en de locale aanwijzing zal goschieden op Vrijdag den 8 Julij eerstkomende, te beginnen des morgens ten 10 ure, aan de Havenpoort. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 25 Junij 1853. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, M. p. BLAAUBEEN. De Secretaris I-I. C. PILAAR. ITH/Jlvlf BESTUBLTO. Burgemeester en Wethouders van Iiloetinge zullen, op Zaturdag den 9 Julij 1853, des namiddags ten 5 ure ten Gemeentehuize aldaarin het openbaar trachten aan te besteden Het Begrinden van «len Achterweg le Ii.loeting«s ter lengte van 340 strekkende F*!.»-, met bijlevering der daartoe benoodigde Materialen Arlieitlsloo- nen, Gereedschappen enz. De locale aanwijzing zal geschieden op Vrijdag den 8 Julij eerstkomende, des namiddags ten 5 ure; zullende het Bestek ter lezing liggen in het Gemeentehuis voornoemd en ten huize van den Secretaris der Gemeentewonende te Goes. Kloetinge, den 27 Junij 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. De Secretaris, J. DE KANTER. MlMMELBl'RG, 39 Junij. De begrinding van den wegloopende van het haventje bij Wolphaartsdijk, over het dorp van dien naam, tot aan den straatweg naar Goesmet het doen van eenige vernieu wingen en herstellingen aan den veerdam en steiger bij ge noemd haventjeis gisteren alhier in het openbaar aanbesteed aan den heer A. C. Spruitte Klundertvoor 18000. Door den raad dezer gemeente is heden tot stads ge neesheer benoemd, de heer S. S. Coronel Mz. med. doctor alhieren tot secretaris der plaatselijke sehool-commissie de heer mr. D. A. Berdenis van Berlekom. Eergisteren werd uit het water in eene der stads grachten, nabij het fort de Nolle, te Vlissingen, opgehaald het lijk van een bejaard manspersoon. Naar men verneemt, moet in hem een te dier stede woonachtig schoenmaker her kend zijn, die dan ook reeds sedert eenige dagen vermist was. De redenen welke tot dit ongeval zouden hebben ge leid geheel onbekend zijnde, gelooft men hier aan zelfmoord te moeten denken. Ingevolge art. 64 der provinciale wet, zullen de staten der onderscheidene provinciën op don eersten dingsdag der maand julij hunne eerste gewone jaarlijksche vergaderingen in de hoofdplaatsen der provinciën aanvangen. Het is dit jaar op dingsdag den 5 julij aanstaande. Eene commissie van leden der tweede kamer van de staten-generaal heeft eergisteren morgen het door die kamer vastgestelde adres van antwoord op de troonredebij de opening der tegenwoordige zittingaan Z. M. den koning aangeboden. Het adres luidt nu als volgt Sire! De tweede kamer der staten-generaal betuigt aan Uwe Majesteit haren dank voor de mededeeling der redenen die haar bewogen hebben gebruik te maken van het regt door de grondwet aan den koning verzekerd om do raadslieden der kroon naar welgevallen te ontslaan en te benoemen. Wij zien in die redenen een hoog te waarderen blijk der bezorgdheid van Uwe Majesteit, voor de vrijheden en regten van al hare onderdanen. Uwe Majesteit heeft zich verpligt geacht de ontbinding der tweede kamer uit te spreken. Door het vertrouwen dei- kiezers tot eene nieuwe kamer vereenigdstellen wij op hoo- gen prijs dat Uwe Majesteit door deze buitengewone verga dering der staten-generaal in persoon te openenhet gewigt heeft willen toonen, 't welk zij hecht aan deze uiting van de denkwijze der natie. Eene hoog gestegene bekommering, welke zich bij een deel der bevolking geopenbaard heeft, een bezwaar, hetwelk Uwe M. heeft verklaard tot haar leedwezen nog niet uit den weg te zijn geruimd, heeft de regering tot de overtuiging go- bragt, dat zij eene wet behoeft, om do pligten te kunnen ver vullen, haar door het Vide hoofdstuk der grondwet opgelegd. Wij wenschenvoor zoo ver deze maatregel betreft, de oor zaak dier bekommering te overwegen met al den ernst, dien een zoo gewigtig onderwerp vordert, en wij zijn bereid mede te werken ter voorziening in het geen er blijken mogt te ontbreken aan den toestand, waarin de staat aan alle kerk genootschappen gelijke bescherming verleenen en hunne vrij heid en zelfstandigheid handhaven kan. Bij de beraadslaging over het daartoe strekkende wets ontwerp zullen wij niet vergeten, dat de eerste voorwaarde onzer nationale kracht is, eendragt onder de zonen van het zelfde vaderland. Wij vinden ons bemoedigd door do verzekering van Uwe M., dat er eene gewenschte verstandhouding is der regering met het buitenlanden dat in ons vaderland de welvaart toeneemt. Tot de verdere ontwikkeling onzer volkskrachten zoowel als onzer staats-instellingen zullen wij gaarne bijdra gen door mede te werken tot verordeningen over de onder werpen die, naar de voorschriften der grondwet, wettelijke voorziening vereischen. De werkzaamheden, die ons wachtenzullen naar wij wenschen, het bewijs geven van wederkeerig vertrouwen tus- schen de regering en de volks-vertegenwoordiging. In dat vertrouwen, Sire, Uwe M. is er van overtuigd, ligt de kracht onzer staats-inrigting. Wij wenschen, tot ver sterking van die kracht, gelijk van den band die Nederland en Oranje verbindt, mede te werken, in overeenstemming met de grondwet, wier handhaving onze eerste pligt is, en met het oog op Hem, die in zijne almagtige hand het lot heeft van ons dierbaar vaderland. Z. M. heeft daarop het volgend antwoord aan de commissie gegeven Mijne lieeren Ik merk met genoegen opdat de tweede kamer der staten- generaal regt laat wedervaren aan de beweegredenen mijner handelingen, aan mijne bezorgdheid voor de vrijheden en regten van al mijne onderdanen. Te regt acht zij de kracht onzer staats-inrigting gelegen in het wederkeerig vertrouwen der regering en der volksver tegenwoordiging en ik neem gaarne hare verzekering aan dat zij wenscht mede te werken tot versterking van die kracht, en van den band die Nederland en Oranje verbindt. Blijft die stemming de wetgevende magt bezielenmijne lieerenhet vaderland zal er, onder 's Hemels zegen, goede vruchten van inoogsten." Z. M. heeft, bij beslui $cn 23 en 24 dezer, goedgevonden: 1. te benoen ;<-t 3de regement infan terie, tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang), den 2den luitenant B. T. P. J. van Heelvan het korpsbij het 8ste regement infanterietot kapitein 3de klasse (naar ouderdom van rang), den lsten luitenant J. A. F. de Lannoy, van het 4de regement van het wapen; tot lsten luitenant (naar ouder dom van rang)den 2den luitenant L. P. van der Beekvau het 3de regement infanterie; en 2. aan den paarden-arts 2do klasse, P. Noordijk, op het daartoe door hem gedaan ver zoek, een eervol ontslag uit de militaire dienst te verleenen. Bij koninklijk besluit van 6 dezer is aan den gepen sioneerden kolonel der infanterie van het leger in Oost- Indië, G. II. J. F. C. von Lutzow, vergunning verleend tot-, het blijven dragen van de activiteits-uniform van het wapen, waarbij hij laatst heeft gediend. De minister Lightenvelt heeft de residentie nog niet verlaten. LI. zaturdag is het achtste Nederlandsche Landhuis houdkundige Congres te Alkmaar gesloten. Het volgend con gres zal, in de tweede helft van de maand junij 1854, te Assen gehouden worden. Men verneemt, dat bij gedeputeerde staten van Noord brabant een schrijven van den heer minister van binnenland- sche zaken ontvangen iswaarbij de verzekering wordt ge gevendat de belangrijke kwestie van uitwatering reeds de belangstelling der hooge regering wekt, zoo dat de hoop be staat dat nog in deze zitting der staten-generaal een wets ontwerp zal inkomen. Men verneemtdat de wel-ed. heer mr. L. D. Storm staatsraad, burgemeester der stad Breda, lid van de tweede kamer der staten-generaal, als burgemeester der stad Breda aan Z. M. zijne demissie heeft verzocht. Men meldt uit Bergen op Zoom van den 22 junij Reeds meermalen is er in onderscheidene nieuwsbladen gewag gemaakt van do wedstrijden en volksfeesten, welke op het einde dezer maand door de vereenigde societiten de zer stad zullen worden gegeven; wij kunnen deswegens het volgende mededeelen Het feest zal bestaan in eene vereeniging van harmoniën en liedertafels, zoowel uit deze stad als van andere plaatsen, een konkoers van boogschutterijeneen wedren van paarden van inlandsch ras en eene snelroeijerij met gewone roeibooten. De prijsen voor de boogschutterijen bestaan in eene zilveren medaille, door 7, M ilo,, ]con;nrr opschonken rio" c teit door welke do meeste punu n vuen geschoten ne zilveren medaille voor de sociëteit, welke daarop volgend de meeste punten schiet; eene zilveren medaille. de sociëteit, die de meeste rozen schiet; een zilveren ver guld eerekruis aan den schutter, die de meeste punten schiet, en eindelijk eene zilveren medaille aan de verst komen de sociëteit. De prijzen voor de harddraverijen zijn: eene zilveren tabaksdoos met het portret van Z. M. den koning (door den koning geschonken), een zilveren tabakspot met dito vuurkomfoor en fraai engelsch rijzadel. Voor het snel- roeijen zijn afzonderlijk prijzen van geld uitgeloofd; terwijl aan elk der muzijk- en zanggezelschappen eene herinnerings medaille zal worden uitgereikt. Het feest, dat op den 29 en 30 junij bepaald is, zal den 28 des avonds geopend worden door eene muzijkale wande ling met fakkellicht; terwijl de huizen en straten zullen «-e- illumineerd worden. De commissie der vereenigde sociëteiten beijvert zich om het feest smaakvol in te rigten, hot door prachtige de- coratiën en illminatiën zoo veel mogelijk luister bij te zetten en door afzonderlijke reglementen de orde te handhaven." Het kamp bij Zeystdat den 15 augustus zal betrokken worden, zal onder het opperbevel staan van den generaal-ma- joor Duycker. De 8 bataillons infanterie zullen verdeeld zijn in twee brigades onder de kommando's van de kolonels ba ron van Geen en baron van Aylva Rengers. De luitenant- kolonel Konig zal het bevel voeren over de 8 eskadrons die het kamp zullen betrekken. S TA T M3 JV - G ;V II I I L. tweede kamer Zitting van 27 junij. De commissiebelast geweest met de aanbieding aan Z. M. den koning van het door de kamer aangenomen adres van antwoord op de troonrede, heefï, bij monde van den voor zitter der kamer, verslag van hare zending gegeven. In deze vergadering hebben de lieeren mrs. J. R. Thor- becke en L. D. Storm, in handen des voorzitters, die daar toe van wege den koning gemagtigd wasde bij de grond wet gevorderde eeden afgelegd en zitting genomen. De nfdeelingen hebben zich bezig gehouden met het onder zoek van eenige ontwerpen van wet, als: 1. tot wijziging van hoofdstuk VI der staatsbegrooting (voor de kindergel den) 2. tot verlenging van eenen termijn wegens het Ne derlanderschap 3. tot wijziging van het tarief der in- cn uitgaande regten, en 4. tot regeling van de koopprijzen dei- domeinen. Engeland. Londen 25 junij. Donderdag hield II. M. een luisterrijk lever in hef paleis van St. James, hetwelk, benevens door vele andere aanzienlijke personen door den koning en de koningin van Hanover werd bijgewoond. Gisteren hield H. M. cour en verleende onder anderen audiëntie aan prins Lucien Bonaparte, die haar door den franschen ambassadeur, graaf Walew&ki, werd voorgesteld.! Het hoogerhuis heeft eergisteren de wet op de belastJ op de inkomsten in comité aangenomenom maand^ derden male gelezen te worden. Het lagerhuis heeft laatstleden woensda gen 178 stemmen, de tweede lezing verworpeil sir R. Inglis ingediend eu verdedigd wets-onj scherming der vrijheid van in kloosters en inrigtingen opgenomen personen. Dat or

Middelburgsche Courant | 1853 | | pagina 1