MIDDELBUR6SCHE COURANT 1853. Dingsdag N°- 71. 14 Junij. Ijcötuccu cn Cabmiiusttraticu. k k KA« nt titxn. I. G. J. VAN DEN BOSCH qq. Sjumculattböchc 3Tijbiu0cit. i3uiteultiub0chc tEijbiugcu. •Jp- Het Provinciaal Geregtslioff in Zeeland maakt bij deze bekend, dat de Kamer, welke, overeenkomstig art. 17 der Wet op de Regterlijke Organisatie enz.en art 11 van bet Reglement op de wijze van Eeds-aflegging enz., gedurende de Vacantie van den 1 Julij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgendebelast zal zijn met de afdoening van spoed vereischende Zaken en van Strafzakenbare gewone teregtzittingon zal houden op de navolgende dagente weten: Maandag den 4 Julij, Zaturdag den 16 Julij, 18 dito, 30 dito, 1 Augustus, 13 Augustus, „15 dito, 27 dito, 29 dito, telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure; en dat de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke Zakenna de Vacantie, zal zijn Dingsdag den 6 September dezes jaars. middelburg, den 26 Mei 1853. Op last van den Ilove Gezien door ons Procureur- De Griffier, GeneraalDE BRUYN VAN MELIS- EN M. VERBRUGGE. MARIEKERKE. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op Woensdag den 15den Junij 1853 des namiddags ten één ureeene openbare zitting van den Gemeenteraad zal plaats hebben. Middelburg, den 13 Junij 1853. De Burgemeester voornoemd BYLEVELD VAN SEROOSKERKE1. p. i i.vif ij jj g. Op Vrijdag den 17 Junij 1853 zal de ondergeteekende qq. in de Herberg de Rustende Jagerte It'ilhelminadorji des namiddags ten zes urein bet openbaar trachten aan te besteden De Begrinding van den Wegloopende van den Langenweg in den "lVilItelmina-polder tot den Zee dijk nabij het IiatscHe Veer, en De Bestrating en Begrïndlng van den Weg langs den Westelijken Havendijk van het Oude Hoofd tot aan de Koninklijke Meekrapfabrijk te Wilhelminadorp. Het Bestek ligt ter lezing in de Herberg voornoemd, en de locale aanwijzing zal geschieden op den dag der Aanbeste ding, des morgens ten acht ure, te beginnen van het Oude Hoofd. sSPilVBnSTEitTWGi- EEMER KABSTAUE KOORBtSCHUUB. Op Zaturdag den 18 Junij 1853, des voormiddags ten 10 ure preciesin het Logement de Koornbeurste does, zal de ondergeteekende Rentmeester van Cortgeen op last zijner Principalende Erven wijlen den Hoog-Edelg. Heer A. VAN HOBOKEN VAN RHOON EN PENDRECHT EN CORT GEEN, in het openbaar trachten aan te besteden: Het AfbreUen eener oude Schuur mot annexen, cn het Bouwen van eene geheel nieuwe HOREBfSCHUUR VABHKSSIIOH en gevolgen van dien, met de leve ring van alle Bouwstoffen op de Hofstede in den Oud- Cort"•een-Polder onder de Gemeente Cortgeen in Noord- Beveland in pacht bij M. KALLEMYN. Het Bestek en de Voorwaarden, benevens de Teekening, zullen, van af Maandag den 13 eerstkomende, ter lezing en inzage liggen ten Kantore van den Rentmeester voornoemd en de concepten daarvan op do Hofstede berusten terwijl zoo wel bij den Rentmeester als bij den Architect, den Heer L. P. DE LANNÉE DE BETRANCOURT, te Goes, nadere informatïen zijn te bekomen en door laatstgemelden aanwij zing in loco zal geschieden op Donderdag den 16 Junij aan staande, des voormiddags ten 10 ure. Goes den 8 Junij 1853. De Rentmeester van Cortgeen J. FRANSEN VAN DE PUTTE. IMAIt JESTJE I.VG. Op Dingsdag den 21 Junij 1853, des voormiddags ten 10 ure, zal het Gemeente-Bestuur en de Directie van den Polder van Zaamslag, ten Huize en Herberge van JANNIS DEN DECKER in het Wapen van Zeeland aldaar door behoorlijk ministerie, publiek aanbesteden: Het driejarig Onderhoud van den Grindweg-van af het Dorp Zaamslag tot aan den Straatweg van Axel op Neuzen. Zullende daags te voren de noodige aanwijzing door den Opzigter worden gedaan. i i.xii as r/'fï Burgemeester en AVetliouders der Gemeente Rad- zand en aüuldzande zijn voornemens, op Vrijdag den 1 Julij 1853, des voormiddags ten 11 ure, te Zuidsande in de Herberg de Roode Leeuwbewoond bij JOSIAS TA- VENIER, in het openbaar, onder nadere goedkeuring, aan te besteden: Het Begrinden van den Mariaweg loopende van Hadzaml naar Kuldzande lang p. m. 4100 Ellen. De aanwijzing in loco zal plaats hebben op Donderdag den 30 Junij 1853, des voormiddags ten 9 ure, te beginnen van de Gemeente Zuidzande. Het Bestek en de Voorwaarden waarop de Aanbesteding zal plaats hebbenzullen acht dagen te vorenter Secretarie van opgenoemde Gemeenteter lezing liggen. Jl 1B !-:s Tilt» IX ft «lil/IJKVï'I'BKKfifX De Burgemeester en Wethouders van Vlissïngeii maken bekend Dat op Woensdag den 13 Julij aanstaande, des voormiddags ten tien ure, op het Raadhuis de openbare aanbesteding zal plaats hebben van de volgende Gemeentewerken 1. Bet maken van eenen nieuwen Itaaiinuur, ter lengte van twintig Ellenen het Herstel len van het overige iluurwerk in de I*ot- tenhaai. 2. Het Herstellen van de Heschoeljing in de genoemde Haai. Voor beide werken met de levering van de daartoe benoodigde Materialen en Gereedschappenen 3. Het Uitdiepen van de Pottenhaai. Dat de voorwaarden van heden af, ter Secretarie en bij den Stads Bouwmeesterter lezing liggenen dat de aanwijzing in loco zal plaats hebben drie dagen vóór den dag der Aan besteding de Zondag niet mede gerekenddes voormiddags van tien tot des namiddags ten twee uredoor voornoemden Bouwmeesterbij wien intusschen nadere inlichtingen te be komen zijn. Vlissingen, den 10 Junij 1853. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De Secretaris, MABILOT. De gewone JAARMARKT of KERMIS te Kaamslag zal een aanvang nemen op Donderdag den 30 Junij 1853 en eindigen op Zaturdag den 2 Julij daaraanvolgende, des nachts met klokslag 12 ure, terwijl geene vergunning aan de Kramers zal worden verleend om na dien tijd uit te stallen en met 2 Julij de Kermis geheel zal zijn afgeloopen. mUDKLBlRG, 13 Junij. Heden namiddag omstreeks 3 ure woede boven deze stad een zwaar onweder, vergezeld van hevigen regen. Naar wij vernemen deed de bliksem in den omtrek dezer stadbuiten de Noordpoortbrand ontstaan onder de gemeente Sint Lau- rens c. a.op de hofstede bewoond door Polderman. Het woonhuis en de zich daarbij bevindende nieuwe schuur is totaal in de asch gelegddoch men vleit zich den brand meester te zijn. De dag, waarop in de hoofdkiesdistricten Zierikzee, Sluis en Middelburg, de keuze ter benoeming van leden der pro vinciale staten moet plaats hebbenis volgens den inhoud der provinciale bladen no. 87 en 88bepaald op dingsdag den 21 junij aanstaande. Bij Zr. Ms. besluit van den 8 dezer wordt de titulaire schout-bij-nacht S. R- vanFranck, ten gevolge van het door hem aangenomen lidmaatschap van de tweede kamer der staten-generaalmet den laatsten dezer eervol ontslagen uit de betrekking van directeur der marine te Amsterdamon der dankbetuiging voor zijne aan den lande bewezene goede diensten. Z. M. heeft, bij besluit van den 7 dezer, goedgevon den te benoemen: bij het 2de regsment infanterie, tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) den 2den luitenant J. C. Smissaert, van het 8ste regement van het wapen, en bij besluit van den 9 dezer: bij het 2de regiment vesting-ar tillerie tot kapitein van de derde klasse (naar ouderdom van rang) den lsten luitenant S. Pypers, van het korps; tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) den 2den lui tenant C. E. A. Vigelius, van den staf van het wapen. Men verneemt, dat op zaturdag 25 dezer, bij gelegen heid der feesten, voor IIII. KK. HH. prins en prinses Hen drik te 's Hage te houdendoor den minister van buiten- landsclie zaken een officieel diner aan de leden van het corps diplomatique zal worden gegeven. Men verneemt, dat jhr. J. G. W. Merkes van Gendt is benoemd tot honorair lid van de akademie Beige d'histoire et de philologie. De Sociótó impériale des naturalisteste Moscou, heeft den hoogleeraar W. Vrolik te Amsterdam, benoemd tot haar gewoon medelid. Door de Nederlandschc Handelmaatschappij zijn bevracht geworden de volgende 5 schepenals1 voor Amsterdam 1 voor Rotterdam en 3 voor Middelburg zijnde Elizabeth en Johanna kapitein J. A. Ballot, Schelde, kapitein P. van Duyn, en Koning Willem II, kapitein W. Blaakhert. Yan regeringswege zijn ten behoeve der kamers van koophandel enfabrijken, verzonden opgaven: 1. der hoeveel heden suiker van verschillende soorten in Groot-Brittanje zoo ingevoerd als voor inlandscli verbruik behouden te ge lijk met den aanslag der regtcn en de zuivere inkomst daar van over 1800 tot en met 18o22. van den invoer aldaar van suiker, melasse, rum, kotfij cacao en katoen uit West- IndiëBritscli Guyana, Mauritius, de engelsche bezittingen in Indië, over 1831 tot en met 1852; 3. der hoeveelheden, zoo van vreemde als van geraffineerde en kandij-suikeringe voerd in 1848 tot en met 1852met aanduiding van het bin- nenlandseh verbruik, den aanslag der regten en den invoer. De heer Folsom, zaakgelastigde van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, heeft de residentie verlaten, tot het doen eener reis door Zweden en Noorwegendoch wordt eerlang te 's Hage terug verwachtom dan met zijne familie naar Amerika te vertrekken. De Staats-courant herinnert, dat in mei 1855 te Parijs eene tentoonstelling van voortbrengselen van landbouw en nijverheid zal gehouden worden, terwijl de fransche regering alles in het werk zal stellen om de zendingde ontvangst de plaatsing en het toezigt gemakkelijk te maken. Zij wenscht I dan ook groote opgewektheid tot medewerking bij onzen han del en nijverheid te zullen ondervinden. Het achtste Landhuishoudkundig Congres dat eerst daags te Alkmaar moet plaats hebben telt reeds 350 leden. TJit hoofde der vele werkzaamheden zullen de zaken in vier sectien worden behandeld. De commissie tot droogmaking van het Haarlemmer Meer heeft bekend gemaakt, dat, ten gevolge van de bijna onbelemmerde werking der drie pomp-stoomtuigen het nog achtergebleven winterwater in de afgeloopenc maand volkomen is verdwenen. Sedert werken de pompmacliines slechts beur telings, tot wegruiming van het water, dat uit don pas droog geworden bodem nog bijeen zakt en zich in de kanalen ver zamelt. De geheele polder vertoont eene onafzienbare groene vlakteen van het Haarlemmer Meer is niets meer te be kennen. Naar wij van goederhand vernemenzijn de werkzaam heden der duinwaterleiding buiten Amsterdam reeds zoo ver gevorderd, dat na de dezer dagen genomen proeven, die volkomen aan de verwachting der ondernemers hebben be antwoord, te rekenen van aanstaanden zondag, tot nadere aankondiging, eiken zondag, gedurende den geheelen dag, de fontein, even buiten de Willemspoort geplaatst, in volle wer king zal zijn. De duinwaterleiding naar de gemeente Heldernaar Willemsoord en het Nieuwediep, waartoe eene som van hon derd-duizend gulden vereiseht wordt, zal waarschijnlijk wor den daargesteld. Er ontbreken nog slechts 30 aandeelen van 1000zoo dat bereids voor f 70,000 is deel genomen. Engeland. Londen 9 junij. Men verhaalt by geruchte, dat het gouvernement aan de onderscheidene stoomboot-maat schappijen en eigenaars van stoomschepen het verzoek had gerigtom het vertrek van hunne grootste vaartuigen drie of vier dagen uit te stellendewijl het mogelijk was dat de regering hunne diensten konde noodig hebben. Sedert de londensche wereldtentoonstelling heeft doen blijken, dat de britsche kunstvlijt in eenige opzigteninzon derheid in goeden smaak, onderdeed voor dien van andere volken, zijn door het engelsche gouvernement onderscheidene maatregelen te werk gesteldom kunstzin en alle op handel en bedrijf toepasselijke kundigheden meer algemeen onder de be volking te verspreiden. Den 8 dezer is, op uitnoodiging en onder voorzitting van den lord-mnyor van Londen, aldaar eene vergadering van de hoofden der gemeente-besturen van de voornaamste steden des rijks gehouden, ten einde geza menlijk te overwegen op welke wijze die pogingen der hooge regering het best zouden kunnen worden bevorderd. Het hooge gewigt der door de regering bedoelde verbetering werd door alle aanwezigen erkendhoewel verscheidene hunner om trent de verspreiding van practische wetenschap en kunstken nis in hunne woonplaats berigten mededeeldendie reeds van vooruitgang getuigden. Omtrent de doelmatigheid der door de regering aangewende en beraamde middelen (waartoe het plan behoort om alle bestaande kunstverzamelingen en weten schappelijke inrigtingen te Londen te vereenigen en uit te breiden tot eene groote akademie) heerschte minder eenstem migheid. Bepaalde besluiten zijn echter, voor zoo veel uit de berigten der londensche bladeii blijkt, op de vergadering niet genomen. In het beursberigt van de londensche Globe van den 9 dezer leest menDe engelsche fondsenmarkt was heden weifelend en de prijs der geconsolideerde 3 pets. isten ge volge der berigten betreffende Turkye, een vierde pet. gedaald. Do verhooging der premie voor de verzekering van de sche pen tegen oorlogschadeen de drukte die op onze rijkswerven heerschtvermeerderen de bezorgdheid voor eene vredebreuk." Te New-York wilde menblijkens do laatst uit Mexico ontvangen posthebben vernomen dat door het Mexicaan- sche gouvernement maatregelen waren beraamd om don gou verneur Lane de vallei van Mercilla te doen ontruimen, tot welk einde reeds 800 man zouden zijn op de been gebragt men dacht dat het spoedig tot een treffen met de troejien der Vereenigde Staten zoude komen. De onderzeesche telegraaf-maatschappij hield gisteren hare halfjaarlijksche vergadering. Gedurende de vijf eerste maanden van 1853 zijn de inkomsten met ongeveer 200 pet. door do ontvangsten vermeerderd. De maatschappij heeft reeds een reserve-kapitaal van 4975 p. st. De kosten bedra gen slechts 20 pet. van de ontvangst, en de aandeelhouders bekomen eerstdaags een dividend. In eene gisteren gehouden meeting, mot het doel het lot der gevlugte slaven in Kanada te verbeteren is besloten gel den bijeen te brengen ter ondersteuning der in Kanada geves tigde vereeniging tegen de slavernij, om de ellende te lenigen waarin die ongelukkigengemiddeld 3000 in getal, verkeeren Buitscliland. Weenen 8 junij. De aanstaande reis des keizers welke nog voor het einde der maand zal plaats hebben, is niet alleen naar Venetie maar ook naar Dalmat ie, Slavonie en Kroatië. Zoo als men weetwerd de reis naar de kroonlanden in het voorjaar uitgesteldwegens de over stroomingen. De regering heeft besloten tot het doen van eene nieuwe leening van 80 millioen florijnen. Deze leening, welke in het buitenland zal worden gesloten, zal ook strekken tot ver mindering van het muntpapier. Men verzekert, dat de keizer van Oostenrijk wjügns zoude zijn om eerlang eene bedevaart naar O. L. Vrsutv van Loretto in Italië, te ondernemen, niet alleen opv2Ïjne erken tenis te betuigen voor het behoud van zijn leyegfybij den jong- sten moorddadigen aanvalmaar ook opujÉij die gelegenheid eene zamenkomst te hebben met d^n'Riius, die zich alsdan derwaarts zou begeven, om in jMgfïó'ónten behoeve des kei zers de dienst te vorrigtgggSfin belangrijke aangelegenheden met Z. M. te bqsprekengi.

Middelburgsche Courant | 1853 | | pagina 1