MIDDELBURGSCHE C O U R A T. 1853. Diuasdaj 24 Mei. ijceluvcu cn Qbminietiratiett.. iHmtculrtubschc ®ijbin«cu. ALGEMEEN OVERZIGT VAN BEN UITSLAG DER VERKIEZINGEN i Be Commissaris des Sioiiing's in de Provincie Zeeland verwittigt de Ingezetenen van dit Gewest, dat de Staten van Zeeland in Buitengewone Vergadering zijn bij een geroepen tegen Donderdag den 26 dezer, des avonds ten half acht urein de daarvoor bestemde Zaal in de Abdij te Mid delburg en dat de toegang tot die Zaal voor het Publiek zal moeten plaats hebben door de Deur ter zijde van het Gebouw der Concertzaalop de Groenmarkt aldaar. Middelburg, den 20 Mei 1853. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. MINISTERIE VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. PROVINCIE SSEEIiiN». yl.-ZJVBES TEMWG. Op Zaturdag den 28 Mei 1853 des voormiddags ten 9 ure, zalonder nadere goedkeuringdoor den Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der Deden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat in het elfde District, aan het Lokaal van het Provinciaal Bestuur te Middelburg worden aanbesteed 1. Het Vernieuwen der Rijswerlfcn en het Diaken van Stceng-looijingen aan de Calamiteuse Polders van Zeeland, gedurende het jaar 1853, met het onder houd van al de Werken, tot den 1 Mei 1854, daaron der begrepen het leveren van alle vereischte Materialen en het verwerken der, op de te vernieuwen of te herstel len Vakken liggendeVilvoordsche Doorniksche en Briksteen, en zulks in 37 Perceelen van Aanbesteding; 2. Eenige Aardewerken, tot herstel en verbetering der Zeedijken aan de Calamiteuse Polders van Zeelandin twaalf Perceelen. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekken zullen ter lezing liggen aan het Lokaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland te Middelburgen op alle zoodanige plaatsen, alwaar gewoonlijk de Bestekken van Wa terstaats-werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Vijf dagen voor de Besteding zal de noodige aanwijzing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien te beko men zijn bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Middelburg teGoes, te Tholen, te Zierikzee, te Breskens en te Neuzen, bij elk voor zoo veel zijn Arrondissement aangaaten bij den Iloofd-Ingenieur te Middelburgvoor het geheel. De Minister van Binnenlandsche Zaken, VAN REENEN. jpjis as aft je. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg- brengen ter kennis der belanghebbenden Dat, wegens het ter vernieuwing van de Spijkerbrug daar ter plaatse gelegde Houten Plot, dit tot nadere aankondi ging niet zal kunnen worden doorgevaren dan één uur vóór en een half uur na hoog water. Middelburg, den 22 Mei 1853. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSIIEER. Be Centrale Birectïe van WalcHeren Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat, uit hoofde der werkzaamheden aan den Zeedijk der Zuid watering in verband staande met de in aanbouw zijnde nieuwe Suatiesluis aldaar, do passage met Voertuig, langs den geoctrooijeerden Zandweg van Ritthcm naar Vlissingen voor zoo ver zich de Sluiswerkcn uitstrekkenvan af den 26 Mei aanstaande tot nadere aankondiging zal gesloten zijn. Middelburg, den 19 Mei 1853. De Centrale Directie voornoemd, DE JONGE VAN ELLEMEET, 1. p. Ter ordonnantie van dezelve, J. J. I. SPRENGEll. De LKBEN der /.EiinM lli: MAATSCB1APBÏJ VAN LADiBBOIIW voor zoo velen zij nog niet mogten hebben terug- gezonden de aan hun van wege het Hoofd bestuur, in de maand April, gerigte Circulaireswor den daaraan bij deze herinnerd. In de Collecte van gisteren avond is gevonden een verze geld pakje met het opschrift: voor Hongarije. N. 1\, 't welk bij den ondergeteekende is bezorgd en gebleken te bevat ten ƒ12,50; waarmede volgens het oogmerk van den gever gcdiandeld zal worden. Middelburg, 23 Mei 1853. J. J. VAN DEINSE. IlIDItELBCRG, 38 Mei. voor de TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Leden der ontbondene Kamer. Nieuw gekozene Leden. Groningen. S. Blaupot ten Cate. S. Blaupot ten Cate. Zuidhorn. G. Reinders. Appingadam. J. F. Zylkcr. I J- F- Zy^cr- Dr. R. Wcsterhoff. I Dl'- R- Westerlioff. Assen. G. Reinders. Mr. L. graaf van Heiden Reinestoin- Mr. F. van der Veen. Mr. L. graaf van Heiden Reinestein. (Herstemming mr. P. van der Veen cn mr. H. Vos). Mr. J. Dirks. Mr. S. A. Verwcy. Mr. A. P. Jongstra. Mr. II. U. Huguenin. Leeuwarden. 1 Mr. J. Dirks. Mr. J. Bieruma Oosting. leek. Jhr. mr. IV. E. Engelen. Mr. C. Sleeswyk Vening. Dokkum. J. T. Ter Bruggen Hugenholtz. J. T. Ter Bruggen Ilugenholtz. Steenwijk. J. A. do Frcmery. Mr. J. van Lcnnep. Zwolle. Mr. B. W. A. E. baron Sloet tot I Mr. G. Groen van Prinsterer. Oldhuis. (Herst. jhr. mr. W- L. C. van Rap- Mr. G. Groen van Prinsterer. j pard en mr. B. W. A. E. baron Sloot tot Oldhuis. Almelo. Mr. M. J. de Man. Mr. M. J. de Man. Dr. W. R. baron van Hoëvell. Dr. W. R. baron van Ilocvell. Deventer. Jhr. C. A. Storm van 's Grave-I (Herst. mr. «T. R. Thorbecke en jhr. suilde. C. A. Storm van 's Gravesande. Zutphen. Jhr. C. A. E. baron van Panhuis. I W. A. baron Schimmelpenninck Mr. W. H. Dullert, van der Oye. Mr. J. J. L. van der Brugghen. Arnhem. IMr. W. baron van Lynden. Mr. JE. baron Mackay. Nijmegen. Jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Poldersveldt. Jhr. J. A. C. A. van Nispen van Sevenaer. Tiel. Mr. J. M. do Kempenaer. Amersfoort. Mr. J. F. baron van Roede van Oudshoorn. (Herst. Mr. J M. de Kempenaer en Mr. A. W. Engelen.) Utrecht. Mr. J. Iv. baron van Goltstein. (Herst. Jhr. Mr. II. A. M. van Asch van Wijk en jhr. mr. P. A. M. van Oosthnyse van Ry- kevorsel van Rysenburg.) Hoorn. Jhr. mr. D. van Akerlaken. (Herst. mr. A. S. van Nierop en J. Donker llzn.) Allernaar. ,T. J. Rochnssen. Jhr. Mr. C. van Forcest. Haarlem. Mr. W. II. van Voorst. Amsterdam. Mr. M. H. Godefroi. S. R. van Franck. (Herst. H. StolteJ. Bosscha.T. C. BaudP. I'. van BosseJ. C. Ryk en mr. J. Heemskerk. Legden. Jhr. mr. D. T. Gevers van En degeest. P. II. baron Taets van Amorongen tot Natewisch. Gouda. 1 Jhr. mr. W. M. de Brattw. Mr. G. Groen van Prinsterer. Delft. I Mr. W. Wintgens. I C. Hoekwater. Rotterdam I (Herst. J. C. Eaud, mr. P. P. van Jhr. Mr. W. T. Gevers Dcynoot. 1 Bosse, Mr. A. Hoynck van Pa- pendreolit en J. C. Ryk.) 's Gravenhage. Jhr. mr. W. Borecl van Ilogelauden. 1 Jhr.mr. W. Boreel van Hogclandcn Mr. P. C. Schooneveld. (Herst. J. C. Band en mr. J. P. P. I baron van Zuylen van Nyevelt. Dordrecht. Mr. G. A. de Raadt. I Mr. P. A. Sander. Mr. P. Blussé van Oud-Alblas. j Mr. D. J. van der Poel. Gorinchem. C. Schiffer. I (Herst. mr. P. J. Elout van Soe- terwoude cn C. Schiffer.) Middelburg. Mr. J. J. Slicher van Domburg. Mr. J. J. Sliclier van Domburg. Mr. W. baron van Lynden. Mr. JE. baron Mackay. Jhr. J. A. C. A. van Nispen van Sevenaer. Jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Poldersveldt. Mr. J. J. A. Leemans. Mr. A. W. Engelen. Mr. S. van Walchren. Mr. J. K. baron van Goltstein. Mr. E. C. U. van Doorn. Mr. A. S. van Nierop. Jhr. mr. D. van Akerlakon. J. J. Rochussen. S. A. de Moraaz. Mr. W. II. van Voorst. Mr. H. Provó Kluit. Mr. M. Godefroi. II. Stolte. M. J. Heemskerk Bz. Mr. F. A. van Hall. Jhr. mr. D. T. Gevers van En- degccst. P. II. baron Taets van Amerongen tot Natewisch. Mr. G. M. van der Linden. Mr. L. Mctmau. Mr. K. A. Poortman. Mr. W. Wintgens. J. C. Baud. (Herst. Mr. C. W. E. Vaillant cn mr. D. van Eek. Goes. Mr. J. J. van Deinsc. Zierikzee. (Ilerst. mr. J.F. SehuurbcqucBocye en mr. S. II. Anemact.) Dreda. I Mr. II. A. Meeussen. I Mr. J. R. Thorbecke. Tilburg. I (Herst. mr. F. J. Jespersmr. C. C. A. Beens mr. E. J. II. Borret en mr. P. Ilollingerus Pypers Eindhoven. Mr. J. B. Bots. (Herst. mr. J. F. van dor Hcyde I en mr. P. van den Heuvel.) Maastricht. Mr P. F. E. van Wintershoven. I Mr. J. R. Thorbecke. Mr. II. L. de Limpcns. Mr. P. P. E. van Wintershoven. Roermond. Mr. P. L. de Lom de Berg. Mr. M. P. H. Stvens. Mr. P. L. de Lom de Berg. Boxmeer. Mr. J. B. J. Hengst. Ilertogenbosch. I Mr. J. L. A. Luyben. I (Herst. Dr. J. H. H. de Poorter cn mr, J. R. Thorbecke. Mr. D. van Eek. Ph. J. Bachiene. Mr. S. II. Ancmaet. Mr. L. D. Storm. Mr. K. A. Meeussen. Mr. F. J. Jespers. Mr. C. C. A. Beens. Mr. .T. F. van der Heyde. Mr. J. B. Bots. J. J. A. van Wylick. Mr. J. B. J. Hengst. Mr. J. L. A. Luyben Dr. J. II. H. de Poorter. Men verneemt, dat de heer de Jonge van Ëllemëet zijn ontslag heeft genomen als lid van de eerste kamer der staten-generaal, uit hoofde zijner benoeming tot lid van do provinciale staten van Zeeland. Van de op den 21 dezer plaats gehad hebbende aan besteding, door de maatschappij tot indijking der op- en aan wassen in de Oosterschelde, der werken bestaande in het bedijken van gronden gelegen tusschen Bath en Yerseke is slechts aangenomen geworden het eerste perceel, door den heer Mynlieff, te Krimpen aan den Yssel, voor eene som. van 340,000terwijl het 2de en 3de perceel niet is kunnen gegund worden. Wij vernemen dat de bedijking der onlangs verkochte schorren bij Cats onderhands is aangenomendoor den heor D. A. Dronkers te Middelburg. Bij koninklijk besluit van den 14 dezer is benoemd, tot commissaris van policio en waterschout te Briellede heer IL Wattel, thans inspecteur van policie te Middelburg. Door den gemeenteraad van Arnemuiden is benoemd, tot gemeente-ontvanger, de heer C. J. Crucq en door dien van Kleverskerkede heer K. J. van de Waldeze laatste in plaats van den heer C. J. Baars, die zijne betrekking van burgemeester van beide genoemde gemeenten op jl. vrijdag heeft aanvaard. Bij besluiten van den 21 dezer heeft Z. M. goedgevonden te benoemen, met ingang van den 1 julij 1853, tot hoofd ingenieur van den waterstaat 1ste klasse, den hoofd-ingenïeur 2de klasse J. A. van Essen; tot hoofd-ingenieur van den watesrtaat 2de klasse, den ingenieur 1ste klasse, hoofd ingenieur titulair, J. G. van Gendt; tot ingenieurs van den waterstaat 1ste klasse, de ingenieurs 2de klasse J. A. Nicol- son en A. B. Mentztot ingenieurs van den waterstaat 2de klasse, de adspirant-ingenieurs F. D. N. van Deventer en F. W. II. van Opstalltot adspirant-ingenieurs van den water staat, F. J. van den Berg en J. van der Toorn, kweeke- lingen van de koninklijke akademie ter opleiding van burger lijke ingenieurs te Delft. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken van den 21 dezer zijn, met ingang van den 1 julij 1853, benoemd tot surnumerairen van den waterstaatTheo- door Bleckman, John van derVegt, Hendrik Adriaan Joost, Willem van Beusekom en Abraham Johannis Brevet, kwee- kelingen van de koninklijke akademie ter opleiding van bur gerlijke ingenieurs te Delft. Bij besluit van den 21 dezer heeft Z. M. benoemd, bij het departement van binnenlandsche zaken, tot referendaris, mr. A. C. van Heusde, en tot commiesmr. H. Tollius Drabbe ambtenaar op wachtgeld. Bij onderscheidene besluiten, alle gedagteekend 19 dezer, heeft het Z. M. behaagd te bevorderen: tot vice-admiraalden schout-bij-nacht E. G. van der Plaat; tot schout-bij-nacht, den kapitein-ter-zee D. Bijl de Vroe, tot kapiteins-ter-zee, de kapit.- luits.-ter-zee J. F. E. von Bomer en G. C. Zoutmantot kapit. luit.-ter-zee, den luit.-ter-zee der 1ste klasse A. A. de Vries; tot luitenant-ter-zee der 1ste klasse, den luitenant-ter-zee der 2de klasse J. W. van Bisselicktot inspecteur van administratie bij de zeemagt, den officier van administratie der 1ste klasse A. Cosyntot officier van administratie der 1ste klasse, den of ficier van administratie der 2de klasse C. W. Ulilenbeck; tot kapitein der 2de klasse bij liet korps mariniers, den lsten lui tenant bij dat korps J. J. Soer, en tot lsten luitenant bij het zelve, den 2den luitenant G. A. F. Chomeltot officier van gezondheid 2de klasse, de officier van gezondheid der 3do klasse L. van der Hegge Zijnenzullende hij rang nemen tus schen de officieren van gezondheid der 2de klasse H. Evertso en J. P. Eefsink; te benoemen tot officier van gezondheid der 3de klasse, den heer J. Lamié; te bevorderen tot hoofd commies bij het departement van marineden commies bij dat departement E. de Kanter; te verleenen titulairen rang van vice-admiraal, aan den gepensioneerden schout-bij-nacht H. H. T. Coopsalsmede den titulairen rang van commies aan de adjunct-commiezen bij het departement van marine J. K. do Vries en L. C. ten Ilove; terwijl het wijders Z. M. al mede heeft behaagd, bij besluit van gelijke dagteekening, te benoemen tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw: den gepensioneerden kapitein-luitenant-ter-zee J. Modera, thans belast met de functie van referendaris bij het departement van marine, en den ingenieur der 1ste klasse bij de marine L. K. Turk, als zoodanig werkzaam bij de maritime directie te Vlissingen. De gewezen minister van justitie, mr. P. H. Strens heeft 's Bosch verlaten en zijne woonplaats nabij Roermond gevestigd. Door de Nederlandsche Handelmaatschappij zijn bevracht geworden 30 schepen. Voor den aanbouw eener pvotesfantsche kerk te Turijn is door de onderscheidene protestantsche gemeenten in Neder land bijcengebragt de aanzienlijke som van 21,512,54. Volgens een van Zr. Ms. minister-resident te Koppen hagen ontvangen berigtis de telegraphisehe zeedraad dooi den grooten Belt den 7 dezer gelegd en terstond in werking gebragt. Do kabel zal in den loop des zomers op den bodem worden bevestigd. Uit Aranjuez wordt gemeld dat men daar den magne- tischen keten op liet menschelijk ligchaam heeft toegepast; en dezelfde verschijnselen heeft verkregen als met tafels en hoeden. De persoonop wien de proef wordt genomen het zij man of virouwstaat tusschen drie ofvier anderen die op de hoogte der borst met de handen eenen keten vormen. Na verloop van 4a 5 minuten ondei-vindt de aan de proef neming onderworpen persoon eene zachte maar onweder- staanbare impulsiewelke hem nu eens regts dan weder links drijft; langzaam maar zigtbaar ondergaat hij eene wen teling te vergeefs tracht hij zich op zijne voeten staande te houdendoch ook deze ondervinden de wentelende bewe ging. De wenteling is zeer langzaam en aangenaam voor zenuwachtige personen kan zij echter eenige onaangename

Middelburgsche Courant | 1853 | | pagina 1