MIDDELBURGSCHE COURANT 1853. Donderdag 28 April. N°- 51. I5c£tuimt ctt C3btniiii0tir.iticii. PATEKTREGT. vERttoojpiarcé nv afk iyhgomitttfiii.v. 2HmtcttIattb$che ïEijbitigcti, 33iiitculaiib$£(tc tTijbiucjcu. Gedeputeerde Staten van Zeeland doen te weten: Dat in de vergadering der Provinciale Staten van dit Ge west, van den 7 dezer, volgens Art. 25 der Provinciale Wet, is overgegaan tot de loting voor de aftreding der Leden van genoemde Staten, en dat de uitslag dier loting is geweest zoo als in de aan den voet dezer geplaatste tabel is aangewezen. Gedaan te Middelburgden 20 April 1853. VAN TETS Voorzitter. S. VAN DER SWALME,Griffier. Hoofd kies districten. AF TE TREDEN IN 1853. Middel burg Jhr. mr. M. C. Paspoort van Grypskerke. Het Lid hetwelk zal worden ge kozen ter vervanging van den Heer C. VIS. )B. Bomme. D. Uyttenhooven. S. Luteyn. \Z. Snyder. f M. C. de Crane. Zierikzee Jllr- mr'J' F' Schuurbe" 1 que Boeye. Mr. W. J. P. Krocf. Tholen Goes Sluis Hulst 'Mr. K. Wagtho. B. van der Mandere. I Mr. J. C. R. van der Bilt. j A. A. Mooyaart. [O. Verhagen. /H. G. Hammacher. A. de Smidt. (M. Mazure. (P. D. Buyze. tP. P. T. Pierssens. J. Fransen van de Putte. P. Beumer Hardenberg. 1856. W. M. Snyder. Mr. A. M. Becius. J. W. Callenfels. Jhr. P. Damas van Cit- ters. G. J Sprenger. II. Moolenburgh. Jhr. W. D. de Jonge. J. van der Have. W. J. van Voorst Cats- hoek. C. van de Stolpe Mz. I. G. J. van den Bosch. A. Kakebeeke. Mr. M. P. Blaaubeen. Mr. J. J. van Deinse. J. M. Hennequin. I. C. O. Benteyn. A. van den Broecke. Mr. G.W.T. Vogelvanger. P. W. Steenkamp. Jhr. mr. T. W. Baron van Zuylen van Nievelt. S. H. van Diggelen. rjEK/aJEz/iïGEiir. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat de inlevering van Stembiljetten tot de verkiezing bij herstemming van een Lid voor de Provinciale Statenzal plaats hebben op Zaturdag den 30 April eerstkomende van des voormiddags ten negen tot des namiddags vijf ure, in de Boven-Achterzaal van het Raadhuis (toegang langs den Ach tertrap); terwijl de opening aldaar zal plaats hebben op Maan dag den 2 Mei daaraanvolgende, des voormiddags ten negen ure. Middelburg, den 26 April 1853. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris, M. F. LANTSHEER. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend llat de Commissaris des Konings bij besluit van den 19 April jl. (Provinciaal Blad no. 55) beeft goedgevonden te bepalen Dat met uitzondering van de Patentpligtigen vermeld onder no. 37 tot 40 van Tabel no. XIV (betreffende de Slijters Tap pers Kroeghouders en Koffijhuishoudcrs) die niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepen, maar aan welker Huizen zoodra mogelijk na den ingang van bet dienstjaar en zouder de gewone beschrijving af te wachten een Declaratoir zal moeten woi'den be zorgd hetwelk na verloop van drie dagen weder zal worden opge haald betrekkelijk alle overige Paienipligtigen bedoeld in do 15 eerste Tabellen der wet van den 21 Mei 1819 (Staatsblad no. 34) waaronder krachtens artikel 12 der wet van den 1G Junij 1832 (Staatsblad no. 30) ook zijn begrepen de Paarden-Postmeesters a. De aangiften of verklaringen ter verkrijging van Patent zullen worden uitgegeven van den 9 Mei 1853 tot en met den 1.7 dier maand. b. Die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn inge zameld op den 27 Mei en c. Het Register van gemelde Patentpligtigen zal worden gesloten op den 18 Junij terwijl ofschoon na dien tijd de aanneming van aanvragen van Patent de gewone algemeene beschrijving betref fende niet zal worden geweigerd in alle gevallen de mogelijke gevol gen, die uit eene minder tijdige aangifte voorlvloeijen altijd voor rekening der nalatige Patentpligtigen blijven. Wordende tevens de Patentpligtigen bedoeld bij den aanvang van het 1ste lid dezer Publicatie onder mededeeling dat de Patenten van af den 19 Mei aanstaande ter hunner beschikking op de Gemeen te-Secretarie verkrijgbaar zuilen zijn overeenkomstig artikel 17 en 18 der Wet van den 21 Mei 1819, en luidens artikel 2 der Wet van den 24 April 1845 (Staatsblad no. 1G), opmerkzaam gemaakt, dat het Patent niet zal worden afgegeven en het daarbij uitgedrukte bedrijf niet zal mogen worden uitgeoefend dan nadat de helft van hunnen aanslag over eik dienstjaar zal zijn voldaan; terwijl wijders het Patent voor een volgend jaar niet zal worden afgegeven dan nadat het verschuldigde over het voorafgaande jaar ten volle zal zijn aangezuiverd. Middelburg den 2G April 1853. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT TAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. E. LANTSHEER. PERSONELE BELASTING. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg; Gezien het besluit van den Commissaris des Konings, van den 19 April jl. (Provinciaal Blad no. 54), Maken bekend 1. Dat met het primitief Beschrijvingswerk voor de Belasting op het Personeel, vastgesteld bij de Wetten van den 29 Maart 1833, Staatsblad no. 4 van den 29 December 1835, Staatsblad no. 43 en van den 24 April 1843 Staatsblad no. 15 in deze Gemeente een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 9 Mei aanstaande en alzoo de aan de Ingezetenen uit te reiken Beschrijvings-biljetten met den achtsten dag daarna, van wege den Ontvanger der Directe Belas tingen zullen worden opgehaald. 2. Dat op de wijze bij art. 29 2 der Wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad no. 4 vastgesteld door het Gemeente-Bestuur zijn be noemd om, ingeval eener herziening van het aangegaan bedrag der Huurwaarde of van het aantal Deuren Tensters en Haardsteden als Tegenschalters van de zijde der Belastingschuldigen te dienen de vier navolgende Fersooen als JACOBUS SONIUS PIETER BERNARDUS THOMAS FRANSELLA J01IANNES SNEL en PIETER JACOBUS TAN PUFFELEN. Middelburg den 26 April 1853. De Burgemeester en Wethouders voornoemd rASPOORT TAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. HERIJK. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg; Gelet op de resolutie van Heeren Gedeputeerde Statenvan den 30 Maart 1853 (Provinciaal Blad no. 46), betrekkelijk den Herijk der bevorens reeds geijkte en herijkte LengtematenInhoudsmaten en Ge- wigten, voor liet jaar 1853 Gezien de missive van den Arrondissemcnts-IJker van den 20 April 1853 jl. no. 49; Maken bekend Dat met de Verificatie en Herijk der Lengte-, Inhoudsmaten en Ge- wigten, binnen deze Gemeente, een aanvang zal gemaakt worden op Dingsdag den 3 Mei aanstaande, in het daartoe ingerigt Lokaal in de Stads ATaagop de Balans; en voorts, op de dagen hier onder ver meld, des morgens van 9 tot 1 uur, en zulks tot en met Zaturdag den 28 Mei daaraanvolgende, als wanneer het Kantoor, tot het doen der IJktournée zal gesloten worden. Dat, ten einde de werkzaamheden geregeld on met de meeste naanw- keurigheid zouden kunnen geschieden, door den Arrondissements-IJker stiptelijk de navolgende orde zal worden in acht genomen, als: van Dingsdag den 3 tot en met Donderdag den 12 Mei, voor al de belanghebbenden wier geslachtsnaam begint met de letter A tot en metG van Vrijdag den 13 tot on met Zaturdag den 28 Mei, voor die genen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter H tot en met O terwijl van den tijd voor de overigen na afloop der tournee door den Arrondis- scments-IJkerin de andere Gemeenten van dit Districtnader aan de belanghebbenden zal worden kennis gegeven. Dat verder des Donderdags meer bijzonder zal worden gevaceerd voor de belanghebbenden uit de Buitengemeenten en des Zaturdags voor de Verificatie van bet Medicinaal, Goud- en Zilvcr-Gewigt. Dat alle Maten en Gewigten behoorlijk schoongemaakt en gereinigd moeten worden aangeboden zullende zijbij gebreke van dienwaar door de Verificatie onmogelijk wordt gemaaktmoeten worden afgewe zen terwijl geene Maten en Gewigten na den Herijk zullen afgegeven worden, waarvan de ijkregten en reparaticloonen niet zijn voldaan. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoortden 25 April 1853. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris M. F. LANTSHEER. De Burgemeester van de Gemeente Vrnuwepol- der zal, als daartoe behoorlijk gemagtigd, op Vrijdag den 29 April 1853, 's morgens ten elf ure, ten behoeve der Regt- hebbenden aan de Noordzijde der Haven bij liet Kruidma- gazijn te Veere, in het openbaar doen verkoopen oju coraip- taait gelei, de navolgende op de Stranden zijner Gemeente gestrande GoederenalsEen achtriems Roei-Visch- sloep, gemerkt DT 153 Providence treportlang 5,30 El, breed 2,50 El; twee Masten, lang 15 El en 15,40 El; een afgebroken Boegspriet, lang 3,50 EI; een Boom, lang 4,50 El; Scheeps-Mik Touwladder met 5 Blokken een Schiet-of Valreep met een Blok; een Luik; eenige Scheepskleiniglieden en Brandhout- De Regthebbenden op bovenvermelde Goederen worden opgeroepen, om hunne reclames te doen gelden bij den Bur gemeester voornoemd. oi'iivmre vghkoopixb aan 's Rijks Werf der Marine, te Vlissingenop Dingsdag den 3 Mei 1853, des voormiddags ten 10 ure, van eene partij BrandhoutSchalen, Afbraak, Gereedschap pen Sclaeepshehoeften eene aanzienlijke partij oud Touw, voorts eenig oud Sloper en oud IJzer, eenige oude Keilen, eene Jol en een oud afgekeurd Werf- vaartuig en hetgeen meer zal worden aangeboden. Twee dagen vóór en op den Verkoopdag zal alles ter be- zigtiging van de Gegadigdenop 's Rijks AYervengereed liggenen ook inzage kunnen genomen worden van de bij zondere Voorwaarden van Verkoop van het Werfvaartuig. Vlissingen, den 16 April 1853. De Directeur en Kommandant der Marine II. FERGÜSON. AEOERLAAOSCBE MANDEL-MAATSCHAPPIJ. De Birectie maakt bekenddat door haar zullen wor den geveild: Te Botterdam, op Donderdag 12 Mei 1853: 30,634 Kranj. en Kan. JAVA SIIIUER, ligg. te Rotterdam 33,554 1IITO, Amsterdam, 5,G30 «ITO, Middelburg. De Notitien met de Veilconditien zullen in tijds worden even. Amsterdam, den 11 April 1853. DE MONCHY, President. DE CLERCQ, Secretaris. MIDDELBIiRG, 37 April. Bij besluit van den 23 dezer heeft de koninggezift het 2de lid van het besluit van den 19 bevorensno. 99waarb^Voorloo- pig werd aangehouden het verzoek om eervol ontslag bij adre3 van den 16 dezer met hunne ambtgenooten aangeboden door de ministers C. F. Pahud, J. Enslie en H. F. C. baron Forstner van Dambenoy, en in aanmerking nemendedat de voor hen bestaan hebbende aanleiding tot voormeld verzoek is opge heven, besloten, dat verzoek niet aan te nemen, en hen respectivelijk in hunne functien van minister van koloniën van marine en van oorlog te bevestigen. Men verneemt, dat de fransche gezant dezer dagen bij Z. M. is toegelaten en met Z. M. een langdurig onderhoud heeft gehad. Men leest in de Dordreehtsche Courant Bij geruchte vernemen wij, dat de portefeuille van jus titie den heer J. S. Lotsy, burgemeester van deze stad, is aangeboden geworden, die haar echter niet verlangd heeft ta aanvaarden." Men houdt het er thans te 's Ilage vrij algemeen voor, dat eene of beide kamers der staten-generaal eerlang, in ge volge art. 70 der grondwet, door den koning zullen worden ontbonden. Naar luid van dit artikel houdt het besluit, waar door de ontbinding wordt uitgesprokentevens den last in tot het verkiezen van nieuwe kamers binnen veertien dagen, en tot het zamen komen der nieuw gekozen kamers binnen twee maanden. Bij de jongste bevrachting van 29 schepen door de Nederlandsche Handel-maatschappijis onder anderen ook bevracht voor Middelburg, Minervakapt. J. A. van Boven. Eergisteren is een gedeelte van het garnizoen van Bres- kens, naar Leeuwarden bestemd, te Vlissingen aangekomen, en per vlissingsche stoomboot naar Holland vertrokkendeze boot bragt heden de in Rotterdam in garnizoen geweest zijnde kompagnien van het 2de regement infanterie aan ook vertrokken gisteren avond om elf ure naar Middelburg, om van daar met de stoomboot Zeeland te verlaten, zes kompagnien van het 3de en 4de bataillon 7de regement infanterie, ten einde zich naar de provinciën Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen te begeven. De verwis seling van garnizoen is alzoo begonnen, en zal eerst voor Zeeland den 8 mei geëindigd zijn. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van het achtste Landhuishoudkundig Congres, is ter kennis van de gemeentebesturen gebragt, dat het congres zal gehouden worden te Alkmaar, den 21, 22, 23, 24 en 25 junij e. k. Den 19 dezer is aan de Utrechtsche hoogeschool be vorderd, tot doctor in de regten de heer C. van Citters geboren te Ileinkenszand met theses. Verleden zondag avond, omstreeks half tien urebrak een felle brand uit in een hooiberg, buiten de Waardbarrièra te Utrecht. Spoedig waren een aantal spuiten op de plaats van het ongeval vereenigd, en weldra mogt het gelukken da vlammen te stuiten. De oorzaak van den brand is onbekend, hoewel daaromtrent verschillende geruchten in omloop zijn. Engeland. Londen 23 april. Gisteren heeft in het hoogerhuis de tweede lezing plaats gehad van de voordragt wegens het seculariseren van de goederen der kanadasche geestelijkheid. In het lagerhuis is in comité de voordragt nopens de conversie der Zuidzee- en andere annuiteiten ondanks da daartegen ingebragte amendementen, met 234 tegen 157 stem men aangenomen. Het lagerhuis heeft de verkiezing van den heer Dodds ta Maidstone vernietigd. Heden is voor de regtbank een aanvang gemaakt met de zaak van het vinden van amunitie in een huis van Rother- hithebewoond door een zekeren Ilale (dus niet Kossuth zoo als men in het eerst had beweerd). Bij het vertrek van den post waren nog slechts de beschuldigden (vader en zoon) en weinige getuigen gehoord, die niets" anders verklaarden dan dat het gefabriceerde moest dienen om aan den handel te worden verkochtgelijk ook van tijd tot tijd leverantien aan de regering waren gedaan. De policie moet intusschenvol gens de Express belangrijke ontdekkingen hebben gemaakt. De redacteur van de Anglo-Celt is door het hoogsto geregtshofte Dublin tot 50 p. st. boete veroordeeld, wegens laster jegens het 31ste regement van hetwelk verleden jaar eenige soldaten gecommandeerd waren vuur te geven op de rustverstoorders bij de verkiezingen van Sixmilebridge. In de vorige week zijn niet minder dan 17 schepen uit de dokken van Londen naar Australië vertrokkenals9 naar Port Philip, 4 naar Sydney, 3 naar Adelaïde en 1 naar Ho- barttown. De schout-bij-nacht Houston-Stewart is gisteren te Wool- wich aangekomen en zalzoo dra mogelijknaar Malta ver trekken om het bevel over het eskader in de Middellandscho zee op zich te nemen. Op Jamaica worden krachtige pogingen aangewend om de exploitatien der mijnen zoo veel mogelijk te bevorderen. Verscheidene passagiers van de Great AVestern hebben stuk ken metaal medegebragt, welke aan den grond van ge noemd eiland waren ontwoekerd. Vooral de kopermijnen beloonen reeds overvloediglijk de zorgenwelke er aan wor den gewijd. Buüscliland. TVeenen 22 april. De reis des keizers naar Lombardye is stellig onbepaald uitgesteld. Do keizer van Rusland heeft aan verscheidene poolsehe uitgewekenen, in Frankrijk woonachtig, amnestie verleend. Het is hun vergund in hun vaderland terug te keerendoch

Middelburgsche Courant | 1853 | | pagina 1