PIANINO'S. jpgr* FINALE UITVERKOOP Gcreglelijke Yerkooping. TE KOOP !5uiietUanbdrfti; Eijbingsti. Qibucrtciilicn. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. Ny venheim2de luitenant der mariniers jhr. Clifford Kocq van Breugeladjunct-administrateur van der Hartadel borsten 1ste klasse Cramer Wolterbeek Muller Bouri- ciusMaas Geesteranus, Spanjaard, baron van "Weideren Rengers baron van Heckeren van Waiien jhr. de Stuers Rosewald en Jeekel; klerken van Nuys en van Berkel. Men schrijft van het Nieuwe Diep van den 27 januarij Gisteren nacht is alhier uit het engelsclie kanaal geretour neerd Zr. Ms. stoomschip Cijcloop, bestemd geweest om het koopvaardijschip Juno kapitein Peters aan boord waarvan zich een detachement suppletie troepen bevond, zoover mo gelijk in zee te brengen, om met den meesten spoed Surina me te bereiken, alwaar, naar men zegt, eenige ongeregeld heden zouden hebben plaats gehad." De Surinaamsche Courant van 15 december 11. meldt dat de aldaar op Zr. Ms. korvet de Heldin in verzekerde bewaring gehouden twaalf gedeporteerde fransche staatkun digen, ingevolge magtiging van het ministerie van koloniën, op vrije voeten waren gesteld. Engeland. Londen 27 januarij. De baron Lionel de Rothschild vertrekt heden naar Parijster voldoening aan de uitnoodiging van den keizer der Franschen, die hem de huwe- lijksplegtigheid wenscht te zien bijwonen. In het begin der volgende maand zullen 500 arbeiders naar Canada worden gezonden, tot den aanleg van spoorwegen. Het geruchtdat het tegenwoordige ministerie voorne mens is de landmagt te vermeerderenverkrijgt een ernstig aanzien. De Morning Advertiser meent te weten dat lord Palmerston, ten dien aanzien, bepaalde bedoelingen heeft, en dat hij nog een ontwerp van wet in gereedheid heeft om het ter overweging van het parlement te stellen. Do Ply- mouth-Mail verzekert, dat in die haven aan de door de ad miraliteit bevolen verdedigingswerken met ijver wordt gearbeid. Het calorische schip Ericsson heeft eene nieuwe proef vaart met zeer goeden uitslag volbragt. Met eene halve wer king der machine liep het schip 18 eng. mijlen in 2f- uur met en tegen 't tij. De Times heeft het noodig geacht om van gevoelen te veranderenwat den invloed van het huwelijk des franschen keizers betreft. Het blad kan zijne berigten als ware die invloed gunstig, niet langer staande houden, en beweert thans alleen dat die invloed gunstig was in Engeland. Doch de voornaamste strekking van zijn artikel is om aan te toonen, dat de fransche natie eene gelukkige wijziging ondergaan heeft in hare rigting van gevoelens, door zich uiterst afkee- rig te toonen van den krijg. Verder bevestigt het blad het geen reeds vermeld werd omtrent de vertoogen van den oos- tenrijkschen gezant te Parijsen het antwoord van den heer Drouin de Lhuys, en besluit met de mededeeling, dat erin spijt der verzekering van den Moniteur, gegronde reden be staat om te gelooven, dat genoemde minister, zoowel als de heer de Persigny en de maarschalk St. Arnaudna de vol trekking van het. huwelijkhunne posten neder zullen leggen, ten gevolge van hun oordeel over het huwelijk van Lodewyk Napoleon. De berigten per Asia, welker aankomst te Liverpool gisteren werd medegedeeld, melden, dat de rivieren in Cali- forniö algemeen buiten hare oevers zijn getreden. Thans is ook de aandacht gevestigd op de goudmijnen in het noorden, welke tot nog toe veel minderdan die in het zuidenwer den geëxploiteerd. Volgens de San-Francisco-IIerald zouden de mijnen van het noorden niet de armste zijn. De senaat heeft zich onledig gehouden met het over wegen van het verzoek des heeren Clay Bulwer. Deze heeft namelijk mededeeling gevraagd van de correspondentie met Engeland betreffende de aangelegenheden van Middel-Ame- rikaen vooral betreffende de aanspraken van Eugeland op de kust van Mosquitos of een gedeelte van het gebied van Honduras of Yucatan. Van de Honolulu-eilanden wordt melding gemaakt van eenige onaangenaamheden onder de walvischvangers. Een matroosdie in het fort was opgesloten was door eenen der constabels gedood; de walvischvangers, den dood van hun nen makker willende wrekenhadden het fort aangetast en eischten het leven van de constabels nadat een paar ge bouwen in brand gestoken warenhebben de oproerlingen zich evenwel weder teruggetrokken. Eiiiitsclilaml. Weenen 26 januarij. De aartshertog Ferdinand Maximiliaan, opperbevelhebber der oostenrijksche marine, heeft zich op het stoomschip Baron Kubeck naai de kusten van Dalmatie begeven. Dit bewijst voorzeker genoegzaamhoezeer de gebeurtenissen aan de oostenrijk sche grenzen hier de belangstelling der regering gaande maak ten. Het geluk dat de Montenegrijnen in den strijd tegen de Turken hebbenveroorzaakt hier algemeene vreugde men gelooft, dat de Verhevene Porte niet in staat zal wezen zich tegen eene interventie van Rusland en Oostenrijk te verzetten. Personen, die zeer wel met het montcnegrijnsche grondgebied bekend zijn, verzekeren dat, al zou Omer pacha er in slagen om Cettigne de hoofdstad van Montenegro in te nemen, dit nog niet zou leidon tot het resultaat, dat het geheele grondgebied herwonnen is. De hoven van Pe tersburg en Wecnen moeten, naar men wil, het vorstendom eene zekere staatkundige positie willen verschaffen. Over het algemeen houdt men het ervoor, dat de Verhevene Porte voor zich wel zou doen met in eene schikking te treden. De hier aanwezige oom van den vorst van Czernagora bewaart het diepste stilzwijgen over het ware doel zijner zen ding herwaarts. Zoo veel schijnt echter zeker, dat hij, na zich van zijne taak gekweten te hebbenonmiddelijk naar Montenegro zal terugkeerenen niet zoo als men eerst meen de naar Petersburg gaan. De vorst-primaat van Hongarije heeft verlof bekomen een seminarium voor Jezuiten te Tyrnau op te rigten. De orde breidt zich, hoewel langzaam, meer en meer uit. Men verneemt, dat er tussclien Oostenrijk en Sardinië onderhandelingen worden gevoerd over het gemakkelijk ma ken van het grensverkeer. Men wil weten dat de luitenant-veldmaarschalk graaf van Leiningen zich naar Konstan tin opel zal begevenmet eene bijzondere zending belast, die waarschijnlijk op de montene- grijnsche questie betrekking zal hebben. Berigten door den Llovd betreffende Montenegro mede gedeeld, bevestigen het, dat de Turken Cernicka en Riecska hebben ingenomen. Het eigenlijke berglandwaarin men slechts man voor man kan voortrukkenen waar een gere gelde strijd onmogelijk is, moet nog veroverd worden. Luidenseene telegrafische depêche uit Triest, heeft Osman pacha in een geregeld gevecht eene aanzienlijke nederlaag ge leden. Ook te Boglievich viel een gevecht ten voordeele der Montenegrijnen uit. Omer pacha heeft beslotenMontenegro met zijne geheele magt op vijf punten tegelijk aan te tasten; Graliowo schijnt niet bernagtigd te zijn, daar er gemold wordt dat zijn wojwode Wujatich eveneens de Turken teruggedreven heeft. Berlijn 28 januarij. Vrijheer von Gaffron heeft in de eer ste kamer het rapport der commissie, ter zake van het wets ontwerp op de zamenstelling dier kamer, uitgebragt. Vol gens het gevoelen der commissie mag men eerst dan eene on afhankelijke eerste kamer verwachtenwanneer hare zamen stelling een uitvloeisel is van de magt der kroon. Het aan hangig ontwerp berust op vertrouwen in den koning. De com missie stelt voor het ontwerp aan te nemenwaarvan het hoofdartikel alsnu luidtDe eerste kamer wordt met 7 augus tus 1853 volgens koninklijke verordening zamengesteldwelke slechts door eene wet, met toestemming der kamers gemaakt veranderd kan worden. Do eerste kamer zal bestaan uit leden door den koning voor levenslang of met erfelijk mandaat aan gesteld." Kivitscrliiiid. Bern 24 januarij. De nationale raad heeft na eene langdurige beraadslaging besloten te weigeren den bondgenootschappelijken waarborg der nieuwe constitutie van Graauwbunderland, welk besluit geheel overeenkomt met hetgeen ten deze voor eenige dagen door den staatsraad is besloten. Laatstgenoemd collegie houdt zich thans bezig met de behandeling van het reeds door den nationalen raad aan genomen strafwetboek; reeds zijn 5 artikelen aangenomen. FranUrljli. Parijs 27 januarij In den Moniteur is gisteren het programma medegedeeld van de plegtigheden waarmede op zaturdag aanstaande het burgerlijke huwelijk des keizers zal worden gesloten. Heden is in het officiële dagblad het programma opgenomen betreffende de kerkelijke in zegening ervan op zondag 30 januarij. Daaruit blijktdat de keizerin ten elf ure des voormiddags met grooten luister door een hofrijtuig van het Elysée zal worden afgehaald, en ten twaalf ure met den keizer den togt zal aanvaarden naar de kerk do Nótre-Damc, in welke de dienst zal worden verrigt door den aartsbisschop Sibour. Het programma is zeer uit gebreid. Het verdient de aandacht, dat bepaaldelijk daarin voorkomt, dat in de kerk eene tribune, uitsluitend voor de leden van het corps diplomatique bestemd zal worden in- gerigt. Reeds is medegedeeld, dat de heer Auber belast is gewor den met de leiding der muzikale aangelegenheden. De ge noemde toonkunstenaar is dezer dagen benoemd tot eersten keizerlijken kapelmeester. Hij heeft eene cantate vervaardigd, die zaturdag op de Tuilerien zal worden uitgevoerd door liet koor-personeel der groote opera. Als eene hulde aan de nieuwe keizerin zullen al de zangers in spaansch kostuum zijn gekleed. Er worden hier steeds vele personen gevonden die van meening zijndat de keizer met het sluiten van het voorge- nomene huyvelijk een staatkundigen misslag begaat. Men meent inmiddels te bespeurendat die leden van het geslacht Bo naparte welke aanvankelijk tegen het huwelijk waren ge stemd, tot andere gedachten beginnen te komen. Onder deze laatste wordt prinses Mathilde genoemd, die eenige dagen geleden niet zou hebben ontveinsd, dat zij zich moeijelijk kon gewennen aan het denkbeeld, dat de keizer, haar bloed verwant, met eene spaansche vrouw in het huwelijk zou tre den en thans er voor moet uitkomendatbij de voortref felijke hoédanigheden der aanstaande keizerin, zij er geene de minste zwarigheid in zou zien omindien dit van haar gevorderd mogt worden, de slip van haar kleed te dragen, bij gelegenheid der inzegening van het huwelijk in de Nötre- Dame. Bij deze gelegenheid wordt de aandacht gevestigd op de omstandigheid dat de schoonzusters van keizer Napoleon zich in der tijd geenszins terstond bereid hebben verklaard, om een zoodanig blijk van ondergeschiktheid te geven, bij ge legenheid van diens huwelijk. Men verneemtdat de aanstaande keizerin den stedelijken raad heeft verzocht om geen gevolg te geven aan het besluit, om haar een kostbaar versiersel aantebicdenmaar de daar voor beschikbaar gestelde som van 600 000 fr. te voegen bij de gelden, die bestemd zijn geworden om onder de noodlij dende klasse te worden verdeeld. Verder wordt gemeld, dat mejufvrouw de Montyo zeer goed gevoeltdat het in de dagbladen niet zal ontbreken aan lasterlijke aantijgingen ten haren aanzienen heeft verlangd om zoo veel mogelijk alles te weten, wat, zoo wel in het binnen- als in het buitenland, op hare rekening wordt gesteld. De keizer moet hebben te kennen gegeven, dat hij, bij de er kende geestkracht van mejufvrouw de Montyo er niet de minste zwarigheid in vond om aan dit verlangen zijner aan staande gemalin te gemoet te komen. Denkelijk zal de gra vin de Montyo, de moedor der aanstaande keizerin, nog 10 dagen na het sluiten des huwelijks hier blijven en dan naar Spanje terugkeeren. De leden van het corps diplomatique, die tot dusver hunne opwachting hebben gemaakt bij mejufvrouw de Montyo se dert zij haren intrek heeft genomen op het Elysée, zijn de marquis de Valdegamas lord Cowley, de marquis d'An- toninide marquis de Païva graaf Villamarinade heer Fir- min Rogier en de baron Fagel. Plet eerste balhetwelk op het paleis der Tuilerien door HH. KK. HH. zal worden gegeven is bepaald op maandag den 7 dezer aanstaande. Niemand zal daarop worden toe gelaten dan gekleed in het voorgeschreven gala-costuum of in militaire uiniform. Men verzekertdat de bals en groote feesten, die gedurende do laatste dagen hebben plaats gehad, minder druk bezocht zijn geworden dan gewoonlijk. Men schrijft dit toe aan de groote menigte dergelijke feesten, welke elkander zijn opgevolgd. Onder de geschenkenwelke door den keizer aan de keizerin zullen gegeven worden, spreekt men van een krans van oranjebloemen geheel uit diamanten en smaragden be staande de bloemen zullen door de fijnste paarlen nagebootst worden. Deze krans zoude 1^ millioen francs kosten. Aan een van de bekwaamste juweliersden heer Odiot, is van wege den keizer opgedragen, een kistje van massief goud te vervaardigen, met eene gravure, voorstellende de zegepraal van Esthervolgens de schilderij op het museum. In de straten wordt eene levensbeschrijving der keizerin voor vijf centimes rondgevent. De hoogblonde kleur van het haar der aanstaande kei zerin doet vele dames, welke op deze kleur van haar mogen bogentrachten, om zoowel op de wandelingen als in schouw burgen, hun haartooi te doen uitkomen. Verscheidene kappers hebben ook een kapsel naar Montyo genoemd. Beursberigt. 3 pet. 79,70; 4£ pet. 104,90 fr. Zondag ochtend. Het burgerlijk huwelijk des keizers had gisteren avond, volgons het bekend gemaakt programma, plaatsen liep zonder stoornis af. België. Brussel 28 januarij. De kamer van vertegen woordigers heeft gisteren, met 78 tegen 5 stemmen, aange nomen het wets-ontwerp tot vereeniging van het zoogenaamde Quartier Leopold met de hoofdstad. Heden verloste zeer voorspoedig van eene Xtochter T. ZWEMERgeliefde Echtgenoote van Ellewoutsdijk, H. VLEUGELS, den 27 Januarij 1853. Genees-, Heel- en Verloskundige. lieden beviel van eene TtncStterVrouwe M. F. DE JONGE geboren DE JONGE. 's Gravenhage 28 Januarij 1853. Op heden ontvingen wij de treurige tijding van het over lijden van mijnen oudsten Zoon en onzen BroederCHBIS- TIAAN JOHANNIS, te Londen, op den 24 dezer, in den ouderdom van bijna 33 jaren. A. CRUCQ. Middelburg, J. CRUCQ. den 28 Januarij 1853. M. CRUCQ, Wed. Nachtegael. Dienende deze tot algemeenezoowel als bijzondereken nisgeving. KKNEDESr IMIIltlJItN I'lUJKKV. De ondergeteekende verwittigt nogmaals en wel voor het laatst hare Begunstigersdat zij haren WIXHEIj in BOA» en 351AAE11, »LUK»- en ISHAAATEÏtf ItO- RIlLEK zeker met don laatsten Februarij sluiten zal, en noodigt een ieder uit van deze voordeeligemaar korte ge legenheid gebruik te maken. H. JACOBSON, Delyjé. Langenburg, wijk B, no. 7. De ondergeteekende heeft ontvangen eenige PUino'8, (Inlandscli. Fabrikaat) die zoowel in sierlijkheid van vorm, attouchementtoon als in uiterst modiken prijs, met die van het Buitenland kunnen concurreren. J. W. SCHUURMANS, Muzij k-0 n derwijzer. De Notaris D. J. VAN DER HORST SERLE zalop Woensdag den 2 Februarij 1853, des voormiddags ten tien urein de Herberg de Èoode Leeuwstaande bij het Dorp Nieutvland, in het openbaar aan den meestbiedende ver- koopen Eene HOFSTKHE staande in de Gemeente Nieuw- en St. Jooslandgemerkt B, no. 19 met daaraangrenzende ïjamlen en Dijkenliggende in dezelfde Gemeentein de Polders Oud en Nieuw St. Joosland; ter grootte van 49 Bund. 72Soed. 82 Ell. GRÖSUSwelke eerst in zes koopen en daarna te zamen zullen worden geveild. Voorts de helft in 1 Bunder, 78 Roeden 20 Ellen lm- Ï.AAI9, liggende in de Gemeente Nieuw St. Joosland, in den Middelburg3chen Polder grenzende aan den Dijk van Oud St. Jooslanden beplant met ruim 80 zware Olmen Boomen. Eindelijk 3 Bunders, 97 Roeden, 80 Ellen IVEIIjAMI liggende in de Gemeente Arnemuiden. Alles bewoond en in gebruik bij de Weduwe van wijlen IS AAK CATSMAN Pz.en naauvvkeurig omschreven inde meer bijzondere aankondigingen dezer Verkooping, te beko men ten Kantore van bovengenoemden Notaris alwaar ook de Kadastrale Plans ter iuzage liggen en nadere inlichtingen kunnen worden verkregen. De Gebouwen dezer Hofstede zullen, den Zondag uitge zonderd, kunnen bezigtigd worden van Vrijdag den 28 Ja- naurij 1853 tot en met Dingsdag den 1 Februarij daaraan volgende. Op Maandag den zevenden Februax-ij achttien honderd drie- en-vijftig, des voormiddags ten tien ure, zullen door WIL LEM ZOELLERDeurwaarder bij de Arrondissements-Regt- bank, Zitting houdende te Middelburg, wonende te Middel- bui'g, op de Hofstede van JACOBUS DE BROUWER, Landbouwer wonende ter Gemeente van Aardenhurg no. 354 in het openbaar, tegen gereode betaling, worden ver kocht de navolgende, ten vei-zoeke van PIETER BACK, rustend Landman, wonende te Oostburg, en ten laste van genoemden JACOBUS DE BROUWERin Pand beslag ge nomen GOEDEHEM, als: Twee Hengsten, drie Paarden, eene Vaarsdrie Koeijen, vier Biggen een Zeugvarken een Schaap Hooiongedor- sclien Graan, verschillende schoven Gai'st, Tarwe en Boonen, een Men- cn andere Wagens, Karren, Eggen, Ploegen, Landbouwersgereedschappen. Verder MECBEljAmE en andere roerende GOEDE- RKS, bestaande in: Tafels, Stoelen, Spiegels, een Hang klok, Kagchel- en Stookgereedscbappen, Koper, Tin, Por- celein, Glas, Aardewerken, Goud, Zilver en andere Kost baarheden en verder al hetgeen te voorschijn zal worden gebragt. ZOELLERDeurwaarder. Een hecht en sterk 'WOONHUIS en annex Stalzijnde eene wel neringhebbende Hroort- en XioekliakheriJ en "ttAinüiel met een afgezonderden grooten Tuin binnen 5r«endtjke, kadastraal bekend sectie D no. 184 Huis en Erf 2 Roeden, 72 Ellen, no. 185 Tuin 14 Roeden, 40 Ellen. Adres bij de Erfgenamen van de Wed. J. G. TRESLING, te Yzendijke. Een BKIWEBES-HilS te huur. Te bevragen Wal, B, 103. Eene 5113189 benoodigdNieuvvehavenI, 118.

Middelburgsche Courant | 1853 | | pagina 2