MIDDELBURGSCHE COERAIVT. M 14. 1853. Dingsdag 1 Februarij. /W' Bij dit ïio. behoort hot verslag van den Gemeen teraad te Goes, zitting van 27 Januarij 1853. IScstuccu cu Slbministtratieu. De Gedeputeerde itaten van Keeland doen te weten A ixit r-:srrite> g E-:yiE-:E-:x vb-: WEEZEiEX. BiiuKtiUnb^rftc £ijbiu0c«i. Dat zijin hunne Vergadering van hedenmet wijziging van hun Besluit van don 22 November 1852, no. 97, on tot herstel van ecno daarbij plaats gehad hebbende onregelmatig heid in do gegevene uitvoering aan art. 5 der Wet van dezelfde maand (Staatsblad no. 197), houdende regeling van do vcr- deeling der Provinciën in Kiesdistricten ter benoeming der Leden van de Provinciale Staten enz. hebben bepaald 1. Dat, in plaats van den Heer Mooyaartverkeerdelijk aan het nieuwe Hoofd-kiesdistrict Hulst toegevoegd, doorliet lot zal worden aangewezen een van de acht in het voormalig Hoofd-kiesdistrict Goes benoemde en in het Eiland Zuidbeve- land benoemde leden; en dat de zeven overblijvende leden, benevens de Heer A. A. Mooyaart, wonende in het eiland Noord'oeveland, en in het vroeger Hoofd-kiesdistrict Zierik- zee benoemd geweestzullen geacht worden in het nieuwe Hoofd-kiesdistrict Goes te zijn gekozen; zijnde bij de, ten ge volge van de zoo even vermelde bepaling, plaats gehad heb bende loting, de Heer J. Fransen van de Putte aangewezen als tot het nieuwe Hoofd-kiesdistrict Hulst te behooren 2. Dat de bij de 2de zinsnede van art. 5 der hierboven aangehaalde Wet bedoelde Lijst door hen dien ten gevolge is gewijzigd, zoo als die aan den voet van dit besluit voor komt. Gegeven te Middelburg, den 18/28 Januarij 1853. VAN TETS, Voorzitter. S. VAN DER SWALME, Griffier. Lijst aanwijzende de Hoofd-kicsdistricten in welke elk Lid der Provinciale Staten van Zeeland geacht wordt te zijn verkozen, opgemaakt volgens art. 5 der Wet van den 5 November i852 (Staatsblad no. 197.) Nieuw Iloofd-kiesdistrict Middelburg. Z. Snyder, Jonkheer P. Damas van Citters D. TJytten- hooven B. Bomme, W. M. Snyder, C. Vis, J. W. Callen- fels J onkheer Mr. M. C. Paspoort van GrypskerkeG. J. Sprenger, S. Luteyn Mr. A. M. Becius alle benoemd in het vroegere Hoofd kiesdistrict Middelburg. Nieuw Hoofd-kiesdistrict Zierikzee. M. C. deCrane, LI. Moolenburgh, Jonkheer Mr. J. F. Schuur- beque Boeye, Mr. W. J. P. Kroef, Jonkheer W.D. de Jonge, J. van der Have Cz.alle benoemd in het vroeger Hoofd- kiesdistrict Zierikzee. Nieuw Hoofd-kiesdistrict Tholen. Mr. II. WagthoW. J. van Voorst Catshoek, C. van de Stolpe Mz. alle benoemd in het vroeger hoofd-kiesdistrict Zierikzee. Nieuw Hoofd-kiesdistrict Goes. Mr. M. P. BlaaubeenI. G. J. van den Bosch A. Ila- kebeeke, Mr. J. C. R. van der Bilt, B. van der Mand ere Mr. J. J. vanDeinse, O. Verhagen; benoemd in het vroe ger Hoofd-kiesdistrict Goes; A. A. Mooyaart, benoemd in het vroeger Hoofd-kiesdistrict Zierikzee. Nieuw Hoofd-kiesdistrict Sluis. I. C. O. Benteyn M. MazureA. van den BroeckeA. de Smidt, II. G. Hammacher, J. M. Hennequin; alle benoemd in het vroeger Hoofd-kiesdistrict Sluis. Nieuw Hoofd-kiesdistrict Hulst. P.Beumer Ilardenberg, Mr. G. W. T. Vogelvanger P. P.T. PierssensJ. Fransen van de Puttebenoemd in het vroeger Hoofd-kiesdistrict Goes; P. D. Buyze S. H. van Diggelen, P. W. Steenkampbenoemd in het vroeger Hoofd-kiesdistrict Sluis; vacature, ten gevolge van het ontslag van den Heer L. van den Berg. Aldus gewijzigd ter Vergadering van Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Middelburg den 18/28 Januarij 1853. VAN TETS, Voorzitter. S. VAN DER SWALME, Griffier. EETEXESEtS-1. EJTSTJEX, Be Burgemeester van Middelburg- Gelet op art. 7 der Wet van den 4 Julij 1850 (Staatsblad no. 37)regelende het Kiesregt en de benoeming van Afge vaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Gene- raal Noodigt bij deze alle Inwoners dezer Gemeente uit om zoo zij elders in de Directe Belastingen zijn aangeslagen daarvan vóór den vijftienden Februarij aanstaande aan°het Gemeentebestuur te doen blijken. Middelburg den 28 Januarij 1853. De Burgemeester voornoemd, PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend Dat op Donderdag den 17 Februarij, des middags ten 12 uur, op het Raadhuis, de publieke Aanbesteding zal plaats hebben van de volgende Gemeentewerken 1. Van het schoonhouden der Wandelplaatsen. 2. Van het Loodgieters- cn Leidekkerswerk. 3. Van het verleggen en onderhouden van Straatwerk. En dat de Voorwaarden dezer Aanbesteding van heden af op de Secretarie ter inzage van belanghebbenden lifo-cn. Middelburg, den 31 Januarij 1853. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT VAN GRYPSKERKE. De Secretaris, M. F. LANTSHEER. AAXEEKSTEEEEEiXG: De Centrale Directie van liet Eiland Walcheren zalonder nadere goedkeuring van het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken, op Donderdag den 24 Februarij 1853, des voormiddags ten elf ure, in tegenwoordigheid van den Heer Hoofd-Ingenieur in het elfde District van den Water staat, in het Lokaal van de Directie in do Abdij te Middel burg publiek aanbesteden HET BOUWEN eener Steenen H iniTSllIS het daarstellen van eene Boezeinkaile, Sjmihoezem en Waterleidingachter de Suatiesluis aan de Xuid- matei ing. Het Bestek en Teekening zal, van af Maandag den 7 Fe bruarij 1853, ter lezing liggen: te Middelburg, aan het Lo kaal der Directie voornoemd; te Vlissingen, in het Iloffijhuis de Beurs en in het Hotel de Commerce, bij de Erven PETERS; te Goes, in het Logement de Koornbeursbij BREEIIER; te Zierikzee, in de Logementen bij de Wed. SWART en VAN OPPEN; te Tholen, in het Logement bij AUGUSTYNte Sas-van-Gentin het Wapen van Zeeland; te Neuzen, in het Logement bij de Erven STEENKAMP; te Breskens in het Nieuw Heerenlogementte Dordrecht, in het Logement Bellevue, bij BODIER; te Sliedreeht, Amcide, Giessendam en Papen- dregt, in de Regthuizen te Hardinxveld in de Drie Snoeken te Werkendam, in 's Lands Welvaren; te Gorinchem, in de Logementen de Doelen en de Hooiwagen; en wijders op franco aanvragen, tegen betaling van 1,50, te bekomen zijn bij den Opper-Commies van Walcheren, S. ROELSE. Op Zaturdag den 19 en Woensdag den 23 Februarij 1853 zullen de noodigo aanwijzingen in loco plaats hebbenen voorts nadere inlichtingen te bekomen zijn bij voornoemden Opper-Commies. Middelburg, den 24 Januarij 1853. De Centrale Directie voornoemd SPRENGER, Vt Ter ordonnantie van dezelve J. J. I. SPRENGER. AAXBBESTEEBEMXG, De Centrale Bircciie van liet Eiland Walclieren zalonder nadere goedkeuring van het Ministerie van Bin- nenlandsclie Zaken, op Donderdag den 24 Februarij 1853 des middags ten 12 ure, in tegenwoordigheid van den Heer Hoofd-Ingenieur in het elfde District van den Watersiaat, in het Lokaal van de Directie in de Abdij te Middelburgpubliek aanbesteden, de leverantie der voor het dienstjaar 1853, als mede tot Wintervoorraad, v.reischt wordende Mollandsche en Brahandsche IKijsmaterialen Biet, Eilvoord- sclie Boorniksche en Briksteen. Zullende de Conditiën acht dagen te voren ter lezing liggen f~\ nr> Oo ter Grime van voornoemde Directie en nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den Opper-Commies S. ROELSEte Middelburg. AAXEtBïSTJEBtKXtï De Directie van de 35eesluis van Valkenisse is voornemensop Zaturdag den 26 Februarij eerstkomende des morgens ten elf ure, te E£rabbendijlee Eiland Zuid- beveland, Provincie Zeeland, bij inschrijving en opbod aan te besteden HET BOUWEN van een Steenen 5KEESEIJIISJE wijd in den dag 1,60 El. Bestek en ^Teekening zijn, tegen betaling der kosten, te verkrijgen bij den ondergeteekendeen nadere inlichtingen te hekomen bij den Lieer J. LI. MULLER, Civiel Ingenieur te Goesdoor wien op Donderdag den 24 Februarij de noo- dige aanwijzing in loco zal gedaan worden. Krabbendijke den 26 Januarij 1853. Namens de Directie van de Zeesluis van Yalkenisse De Ontvanger-Griffier VAN DEN BRINK. De Kolonelbelast met het beheer der (larnizoens. Bakkerij te ÏÏHissingen, brengt ter kennis van de Gegadig den, dat, wegens de hooge inschrijvingeene Herbesteding van Granen onder nadere goedkeuring van het Ministerie van Oorlog, op Maandag den 14 Februarij aanstaande, des mid dags ten 12 ure, op het Plaatsbureau aan de Hoofdwacht al daar, zal plaats hebben, voor de leveraneie van: 6 Lasten Koode of Bliijn- cn G Dito SEeeuwsche TABWE. 3 Dito Xeeuwsclie af .loordbrabantsclie ROGGE. Beide Gewas van 1852. Moetende do Roode of Rhijn-Tarwe minstens 77 de Zeeuw- sche Tarwe minstens 74 en de Rogge minstens 72 Ponden per Mud wegen. Wordende hierbij aanbevolen om het merk, hetwelk op de aangeboden monsters voorkomt, ook op den omslag van het inschrijvingsbiljet te plaatsen. Zullende de Voorwaarden van voorschreven Aanbesteding, van heden af aanop gemeld Bureau ter lezing liggenvan des morgens 9 tot des middags 12 ure. Vlissingen den 27 Januarij 1853. De Kolonel voornoemd MENNINGH. I X'M'ÉAlflST- BI lirt 1.1X1*. De Ontvanger der Gemeente Middelburg zalge durende de maanden Februarij Maart en April des voor middags van 10 tot 12 ure, ten zijnen Kantore vaceren, des Crijdags voor de overneming der Obligatien ten laste der Gemeente, en des Dingsdags tot de uitbetaling van de daarop verschuldigde Interessen, verschenen den 31 Decem ber 1852 zullende deze Interessennaar aanleiding der bepalingen bij de begrooting voor dat jaar vermeld worden betaald met een half pet.of een zesde van den nominalen Intrestin de Obligatien uitgedrukt. Middelburg den 24 Januarij 1853. De Ontvanger voornoemd J. D. M. DE STOPPELAAR. int:i.nit>Ea ieezee» SOIRÉE LITTERAIRE ET MUSICALE. De ondergeteekenden hebben het plan ontworpeneene Letterkundige en Musikale Avond-vereeniging, geheel ten voor- deele van de Armen dezer Gemeentetot stand te brengen. De voordragt van stukken in dichtmaat en ongebonden stijl zal door zang en toonkunst worden afgewisseld de daartoe be stemde Zaal doelmatig ingerigt en de Inteekenlijst ten dien einde aan de huizen der Ingezetenen worden aangeboden. Een weldadig oogmerk, door een nuttig en der beschaving bevorderlijk zamenzijn te bereiken, ziedaar het doel der on derteekenaren en durven zij zich alzoo vleijen dat Heeren Voorstanders der Schoone Kunsten, door ruime deelnemin», er hunnen bijval aan zullen gelieven te hechten. Vlissingen, den 30 Januarij 1853. D. UYTTENHOOVEN. A. RUYSCH. S. GILLE HERINGA. B. FLANDER. HEDEN en MORGEN Tentoonstelling der ingezondens Voorwerpen, ter Verloting ten behoeve der Armenin de Abdij, Letter A, no. 52. [De advertentien van dankbetuigingen voor ontvano-ene giften van verschillende administratien zullen in een volgend no. worden opgenomen.] TÏIDlIELBIRfir31 Januarij. liet concert, op 11. donderdag, door het muzijkgezelsehap Uit Kunstliefdeten voordeele der armen alhier gegevenheeft na aftrek der onkosten, de aanzienlijke som van ongeveer 500 opgebragt. Heden morgen ten elf ure had op de groote markt te Vlissingen eene inspectie plaats. De tot generaal benoemde kolonel van het 7de regement infanterie nam*bij die gelegen heid van elk bataillon afzonderlijk afscheidstelde den nie'uw- benoemden kolonel aan het regement voor, en riep allen, met broederlijken handdruk aan de officiereneen hartelijk vaarwel toe. Hierop rigtte de kolonel het woord tot de troe pen, waarna zij voorbij den generaal, den kolonel en de ad judanten defileerden, om, met begeleiding van de muzijk, het vaandel ten huize van den kolonel over te brengen. V ij vernemen dat het kommandement over het wacht schip te Vlissingen is opgedragen aan den kapitein-ter-zee jhr. de Ilaze Bomme. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan de heeren C. F. Serrarens en J. Brevet, als burgemeesters der gemeenten Hoofdplaat en IJzendijke en in hunne plaats als zoodanig benoemd den heer D. Bekaai*. Z. M. heeft benoemd bij het 2de regement vesting-ar tillerie, tot eersten luitenant J. G. C. van Dyk, van het korps pontonniers; tot officier van gezondheid 2de klasse bij de landmagt W. F. H. Westenengen heeft verplaatst naar den Helder, den magazijnmeester der artillerie 2de klasse G. T. Schindleren naar Graveden lsten luitenant der artillerie 2de klasse J. van de Bcrghe. Naar men verneemtzou het den koning behaagd heb bente vergunnen, dat met de visscherij met de netten, in plaats van eerst met 15 februarij e. k.reeds den 1 dier maand een begin zal worden gemaakt. Deze tijding zal onze visschers gewis hoogst welkom zijn. Zijne excellentie de minister van financien heeft aange kondigd dat voortaan, met februarij aanstaande, gelegen heid zal zijn om, in plaats van eens, tweemalen in de maand brieven en gedrukte stukken, met de landpost, uit dit rijk naar Neerlands-Indiëlangs de verschillende wegen welke thans daarvoor openstaan, te verzenden. Bij koninklijk besluit van den 28 dezer is benoemd, tot controleur over de fabrijk der postzegels de heer mr. J. C. P. baron van Ileeckeren van Brandsenbnrgte Utrecht thans voorloopig niet gemelde functien belast. In den namiddag van den 26 dezer is te 's Gravenhage brand ontstaan in een bovenhuis in de Kazernestraatwelke echter door tijdig aangebiagte hulp spoedig is bedwongen. Twee nog zeer jonge kinderen zijn daarbij omgekomen. H. M. onze geëerbiedigde koningin, diep bewogen met de ou ders, welke, met hunne kinderen, al hunne bezitting hebben verloren, heeft hun eene aanzienlijke gift doen toekomen. De jonge Nubiër, die door II. K. H. prinses Marianne van hare reis naar het Oosten medegebragt, en sedert bij den onderwijzer van der Koog, te Leyden, ter opvoeding besteed was, is den 27 dezer aan eene borstziekte overleden. Bij een kabinetschrijven is van wege Z. M. den konin°* lioogstdeszelfs goedkeuring betuigd aan de heeren, mr. Bor- ret, commissaris des konings in de provincie Noorflbrabant J. Menu griffier der statenmr. van Galen fungerend pro cureur-generaal mr. van der Does de Willebois refter- commissaris mr. Pape, officier van justitie, A. J. Hamifton, fungerend griffier, en jhr. van Citters, kapitein der mare chaussee, wegens hun goed beleid en goede houding bij liet stillen van de dezer dagen plaats gehad hebbende rebellio onder do boeren der gemeente Loon-op-Zand. Wij ontvangen de volgende opgave van het ëtat-mayor van het fregat Doggersbank: kommandant de kapitéin- ter-zee de Smit van den Broeckelnitonant-ter-zee eerste klasse, 1ste officier, ridder van Rappard luitenants-ter zee 1ste klasse van der Meersch en Holtzapfelluitenants ter-zee 2de klasse baron Roëlljhr. Bowier, van Len- nep en Buis officier van administratie 1ste kl. Lina; offi cieren van gezondheid 1ste kl. Salbach2de kl. Euisch, 3de kl. Peters kapitein kommandant der mariniers jhr. van

Middelburgsche Courant | 1853 | | pagina 1