1IBDELMJRGSCHE w COURANT 1853. Zaturdag 22 Januarij. m 10. 23c0tuircu cu Qlbmhuöttraticn. yj¥H'TSTM^rt bbz wan fxnancxkn. K. JACOBSON Sz. A. BOASSON. Js. METZ. I3iiuicnl.-inb0citc 2Tijbutgc«. Bnitcnlaitbschc &ijbnigen. llABtBiSiMlIHNt* PAARDEN VOOR DE KAYALLERIE. De Commissaris des Honing# in de Provincie Zeeland, Gezien de missives van Hunne Excellontien de Ministers van Oorlog en van Binnenlandsche Zakenrespectivelijk van den 30 December 1852 no. 41b, en 4 Januarij 1853, no. 148 2de Afdeeling Brengt, overeenkomstig die missives ter kennis van de Be langhebbenden Dat op Maandag den 7 Februarij aanstaande, des'middags ten twaalf urezal worden overgegaan tot de openbare Aan besteding dor levering van 466 REMONTE-PAARDEN, van welk getal een derde zal moeten zijn van Inlandsclien Oor sprong en wel 1. Door de Hoofd-Administratien van het 1ste, 2de, 3de en 4de Regement Dragonders, respectivelijk te Maastricht, te 's Gravenhagete Haarlem en te Deventer verblijf houdende ieder van 60 Paardenin die Plaatsen te leverenen waartoe voor elk Korps in drie loten of partijen, ieder van 20 stuks, moet worden ingeschreven 2. Door de IIoofd-Administratie van het Regement Veld- Artillcrie te Utrecht, van 150 Paarden, aldaar te leveren, en waartoe in zes loten of partijen ieder van 25 Paarden moet worden ingeschreven 3. Door de Hoofd-Administratie van het Regement Rijdende Artillerie te Leydenvan 26 Paarden aldaar te leverenen waartoe in twee loten ieder van 13 Paarden moet worden ingeschreven en .4. Door den Ivommandant van het Korps Jagers te Paard te Tilburg, van 50 Paarden, aldaar te leveren, en waartoe in twee partijen, ieder van 25 Paarden, moet worden inge schreven En zulks overeenkomstig de voorwaarden waarop die Aan bestedingen zullen gedaan worden van welke exemplaren van den 10 dezer, voor de Gegadigden ter lezing liggen in de Bureaux van de Kwartiermeesters der genoemde Korpsen, alsmede bij het Departement van Oorlog te 's Gravenhage en op de Provinciale Griffie van Zeeland. Zullende deze Bekendmaking geplaatst worden in de binnen dit Gewest uitkomende dagbladen. Middelburg den 10 Januarij 1853. De Commissaris des Konings voornoemd, VAN TETS. WAARBORG EN BELASTING DER GOUDEN EN ZILVEREN WERKEN. De Controleur van het Middel van Waarborg in de Provincie Zeeland Ontvangen hebbende de vergrootte Afbeeldsels der onder scheidene Stempelwerken, bedoeld bij Art. 11 der Wet van 18 September 1852 (Staatsblad no. 178); Brengt bij deze ter kennis van do daarbij belanghebbenden A. Dat de vergrootte Afbeeldsels, hierboven gemeldvan af heden ten zijnen Kantore verkrijgbaar zijn voor 25 ets. het stuk, ten behoeve van het Rijk. B. Dat de Borderellen van Verkoop bedoeld bij Art. 42 van gemelde Weten welke de Vcrkoopers, ingevolge Art. 43, bij den verkoop van Gouden en Zilveren Werkenaan de Koopers, zoo zij zulks verlangen, gehouden zijn uit te reiken, doch ook zonder aanvrage bij den verkoop van Passement, Borduur- en Draadwerken, en van Diamantwerken waaraan zich echte en onechte Gesteenten zamengovoegd bevinden verpligt zijn af te geveneerstdaagsbij de Boekhandelaren VAN BENTIIEM JUTTING, tegen geringen prijs, te verkrijgen zijn. Middelburg, den 21 Januarij 1853. De Controleur voornoemd II. W. FOCK. HZ\-1.-ÏBÏ!Ï ANK. Het Bestuur der Sjpaayfoaisl* te Mï«l»le1l»ur;g maakt bekend, dat door hetzelve, gedurende den loop dezer maand, des Woensdags van iedere week, op de gewone plaats, van één tot twee uredes namiddagstegen aanteekening op do Inlegboekjes zal worden gevaceerd tot uitbetaling der Inte ressen over de tweede helft van het jaar 1852. Zullende de niet afgehaalde Renten eerst na verloop der maand Januarij als Kapitaal worden bijgeboekt. Middelburg, den 1 Januarij 1853. Namens het Bestuur voornoemd, HUBERTUS REKKER, Secretaris. BB 8 'Bi 3'91 .S.NBÏ. Aevg-adevjivg: van s!e BiedenMaandag 24 Januarij 1853, namiddag ten 2 ure, in hot Lokaal der Hulpbank ten Stadhuize. Namens het Bestuur M. F. LANTSHEER, Secretaris. Parnassyns derXedesrlanrtscli-ïsraëlitiselie Hoofd- Synagoge zien zich ten gevolge van het door don Gemeen teraad aangenomen beginsel, den Kerkelijke Armbesturen geene subsidien meer te verleenenin de onmogelijkheid om in de be hoefte hunner Armen te voorzien daar de beschikbare middelen f 500 t\ 600 beneden het benoodigde voor de dringendste behoefte blijven. Met vergunning van het Edel-Achtbaar Bestuur dezer Stad zal mitsdien op Maandag den 24 dezer van één tot drie ure, aan de huizen der Ingezetenen, eene Collecte ten behoeve der Israëlitische Armen plaats hebben. Parnassyns voornoemd hopendat* de meermaals ondervon den liefdadigheid van Middelburgs Ingezetenen zich ook dit maal door milde bijdragen openbaren zal. Middelburg, den 18 Januarij 1853. ABUtBtgESX VKJEN. Middelburg den 21 Januarij 1853. De Vereenlglng tot liet bezoeken der Armen maakt dankbare melding voor de, bij don eerst-ondergeteekende van een onbekende, ontvangen gift van f 400, bestaande in acht Russische Coupons Hope Co., ieder ad 50. De Directie der Vereeniging voornoemd, VAN REIGERSBERG VERSLUYS, Voorzitter. N. VERHULST Wz., Penningmeester. Hiakenen der Aederduitsclie Herv. fïemeente te Hiddelbiirg'brengen bij dezen ter kennis hunner Ge- loofsgenootendat de door hen, op 11. Maandag gedane Col lecte, heeft opgebragt de aanzienlijke som van f 1,917,504, alsmede daarenboven 100 voor Extra-bedeeling terwijl op Woensdag den 19 dezer nog bij den eerst-ondergeteekende is bezorgd de som van f 500. Was het voor Diakenen in den aanvang van dit jaar be zwarend ombij de geringheid der middelende zorg der Armen op zich te nemen, alleen het vertrouwen op de be kende weldadigheid kon hen daartoe bewegende uitkomst heeft dat vertrouwen niet beschaamd, maar hen in staat ge steld om, door deze ruime bijdrage, voorloopig in de moest dringende behoeften hunner Armen te kunnen blijven voor zien. Hartelijk betuigen zij dan ook den edehnoedigen gevers en geefsters hunnen dank. Ieder van hen vinde daarvoor de belooning in eigen boezem; en Hij, die hunne harten tot weldoen neigde, geve, dat hunne giften in zegeningen op hen en de hunnen wederkeeren, en Diakenen bij het steeds voortgaan der behoeftenook bij voortduring mogen rekenen op de nu zoo zeer gebleltene weldadigheid hunner Geloofs- genooten Middelburg, den 20 Januarij 1853. Diakenen voornoemd, P. DE BROEKERTPrteses. M. A. 'T GILDE, Adm. Diaken. Middelburg, den 21 Januarij 1853. Heden werden Hiakenen «Ier Kvan^eliscb-Cutker- sclie CJemeente wederom verblijddoor de ontvangst eener gift, groot 30, onder letter A. aan Broeder P. C. Heeröld ter hand gesteldwaarvoor zij bij dezen den edelen gever of geefster haren hartelijken dank betuigen. Diakenen der Evangelisch-Luthersche Gemeente te Middelburg, E. S. ZIMMERMAN. W. ZOELLER. ÏIllHsmjSïjjMj si Januari). De toestand van den baron van Doorn van Westkapelle was in de jongste dagen weder hoogst zorgelijk geworden; zoodat men zijn einde meer en meer zag naderen. Dingsdag nacht is hij overleden. Hij trad zijne diplomatische loopbaan in als auditeur bij den staatsraad onder de regering van koning Lo- dewyk Napoleon, die in zijne „Documens Historiques" reeds gunstige uitspraak over zijne bekwaamheden doet. In zijne langdurige loopbaan heeft hij achtereenvolgens de betrekkin gen bekleed van gouverneur van Zeeland, daarna van Oost- Vlaandoren minister van binnenlandsche zakensecretaris van staat en vice-president van den raad van state; hij was grootmeester van het huis des konings en opper-hofmaarschalk. Don 12 dezer heeft de minister van binnenlandsche zaken den heer Dirk Dronkers te Middelburgonder zekere bepa lingen, vergunning, tot wederopzegging, verleend voor eene geregelde stoombootdienst tot vervoer van reizigers en goede ren van Middelburg naar Bergen-op-Zoom en tusschenplaat- sen heen en terug. Den 15 dezer werd te Vlissingen door de werkende ledeii van het muzijkkorps dor dienstdoende schutterij aldaar, het vijfjarig bestaan dezer vereeniging plegtig gevierddoor een bal op het stads-kofiijhuis de Beursen is bij deze ge legenheid door don kapitein-kommandant en verdere officieren van genoemd korps, aan den verdienstelijken kapelmeester, den heer F. II. Schiffer, eene prachtige zilveren medaille uit gereikt, als een blijk van betoonde kunde en ijver. Eerstdaags wordt Zr. Ms. fregat Palembang, groot 44 stukken, in dienst gesteld; hét kommando er over zal de kapitein-ter-zee van Hasselt bekomen. De schepen Ma le a s s e r R e m b a n g ile Lynx, de Juno en de Zee hond, zegt men dat ook in den loop van het jaar in dienst komen. Verleden maandag had te Goes weder eene opvoering plaats door de leden van het declamatorisch gezelschap Von del. Aangenaam werden de verschillende voordragten afge wisseld door goed uitgevoerde mannen-quartettenen zal ook deze tweede avond van openbare opvoering menigeen tot eene aangename herinnering blijven en de leden tot meerdere oefe ning en volmaking aansporen. Bij besluit van den 19 dezer heeft Z. M. goedgevon den, aan den heer mr. J. J. p. baron van Zuylen van Nye- velthoogstdeszelfs minister van buitenlandsche zakenen aan den heer mr. II. van Sonsbeeckoud-minister van bui tenlandsche zaken, vergunning te verleenen tot het aannemen van do onderscheidings-teekenen van ridder-grootkruis der orde van de IJzeren Kroonhun door Z. M. den keizer van Oos tenrijk geschonken, Z. M. heeft, bij besluit van den 18 dezer, goedgevon den met den 1 maart aanstaande tot hoogstdeszelfs commis saris in de provincie Groningen te benoemen, den heer mr. I. A. van Royen. Bij koninklijk besluit van den 17 dezer is aan denlieer T. Schuurman, directeur van de nederlandsche liandel-maat- schappij, op zijn verzoek, verleend eervol ontslag als zoodanig. Z. M. heeft, bij onderscheidene besluiten goedgevonden te benoemen, bij het 2de regement infanterie, tot lsten lui tenant, naar ouderdom van rang, den 2den luitenant W. Ro- loff, van het korps; bij het 6de regement infanterietot kapitein 3de klasse, naar ouderdom van rang, den lsten luitenant II. C. van LeDning, van het 2de regement infan terie bij het personeel van de geneeskundige dienst der land- magt, tot officier van gezondheid 2de klasse, naar ouderdom van rangden officier van gezondheid 3de klasse II. C. Ilallc- graeff, van gemeld personeelbij do militaire geneeskundige dienst in Oost-Indië, tot apotheker 3de klasse, den heer M. J. K. Ilellendoorn. Door den gemeenteraad van 's Gravenhage is, in zijne zitting van den 18 dezer, tot onder-architect dier gemeente benoemdonze stadgenootde heer W. C. van der Waayen Pieterszen op een traktement van 1200. Z. Exc. de minister van financien heeft, bij circulaire-aan schrijving aan de ontvangers der registratie zijne beslissing bekend gemaaktbetreffende het te heffen regt van registratie voor de acten van gegoedheid van annemers en borgen. Tot dusver beschouwden vele ontvangers zoodanig stuk als een belang en hieven daarvan een vast regt van 80 centsterwijl anderen zooveele dergelijke regten ontvingen als er personen op de acte voorkwamen. De beslissing des ministers is, zoo vele regten te heffen als er personen op de acte voorkomen. Het Saatstblad no. 4, behelst een besluit van den 11 januarij 1853, betreffende de uitloting en aflossing van 34 pet. schuldbekentenissen, voor het jaar 1853. Dit besluit bevat o. a. de twee volgende artikelen. Art. 1. Op den eersten april 1853 wordt, tegen honderd ten honderd, aflosbaar gesteld een kapitaal van f 300,000 schuldbekentenissen, rentende 34 pel., daargesteld krachtens de wet van 27 mei 1830 (Staatsblad no. 10) en ingevolge het koninklijk besluit van 1 junij 1830 (Staatsblad no. 13). Art. 3. De loting tot aanwijzing der met 1 april 1853 af- losbare schuldbekentenissen, rentende 3| pet., heeft plaats in het openbaar, op woensdag don 16 februarij 1853, des voor middags ten elf ure, aan het ministerie van financien te 's Gra venhage ten overstaan van twee leden van de algemeene rekenkamer. Van dezen uitslag der loting geschiedt onmid dellijk bekendmaking in de Nederlandsche Saats-Courant. Den 18 dezer is te 's Hage aangekomen, de jeugdige en reeds beroemde violist, Luigi Elena, geboren te No vare in Piemont. Voor de burgerlijke dienst in 's rijks Oost-indische Be zittingen wordt verlangd een bekwaam veearts. Zijdie wenschen voor eene aanstelling in die betrekking in aan merking te komen, kunnen zich daartoe, vóór den 15 fe bruarij aanstaande, schriftelijk aanmelden bij het departement van koloniën onder overlegging der noodige bewijzen. Bij gelijke bekwaamhedenwordt aan jongeongehuwde perso nen de voorkeur gegeven. Uit Tilburg schrijft men, dat de heer Coomans, lid der belgische kamer van volksvertegenwoordigers die zich in persoon over de daarstelling van een ijzeren weg van Antwerpen over TurnhoutTilburg's Bosch en Nijmegen op Arnhem naar 's Hage heeft begevenen dienaangaande met Zijne Excellentie den minister van binnenlandsche zaken heeft onderhoudenden 16 dezer te Tilburg is aangekomen, en na aldaar eene conferentie met den president der kamer van koophandel en fabrijken te hebben gehouden, naar BeDië teruggekeerd is. Aldaar zou reeds eene maatschappij zich tot de uitvoering van dat werk vereenigd hebben. Uit Loon-op-Zand wordt gemeld, dat den 15 dezer daar een aanvang gemaakt is met het afbreken van het raad huis dat daarbij een volksoploop heeft plaats gehad, maar dat die spoedig door de militairen uiteengedreven is, en dat daarna dat werk in tegenwoordigheid der militaire magt ongestoord is voortgezet. De orde wordt er streng gehand haafd. De herbergen moeten ten 9 ure 's avonds gesloten zijn en op de straten worden geene zamenscholingen toe gelaten. Men meldt van den Helderdat de heer A. de Jon"h bij wien dezer dagen de bewuste diefstal gepleegd is, van Dussoldorp is teruggekomen en do volgende bijzonderheden heeft medegedeeld de dieven deden te Rotterdam de schroe ven der kist door een smid losbreken, onder voorwendsel van den sleutel te Haarlem vergeten te hebben. In de kous van een der daders is een banknoot van 1000 gevonden; een hunner gaf zich uit voor zekeren Jan Bakkergeboren te Leeuwarden, woonachtig te Amsterdam; de andere is de zoon des bestolenen. Zij werden gearresteerd door het te koop aanbieden van coupons van 1851 aan een bankier, ter wijl zij twee hoeden besteld hadden om die aan hun loge ment te Dusseldorp te bezorgen. De vader is voor die hoe den aangesproken. Behalve aan den gepteegden diefstal moe ten zij zich aan zekere opligting schuldig hebben gefiiaakt. BSiigeland. honden 18 januarij. Gisteren werd in liet ministerie van binnenlandsche zaken een kabinetsraad gehou den. Daarbij waren tegenwoordig de graaf van Aberdeen de lord kanselier, de graaf Granville, de hertog van Argyll, de burggraaf Palmerstonlord John Russellde hertog°van Newcastle de kanselier der schatkist sir James Graham sir Charles Wood, de heer Sidney Herbert en sir William Molesworth. Eene deputatie van de vereeniging der Protestanten had gisteren een onderhoud met lord John Russellopzigtens de te nemenc maatregelen ter bevrijding van de echtgenootcn

Middelburgsche Courant | 1853 | | pagina 1