HET LEVEN IS MIJ Kolen in lossing. ISuitcuUuberitc flEijbtngcit. BccHjbiugcts. Stbucvtcuticu. SCHUTTERSHOF. CHRISTUS. HET LEVEN MET CHRISTUS VERBORGEN IN GOD, TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. In deze zitting is ingekomen eenc nota van bijvoegingen in het wets-ontwerp tot aflossing of verwisseling van nationale schuld. Daarna zijn de algemeene beraadslagingen aangevangen over hoofdstuk X der Staatsbegrooting (oorlog). Zitting van 3 december. De algemeene beraadslaging over hoofdstuk X der Staats begrooting voor 1853 (oorlog) is in comité-generaal voortge zeten geëindigd. Daarna zijn de afzonderlijke artikelen in open- baro zitting behandeld en nadat deze achtereenvolgens zijn goedgekeurdis het geheelo hoofdstuk met 43 tegen 20 stem men aangenomen. Tegen hebben gestemd do heeren Storm, van der Linde, Jongstra, Ve'rweyWesterhoff, de Fremeryde Moraaz van Hoëvellter Bruggen Hugenholtz van Wintershoven Zylkervan der Iieyiïe, do Limpens, van Eek, Hengst, ten Cate, Éeindersvan Wylick, de Man en Huguenin. De voortzetting der beraadslagingen over de begrootings- wctten werd op den volgenden dag bepaald. De commissie van rapporteurs voor de tien bij do kamer aanhangige naturalisatie-wetten heeft daaromtrent haar verslag uitgebragt. Do kamer heeft beslist, do behandeling dezer ontwerpen vast te stellen na afloop van die over de reeds aan do orde gestelde wots-ontwerpen. Zitting van 4 december. Daarin zijn de algemeene beraadslagingen over hoofdstuk XI (koloniën) aangevangenen zouden hedenmaandag worden voortgezet. De commissie van rapporteurs voor het wets-ontwerp tot bekrachtiging eener provinciale belasting in Zeelandheeft haar eindverslag ter tafel gebragt. De beraadslagingen over dit ontwerp zullen plaats hebben na afloop van dio over de reeds aan de orde gestelde wets-ontwerpen. Knsreland. Londen 2 december. Do Time3 bevat he den niet onbelangrijke mededeelingen nopens den buitenland- Behen invloed die tot de herstelling van het Fransche kei zerrijk heeft medegewerkt. Het blad wijst in de eersto plaats op de goede verstandhouding, dio tusschen Frankrijk en de overige Europesche magtenalsmedo bij die magten onderling heerscht. Aller krachten hebben zich vereenigd om hot grooto algemeene doelvredete bevorderen en tevens te zorgen voor de handhaving der beginselenwelke de onafhankelijkheid der Europesche Staten waarborgen en hun territoir verze keren. Vooral Engeland heeft, volgens de Times, met veel waardigheid ten deze gehandeld. Alle gezanten zullen nieuwo geloofsbrieven ontvangen zoo dra de Europesche hoven met de uitroeping van het keizer rijk bekend gemaakt zijn. De wijzewaarop een en ander geschieden zalis een punt van gewigt. Do staatslieden aan verschillende hoven hebben zich verontrust over de uitdruk king die Lodcwyk Napoleon zich in de senaats-zitting van 4 november veroorloofdeen waarin de herstelling van het keizerrijk eene wraak der Fransche natie werd genoemd on belemmerd en beraden weder oprigtendewat Europa voor 37 jaren door geweld van wapenen vernietigde. Volgens inlichtingen, bij de Times ontvangen, heeft het Fransche gouvernement zich echter gehaastom den ongun- stigen indruk dien deze woorden te weeg bragtenweg te nomen, door eene diplomatieke mededeeling, reeds bij ver schillende hoven ontvangen, en waarin de gedragslijn, die Lodcwyk Napoleon denkt te volgenwordt bekend gemaakt. Naar luid daarvan, zou de president het voornemen hebben zich als keizer vooral op het gebied van maatschappelijke ver betering te bewegen. De Amerikaansclie expeditie naar Japan zal, volgens den New-York Express op 1 december vertrekken. De be manning is 4000 koppen sterk. Het aantal stukken zwaar geschut beloopt 330. De kitto gedurende den zomer van 1852 wordt thans opgegeven als volgtte Calcutta en O. I. 82 gradenJamaica en W. I. 81; TurkyoEgypte en China 85; Tunis, Palermo en Bermuda 83; Lissabon, Napels en Madrid 77; Venetië en Milaan 73Australië 68 en 78en Engeland van 5 julij tot 29 julij 91 graden. In de eerste 9 maanden van dit jaar emigreerden uit Engeland 302,172 zielen, zijnde 60,000 meer dan in 1851 en 140,000 boven 1848. Van het opgegevene getal zijn 203,732 naar de Vereenigde-Staten 31,666 naar Canada en 66,774 naar Australië vertrokken. De compagnie der Hudsonsbaai heeft weder twee sche pen uitgerust, om te trachten het spoor van sir J. Franklins expeditie te ontdekken en tevens de noordkust van Amerika, welke tot nog toe niet verder dan 3 a 400 mijlen is onder zocht, nader te leeren kennen. Elk dezer vaartuigen heeft, behalve den kapitein12 man equipage en 2 Esquimaux als tolken aan boord. Dnitscliland. Weenen 1 december. Do zittingen der tol-conferentien zullen met kerstijd voor 14 dagen worden ge schorst, om den gevolmagtigdcn gelegenheid te geven hunne regeringen met den tegenwoordigen stand van zaken bekend te maken. In januarij worden de zittingen hervat en dan ton einde toe onafgebroken voortgezet. Berlijn 3 december. De kamers leveren nog geen belangrijk nieuws. De tweede kamer zalom verschillende redenen do keus van een voorzitter nog eenigen tijd moeten uitstellen. Er is eene ordonnantie van den minister van oorlog ver schenen waarbij aan alle militairen verboden wordt om de redactie van een politiek dagblad op zich te nemen of eenig artikel van hunne hand tegen do regeringdaarin te doen plaatsen. Prins Karei van Pruissen is gisteren op do jagt van het paard gevallen zonder zich echter belangrijk te kwetsen^ Frankfort 2 december. Door eene Engelscho commissie is een bod gedaan van 600,000 11. voor zes vaartuigen van de Duitsche vloot. Maandag is daarover gehandeld in de com missie der bonds-vergaderingen gisteren in de vergadering zelve. Heden verneemt men, dat de voorslag aangenomen is. Het bedrag, hetwelk die vloot dagelijks aan onderhoud kost, wordt op ongeveer 1000 11. geschat. Spanje. Madrid 28 november. De minister van oor log, de luitenant-generaal Lara, heeft zijn ontslag bekomen; Cayetan Urbina lid van den senaat, is in zijne plaats be noemd. Ten behoeve van het departement van oorlog zijn drie credieten geopendeen van 27,000,000 realen voor onvoor ziene uitgaveneen van 602,000 ten behoeve van de orde van St. Hermengilde (de jongste der Spaansche militairen ordes) en een derde, ten bedrage van 380,000, tot bestrijding van de uitgaven voor de begrafenis van den hertog de Baylen. De Correspondance Generale van Madrid zegtdat men algemeen eene ontbinding van de cortes te gemoet ziet spoedig na de eerste zittingenen wel omdat zich in den boe zem van dat ligchaam eene allerhevigsto oppositie tegen het ministerie vormt. Frankrijk. Parijs 3 december. De intogt des keizers werd door geen schoon weder begunstigdhet was koud regenachtig, en de straten waren morsig. Hieraan was het dan ook te wijten, dat de toevloed der bevolking niet groot was, ofschoon do Patrie beweert, dat eene ontzaggelijke menigte reeds vroegtijdig do straten had bezet. In de Champs Elysées had men het zelfs zeer ruim. "Wat de ontvangst be treft, deze was bij de Arc-de-Triomphe het hartelijkst. Meer nabij de Tuilerienin het bijzonder in den tuinmoeten de kreten minder levendig geweest zijn; de nationale garde moet zich zelfs geheel van het uiten van kreten onthouden hebbenterwijl het leger last had ontvangen te zwijgen. In den optogt verdiende vermelding, dat zich de keizer alleen minstons twintig passen vóór het cskorte bevond. De indruk op het volk gaf zich op verschillende wijze lucht. Sommigen roemden de uitmuntendeweldadige en philantro- pische maatregelenwaarmede de nieuwe keizer den aanvang zijner regering kenmerkte, terwijl anderen op eene verschil lende wijze hunne geestdrift toonden. Na de proclamatie defileerden de troepen voorbij het stadhuisen hier hieven zij luide kreten aan. Over het geheel nam do bevolking eene goe de houding aandoch zij had zich een weinig laten afschrik ken door het wederhetwelk de prins bij eene vorige gele genheid zoo goed gediend had en wel bij zijne terugkomst uit het Zuiden. Men zegt, dat aanstaanden zaturdag in denMoniteur de be sluiten zullen worden opgenomenwaarbij het nieuwe hof zal geconstitueerd worden. Doch dit is voorshands nog slechts een gerucht. Men gelooft niet dat er vele hooge waardighe den in het leven zullen geroepen worden. Niettemin kan men weldra het nemen van een belangrijken maatregel ver wachten. Weldra zal door den minister van justitie eene circulaire uitgevaardigd worden, waarin hij aan do prefecten zeer uit voerige inlichtingen zal vragen nopens de veroordeelden van allerlei aardten einde het den keizer gemakkelijk te maken gratie te verleenen. Er is sprake van eene nieuwe orde van verdienste welke aan die personen zal worden verleenddie in do let teren, kunsten, wetenschappen en nijverheid uitmunten. Een zeer talentvol schilder is naar Karlsruhe vertrok ken, om het portret der princes Carola Wasa te vervaardigen. Heden ochtend ten 10 ure is de luchtbol Napoleon bij do gas-fabriek van Vaugirard opgestegen, met een half-officie- len journalist en 500,000 bulletinsmet het berigt van do afkondiging des keizerrijks, welke bij de nederdaling alom zouden verspreid worden. De divisie-generaals Leroy de Saint-Arnaud minister van oorlogMagnanopperbevelhebber van het leger te Pa rijs, en de Castellane, opperbevelhebber van het leger te Lyonzyn tot maarschalken van Frankrijk benoemd. 4 December. Er is weinig nieuws uit Frankrijk. Men gaat voort met te verzekerendat het decreetwaarbij prins Napoleon tot het onder-koningschap van Algerie be noemd wordt, morgen in den Monitcur zal verschijnen, even als het decreet regelendo de troons-opvolging. Er is veel gesproken over een tweedo manifest van den graaf de Chambord. Do Assemblóe nationale zegt, dat zij dit gerucht officieel kan tegenspreken. Beursberigt. 3 pet. 83,60; 4£ pet. 106,10 £r. Zondag morgen. Dc Monitcur deelt heden een de creet mode, waarbij dc graaf de Mornyals bijzonder blijk van vertrouwendoor den keizer benoemd wordt tot groot kruis van het Legioen van Eer. Er is eene amnestie verleend aan de disciplinair veroor deelden by de marine en het korps mariniers. Belgie. Brussel 3 december. De koning zal eerlang naar zijn landgoed in do Ardennes vertrekken. Do stukken van 25 centimes worden buiten koers ge steld en vervangen door stukken van 20 centimes. Gisteren heeft de Fransche gezant alhier den eersten reispasin naam des keizersaan generaal Changarnierdie zich naar Duitschland en Italië begeeft, uitgereikt. De senaat heeft, in zijne zitting van heden, na het aan nemen van twee wets-ontwerpen van ondergeschikt belang het wets-ontwerp, houdende concessie voor den spoorweg van Antwerpen naar de Nederlandsche grenzen, goedgekeurd. De kamer van vertegenwoordigers heeft heden de be raadslagingen over het wets-ontwerp op de drukpers voortgezet. VLISSINGEN G december. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter recde gekomen: Victoria, Watlington van Nieuw-York, met stuk goederen; OiseSteiler,svan Buenos-Ayres, met huiden; Echo, Jupruanvan Boston, met potaarde; 4 Hermanos, Galdig, van de Havannnh met suiker; AntiaiA. Greighvan Odessa, laatst van Plyinouth met tarweVictoriaMuller van Akyab met rijstElise Caroline, Iiowlandvan Bolivia, laatst van Corkmet rijst; Priscilla ElizaJonesvan Liverpool met suiker. Voor Gend bestemd, Joseph de Putter, van Liverpool, met zout. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van onze reedc naar zee gezeild: Unitas Larsen, naar Brugge; SpeculationVogt naar Wismar; Aramiah, Green, naar Schotland StafetteZimmerman naar MemelSailor Grozier Henrich Kohn en Libra Moiralle drio naar Newcastle LunaMaasnaar RostockGrangeAde naar Sun- derland Sophie MarieBoyenaar Engeland en EagleComir naar Dublin, alle met ballast; jRoberl, Stien; AlexanderStockman, en Antina, Jonker, alle drie naar Hamburg; BillowWalker, naar Lon den, en Hope, Andersen, naar Glascow, allo vijf met stukgoederen. Van Brussel: de Vlijt, Hcdlesnaar Hamburg, met stukgoederen. Van Gent: Triton, Rhebergop avontuurMarie Wilhelm, Nieman en Neptunes, Struck, beide naar Wismar, allo drio met ballast. VEERE 1 december. Zijn binnengekomen de kof Adolf Eduard, kapitein J. H. Ilornvan New-Castle, en de brik Mary Annkapitein J. Staincliff, van Seahambeide met steenkolen naar Middelburg gedestilleerd. Heden beviel van eene Miochter M. F. VAN DE "WOE ST YNE, geliefde Echtgenoote van I. J. LIEVENSE. Middelburg den 6 December 1852. Strekkende deze tot kennisgeving aan Familie, Vrienden en Begunstigers. Heden overleedna een lijden van bijna drie maanden en eene Echtvereeniging van nagenoeg vijf maanden, mijne dierbare VrouwLENA VAN DEN BOUT, inden ouder dom van 30 jaren en ruim 6 maanden. Oud-Vosiieer, J. A. VAN RIIEE, den 29 November 1852. Operat., Genees-, Heel- en Verlosk. Voor algemeene kennisgeving Het Zoontje, bij welks geboorte wij ons den 17 Novem ber jl. mogten verheugen, werd ons heden, tot onze droef heid, door den dood ontnomen. Middelburg den 1 December 1852. H. P. ABRAHAMS. J. W. ABRAHAMS, Oudraat. Heden overleed, tot mijno groote smart, na eene kort stondige doch hevigo ziekte, na voorzien te zijn met de Heilige Sacramenten der stervendenin den ouderdom van ruim 68 jaren, mijn geliefde Broeder, PETERUS FRAN- CISCUS PESSERS. Middelburg, C. PESSERS. den 4 December 1852. Algemeene kennisgeving. De onderstaande GOEllEltE.V, te aange spoeld en geborgen zijndezoo worden de regthebbenden bij deze opgeroepen om dezelve to reclameren bij den Burgemees ter dier gemeente te weten Ecno vijfriems Sloep, lang 5,60, breed 1,70 El binnen werks, van buiten wit geschilderd met eenen zwarten rand, en van binnen groen; een Mast, lang 17 El; eene Steng lang 6 El; eene afgebroken Dito, lang 7 El6 nieuwe Grei nen Deelenlang 6 El; twee Dito, lang 4 El; zeven Scheeps- dckdeelenlang door elkander 5 el; drie Dito, lang 6,5 El; zes Eiken Scheepsdeelen lang van 4 tot 6 Elée'n Dito lang 9,5 El; een Scheepshoutlang 12,5 El, dik in den omtrek 75 Duim; drie Dekbalken, lang 6 El, benevens eene partij Scheepshout, Planken Touwen en Blokken. Vertiooplng op den Dijk van ftud-Sint-JToosland van 2 it 300 aldaar staande zware Olmen en Esschen BOO- MEW, op Woensdag den 8 December 1852, des voormiddags ten 10 ure. Do ondergeteokenden maken bekend, dat zij, uiterlijk tot Donderdag avond den 9 dezer, blijven voortgaan met het verkoopen van do overgebleven Artikelen der gehoudene Veilingen dewelke tot verminderde prijzen zullen verkocht worden. M. S. SPYER COMP. NB. Nog voorradig lOO Pak Bougies «le PKtoile a 47 cent. Op Donderdag den 23 December 1852 des avonds ten zeven ure, zal. ten overstaan van den Notaris ABRAHAM VAN DEN BftOECKE Az. en getuigen in het Nederlandsch Logement, in dc Abdij te Middelburgin het openbaar bij opbod en afslag worden te koop gepresenteerd Een MIJIS en EllVË staande en gelegen te Middel burg,, op den KinderdijkwijkP, no. 96, voorzien van ruime Zolders en drooge Keldersvoorheen gediend hebbende tor uitoefening der Zeilmakers-affaire. In do Grondlasten aangeslagen op f 18,11. Voorschreven Huis en Ervo zal daags vóór en op den dag der Verkooping te bezigtigen zijn, van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure, op vertoon van een Permissie biljet, te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris VAN DEN BROECKE. Te koop een 1'tIi.BII BS met EBVEW, eenigo 1f- braak en Hollanilsclie Mopsteen. Té bevragen bij den Metselaar SCHYF. Een zeer geschikt BOVGKHlTI§ met vele Gerieflijkheden terstond to huur, op den Kinderdijk, lett. P, no. 98. De ondergeteekendo berigtdat zij heeft ontvangen do nieuwe begonnen B.IAHÏWKBM.IGH enz. enz.dezclvo zijn van heden tot Zaturdag den 11 Decemberten haren huize, te bezigtigen. A. J. RITCHIE. O O Bij B. STOFKOPER, Gedelegeerde van de Eerste Klasse in de Nederlandsche Staats-Loterij te Vlissingenzijn voor do 219de Loterij te bekomen Becle en («cdcelten van Uotcnin Koop en Huur, volgens Prijs-courant. De trekking begint Maandag 27 December 1852. Gedurende deze week de Brik Mary Ann, met Engelscho Schaal- en Maatholen, en Schipper de Vries, met Brus- selsche Sinids- en IlagclielUolen voor bijzondere reke ning van BEHEYDT Co.J. OOST LIEVENSE en J. A. SISTERMANS. Terstond eeno OIGKSTMEIB» benoodigd. Adres bij K. J. PERVOOST. Z. DE BUISONJË J. C. DE BUISONJÉte Vlissingen hebben heden uitgegeven TWEEDE TIENTAL LEERREDENEN van l. ti. TM. CBKUTKBEBG, Predikant te Vlissingen. Prijs 2,50. Van Eerste Tiental Leerredenen, door denzelven, prijs 2,50, zijn weinige Exemplaren meer voorhanden. Aan de Inteekenaren op dit Eerste Tiental wordt tot primo Januarij 1853 het Tweede Tiental nog tegen Inteekeningsprijs 2afgeleverd. Hiermede is dit Werk thans compleet en bevelen wij het met vertrouwen aan allen die ernstig de zaligheid zoeken.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 2