DE BUITENPLAATS MlWIKEMIOt, iüSuitculanbsche Sijbutgcu. Beettjfeuigen. Qlbuctrteïitien. ojvwsMWG-Enr Kerknieuws. Den 7 dezer werd ds. C. J. Brutel de la Rivièrelaatstelijk predikant te Grijpskerkeals lierder en leeraar der Ilerv. gemeente te Grootebroek (klassis Hoorn) bevestigd door ds. J. Hooykaas Herderscheepredikant te Edammet eene leerrede over 2 Korintli. 120-22. De be vestigde deed zijne intrede, sprekende naar aanleiding van 2 Korinth IV5. Engeland. -Londen 11 maart. Naar luid van de Mor- ning Advertiser zou sir James Graham er op rekenen binnen drie maanden, zoo niet vroeger, door de koningin uitgenoo- digd te worden de zamenstelling van een nieuw kabinet op zich te nemen en in dat geval zou hij wenschen dat lord Palmerston lid van zijn ministerie word. Het blad meent, dat lord Palmerston zeer goed weet welke voornemens sir James koestert, doch verzekert dat, ingeval lord Palmerston voorstellen in dien zin werden gedaanhij ze zou verwer pen; want indien lord Palmerston den eenmaal ingeslagen weg blijft bewandelen, dan zal bij weldra, zegt het blad, aan het hoofd van eon nieuw kabinet staan. Heden avond heeft eene belangrijke vergadering van voorstanders van den vrijen handel bij lord John Russell plaats gehad. A cht-en-zoventig parlementsleden woonden de zelve bij ongerekend de leden van het vorige kabinet. Men merkte er onder anderen op de heeren Ilume, Cobden Brigt, Gibson, Villiers enz. Er is besloten dat er aanstaanden maandag in het lager huis aan den kanselier der schatkist interpellatien zouden gedaan worden over de bedoelingen van het kabinet. Wanneer het antwoord des kanseliers niet bevredigend luidtzal door de oppositie een voorstel gedaan worden om een votum van wantrouwen in het kabinet uit te bren gen of de stemming over de begrooting voor zes maanden uit te stellen, ten einde het bewind tot eene onverwijlde ont binding van het parlement te dwingen. De inschrijving voor de anti-graanwet-league is tot 45,709 p. st. geklommen. Gisteren is de 15jarige dochter van lord en lady Gor- don op eene jammerlijke wijze om het leven gekomenbij het vuur gezeten zijnde en zich met lezen bezig houdende geraakten hare kleederen in brand ten gevolge waarvan zij ondanks de snelst mogelijk verleende hulpkorten tijd daarna den geest gaf. De nieuwe expeditie ter opsporing van sir J. Franklin zal bestaan uit drie zeilvaartuigen en drie stoomschepenhet vertrek zal omstreeks half april plaats hebben. De brand- en moord-bedreigingen nemen in Ierland schrikbarend toe. De schrik verspreidt zich in alle kringen en men gehoorzaamt aan die bedreigingen, want, zij blijven zelden onnitgevoerdeven als ten tijde der oude veemge- regten. De dagbladen verhalen hiervan verscheidene voor beelden. De weinige landeigenaars en andere gegoede per sonen die deze bedreigingen trotserenwagen het niet dan van hoofd tot teen gewapend hunne woningen te verlaten ofwanneer eene verre reis moet worden ondernomen zich door gewapende policie-dienaren te doen vergezellen. Buitschlantl. Weenen 9 maart. Morgen zal de kei zer naar men verneemtalhier terug keeren gisteren wer den nog de depeches naar Triest afgevaardigd. Eene telegrafische depeche uit Triest meldtdat de keizer gisteren ochtend eene parade van de vloot van 15 schepen bijwoonde; des namiddags kwam de grootvorst Pon st ant ij n van Yenetie te Triest aan. De keizer heeft het be sluit uitgevaardigd, dat te Triest een groot arsenaal bij Muggia zal gebouwd, en dat onverwijld twee nieuwe fregat ten elk van 35 kanonnen en 2 a la Paixanszullen op stapel gezet worden. Van eene geloofwaardige zijde verzekert men dat sedert het ontstaan van het ministerie Derby, de goede ver standhouding tusschen het Oostenrijksche en Britsche kabinet hersteld isde maatregelen aangaande de passen zullen waarschijnlijk weldra weder ingetrokken worden. Wat de betrekkingen met Frankrijk betreftverzekert men dat do Fransche gezant, de heer de la Cour, dezer dagen eene con ferentie hooft gehad met den prins von Sehwarzonberg; men hoopt hier nog altijd algemeen dat do staatkunde van den president vredelievend zal blijven. De betrekkingen tusschen Oostenrijk en Zwitserland schijnen sedert eenige dagen eene gunstige wending genomen te hebben. Aan de Zwitsersche landlieden wordt weder toegestaan de markten van Como en Cheavenna te bezoeken en ook van de zijde der kantons wordt alles aangewend om do verlangens van Oostenrijk te bevredigen. Berlijn 12 maart. Heden was een gerucht van ministeriele wijzigingen in omloop het mist echter allen grond. De graaf H. von Arnim heeft van het onlangs tegen hem uitgesproken vonnis geappelleerd. Er zijn onderhandelingen met Engeland geopend tot vermindering der wederzijdsche briefportenmen gelooft dat deswege binnen kort een verdrag tusschen Pruissen en En geland zal gesloten worden. Eraalirijk. Parijs 12 maart. Frankrijk brengt heden geen gewigtig officieel nieuws, maar Parijs levert belangrijke geruchten. Het eerste daarvan is dat het Elysée van een decreet zwanger gaathetwelk aan de regtbanken verbiedt eenïgen maatregel, die het gevolg is van een decreet, voor have vierschaar te behandelen Die dit gerucht hoordedacht onmiddelijk aan het ver koop-decreet der goederen van het huis Orleans. Het tweede gerucht voorspelt de aftreding van den minis ter de Persigny, en de vervulling van diens plaats door den heer Vincentprefect der lihöne. Het onderwijs-decreet veroorzaakt veel indruk in de univer siteit. De R. K. partij is er, zoo als wij reeds gemeld heb ben slechts tamelijk mede te vredenmaar bij de legitimis ten is het vrij wel ontvangen. Onder de leden van den nieuwen raad van onderwijs telt men do heeren Juillerat predikant en voorzitter van het be stuur der Herv. gemeenten; Cuvier, voorzitter van het Lu- thersch kerkbestuur, en Franck, onder-voorzitter van het Israëlitisch opper-kerkbestuur. De heeren Victor Cousiu, Orfila, Duboi3, Thiers Dupin, Beugnot en Flourens zijn uit de universiteit verwijderd. De twist tusschen Frankrijk en Zwitserland is zoo goed als vereffend. Men zegt, dat de bondsregering, Genève, dat zich steeds tegen de verdrijving der emigranten verzetdoor hare troepen daartoe zal dwingen. De heer de Falloux is dezer dagen hier te Parijs aan gekomen. Men denktdat hij met den president een on derhoud verlangt te hebbenalvorens de organieke wet op het onderwijs zal worden uitgevaardigd. Tot dus ver zijn zijne pogingenom bij den prins te wor den toegelaten, vruchteloos geweest. Men gelooft niet, dat zijne redeneringen ingang zullen vinden, nademaal zelfs de heer de Montalembert er niet in geslaagd is om het hoofd van den staat op het stuk van het openbaar onderwijs tot andere gedachten te brengen. Het wets-ontwerp op de hermunting van hot kopergeld is naar den staatsraad verzonden. Do heer Billaultpresident van het wetgevend lig- chaamzal morgen bezit nemen van het voor hem bestem de hotel. Men spreekt van een reglement voor de afgevaardigden van het wetgevend ligchaam, waarbij hun zoude verboden worden zeiven hunne plaatsen te kiezen en aldus eene reg- ter-, linkerzijde en centrum te vormen. Zij zouden hunne plaatsen volgens alphabetische orde of volgens de aanwij zing van het bureau innemen. Men sprak gisteren van een brief van den graaf van Chambordwaarin deze aan zijne vrienden zoude afraden om het mandaat van het wetgevend ligchaam te aanvaarden. Men' voegt er bij dat de verkozene legitimisten bereid zijn hun ontslag in te zenden. Het costuum der leden van het wetgevend ligchaam is vastgesteld. Het bestaat uit blaauw lakenschen rok met goud en zilver geborduurdwit vestwitten pantalon met goud galon. Men verzekert, dat morgen of overmorgen in den Mo- nileur eene medcdeeling zal voorkomendie tot toelichting van de besluiten betreffende de drukpers kan dienenen wel ke door de ministers van staat, van justitie en van binnen- landsche zaken vervaardigd is. De hooge raad van onderwijs is tegen 15 dezer bijeengeroepen. Gisteren had bij den minister van buitenlandsche za ken een luisterrijk feest plaats. Het gerucht eener conversie was heden ter beurze alge meen verspreid. De heer Berryer houdt zich onledig met het schrijven zijner intreê-rede als lid der academie. De receptie zal over een paar maanden plaat3 hebben. Hij wordt door den heer de Salvandy beantwoord. De heer A. de Mussof zal nog voor Berryer gerecipieerd en door den heer Nisard beant woord worden. De heer L. Faucher zal zich aan de industrie wijdenin een brief aan een zijner vrienden geeft hij te kennen, dat hij zich vooreerst geheel en al aan de staatkunde onttrekt. Tot dus verre zijn 1230 personen tot deportatie naar Algirie en Cayenne bestemd men gelooft echter dat dit getal zich tot het einde van april zal verdubbelen, zoo niet ver driedubbelen. De Patrie meldt, dat de strafkolonie van Lambessa in Algerie gereed in om de gedeporteerden te ontvangen. De heer Armand Marrast, lid der gewezen voorloopige regering, voormalig voorzitter der republikeinsche constitue rende vergadering, is den 10 maart hier ter stede over leden, aan de gevolgen eener beroerte, waardoor hij in no vember jl. is getroffen geworden. 13 Maart. De Moniteur bevat heden geen enkel de creet van eenig belang en het politiek nieuws is schaars. Men komt nog terug op de ministeriele veranderingen en geeft nog steeds als waarschijnlijk op, de aftreding van den heer de Persigny en den generaal St. Arnaud. Omtrent hunne opvolgers bewaart men het stilzwijgen. De Constitu- tionnel bevestigt volkomen het berigtdat de moeijelijkheden met Zwitserland zijn uit den weg geruimd. Beuriberigt. 3 pet. 68.50 fr.5 pet. 103.40 fr. Beïg-ië Brussel 12 maart. In de zitting der kamer van vertegenwoordigers ontstond gisteren eene hevige woor denwisseling over de vraag, of een minister, in strijd met het reglement van orde, nadat eene discussie bij besluit der kamer gesloten is, het regt had daarover weder het woord te mogen voeren. Het betrof het wederleggen van eenige gezegden des redenaars in de vorige zitting. Dit regt werd den minister toegekend. Verder leverde de zitting niets be langrijks op. Berigten uit Bergen van den 11 dezer maken nog geen gewag van de ontdekking van het spoor der 60 werklieden in de kolenmijn. Het uitzigt waarmede men zich gevleid had, om nog dien dag deze monschen terug te vindenheeft zich niet verwezenlijkt. Men wanhoopt evenwel nog niet, en de werkzaamheden worden met den meesten spoed voortgezet. De graaf d'IIaussonville en de heer Alexandre Thomas zijn te Brussel aangekomenten einde teregt te staan wegens de bekende zaak van het Bulletin Franqais. Zij zullenbe halve door de heeren Odilon Barrot en Berryer, leden der Parijssche balie, nog verdedigd worden door den heer Jules Bartels advocaat te Brussel. MIDDELBURG 15 maart. Gisteren zeilden naar zee het barkschip PaulineB. J. Postbestemd naar Cardiff, Kaap de Goede Hoop en Bataviaen het fregatschip Phoenix P. J. Kasse bestemd naar Swansea en Batavia. Heden beviel van een' MARIA HENDERIKSE Iluisvouw van J. DE KLERK Jz. Middelburg, 15 Maart 1852. Andermaal ontvingen wij een treurig berigt, daar ons de tijding is overgebragt van het overlijdenin do maand Ja- nuarij 11.van onzen geliefdon BroederADRIANUS Han delaar te Downiesville bij San-Francisco. Rotterdam L it aller naam den 13 Maart 18t>2. II. L. FAGEL. Die genegen zijn de betrekking van «SïlfciAA'lST te «Post- en West-Souburg provisioneel waar te nemen, vervoegen zichzoo spoedig mogelijkdoor franco Brieven of liefst in Persoonbij den Predikant dezer Gemeente. J. M. BOONE, Morologiemaker te Middelburg, ver langt eenen in zijn Yak bekwamen Bediende. Iemand daar toe genegen zijnde, gelieve, tot regeling dor voorwaarden, zich bij hem in Persoon of met vrachtvrije Brieven aan te melden. De ondergeteekende berigt de ontvangst eener schoone par tij Barnes HIeedingstoffenalsMousseline de I.ni- i'eGedrukte Katoenen "Witte GoederenOm slag-doeken BroderiesZijden EichusHand schoenen enz. Voor Heeren: de modernste Stoffen voor Pantalons en Testen, FoulardsBassen enz., hetwelk alles tot uiterst civiele en vaste prijzen zal worden aangeboden. Hij vleit zichdoor eene nette en vlugge bedieninghet vertrouwen van het geëerde Publiek meer en meer waardig te wordenwaartoe hij zich beleefdelijk aanbeveelt. K. BAART. Ook heeft hij ontvangen de nieuwste Stalen van Tapijten, benevens Karpetten en Vloermatten. eene partij beste Corsetten van 1 tot ƒ1,90; de laatste partij fijne Geborduurde Zakdoekjes van 25 en 30 cents, Hans- en Vrouwenbroeken en Borstrokken van af 80 cents en hooger, nieuwe Patroonen Zakdoeken van 35 en 40 cents. Recommandeer mij minzaam. Uitgepakt Nieuwehaven, M. II. VAN HASSELT, wijk I, no. 109, te Middelburg. De ondergeteekende heeft de eer do ontvangst mede te deelen der V ie uwe Modellen van STRWOHOEBEW en MüTESf. J. C. BUCIIEL, geb. de Geoof. Ylissingen-, 15 Maart 1852. De Notaris P. VAN DE GRAFT zal, op Woensdag den 17 Maart 1852, des morgens ten 10 ure, onder de Gemeente (Post- en tVestsouburgop de Hofstede bewoond door de Weduwe IZAAK JANSEpresenteren te verkoopen een Bruin Merriepaard, oud 18 jaren; eene zwarte Merrio oud 1 jaar; 3 Melkkoeijen, eene Geit, een vet Varken, een Hond en Kot, een Wagen, eene Driewielskareen Ploeg, twee Eggen, eene Slede, een Sleepdeur, een Snijbakeen Handblok, een Vleeschblok, eenige Deelen [eene partij Hooi, Groene Mutsaards Erwtonrijs Koolstroo Paardenwand SpekAardappeleneene partij Bouw- en Melkers-Gereed schappen Meubelaire en andere Goederenwaaronder twee Bedden eene Bureau Stoelen eene Klokeen Ledekant Koper- Tin- en Aardewerk en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. De NotarisP. VAN DE GRAFT zal, op Woensdag den 24 Maart 1852, des morgens 10 ure, in het Gemeentehuis, bewoond door W. SLIMMENte SSekerkepubliek pre senteren te verkoopen eene in Steen gebouwde HUOR.V. en ï»EI;MOf.EV met Huizen en Schuur, staande èh gelegen op de gemelde Gemeente van Bckerke waarin sedert jaren en nog met goed gevolg het Molenaarsbedrijf "wordt uitgeoefendmitsgaders nog <5 Perceelon BOUW-WEI- ïjWB en BWSCISmede aldaar gelegen. Alles breeder omschreven bij de uitgezette Aanplakbiljetten. Welke Molen dagelijks, tot op den dag der Verkooping, te bezigtigen is. De Notaris D. J. VAN DER HORST SERLÉ zalop Dingsdag en Woensdag den 30 en 31 Maart 1852 telkens aan te vangen des voormiddags ten 10 ure, in het Nederlandsch Logementin de Abtdij binnen de Stad Middelburgin het openbaar aan de meestbiedenden verkoopen liggende bij het Dorp «Arijpskerkein de Gemeente Sint, Laurens, met hare Heerenhuizing-, Tuinmanswoning- Moestuinen llaiiileldrcven opgaande Olmen Hoo rnen Vijvers en verdere gevolgenmitsgaders de daaraan belendende BIOESTEDE, bestaande in Woonhuis, Schuur en andere Gebouwen, Bouw- en Weiland te zamen uit makende eene uitgestrektheid van 24 Bunders46 Roeden en 20 Ellen Gronds. Voorts eene MBFSTEBEmede bestaande in Woon huis Schuur en verdere gevolgen, met 11 Bunders, 59 Roe den, 60 Ellen Gronds, zoo Boomgaard, als Wei- en Bouwland, liggende in de Gemeente Sint-Laurensin pacht bij JACOBUS LOUWERSE. Wijders eenige Perceelen BOUW- en WESVAVO ver deeld in 35 koopen liggende in de Gemeenten Grijpskerke Sint-Laurens en Serooskorlte. En eindelijk onderscheidene TTE VOEV-l'OMT !E\in het Eiland Zuidbeveland en Gemeente Dreischor. Alles breeder omschreven in den Catalogus dezer Ver kooping welke gedurende veertien dagen te voren, verkrijg baar wezen zal ten Kantore van den bovengenoemden Notaris, alwaar ook zal kunnen worden genomen inzage der Kadastrale Plans en nadere inlichtingen verkregen. De bovengemelde Buitenplaats zal, den Zondag uitge zonderd dagelijks, van des voormiddags ten 10 tot des na middags ten 5 urekunnen bezigtigd wordenvan Maandag den 22 Maart tot den dag der Verkooping, waartoe men zich zal moeten vervoegen bij den Arbeider SCIIOE op Mun- nikenhof'. Een Burger WOOXHÏTIS to huur en beste AABBAI'- S®EèLiEV te koop; te bevragen bij IIUGO TIMMERMANS te jyieuivltind. Twee KWECHTS, het Timmeren on Metselen ver staande, terstond benoodigd bij A. JANSE, to Meliskerke. Met Mei aanstaande of vroeger een aankomende WACJEV- MAKEBS-KVECBaT als Tweede-Knecht benoodigd, bij JAC. BALte Goes. Met Mei een aankomende BAKKEKSKVECHT benoo- digd; adres bij dc GEBR. MILBORN, Vlasmarkt, L, 18. Met Mei eene bekwame KEUKEVMEIB benoodigd adres bij de Uitgevers dezer Courant. Eene Burger BSEVASTMEIB tegen Mei benoodigd adres bij J. C. W. ALTORFFER. Terstond of met Mei eene Burger BTEVSTMEÏB be noodigd, welke bekwaam is voor Pot en Wasch, Langen- delft, B, 122. Eene BIEVSVMEÏBvoor Pot en Huiswerk geschikt teo-en Mei aanstaande benoodigdte Vlissingen. Adres bij p.° C. VERHOEFF Stads-Drukker en Boekhandelaar aldaar. Kerookte KALMbij L. VAN DER HARSTReigerstr. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 2