WET TOT REGELING DER JAGT EN VISSCHERIJ. GEMEENTEWET, I) E Y O O C 1) Qfetserfcnttcti. HANDWOORDENBOEK TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS. loopene jaar, van het vasteland in Engeland niet minder dan 115,526,236 eijeren ingevoerd, voor welke aan inkomende regten 42,149 p. st. betaald zijn. In 1850 bedroeg de invoer van eijeren ongeveer 10 millioen minder. Reeds is liier te lande eene som van nagenoeg 12,000 p. st. ten behoeve der schipbreukelingen van het stoomschip Ainazon bijeengebragt. 28a!ïtsc9»laiusl. Weenen 3 maart. De Agramer Zeitung deelt nadere bijzonderheden mede omtrent den onrustigen toe stand van Bosnië, reeds per telegraaf bekend geworden. Zeer harde maatregelen zijn tegen de Rajahs genomen. De pas sen werden met de meeste strengheid onderzocht, brieven en geschriften nagezien het houden van kleine marktdagen is verboden en de comunicatie gestremd geworden door de mi litaire bezetting op vele punten. Aan Turken noch Christe nen wordt het passeren naar Oostenrijk toegestaan en de geruchten van de ontdekking eener grooto zamenzwering on der de Eajahs worden ernstig herhaald. Na voltooijing der politieke organisatie van de monar chie zal een begin worden gemaakt met de kolonisatie van enkele provinciën, zoo als Hongarije, SlavonieZevenber gen en Bukowina. De keizer is den 1 dezer te Verona aangekomen en door Radetzky en diens staf feestelijk ontvangen. Het station en een groot deel der stadwaar de keizer passeerde was geïllumineerd. Lloyd deelt mede dat Mazzini een hoogst ongelukkig leven leidt, daar hij in gedurige vrees verkeert van vermoord te zullen worden. Dit denkbeeld beheerscht hem geheel. Dag en nacht heeft hij vier zijner aanhangers om zich heen hij i3 doodsbleek en vermagerd en mag slechts weinig en met de grootste voorzigtigheid nuttigen. Hij rookt echter zeer sterk20 h 30 sigaren daags. Dezelfde correspondent meent zeker te wetendat Mazzini eene aanzienlijke bestelling van wapens en ammunitie heeft gedaan, en in do verschillende banken van Londen een vermogen van 17 millioen lire heeft. Berlijn 5 maart. Do eerste kamer heeft de beraadslaging over de gemeentewet ten einde gebragt en die met geringe wijzigingen aangenomen. De Dantziger handelstand hoeft andermaal bij het mi nisterie dringend aangedrongen dat maatregelen zouden ge nomen worden om den Sond-tol te doen afschalfcn. Keulen 5 maart. Bij onze stedelijke autoriteiten wordt tegenwoordig beraadslaagd over het uitzetten van eenen Franschman. Er bestaat namelijk eene verordening, krach tens welke aan geen Franschman in de vestingen aan don Rijn een lang verblijf mag worden toegestaan. De bepaling zal thans op een overigens ter goeder naam staanden han delsreiziger uit Boulogne worden toegepasttenzij de hooge regering in dit geval eene afwijking van het wettelijke voorschrift veroorlove. Den 2 dezer, des namiddags omstreeks 5 ure, zijn, beneden Coblenz bij Kesselheim de opwaarts varende stoomboot Beethoven en den Rijn afwaarts varende Neder- landsche stoomboot no. 23, te midden van eene zware sneeuwjagttegen elkander gestoomd, met dat gevolg, dat de eerste, zwaar beschadigd, gezonken is. De Nederland- sche stoomboot werd minder beschadigd en kon te Kessel heim ten anker komen. Men zeidedat er onderscheidene manschappen van de Beethoven omgekomen warendoch zulks schijnt gelukkig het geval niet te zijn geweest. VranUrïjlk. Parijs 4 maart. Heden heeft op het stadhuis de officiële afkondiging plaats gehad van het re sultaat der verkiezingen. Daaruit blijkt hoegenaamd niets anders dan bereids eergisteren is gemeld. Alleen heeft er eene protestatie plaats gehad tegen de geldigheid van de be noeming van den heer Perret. Het gouvernement heeft haar echter ter zijde gelogd, zonder zich er in het minst om te bekommeren. In de departementen is de afloop der verkiezingen aller gunstigst. Het is waardat de prefecten voor geen maat regel hoegenaamd terugdeinsden om de zaak der regerings- candidaten te bevorderen. De oppositie was bijna overal geheel aan banden gelegd zoodat het minder eene verkiezing is geweest, dan eene benoeming door de prefecten. Voortdurend blijven de geruchten nopens eene wijziging van het ministerie in omloop. Men doodverwt de heeren Barrot en Billault met eene ministeriele portefeuille. Zeker schijnt hetdat de heer de Persigny gaarne van do porte feuille van binnenlandsclie zaken ontslagen wil wordenmen zal hem dan echter met eene andere portefeuille belasten. Ernstig sprake is er ook van de aftreding van den minister van oorlogden generaal de Saint-Arnaudmen noemt als zijn opvolger den maarschalk Vaillant. Ook zegt mendat de heer Berger als prefect van het departement der Seine zal vervangen worden, door den heer de Saint-Georges. Lodewijk Napoleon lijdt nog altijd in vrij sterke mate aan rhumathismus zijn toestand baart evenwel geone bezorgdheid. Men verzekert dat er, zoodra de groote staatsligchamen in werking zullen treden, eene zeer belangrijke verandering zal plaats hebben in het personeel der prefeeten, onder-pre fecten raadsleden en geëmployeerden bij de prefectuur. Se dert geruimen tijd arbeidt men aan die hervorming. Het bevestigt zichdat den 3 april op het stadhuis de toewijzing van de leening van 50 millioenten behoeve van de stad Parijszal plaats hebben. De inschrijvers zullen vooraf een waarborg van 2,500,000 fr. moeten storten. Het derde nommer van het Bulletin des Lois behelst een besluitwaarbij prins Jules-Laurence-Lucien Bonaparte, den vierden van Prairial in het jaar XI geboren, in zijne kwaliteit en regten als Fransch burger wordt hersteld die hij verloren had door hot aanvaarden van eene buitenlandsche betrekkingzonder toestemming van het Fransch gouvernefhent. De France Napoléonienne deelt mede, dat er sprake is van de afschaffing der guillotineen dat dezelve zal vervan gen worden door den in Spanje gebruikelijken worgpaal. Men verwachtbehalve het besluit op hot onderwijs het decreet tot opheffing der octrooijen en niettegenstaande de betoogen van den Constitutionnelslaat men steeds geloof aan eene belasting op de inkomsten. Parijs 5 maart. Men verwacht binnen weinige dagen in den Moniteur de verschijning van het decreet op het openbaar onderwijs. De voornaamste bepalingen van het decreet zullen de volgende zijn: In elk departement zal slechts een rijks instituut bestaan. De opperste normale school en de leerstoelen in de wijsbe geerte, worden ontbonden en opgeheven. De gemeentelijke collegien zijn niet langer gesubsidieerd door den staat, maar kunnen naar onderling goedvinden bestuurd en beheerd worden. De 86 rectoren benoemd bij besluit van 15 maart 1850, worden ontslagen. Er zullen 15 groote akademien zijn. De post van inspecteur voor het hoogor onderwijs ver valt wordende het toezigt gesteld in handen van prefecten bisschoppengeestelijkenvrederegters en kantonnale afge vaardigden. De professoren van het collegie van Frankrijk zijn af zetbaar velen zullen vervangen worden. Elk professor, die gedurende 10 jaren gedoceerd heeft, wordt beschouwd als zijn ontslag te hebben aangeboden deze bepaling heeft terugwerkende kracht. De theologische faculteit wordt ontbonden, doch zal, in overeenstemming met don pausweder hersteld worden. De permanente sectie, uitmakende een uit acht leden zamengestclden oppersten raad voor het onderwijswordt ontbonden, en gevolgelijk de heeren Cousin, Dubois, Saint Mare Girardin, Giraud, Thénard, Orfila en Poinsot, en de abt Daniël ontslagen. De president der republiek geeft voorloopige magtiging tot het oprigten van vrije scholen door geestelijken; de staat houdt toezigt op de inrigtingen van openbaar onder wijs, met inbegrip van de door geestelijken gehouden vrije scholen. De bisschoppen houden mede toezigt op de door gees telijken gehouden scholen; ook zij kunnen magtiging geven tot het stichten van kleino seminariën of andere scholen, te houden door geestelijken." De Moniteur Algerien van 29 februarij behelst uitvoe rige bijzonderheden over een sneeuwstormwaardoor de lcger-afdeeling, die onlangs zulke voordeelen tegen-over Bou- Baghela behaaldezeer geleden heeft. Een officier van ge zondheid benevens 5 Kabylen die hem tot gids dienden zijn door de koude omgekomen. Een 20tal paarden en muil ezels zijn met de bagage onder den sneeuwstorm bedolven. Bijna 300 personen bevinden zich in het hospitaal van Bou gie, ten gevolge der koude en vermooijeniswelke zij door gestaan hebben. De Kabylen hebben die soldatenwelke de afdeeling niet meer volgen kondenwelwillend opgenomen. Op den spoorweg van Calais is een droevig ongeluk ge beurd eene tilbury, den spoorweg dwars overrijdende bij de nadering van eenen trein schrikte het paard door het fluiten der locomotief en weigerdehoe ook geslagen een voet te verzetten. De trein kwam met volle snelheid aan, verbrijzelde het rijtuig, vermorselde het paarddoodde de damedie in het rijtuig zatterwijl de heer diepe en gevaarlijke wonden ontving. De jongste brieven uit Washington melden als een ge rucht dat diplomatieke moeijeiijkheden zijn ontstaan tusschen Frankrijk en de Vereenigde-Statendoch zeggen niet van welken aard. Men verzekert steeds, dat de prins-president een jaar- lijkscli inkomen van 6 millioen zal erlangen. De senaat zou bepalenwelke vorstelijke verblijven in behoorlijken staat zul len worden gebragt, en onderscheidene loealiteiten twisten reeds onder elkander, wie het best den chef der republiek kan herbergen en genoegen verschaffen. Er zijn hier vele valsche vijf-francstukken in omloop. 6 Maart. De nieuwe wetgevende vergadering zal nietzoo als eerst berigt isden 20 doch eerst don 29 de zer maand vergaderen. Men kent thans de namen van 255 van de 261 verkozen afgevaardigden. Onder deze zijn er slechts vijf welke de overhand hebben behaald op de candidaten van het gouver nement. Het zijn de heeren KerdrelCavaignacde Civrac, Hononeen socialisten Bouhier de 1' Ecluse. Men spreekt thans het berigt omtrent de ineensmelting der beide takken van het huis der Bourbons weder tegen. Eene bekendmaking in den Moniteur verklaartdat alleen van het zegelregt zullen zijn vrijgesteld die drukwer ken, welke wetenschappelijke onderwerpen behandelen of op de kunsten en op den landbouw betrekking hebben. Het schijnt dat de generaal Caurobert aangewezen is om ad interimtijdens de afwezigheid van den generaal St. Arnaud de portefeuille van oorlog op zich te nemen. De heer Bocher is veroordeeld tot eene geldboete van 500 francs. Men zegt dat de procureur der republiek van het vonnis in hooger beroep zal komen, uit hoofde van het geringe der straf. De verdeeldheid onder de uitgewekenen te Londen moet zeer groot zijn. Beurslerigt. 3 pet. 68.45 fr.5 pet. 105.65 fr. üSelgitL - Brussel 5 maart. De kamer van vertegen woordigers heeft eindelijk de beraadslaging over de artikelen van het ontwerp eener jagtwet ten einde gebragt. De Fransche regering doet het dagblad la Nation een proces aan; ten gevolge daarvan heeft aan het bureau der redactie en ten huize van den redacteur eene huiszoeking plaats gehad welke ruim 4 uren duurde. Verscheidene pa pieren werden in beslag genomen. De aanleiding hiertoe is, dat in het blad zijn opgenomen een artikel uit het Bulletin Francais en twee artikelen van de redactie zelvehoudende beoordecling van de staatkunde der tegenwoordige Fransche regering. De directeur is reeds voor den regter ter in structie verschenen en heeft de verantwoordelijkheid der geïncrimineerde artikelen op zich genomen. De personen, die tot de redactie, uitgave en versprei ding van het Bulletin Fra^ais hebben medegewerkt, zijp, naar de assises verwezen. Heden verloste voorspoedig van een' 3«ou R. I. VAN ZON, Echtgenoot van I. DE GROOT. Middellurg8 Maart 1852. Heden overleedin den ouderdom van ruim 62 jaren de Iloog-Welgeboren Heer Jonkheer KAREL WILLEM DE JONGE, in leven Wethouder en Ontvanger der Re gistratie en Domeinen te Zierikzee. Diep betreurd door zijne nagelatene Betrekkingen. Zierikzee, 4 Maart 1852. Op lieden overleed na een langdurig en smartelijk lijden mijne geliefde Huisvrouw, CIIRISTIENA JOIIANNA GUDDEin den ouderdom van 62 jaren, diep betreurd door mij en hare Kinderen. Het verlieshetwelk wij lijden, zullen alleen die beseffen, die haar van nabij gekend hebben. Middelburg Mede uit naam mijner Kinderen den 7 Maart 1852. P. J. KRTES. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende geeft den belanghebbenden kennis dat hij zich verpligt achtafstand te doen van de Directieover het door hem opgerigte Vlissingsch-Onderling-Begrafenis- Fonds. Verder verklaart hij, dat het Bfederiaudscli- ISegrafeiiis-ironds te Botterdamonder hoofd-directie van den Heer J. T. MOORMANS, waarvoor hij ongeveer elf jaren als Agent te dezer Stede met succes is werkzaam geweest, op do meest voordeelige grondslagen is gevestigd; dat gezegd Fonds zelfs in de jaren van buitengewone sterfte, geregeld en volledig aan de verbindtenissen jegens de Leden heeft voldaanen dat de Directie ten allen tijde de belangen der geregtigden met ijver en naar eiscli heeft behartigd. Vlissingen, 2 Maart 1852. W. HENDRIKSE. Aan de Leden van het nieuw opgerigt AlissingscH Stiüterliaiz Begrafenis-Blondsop de gisteren gehou- dene Algemeene Vergadering gebleken zijnde, dat hetzelve sedert den korten tijd der oprigting zoowel in Personeel al Financieel reeds aanmerkelijk is toegenomen en bij welk Fonds men alléén het belang van al de Leden ten doel heeft, zoo worden genoemde Leden in hun wezenlijk belang ten dringendste aangeraden zich aan dit Fonds als Lid te blijven aansluiten en noch door aanbiedingen van slechts schijnbare voordeelen door eigen belangzoekende Personen noch door Advertcnticn in Couranten, noch door het rond zonden van Annonces langs de Huizenbetrekkelijk zulke Fondsen op Premie (bij welke de Directeurenboven alle andere groote voordeelennog 25 pro-Cent genieten van elk Lid, dat komt te overlijden buiten de Stad, alwaar het Fonds is gevestigd)noch door iets dergelijkszich van dit Onder ling Begrafenisfonds te onttrekkente meerdaar de voordeelen, welke ook Fondsen op Premie schijnen aan te biedenalleen in een onderling Begrafenisfonds kunnen ver wezenlijkt worden. Zijnde in gezegde Vergadering tot Direc teur van hetzelve Fonds benoemd de lieer J. A. DE WOLFF, Candidaat-Notaris alhier. Vlissingen 6 Maart 1852. W. G. GERNER. De Notaris D. J. VAN DER HORST SERLÉ zal op Vrijdag den 19 Maart 1852 des avonds ten zeven ure in het Nederlanclsch Logementin de Abtdij binnen JTIiddel- Iturgin het openbaar bij opbod en afslag verkoopen vijf BSliiasCA en ERTEValle staande en gelegen bin nen de Stad Middelburg, te weten: Het eerste op het Vliss. Wagenplein, wijk Q, no. 116. Het tweede op het Vlissingsche Wagenpleinnevens het eerstgenoemde, wijk Q, no. 117. Plet derde op den Schouwvegerssingelzijnde twee Wo ningen gemerkt Q no. 95 en 95bis. Het vierde in de Winterstraatwijk Q, no. 103. Het vijfde op het Vliss. Wagenplein, wijk P, no. 233. Daags vóór en op den dag der Verkooping voor een ieder te bezigtigen. De Notaris A. W. REMBGES residerende te Kruinin- gen zal op Vrijdag den 26 Maart 1852, des morgens ten 10 ure, in de Gemeente van Sritoveop het Hoeftje on der Vlakebewoond bij JOSEPIIUS AERSSENS, publiek verkoopen: een zwart bles Ilci-iiciiiiariloud 12 jaren een bruin Rninpaard, oud 13 jaren, een zeem Merrie- rculeit, van een jaar, een vos Veulen, oud 4 maanden, eene Kalfdragende Iioe eene Kalfdragende Vaarseen zwart bonte Springstierruim 2 jaren oud, 7 stuks (met Boonen) gemeste BBnnders van 2 tot 3 jaren en 6 Var kens Mestputloopers waaronder een Beer. Iemand genegen zijnde aan te nemen om het in de nabijheid der Stad Wlissingen tegen het strand gezonken liggend, en met laagwater gedeeltelijk zigtbaarSpaansch Brikschip SEIIVO flllgevoerd geweest door Kapitein J. B. DE ARRIGUNAGE, te ligten en boven laagwaterpeil op het strand te brengen, vervoege zich ten spoedigste bij genoemden Zeekapitein of aan de Scheeps-commissionairs DE GROOF HECTOR, te Vlissingen. Te koop een tweejarige zwarte BIEVCIST. Te bevragen bij den Landman Iz. NORTIERonder de Ge meente Schoondifke. Er worden vermist twee BAABVBBOV1MSVde een zwart en de andere heel vaal met witte pooten; die de- zelven terugbrengt bij den Landman II. WOUTERSEN, onder de Gemeente Serooskerke, zal eene belooning genieten. Men vraagt door toeval terstond een bekwame HBElf- S VS I»S-H. 5 Kt: EHT ongehuwd. Adres in Persoon bij H. MOL te jSHeiiikettfsaud. Een ztiBSBlCA-BATECBaT benoodigd in het Gasthuis. Met Mei eene BÏB5IE9 benoodigd Korte St. Pieterstraat, wijk A, no. 82. Bij DE GEBROEDERS ABRAHAMS te Middelburg, is uitgegeven In klein 8°. Prijs 15 cents. J. M. VAN 'T HAAFF heeft heden alom verkrijgbaar gesteld DER AANBEVOLEN DOOR ONDERSCHEIDENE HEEREN COMMISSA RISSEN DES KONINGS. Dit Handwoordenboek bevat geheel de GemeentewetStel selmatig en Chronologisch geordend. Prijs :a,sc>. Door II. J- VAN VLOTEN, Bockhandelaar te Alkmaar, is in het licht gegeven en algemeen verkrijgbaar gesteld: Nieuwe Roman van E i» I B F H r C 1 B JE C Mt Ij M3 HT uit het Zweedscli vertaald door CLARISSE S. MEIJER. In 3 deelcn compleetmet Vignetten. Prijs 8,51». Deze Roman wordt te regt voor het meesterstuk van de alom gevierde Noordscho Schrijfster gehouden, en verdient alzoo alle aanbeveling.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 2