TWAALFTAL LEERREDENEN, 33uitetvlattb$chc ®ijb«i0cu. Qlbuetrtentten. Er is vermist eene KIJDEX PARAPUUUEdie J. J- LTJKiV KATE, Vergadering van den Gemeenteraad ie Kierikzee. Zitting van 31 januarij. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mededat bij bet op sluiten der bogrooting voor 1852 gebleken is dat daarop gcomitteerd is f 100 als derde termijn van aflossing van een renteloos voorscliot. Hij stelt voor aan gedeputeerde Sta ten te verzoeken, dat zij dien post aan liet slot der begroo ting gelieven te brengenaangenomen. De geloofsbrieven van de op den 22 dezer verkozene leden van Adrichem, Eg- ter van der Vliet en Mulock Houwerworden onderzocht en in orde bevonden; wordt besloten gedeputeerde Staten daarvan kennis te geventen einde die leden later te kun nen installeren. Wordt gelezen een verzoek, door II. J. Bastmeijer gedaan, om met dispensatie van vergelijkend examen aan het hoofd der burgerschool te worden geplaatstbenevens gunstig ad- vijs daartoe van de plaatselijke sehool-commissiebesloten die dispensatie aan het hooger bestuur te vragen. De voorzitter berigtdat gedeputeerde Staten medegedeeld hebbendat de voorgestelde wijzigingen in het belastings reglement de koninklijke goedkeuring behoevenbesloten die goedkeuring te vragen. Komt ter tafel rekening der tusschensehool over 1851 met een kwaad slot van 49,78 5 en verzoek om ontslag der commissarissende heeren Cau en van den ïhoornals af getreden raadsledende rekening wordt goedgekeurdbeslo ten het kwaad slot te brengen op onvoorziene uitgavenen het verleenen van ontslag voorloopig aan te houden. De voorzitter berigtdat het besluit omtrent de opheffing der poortgelden door den koning is goedgekeurd. Begrooting van het algemeen armbestuur over 1852; aan gehouden tot de volgende vergaderingevenzoo een request van V. Hogerzeiltot roeijing der boomen bij zijnen mo len (aan de zoogenaamde Zelke). Ter tafel gebragt het be stek tot aanbesteding voor 7 jarenvan het onderhoud der straten; op voorstel van den heer van Dongen, ter inzage aan de leden verzonden. Kennisgeving dat door den minister van binnenlandsche zaken aanmerkingen zijn gemaakt op het concept policie- rcglementdejwethouder Moens brengt daaromtrent rapport uitwordt besloten eenige artikelen te wijzigenechter om trent andere nadere bedenkingen in het midden te brengen. Voor de op maandag e. k. plaats zullende hebben her stemming worden dezelfde heeren als stemopnomers gecon tinueerd. De voorzitter verzoekt den secretaris de vier nieuw benoemde leden binnen te leidendeze heeren worden van de goedbevinding hunner geloofsbrieven door den voor zitter onderrigt en met hunne benoeming geluk gewenscht, terwijl hij hun kennis geeft, dat zij, zoo er binnen den bij art 35 bepaalden tijd der gemeentewetgeen verzet tegen hunne verkiezing wordt gedaan later zullen worden geïn stalleerd waarna de vergadering wordt gesloten. S TA.TK.TN- OtK.TNK.Tt AAK. tweede kamer. Zitting van 31 januarij. Is ingekomen een afschrift van een tusschen Nederland en België gesloten post-verdrag. De beraadslaging over het ontwerp van wet op dejagten visscherij is voortgezet, waar van het 3de artikel onveranderd is aangenomen met 34 tegen 14 stemmen. Die beraadslaging zou heden, maandag, hervat worden. Engeland. Londen 29 januarij. De Daily News meent te kunnen verzekeren, dat de sterkte van al de regemen- ten van 750 tot 1000 man zal worden gebragt, en alzoo liet leger in het geheel met 10,000 man zal worden vermeer derd. De koningin heeft ingeteekend voor eeno vertooning in den schouwburg van Drury lane, ten behoeve der slagtoffers van het stoomschip Amazon. In Derbyshire is eene ontzettende massa rotssteen op eene groote fabrijk nedorgestortten gevolge waarvan het gebouw nagenoeg werd vernield en een 200tal werklieden gedurende ten minste drie maanden van broodwinning zullen zijn verstoken. Uit eenen, eerst dezer dagen op last van de kamer der gemeenten openbaar gemaakton staat nopens de landver huizing, blijkt, dat van 1846 tot 1850 uit het Vereenigd Ko ningrijk zijn geëmigreerd 1,216,557 personen. Er is grond om te gelooven, dat het geschil tusschen de werklieden en de fabrikanten weldra zal bijgelegd zijn. Ee- nerzijds worden de fabrikanten aangeradennu zij in het oog der algemeene opinie de zedelijke overwinning hebben be haald, hunne werkplaatsen te openen; anderzijde schijnt de uitvoerende raad der arbciders-vcreeniging magteloos gewor den te zijn, hij heeft reeds aangekondigd, niet meer in staat te zijn de aangegane verbindtenissen jegens de werklieden, die ten gevolge van de bestaande oneenigheid buiten werk zijn na te komen. Volgens The Spectator, is het getal der armen te Londen in 1831 30,000 minder dan in 1850. Intusschen zijn er thans nog ten laste der openbare weldadigheid, 80,000. Buitgchland. Berlijn 30 januarij. In de tweede ka mer is eene langdurige discussie ontstaan over het voorstel van Beseier c. s.over de betrekking van de bondsvergade ring tot de Pruisische grondwet; de commissie van onder zoek had voorgesteld over te gaan tot de orde van den dag. Het merkwaardigste was de redevoering van den minister von Manteuffeldieafwijkende van zijne vroegere stellin gen, thans de inmenging der kamer niet verwierp en hare ongerustheid niet verdreefhij trad niet als vroeger in be schouwingen over het verledene, maar sprak veel over de toekomst. Hij achtte het ondienstig voor Pruissen, dat de kamers zoo veelvuldig vergaderden en zoo lang bij elkander bleven. Hij heeft in het breede de staatkunde der regering tegenover Oostenrijk verdedigd, en meende, dat er geene vijandige gezindheid tusschen beide staten bestond, en ware dit het geval, dan stond Pruissen zijn inziens op den gun- stigsten voet. De beraadslaging zal morgen worden voortgezet en men gelooft, dat het voorstel der commissie zal worden goedgekeurd. Te Warschau is een besluit des keizers van Rusland bekend gemaaktwaarbij de aanleg van een spoorweg tusschen die stad en Petersburg goedgekeurd, aan dien spoorweg de naam Petersburg-Warschauer-baan gegeven wordt, en bepaald is, dat de werkzaamheden in 1852 van Petersburg en War schau gelijktijdig een aanvang zullen nemen. Uit Koppenhagen wordt berigt dat, naar men ver neemt, de nieuwe voorzitter van den staatsraad, op den 27 dezer, de benoeming der nieuwe ministers aan den rijksraad zou mededeelen, en dat daarop spoedig eene verklaring vol gen zou over den staat der onderhandelingen met het bui tenland. Erankrljk. Parijs 29 januarij. In afwachting van de verkiezingen voor de wetgevende vergaderingwaarvan het tijdstip nog niet is aangekondigd, houdt het bewind zich on ledig met do zamenstelling van do twee andere staatkundige ligchamen welke tot de redactie der wetten moeten zamen- werken. Een besluitheden door den Moniteur medegedeeld ontbindt do consultative commissieregelt de zamenstelling der 6 sectien van den staatsraad en beveelt, dat dit ligchaam onmiddellijk zijne werkzaamheden zal beginnen. Bij een an der besluit wordt de senaat benoemd. Ofschoon de senaat door dit besluit van dit oogenblik af als geconstitueerd kan beschouwd wordentreedt hij echter niet onmiddellijk in func tie zoo als de staatsraadom redendat laatstgenoemd lig chaam de wetten moet gereed makendie aan de wetgeven de vergadering moeten onderworpen worden waaruit do noodzakelijkheid geboren wordt om met den arbeid te begin nenvoor deze bijeenkomst; dit is met den senaat niet het geval, die eerst te gelijk met de wetgevende vergadering zal bijeengeroepen worden. Bij besluit van den 28 dezer is de heer Charles Abba- tucci benoemd tot chef van het bijzonder kabinet van den mi nister van justitie. De generaal Prim en de veldmaarschalk Ortega zijn he den van Madrid alhier gearriveerd. De generaal de Castellane heeftin do goheele zesde militaire divisieden verkoop en het uitventen van de liederen van Pierre Dupont verboden. Er zal eene nieuwe hangende brugaan het einde der Allóe des Yeuves over de Seine gelegd worden ten einde eene regtstreeksche gemeenschap tusschen Chaillot en Gros- Caillon daar te stellen. Men wil wetendat de maarschalk Jerome niet tevre den is met een traktement van 200,000 fr. als voorzitter van den senaaten 300,000 fr. verlangt. Hem zou dit worden toegestaan. De nieuwe prefect van policie de heer Pie'tri, heeft eene proclamatie uitgevaardigd aan de Parijscho bevolking waarin hy vooral tot arbeidzaamheid aanspoort. Lodewijk Napoleon volhardt bij zijn voornemen om het lot der behoef tige klassen te verbeteren, en hooptnaar men zegtdaartoe te geraken door afschaffing der belasting op de dranken en do vervanging daarvan door eene belasting op de inkomsten. Het gerucht, dat de regering voornemens zou zijn om het proces van den eenige weken na de omwenteling van 1830 te Saint-Leu gehangen gevonden hertog van Bourbon we der op te vattenwint veld. Zelfs zou reeds een geregtelijk onderzoek zijn ingesteld. De Moniteur behelst heden een besluit van den presi dent waarbij de heer Mongisthans substituut van den pro cureur-generaal bij het hof van appel alhierwordt benoemd tot advocaat-generaal bij dat hofter vervanging van den heer Suindie tot lid van den staatsraad is benoemd. Al degenen, welke sedert den 2 dec. gevangen zijn genomen, en van wie het is gebleken, dat zij onwillekeurig op het dwaalspoor zijn geleidzullen in vrijheid worden gesteld. Verder behelst het regeringsblad eene nota, inhoudende dat er nog niets bepaald is omtrent den tijdwaarop de verkiezingen zullen plaats hebben voor het wetgevende lig chaam en dat mitsdien alleswat dienaangaande is ver breid geheel uit de lucht gegrepen is. De traktementen van de ministers zijn, zoo men zegt, op de oude grondslagen hersteld; ieder minister zal 100,000 fr. jaarlijks bekomen. Onder de julij-regering hadden zij 80,000 fr.; het provisioneel gouvernement had deze som tot 40,000 fr. gereduceerd en dit cijfer was in stand gehouden onder de verschillende gouvernementendie elkander sedert 1848 zijn opgevolgd. De heer de Casabianca zal, zoo men wil, een hooger traktement dan de andere ministers bekomen. 31 Januarij. De Moniteur bevat heden een decreet waarbij het ministerie van policie wordt georganiseerd. De nieuwe kieswet zal aanstaanden maandag of dings- dag verschijnen. Een besluit van den president herstelt do versierse len van het legioen van eer in denzelfden vorm welke zij tijdens het keizerrijk hadden. Beursberigt. 3 pet. 65.00 fr.5 pet. 102.75 fr. België. Brussel 30 januarij. De senaat heeft heden, met 34 stemmen tegen éénede wet op de preventive deten tie aangenomen. Middelburg, 1 Februarij 1852. Heden fs voorspoedig van een' Toon bevallenC. M. HONDSMERK, geliefde Echtgenoot van P. DE BROEKERT. Algemeene kennisgeving. Heden overleéd mijn jongste Kindje, ELISABETH JO- IIANNA, bijna drie jaren oud. Middelburg J. C. LABRANT. 31 Januarij 1852. Eenige kennisgeving. Voor de talrijke bewijzen van deelnemingmij betoond bij het overlijden van mijnen geliefden Echtgenootden Heer JAKOBUS SLEGT, betuig ik, ook namens mijne Betrek kingen bij deze mijnen opregten dank. Middelburg, M. DE KANTER, 2 Februarij 1852Wed. j. slegt. Algemeene kennisgeving. De Notaris D. J. VAN DER HORST SERLE zal, op Woensdag den 4 Februarij 1852, des avonds ten 7 ure, in het Nederlandsch Logement in de Abdij binnen Middelburg in het openbaar bij opbod en afslag verkoopen, de hieronder vermelde HUIRSENï en EBVEM alle staande en gelegen binnen de Stad Middelburg, te weten: Het eerste in de lange Sint-Pieterstraat, wijk A, no. 62. Het tweede in de korte Giststraat, wijk A, no. 132. Het derde in de lange Singelstraat, wijk N, no. 178. Het vierde in de Molstraat, wijk F, no. 87. Het vijfde op de Hoogstraat, wijk I, no. 127. Het zesde in de Heerenstraat, wijk H no. 128. Het zevende in de Heerenstraat, wijk H, no. 129. En eindelijk nog aan den meestbiedende oeno HYPO THECAIRE SCHUUBVORDER1H'Grper reste groot f ÏOOOaf te leggen in jaarlijksche termijnen van f SS en rentende a 5 pCt. jaarsten laste van ADRIAAN KUY- PERSZeeftcnmaker te Middelburg gesvestigd op een HUIS en ERF in de Langevijle aldaarwijk Kno. 382. De te verkoopen Huizen zullen daags vóór en op den dag der Verkooping bezigtigd wordendes voormiddags van 10 tot 12, des namiddags van 2 tot 5 ure (het tweede Per ceel alleen dos voormiddags), op vertoon van een Toegang- biljet, te bekomen ten Kantore van den bovengenoemden Notaris alwaar ook nadere inlichtingen omtrent do voor- schrevene Schuldvordering kan worden verkregen. De Notaris TH. VAN UIJE PIETERSE zal, op Vrijdag den 6 Februarij 1852, op de Uitrustingswerf, in Bastion no. 9, te Klissingendes morgens ten 10 ure, publiek presenteren te verkoopenop drie maanden Credieteene aanzienlijke partij Dennen en Vuren DeelenRibbont Sparren, Mastpalen Brandhout, 3 Waterbak hen TeertonnenBamenSieuwc Bakpannen enz. daags te voren voor een ieder te zien. Gegadigden gelieven naauwkeurig notitie te nemen op den Kijkdagvan ieder no.daar men voornemens is bij slecht weder Binnenskamers te verkoopen. De Griffier VAN LEEUWEN zal, op Dingsdag den 10 Februarij 1852, des morgens 10 ure, aan het Venduhuis van M. H. DE BEER, in de Palingstraat, te Klissingen publiek presenteren to verkoopeneene partij Oude en Nieuwe Meubelaire Goederen Kleed erenGoud en RSilverwerken Manufacturen en eene Tilbury met Kap en toebehoorenvoorts eene partij Afbraakbe staande in Glasramen, KozijnenDeuren, zoo Portes-brisóes als anderen, en wat verder nog dagelijks bijgebragt wordt. Alles daags te voren te bezigtigen. NB. De korting voor bijgebragte Goederen is slechts 12 pet. De Notaris D. J. VAN DER HORST SERLÉ zalop Dingsdag den 16 Februarij 1852des voormiddags ten 10 ureop het Plein in de Bellingstraat te JTIitldellturgin het openbaar aan de meestbiedenden verkoopen twee fraaije zindelijk onderhoudene RIJTIIGEVzijnde eene Droski en eene Baroucliettevoorts een Wagentje met nederslaan- den Kapeen Boerenwagen met toebehooren Borst en Gareeltuigen met Koper en Plated, Rij lino bistel len, Wollen en Linnen Paardendekken; wijders een jonge Ezeleene Melkgevende Belt eene Ezelkar met toebehooren een Kruiwageneen Snljbak Idgters een laddereenig Stalgereedschap Eiken Planken en BalkenGreinen Ribben enz. Alles aldaar in het Stal en Koetshuis wijk Gno. 28 voor een ieder te bezig tigen op Maandag den 15 Februarij, van des voormiddags 10 tot des namiddags ten 4 ure. Pit de ltand te koop i een HUISmet annexen TUHJN SCHUUR en BAKKEEfstaande en gelegen op den Seiswegbehoorende onder Grijpskerkewaarin sedert vele jaren de Tappers-Affaire met goed succes is uitgeoefend en genaamd het Wafeltje. Iemand hierop reflecterendeadres- sere zich bij C. STENGERin do Nieuw-Oosterschestraat wijk N, no. 100. Uit de hand te koop een fVOOVRI I*SCHUUR en daaraan gelegen Erfop de Gemeente Mliggenkerke. Te bevragen bij L. LIEVENSE aldaar. Met 1 Mei of vroeger te huurtwee Gemeubeleerde of Ongemeubeleerde HAMERSadres onder de Let ter K.bij de GEBR. MILBORN. dezelve terug bezorgtbij de Uitgevers dezer Courantzal eene belooning ontvangen. C1VT f T f 1 CC!17\T 's voorzien, behalve in Kousen, lil. IjJjAAiMMhill ook inMOIjTIESRATOEY en ORUEAAS, BAAIJEV, HAES- en KAKDOEKEIV. Heeft ook gemaakte Rinder-RielenBoeseroenen en Overhemden almede Mans- en Jongens- PETTEN. Bij denzelven zijn twee Boven-Voorkamers te huur. Een jong Mensch, Hollander van geboorte, de Franscho Taal volkomen magtigwenscht zich dadelijk geplaatst te zien als HUISHYECHT of 11EII1EVBE in een Eogement. Adres bij de Uitgevers dezer Courant. Terstond een MARKEER benoodigdin het Koffijhuis de Vriendschapbij J. GROENEWEGEN. Eene HUMSHOUBSTER benoodigdvan middelbare ja ren, met Kinderen kunnende omgaan. Te bevragen in do Korte Giststraat, wijk A, no. 129. Met Mei eene Burger BIENSTMEIB benoodigd. Adres bij de Uitgevers dezer Courant. Als MÏOOBHUIiP eene BIEMÏSTMEIB benoodigd; adres bij J. K. DE REGT. Door ziekte eene SiOOBHUUP benoodigdbij Mevrouw DAMMERouaansche Kade. Bij den Boekhandelaar DE WILDE komt heden van de Pers METS op het onlangs voorgevallene tusschen Paulus de Ham en Bs. J. I.Trautmanate Veere door V. D. O. Prijs 5 cent. Predikant te Middelburg Prijs 2,90. Is te bekomen in den Boekwinkel van VAN BENTIIEM JUTTING. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1852 | | pagina 2