DELBüaeSCUE COURANT. 15 Novc^ttfeêr. V N°. 137. Zaturdaj 1851. "Jg'üü'J! öcöttivcu ei* Qbmi«t0tt*.'*ti6u. hordijk. BimicttL-utb^cfrc Sij&iwjcu. JBuUcnlAufcschc STijöiiiijcu. 4.». 'L*r ©r.-: t .O AFSTOPPINGEN l»lj liooge Watervloeden. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MID DELBURG maken bekend Dat de jaarlijkscbe schouwing der Afstoppingen van het Water, vóór de Huizen aan de Kaden uitkomende, omtrent welker inrigting en zaïnenstelling bij de Publicatie van den 29 Augustus jl. de noodige voorschriften zijn gegeven, dit jaar zal plaats hebben op M tuin dag den 17 November en volgende dagen, aan te vangen- des morgens--ten négen ure van de zijde van de Niettwe-Ilaveng. wordende de Ingeze tenen uitgenoodigd de daartoe van wege het Stedelijk Be stuur benoemde Commissie als zoodanig te erkennen, en zich overeenkomstig de door dezelve te doene aanwijzingen te gedragen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekondigd-, mitsgaders in dezer -Stads-Courant geplaatst. Middelburg, den 7 November 1-851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT Van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie, M. F. LANTSHEER. Biljetten meer worden - aangenomen-én orimiddélijfo tot- de voorloopige toewijzing worden overgegaan. Amsxerdflio de^ra November 1851. - DE MONCIIY, President j( ./GOUDSWAARD, Dir.,futtg.".i?ëcr. LANTA ARN GELD. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MID DELBURG maken bekend Dat het Suppletoir Kohier van de Belasting bekend onder den naam van Lantaarn- Brandspuit- en Nachtwacht-gelden ingevolge Art. 265 der Gemeentewet, op 11 November jl. door den Gemeenteraad is vastgesteld, en ter Secretarie, gedurende den tijd van acht dagen voor een ieder ter in zage nedergelegd. Middelburg, den 14 November 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. AANBESTEDING. De COMMISSIE van uitdeeüng van SPIJS aan Minver mogenden te Middelburgzal, op Maandag den ^Novem ber 1851, des voormiddags ten elf ure, in haar gewoon Lokaal, vaceren tot het aanbesteden van bet in dezen Winter voor die Inrigting benoodigde VLEESCH. Zullende er op geene Biljetten van Inschrijving worden acht geslagen, waarvan de Inschrijvers niet zeiven tegen woordig zijn. De conditiën dezer Aanbesteding liggen van heden af ter lezing in voorschreven Lokaal. Middelburg, den 10 November 1851. A. J. van den BROECKE, Thesaurier. POSTERIJEN. De DIRECTEUR van her POSTKANTOOR te GOES maakt bij deze bekend dat ingevolge resolutie van Zij ne Excellentie den Minister van Financien dato 31 Octo- ber 1851, op den 15 November in werking zullen komen de volgende dagelijksche Postbode-Diensten, als: Van Iloedekenskerke naar 's Gravenpolder vice versa; Van Baarland over Oudelande naar Ovezande vice versa Van Wilhelminadorp naar Goes vice versa; Van Cats naar Colijnsplaat vice versa. Dat er te Ovezande een Hulpkantoor is opgerigten er Brievenbussen zijn geplaatst aan de Bestelhuizenop de volgende Dorpen als te Kloetingen Kapelle tevens voor Bieselinge, Kruiningentevens voor SchoreKrabbendijke tevens voor Waarden 's Gravenpolder Hoedekenskerke tevens voor Kvvadamme Oudelande, Baarland, Driewegen, Ellewoutsdijk Wolfaartsdijk en Cats. Voor al deze Gemeenten zal er dagelijks door de mid delen van 's Rijks Posterijen in de correspondentie worden voorzien, waardoor met de reeds op Noord- en Ztiidbeve- iand bestaande Inrigtingen ook de geheele organisatie van de Postdienst voor geheel het Derde District is tot stand gebragt. Goes, 10 November 1851. De Directeur voornoemd NEDERL. HAN DEL-MAAT SG1IAP PIJ De DIRECTIE brengt ter kennisse van de belanghebben den dat zij voornemens is om, onder nadere approbatie van het Departement van Koloniën, bij Inschrijving, in het openbaar aan te besteden de levering, t2 Batavia of op de Eilanden Onrust en Kuipervan: 2000 Ton grove West-Hartley New-Castle STEENKOLEN, voor de Stoomvaartdienst in In die. De voorwaarden, waarop die levering moet geschieden, liggen ter inzage der gegadigden ten Kantore van de Directie te Amsterdamen van de Agenten te Botterdam Dord rechtSchiedam en Middelburgalwaar tevens model-in- schrijvings-biljetten verkrijgbaar zijn, den vorm aanwijzen de waarin deze zullen moeten worden opgemaakt. De behoorlijk gezegelde Inschrijvings Biljetten zullen, vóór of op den 28 November aanstaande, des middags ten 12 ure, vrachtvrij moeten worden ingeleverd aan liet Lokaal der Maatschappij te Amsterdamzullende na dien tijd geene LOO-N FOOR JFERK. De COMMISSIE LOON FOOR WjuRK, gevestigd binnen deze Stad, roept bij deze-op diegenen, welke begeeren bij hare Inrigting, hetzij iit'.p'f buiten hare Werkplaats,, hetzij door het pluizen van Touw, werk bef erlangen, zich tot dat einde aan te meltlen aaii-.-hét Lokaal/alwaar tot de Inschrij ving der Werklieden zal worden gevaceerd/op de volgende dagen, telkens van dés middags 12 tot des namiddags 1 ure, als: op Vrijdagden 14, Zafurdag den 15Maandagden 17 Dingsdag den 18, Woensdag den 19, Vrijdag den 21 Za- t'urdag den 22 en Maandag den 24 November 1851 onder verdere kennisgeving, dat diegenen, welke nalatig mogten zijn zich binnen den bepaalden tijd aan te melden gevaar loopen van bij de Commissie in het geheel niet in aanmer king te kunnen worden genomen. Middelburg, den 10 November 1851. De Commissie voornoemd Namens dezelve, A. M. CRAMER, President. HUBERTUS REKKER, Secretaris. MIDDELBURG den 14 November. Wij hebben nader vernomen dat de beraadslagingen over de al dan niet toelating der beeren mr. A. de (Vind en G. .7. Sprengerais leden van den raad, niet, zoo ais wij in ons vorig nommer mededeelden, aanstaanden dingsdagmaar aanstaanden woensdag zullen plaats hebben. Bij besluit van den 10 dezer heeft Z. M. goedgevonden op het daartoe door hem gedaan verzoek eervol ontslag te verleenen aan den heer P. IV. Steenkamp als secretaris der gemeente Zaamslag en aan den heer M. Dorstais burge meester der gemeente St. Philipsland. Z. M. heeft, bij besluit van den 5 dezer, goedgevon den de navolgende officieren tot het personeel der militaire administratie behoorendeop grond van langdurige dienst, op pensioen te stellen, als: IV. van der Plas, kapir.-kwar- tiermeester bij het departement van oorlog onder toekenning van den titulairen rang van majoor en met vergunning om de activiteits-uniform voor de kwartiermeesters bepaald, te blijven dragen f 1080; A. van der Beek, kapit.-kwartier meester bij het 4de regement dragonders, f 99°deze beiden met toepassing tevens van art. 19 der wet van den 28 au gustus 1851 en .7, van Dijl, kapitein, directeur van het groot rijks-hospitaal te Utrecht, 900. Z. M. heeft bij onderscheidene besluiten goedgevonden: r. den gepensionneerden luitenant-kolonel titulair M. J. Bre- poehop het daartoe door hem gedaan verzoekeervol uit zijne betrekking van tijdelijken directeur van 's rijks magazijn van kleeding, equipering enz. te Delft, te ontslaan, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen dien sten 2. te benoemen tot directeur bij 's rijks magazijn van kleeding, equipering enz. te Delft, den gepensionneerden kapit.-kwartiermeester (majoor titulair) IV- van der Plas tot administrateur van kleeding en wapening bij het 3de re gement infanterie, den kapit.-kwartiermeester R. .7. G. baron van der Capellen thans voor de werkzaamheden van admi nistrateur van kleeding en wapening bij de militaire akademie te Breda gedetacheerd tot kapit.-kwartiermeester bij het 4de regement dragonders (naar ouderdom van rang) den 1 sten luit.-kwartiermeester IV. P. ,7. Knibbelervan het bataillon mineurs et) sappeurstot kapitein directeur bij het groot rijks-hospitaal te Utrecht (naar ouderdom van rang) den isten luit-kwartiermeester G. Theunissen, van liet 4de regement in fanterie tot isten luit.-kwartiermeester bij het 2de regement vesting-artillerie (naar ouderdom van rang') den aden 111 t- kwartiermeester .7. A. Saltetvan het korps; tot 1 sten luit- kwartiermeester bij bet 5de regement infanterie (naar ouder dom van rang) den 2den luit-kwartiermeester IV. G. Meden- bachvan het regement; tot kapitein van de 3de klasse bij het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs (naar ouderdom van rang) den isten luitenant E. II. Bergsmavan het korps; tot isten luitenant bij het korps ingenieurs, mineurs en sap peurs (naar ouderdom van rang) den aden luitenant F. P. Klynsma, van het korps; bij de militaire geneeskundige dienst in Oost-Indie tot officier van gezondheid der 3de klasse den heer .7. K. Ploem3- i» activiteit te stellen als kapi- teins-administrateurs van kleeding en wapening de gepen- sionneerde kapiteins titulairsIV. M. Visser C. .7. L. Stra- ter en A. Meijer, thans respectivelijk met de waarneming van gezegde functien bij het tste regement vesting-artillerie, het iste regement dragonders en het regement veld - artillerie belast; en zulks met intrekking van het bij onderscheidene besluiten hun toegekend pensioen 4. over te plaatsen bij het departement van oorlog, den 2den luit.-kwartiermeester IV. F. Meyl, van het regement grenadiers en jagersbij her regement grenadiers en jagers, den 2den luit-kwartiermeester M. R. Hamming, van het 2de regement dragonders. Volgens berigten uit Stokholm, van 5 november, ver keerden de vorstelijke kraamvrouw en de jonggeborene die de namen Louisa Josephina Eugenia zal ontvangen in gun st igeu toestand. Z. M. heeft vergunning verleend aan P. Maunts en 77. Nhlteïdienende bij het koloniaal werfdepót, tot het .aahnèmen en dragen van de door den groot-hertog van Ba- •dè'ri ingestelde medaille voor degenen die den veldtogc te gen de opstandelingen op eene onberispelijke wijze hebben bijgewoond. De minister van financiën heefr vastgesteld de 216de Staats-loterij welke zal bestaan uit 20.000 loten 10,000 prijzen en 2 premien. De trekking zal een aanvang nemen den 5 januarij 1852 en den 26 maart gesloten worden. De minister van binnenlandsche zaken heeft, op eene deswege aan hem gérigte vraagte kennen gegevendat het ook naar zijn inzien niet twijfelachtig is, dat de gees telijken bij de erkende Afgescheiden Christelijke gemeenten en de studenten in de godgeleerdheid die zich bestemmen tot dCn geestelijken stand bij bovengemelde gemeenten aan spraak hebben op de vrijstelling van de nationale militie en van de schutterijwelke bij de bestaande wetten aan de geestelijken van alle gezindheden en aan studenten in de godgeleerdheid is toegekend. Zr. Ms. transportschip prins willem frederik Hen drik onder bevel van den luitenant-ter-zee iste klasse J. II. Matthijsenvan Hellevoetsluis over Rio-Janeiro naar Baravia is den 31 october 11. gepraaid op 48 graden 30 minuten Noorderbreedte en 8 graden 40 min. Westerlengte. Den 10 dezer des avonds is te Warmond overleden zijne doorluchtige hoogheid C. L. baron van Wijkerslooth heer van Schalkwijk bisschop van Curium en kommandeur der orde van den Nederlandschen leeuw. Li. dingsdag is in het duin boven Haarlem door den prins van Oranje, de eerste spade in den grond gestoken tot aan vang der werkzaamheden van de duinwaterleiding. De voor zitter der commissie, de heer mr. ,7. van Lennep, gaf bij die gelegenheid verslag van den loopdien de zaken der maatschappij hadden genomen. Voor de den 10 dezer te Utrecht gehoudene paarden markt zijn 500 paarden aangegeven. Uit Tilburg wordt aan het Nederlandsch Weekblad van Geneeskunde geschreven, dat aldaar van 19 personen, die te zamen 500 stuks Zeeuwsche oesters hadden gebruikt, 12 zijn ziek geworden en daaronder 2 vrij ernstig. Men meldt uit Groningen dat aldaar als eene merk waardigheid is te vermelden, dat in die stad, binnen acht dagen tijds, niet minder dan vier echtparen het voorregc genoten hun gouden bruiloftsfeest te vieren. STATEN-GENERAAL. tweede kamer. Zitting van 12 november. Is ingekomen een ontwerp van wet betreffende het ver drag van handel en scheepvaartden 20 september jl. tus- scben Nederland en Belgie gesloten. Door de commissien van rapporteurs is verslag uitgebragt omtrent de hoofdstuk ken V, IX A en IX B der Staarsbegrooting voor 1852, alsmede omtrent de wet tot vaststelling der middelen voordat jaar. Nadat de beraadslaging over het wets-ontwerp betref fende dadingen omtrent kapitalen ten iaste van groote we gen in het hertogdom Limburg geopend was heeft de re gering dat wets-ontwerp ingetrokken. De regering achtte onder de bestaande omstandigheden eene afzonderlijke wet omtrent dit onderwerp onnoodig, en zal thans een nieuwen post brengen op het IXde hoofdstuk A der Staatsbegrooting voor 1852. Het wets-ontwerp tot aanvulling der wet tot vaststelling van hoofdstuk IV der Staatsbegrooting voor 1851 (pensioe nen) en dat tot vaststelling der begrooting wegens den ar beid der gevangenen over 1852, zijn achtereenvolgens zon der beraadslaging met algemeene stemmen aangenomen. Kerknieuws. Middelburg 14 november. Door de beroeping van Ds. J. p. Hasebroeknaar Amsterdam eene vacature ontstaan zijnde heeft de breede kerkeraad der Ne- derduitsche Hervormde gemeente alhier, ter vervulling der- zelve eergisteren het volgende twaalftal van predikanten zamengesteld DD. G.J. Vinketh. dr. te Sneek G. liarger te Delftshaven; D. Gildemeesterte OphemertII. Steen berg te Dirksland J. .7. van Toorenenbergen te Viissin- gen R. A. Soetbroot Piccardtth. dr. te Goes; B. Gewin, te Oosterland L. J. van Rhijn, te Chaam; D. Bresser te Strijen .7. C. Verhoefte Sluis A. J. Molenaarte Scheveningen en .7. C. I-Ientzepeterte Katwijk-aan-zee. Engeland. Londen 10 november. Men verwacht dat de graaf Grey burggraaf Palmerston lord John Russell de kanselier der schatkisten andere ministers het op heden plaats hebbende lord-mayors feestmaal zullen bijwonen. Heden heeft de jaarlijksche plegtige optogt van den nieuwen lordmayoralderman Hunterplaats gehad. Kossuth is heden ochtend naar Birmingham vertrokken morgen zal hij Manchester bezoeken in beide steden zal hij zijn verblijf houden bij leden van het parlementdon derdag wordt hij hier terug verwachtom het bal in de Guildhall bij te wonen waarna hij naar Soutliampton ver trekt om zich naar de Vereenigde-Staten in te schepen. Zijne geneesheeren hebben hem het vele spreken ontraden. Eenige dames hebben eene pracht-uitgave van den Duic- schen bijbel aan Kossuth als geschenk ter hand gesteld waar voor zij een zeer welsprekend en zorgvuldig gesteld ant woord terug ontvingen. Velen geven den moed nog niet op sir J. Franklin en zijne togtgeuooten te hervinden en juichen dus het stoute

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1