MIDMLBUR6SC1IE O U H A M T N°. 134. Zaturdag 8 November. CHINA. ücc.iiiYcu cti Qtbminisftiratifiu. ministerie van binnenlandsche zaken. iSimteulAttb^cIte hingen. jbuitittliinbschc PROVINCIE ZEELAND, AANBESTEDING. Op Donderdag den 20 November des jaars 1851, des voormiddags ten 10 nre zal, onder nadere goedkeuring', door den StaatsraadCommissaris des Konings in de Pro vincie Zeeland, of, bij deszelfs afvvezendheiddooreen der Leden van de Gedeputeerde Statenen in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in het 11 de'Dis trictaan het Lokaal van het Provinciaal Bestuur te Mid delburg worden aanbesteed Het zinken van twee RIJSSTUKKEN dvvarsstroomsen een ZINKSTÜK langs den Oever van den Polder Borsselen met inbegrip der vereischte MATERIALEN. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het Bestek der bovengemelde Aanbesteding zal boven en behalve aan het Lokaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland te Middelburg ter lezing liggen op alle zoodanige plaatsen alwaar gewoonlijk de Bestekken van Waterstaats-werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zullende drie dagen vóór de Besteding de noodige aanwij zing in loco worden gedaan en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Ingenieurwaarnemend Hoofd-In genieur van den Waterstaat, te Middelburg, en bij den In genieur F. FV. Conradte Goes. De Minister van Binnenlandsche Zaken THORBECKE. AFSTOPPINGEN l)lj liooge Watervloeden. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MID DELBURG maken bekend: Dat de jaarlijksche schouwing der Afstoppingen van het Water vóór de Huizen aan de Kaden uitkomende omtrent welker inrigting en zatnenstelling bij de Publicatie van den 29 Augustus jl. de noodige voorschriften zijn gegeven, dit jaar zal plaats hebben op Maandag den 17 November en volgende dagenaan te vangen des morgens ten negen ure van de zijde van de Nieuwe-Havenwordende de Ingeze tenen uitgepoodigd de daartoe van wege het Stedelijk Be stuur benoemde Commissie als zoodanig te erkennenen zich overeenkomstig de door dezelve te doene aanwijzingen te gedragen. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Middelburg, den 7 November 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. BETALING van Riddersoldijen en Broedertoelageover het derde Kwartaal 1851, ten Kantore van den Betaalmeester en Heeren Ontvangers in het Arrondissement Middelburg. AANBESTEDING. REGENTEN over de GODSHUIZEN te Middelburg zijn voornemens om, op Vrijdag den 14 November 1851, des voormiddags ten 10 ure, in een der Lokalen van het Gasthuiste houden de gewone Aanbesteding der in de Ge stichten benoodigde LEVENSMIDDELEN, BRAND- en LICHTSTOFFEN enz.en zulks voor het geheele dienst jaar 1851 waarvan de conditiën in gemeld Gesticht voor een ieder ter lezing liggen. VERGADERING van de LEDEN der Mannen-Vereeni- ging tot het kiezen van een Lid des Bestnurs op Maan dag 10 November 1851 des namiddags ten half-drie ure, in de Consistorie der Waalsche Kerk. J. H. GERLACH, Secretaris. MIDDELBURG den 7 November. In de vergadering der Staten van Zeeland van heden is de heer rar. S. van der Swalmebenoemd tot griffier der Staten en wel met al de stemmen behalve van gemelden heer, der 39 tegenwoordig zijnde leden. Bij koninklijk besluit van den 4 dezer is aan den heer mr. G. de Clercqbenoemd secretaris van de directie der Nederlandsche handel-maatschappij een eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van referendaris bij het depar tement van financiën zijnde daarbij voorts tot referendaris bij het departement van financien benoemd de heer mr. A. Uyttenhooven thans commies-griffier oij de tweede kamer der Staten-Generaal. Den 1 dezer is door den minister van financien en den gezant der Fransche republiek bij dit hof, als gevolmagtig- den der wederzijdsche regeringen eene conventie omtrent de aangelegenheden van het postwezen tusschen de beide landen gesloten en geteekend. De commissie van rapporteurs der tweede kamervoor het ontwerp, betreffende de organisatie van de regterlijke magt ditmaal bestaande uit de heeren van Golstein Met man Dullert van Hall en Godefroiheeft weder eene memorie, houdende bedenkingen omtrent dit ontwerp, zoo men verzekert veelal overeenkomende met die der vorige commissie, der regering doen toekomen. Naar men verneemt zal eerlang door den minister van binnenlandsche zaken een ontwerp van wet op de begraaf plaatsen aan de Staten-Generaal worden aangeboden. Eergisteren is te 's Hage de beruchte Boers, die on langs door het provinciaal geregtshof in Zuidholland tot gevangenisstraf is veroordeeld, naar Middelburg getranspor reerd om aldaar de straf van het zwaaijen van het zwaard over het hoofd te ondergaan waartoe hij bij arrest van het hof in Zeeland was veroordeeld. De Staats-courant behelst het volgend maandelijksch berigt nopens de droogmaking van het Haarlemmer-meer Ofschoon de stoomwerktuigen tot ontlediging van het meer, blijkens de tabel, wegens het schoonmaken der stoom ketels, bij afwisseling buiten werking zijn gesteld, en de ge vallen regen vrij aanzienlijk is geweestwerd echter de waterstand van het meer in october 8 duimen verlaagd zijnde op den laatsten dier maand gemiddeld op 3,62 el beneden Amsterdamsch peil bevonden terwijl volgens de op gave in de Staats-courant van den 4 october, de middelba re stand op den laatsten september 2,54 el beneden dat peil was. De heer Georgete Utrecht, voltooide dezer dagen zijn uitnemend fraai standbeeld JVillem II, bestemd voor een der pleinen van 's Gravenhage. Eene commissie van deskundigen uit de hofstad afgezonden is het werk reeds komen opnemen en heeft zich allezins voldaan getoond. Zeer groote talenten zoo als van den Berg en Kruseman hadden slechts een paar aanmerkingen van ondergeschikt be lang, en aan deze is aanstonds voldaan. Thans prijst een ieder den stand de evenredigheden en de treffende gelij kenis. Over geheel de uitvoering is maar eene stem, Al de industriëlen die voorwerpen naar de Londen- sche tentoonstelling zonden, zijn uitgenoodigd, om die voor werpen ook ter bezigtiging af te staan op de algemeene tentoonstelling, die te New-York op 15 april 1852 zal ge opend worden en die minstens 4 maanden zal duren. De ondernemers daarvan vervoeren de goederen kosteloos van Londen naar New-York en zoo ze niet verkocht worden ook kosteloos naar Londen terug. De brieven, welke men per oyerland-mail via Sout- hampton of Marseillenaar Nederlandsch Oostindië zou willen verzenden kunnen aan het postkantoor te Rotterdam bezorgd worden te weten via Southampton gefrankeerd of ongefrankeerd tot uiterlijk half zeven ure des morgens van zaturdag den 15 november; via Marseille, gefrankeerd tot 81 ure en ongefrankeerd tot 9!. ure des avonds van za turdag 22 november. Te Berlijn is in het licht verschenen een werk geti teld „Grondbeginselen van het practisch Europesch zee-regt bijzonder van de Noord-Duitsche staten 2 deelen." In dat werk worden onze scheepvaart-wetten zeer geroemd. De Staats-courant deelt de volgende bekendmaking mede van den gcregtelijken bewindvoerder der maatschappij van levensverzekering, la Prévoyanteden heer d'Artenn De geregtelijke bewindvoerder (administrateur judiciaire) der maatschappij la Prévoyance verlangende de regten van elk der inteekenaren behoorlijk bepaald te zien en den toestand dier maatschappij in het algemeen te regelen noodigt alle ge associeerden uit binnen den kortst mogelijken termijn hunne polissen en quitantien door tusschenkomst van een persoon ter hunner keuze aan hem te willen doen toekomen. Die stukken zullen slechts gedurende den tijd benoodigd voor derzelver onderzoek en weder-insciirijvingin zijne bureaux berustende blijven. Op deze wijze zal hij instaat worden gesteld, de dage lijks tot hem gerigt wordende talrijke aanvragen te beant woorden hetgeen hem in den tegenwoordigen staat van zaken bijna ondoenlijk is. Hij brengt ter kennis van heeren inteekenaren dat het decreet van 4 augustus jl. waarbij de ordonnantiën hou dende vergunning tot het zich vestigen der maatschappij la Prévoyance worden herroepen geen ander doel heeft ge had dan om voor bet vervolg alle nieuwe inschrijvingen te voorkomen, doch dat daarbij de, krachtens de contracten, verkregen regten zijn gehandhaafd; zoodat, tot nadere ken nisgeving, de inschrijvers0111 de bij de statuten voorziene vervallen-verklaring voor te komen verpligt zijn even als vroeger, hunne verschenen jaarlijksche stortingen te voldoen. Hij heeft daarenboven de eer de geregtigden tot het genot eener lijfrente te verwittigen, dat hij in de eerste dagen der maand november aanstaande den met september verschenen halfjarigen termijn, op vertoonder bewijsstukken en attes- tatien de vitazal uitbetalen. Hij noodigt almede heeren inteekenaren, van welken aard ook uit, om op hunne hoede te zijn voor de opkoopers van contracten welke ten einde hun winstbedrag te beter te verzekeren den toestand der maat schappij in een ongunstig daglicht stellen en zich voordoen als gemagtigd oin te handelen tusschen de geassereerden en de administratie der Prévoyance. -r taris de heer J. B. A. Mabilotthans eerste ambtenaar ter' secretarie, en tot ontvangerde als zoodanig fungerende heer C.Torréterwijl eindelijk werd bepaald, dat door de léden' van den raad een presentiegeld zal worden genoten. - V STATEN-GENERAAL. In de zitting van de tweede kamer der Staten-Generaal van den 5 dezer heeft het nieuw benoemd lidde heer Blaupot ten Catede bij de grondwet gevorderde beloften en verklaringen afgelegd en daarna zitting genomen. Bij de kamer zijn ingekomen twee wets-ontwerpen tot het verlee- neu van het Nederlanderschap en een wets-ontwerp omtrent de uitgiften van munt-biljetten onder verband van schatkist biljetten. Door den commies-griffier der kamerden heer mr. A. Uyttenhooven is schriftelijk kennis gegeven van zijne benoeming tot eene andere betrekking. Door de kamer is aan den commies-griffierop het door hem gedaan verzoek zijn ontslag toegestaan onder dankbetuiging voor de door hem met ijver bewezen diensten. Door de commissie van rapporteurs is verslag uitgebragt: 1. omtrent het wets-ontwerp tot aanvulling van het IVde hoofdstuk der Staats-begrooting voor 1851 2. omtrent dat betreffende dadingen wegens kapitalen ten laste van groote wegen in Limburg 3. omtrent dat tot vaststelling van het Iste hoofdstuk der Staats-begrooting voor 1852. De beraad slagingen over beide eerste wets-ontwerpen zullen plaats heb ben op woensdag den 12 dezer; terwijl voor de beraadsla ging over het laatste ontwerp nader een dag bepaald zal worden. Daarna heeft de beraadslaging plaats gehad over het voor stel van den heer van Eekbetrekkelijk de inrigting van het bijblad der Nederlandsche Staats-courautwelk voorstel met 32 tegen 19 stemmen is aangenomen. Den 6 dezer werd te Vlissingen eene openbare vergade ring van den gemeenteraad gehouden waarin na eenige me- dedeelingen en de behandeling van zaken van onderschikt belang of plaatselijke aangelegenheid, werd besloten de be grooting van het dienstjaar 1852 te stellen in handen eener commissie om na gedaan onderzoek den gemeenteraad des wegens voor te lichten. Voorts werden benoemd tot secre- Engeland. Londen 3 november. Eergisteren is, in te genwoordigheid van prins Alberteene proef genomen met de door den Amerikaan Husscy uitgevonden machine tot het snijden van graan; welke proefneming ten volle aan de verwachting heeft voldaan. De koninklijke commissie der groote tentoonstelling heeft bij circulaire aan de vreemde commissarissen en aan de personen, die haar behulpzaam zijn geweest, geldelijke schadevergoedingen aangeboden. De heeren Sharp en Co. alhier hebben uit Californie een stuk goud ontvangenwegende 17 pond, en waarvan de waarde op 500 p. st. wordt berekend dit is een der grootste stukken welke tot dus ver uit Caüfornie zijn aangevoerd. De ex-dictator van Hongarije zal op 1 o dezer Birming- ham den volgenden dag Manchester bezoeken en den 12 weder te Londen zijn om het op Guildhall te geven bal ten behoeve der Hongaren en Polen, bij te wonen. Opdon derdag 14 is hij voornemens met het stoomschip IVashington naar New-York te vertrekken. De eigenaars van de Illustrated-News hebben een exem plaar van hun blad waarin de optogt van Kossuth voor komt op satijn doen drukken en gratis aan de Hongaar- sche emigranten doen aanbieden. Heden heeft een ontzettende optogt der verschillende gil den plaats gehad, om in Copenhagen-fiejds een adres der ar beidende klassen van Londen aan Kossuth ter hand te stellen die zich tot dit einde derwaarts had begeven. Om de orde onder deze verbazende menschenmassa te handhaven was de policie overal in sterken getale geposteerd, terwijl nog eene reserve van ruim 600 policie-agenten werd gereed gehouden. Men heeft echter geene belangrijke stoornis der orde te be treuren gehad. Kossuth heeltzoo hij zegtom redenen van verzwakte gezondheid zijnen wensch te kennen te gegeven om van alle verdere volks-demonstratien in de straten der hoofdstad verschoond te mogen blijven. Hij heeft gezegd niet lang in Amerika te zullen blijven maar in den volgenden zomer naar Engeland te zullen terugkeeren. Eene te Nieuw-Orleans ontvangen telegrafische depeche bevat de volgende berigten uit Mexico. Den 16 october be vond zich Caravajal op een afstand van 10 mijlen van Ma- tamoras met eene zeer aanzienlijke krijgsmagt, welke, naar men zegt, niet minder dan 10,000 man daaronder begrepen 400 bergbewoners uit Texasbedroeg. Men verwachtte dat hij de stad den volgenden morgen zou aanvallen. Onder de bergbewoners bevindt zich eene kompagniewelke uit het leger der Vereenigde-Staten weggezonden is. I11 het noorden van Mexico is de opgewondenheid hoog geklom men en dezelve neemt nog dagelijks toe. De stoomboot Mexicokomende van Galveston heeft de tijding aange- bragt, dat fVilcat en zijne partijgangers zeer ontevreden zijn over de wijze waarop zij zijn behandeld en dat zij thans op Matamores aantrekkenom de revolutionnairen onder Caravajal te bestrijden. Overigens loopen de gewone berigten tot 27 september. Het gouvernement was in de grootste verlegenheid. De schat kist is ledig en de hulpbronnen van het gouvernement zijn bijna vernietigd. Te vergeefs wendt men pogingen aan om opvolgers voor het aftredend ministerie te vinden. De heer Robier heeft het ministerie van oorlog en de Ramines dat van buitenlandsche zaken aangenomen doch de heer Estern heeft het ministerie van financien bepaald geweigerd. ISuitscIiland. IVeenen 2 november. Gisteren avond is Z. K. II. grootvorst Konstantin Nicolawitzbenevens zijne gemalin en een zeer talrijk gevolg, uit Peter,sburg ai-

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1