{HlDDELBlIRfiSGHE C 0 U R A IV T. N°. 133. Donderda 1&51. tl 6 November. mmsSn. ss r>. yÜ ÉÊÊÊF\ - iz V ücöiuvxu cu ^biuiuiöttMiticn. ISiunculaubdchc Sijbittgctt. i5»üiCtflaitbpche QTijbiuijcu.. er 5* JVERKIEZIN GEN. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MID DELBURG maken bekend Dat bij de op den 4 dezer plaats gehad hebbende Her stemming voor een Lid van den Gemeenteraad^ is verkozen de Heer Mr. A. F. Siffléterwijl de Processen-Verbaal van Stem-Inlevering en Stern-Opneming van den 3 en 4 dezer in de Benedenzaal van het Raadhuis zijn aangeplakten ter Secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Middelburg, den 4 November 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie j M. F. LANTSHEER. NEE MA11KT te Sx. MAARTENSDIJK, den 12 November 1851, te THOLEN den 13 dito. MIDDELBURG den 5 November. De plaats gehad hebbende herstemming voor een lid van den gemeenteraad heeft tot uitslag gehad dat gestemd hebben 354 kiezersen zijn ingekomen even zoo veel briefjes waarvan zes briefjes van onwaarde zijn verklaard. Van de uitgebragte stemmen hadden op zich vereenigd de heeren mr. A. F. Sifflè 179 en mr. Ph. van den Broecke 169 stemmen, zoodat eerstgenoemde heer tot lid van den ge meenteraad is verkozen. Bij Zr. Ms. besluiten van den 29 october jl.zijn benoemd tot grillier bij het kantongeregt te Zierikzee mr. .7. van der Feen advokaat te Middelburg, en tot griffier bij het kantongeregt te Heinkenszand mr. P. Alvarez van Diggelen, advokaat te Harderwijk. Naar aanleiding van een schrijven van Zijne Exc. den minister van binnenlandsche zakenhebben gedeputeerde Staten de waterschaps-besturen dezer provincie uitgenoodigd aan hunne vergadering in te zenden afschriften of afdrukken van de reglementen, handvesten, octrooijenfundatie-brie ven enz. houdende de bepalingen waarnaar de onderschei dene waterschappen worden bestuurd. Bij koninklijk besluit van den 28 october jl.is aan jhr. IV. G. A. Lochmann van Königsfeldtgepensioneerd kapitein-luitenant ter zee, op zijn verzoek,een eervol ontslag verleend uit zijne tegenwoordige betrekking van havenmees ter van het kanaal van Voorns te Nieuwesluis. Z. M. heeft, bij besluie van den 28 october, goed gevonden den eersten kapitein-ingenieur C. IV. van Oordt op pensioen te stellen en het bedrag daarvan te bepalen op f 1065. Bij de tweede kamer zijn wets-ontwerpen aanhangig tot naturalisatie onder anderen van den heer J. IV. G. Peltzereersten luitenant der infanterie te Middelburg. De minister van marine heeft ter kennis van de belang hebbenden gebragtdat door hem telken vrijdag, des voor middags ten elf ure aan het lokaal van het departement van marine, in het Voorhout te 's Hage zullen worden ontvangen diegenen welke hem in zijne voormelde betrekking verlan gen te spreken. In de vergadering van den stedelijken raad der stad Dordrechtvan 1 novemberis tot de toelating beslist van den heer jhr. H7. Gevaerts van Nuland, niettegenstaande hij is secretaris van de stads-beleetibank benoemd door di recteuren die door het bestuur aangesteld en daaraan on dergeschikt zijn en hij de jaarlijksche rekening opmaakt aflegt-'en daarvoor gedechargeerd wordt, en als ambtenaar van de bank verpligt is borgtogt te stellen. Den 1 dezer werd te Zeyst het ioojarig bestaan van het Zusterhuis herdacht. Na de godsdienst had op het Zus terhuis een middagmaal en des avonds een liefdemaal in de kerk plaats. De dienst der barges tusschen het Nieuwe Diep en Amsterdam zijn van af 1 november vervangen door stoom boot^ die, om den anderen dag, gedurende den winter, des morgens van Amsterdam en het Nieuwe Diep zullen afvaren! Kerknieuws. Tot predikant te Kadzand is beroe pen ds. G. Overman thans te Gapinge. SSurgcrlifke Stand. Gedurende de afgeloopene maand zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der Stad Middelburg ingeschreven als* Geboren 53 kinderen; 25 van het mannelijke en 28 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 37 personen (waarvan 4 elders gestorven) 17 van het mannelijke en 20 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven 3. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 7; van 1 tot 5 jaren oud7; van 5 tot io jaren, 4; van 10 tot 15, 1 van 15 toz 20 van tot 25 j van 25 tot 30, 1 van 30 tot 35, 1 van 35 tot 40, 2; van 40 tot 45, o; van 45 tot 501 van 50 tot 55, 4; van 55 tot 60, ovan 60 tot 65, 2; van 65 tot 70, 1 van 70 tot 75, 1 van 75 tot 80 1 van 80 tot 85, 2; van 85 tot 90, ovan 90 rot 95, 1. Gehuwd 18 paren. Gedurende de maand september 1851 zijn in de registers van den Burgerlijken Stand der stad Vlissingen ingeschrevenals Geboren 19 kinderen; 8 van het mannelijke en 11 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 18 personen; ir van het mannelijke en 7 van het vrouwelijke geslacht. (Onder dezelve is begrepen een elders overledene doch alhier ingeschreven.) Levenloos aangegeven 2. Van de overledenen waren beneden den ouderdom van een jaar, 7; van 1 tot 5 jarenoud, 6; van 5 tot 10 jaren, o; van 30 tot 15, 1; van z$ tot 20 ovan 20 tot 25 o van 25 tot 30, o van 3o*tot 35 1 van 35 tot 40, 1. van 40 tot 45, 1 van 45 tot 50 1 van 50 tot 55, o Gehuwd 11 paren. Vergadering van de Staten van Zeelandvan den 4 No vember J85d. Fresent: de staatsraad commissaris des konings voorzitter, en 33 leden. De voorzitter opent de vergadering na de leden te hebben ver welkomd. Hij doet mededeeling van de brieven van de heeren Pierssens jonkh. de Jongevan Diggelen en Beumer Hardenberg waarbij zij zich verschoonen van het bijwonen der vergadering op lieden. De vergadering splitst zich vervolgens bij loting in drie afclee- lingen. Daarna worden de heeren mr. van Dcinse mr. Blaaubeen en mr. Kroef benoemd tot leden der commissie pmor de verzoekschriften. De waarnemende griffier leest vervolgens voor eeoe mededeeling van heeren gedeputeerde Staten van het overlijden des heeren J, Slegt griffier der Staten van Zeeland. Deze mededeeling wordt met leed wezen ontvangen terwijl de vergadering hulde doet aan den onver- moeiden ijver en de slipte pliglsbetrachting van den overledeneu. Vermelding van een en ander in de notulen. Worden voor kennisgeving aangenomen de navolgende stukken die door den waarnemenden griffier worden voorgelezen, als: a. de koninklijke besluiten, houdende goedkeuring van de intrek king der provinciale reglementen op de springstierenen tot in standhouding en bevordering der paarden-fokkerij van de vastge stelde wijziging van het reglement voor de provinciale vee-artsen van de vastgestelde wijziging vati het reglement ter voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in deze provincie en van de intrekking van liet reglement tot heffing van opcenten ol eeoer belasting op het geslagt de wijnen en liet binnenlandsch ge- disteleerd in de gemeenten ten platten lande en in de steden Hulst en Axel; b. het koninklijk besluit, houdende goedkeuring der door de Staten genomen besluiten opzigtens de rekeningen en verantwoordingen van gedeputeerde Staten over 1848 en 1849 en c. eene missive van den minister van binnenlandsohe zaken be trekkelijk de geraamde kosten voor het provinciaal bestuur, voor zoo ver bet rijks-bestuur is, over 1852 blijkens deze missive, is voor jaarwedde van ieder der leden van gedeputeerde Staten ƒ1500, alsmede de noodige som voor de verbouwing der oude raadzaal (ten einde daarin de zittingen van de provinciale Staten te kunnen houden) op de rijks-begrooting gebragt, doch heelt de minister zwa righeid gemaakt om eene verhooging van de som voor jaarwedde der ambtenaars enz. ter provinciale griffie voor te stellen. Wordt voorgelezen eene missive van tien voornoemden minister, betrekkelijk den vorm der besluiten der Staten welke des konings goedkeuring behoeven. De voorzitter geeft der vergadering kennis dat de heer mr. van der Swalme door heeren gedeputeerde Slaten bij meerderheid van stemmenis benoemd tot de waarneming van de betrekking van .«riffier. Hierna wordtop voorstel van den voorzitterbeslotenom de stukken betrekkelijk de ontworpen instructie voor gedeputeerde Sta ten nader te stellen in handen eener commissie teil einde daarin zoodanige wijzigingen te brengen als de sedert de zomer-vergadering in werking gekomen gemeentewet daarin noodzakelijk zullen maken wordende lot leden dier commissie benoemd, de heeren mr. Kroef Beumer Hardenberg, jhr. mr. Schuurbeque Boeyc en Uyttenhooven. Aan de orde voor de eerstvol«ende vergaderingen worden gesteld het voorstel van gedeputeerde Staten, betrekkelijk de verbetering der hoofd-communicatien wegen veren enz. in de provincie alsmede bet adres van landbouwers en grondeigenaars in de eilanden Schouwen en Duiveland ten einde door deze vergadering bij den koniug en zoo noodig bij de tweede kamer der Stateu-Generaaldémarches worden gedaan tot ontheffing van den tiende-last; welke heide stukken in de laatste zomer-vergadering zijn aangehouden. Tot verzending naar de afdeelin«-en van de navolgende stukken wordt besloten als a. eene missive van den minister van binnenlandsche zaken en hij- lagen behelzende bedenkingen op verschillende in de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1852 gebragte posten als: de opcenten ten behoeve der calamiteuse polders de jaarwedde enz. voor eenen provincialen inspecteur van den waterstaat; de huur van het lokaalin gebruik bij bet pro vinciaal geregtshof en anderenbenevens het daartoe betrekkelijk voorstel van gedeputeerde Staten b. het voorstel van gedeputeerde Staten, tot voorziening in het te kort tot bestrijding der schadevergoeding voorden landbouwer Samuel de Visser, te Zoutelande wegens zijne tot wering der longziekte af gemaakte runderen. c. Het voorstel van gedeputeerde Staten tot bet toekennen eener schadeloosstelling aan den waarnemenden provincialen vee-arts der lste klasse Luteyn Mazure d. het Toorstel van gedeputeerde Staten, tot vaststelling van nieuwe reglementen op het gebruik der provinciale embarcadères e. het voorstel van gedeputeerde Staten betrekkelijk de dienst der stoomboot de Schelde, tusschen Vlissingen Breskens en Neuzen het voorstel van gedeputeerde Staten tot vergoeding van rets- en verblijf-kosten aan vee-artsen; g. het voorstel van gedeputeerde Staten om voor liet jaar 18a-, te voorzien in de bediening van het veer aan het Sloe h. liet voorstel van gedeputeerde Stalen betrekkelijk de kosten van verpleging van den door den koning aan de maatschappij van landbouw in Zeeland afgestanen hengst; z'. het voorstel van gedeputeerde Staten omtrent de aan het op geheven fonds van den landbouw toebehoord hebbende stieren en hengsten en k. het voorstel van gedeputeerde Staten om vermeerdering der hij de begrooting van enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1851 toegestane som voor af- en overschrijvingen. Na de voorlezing eener missive der directie van het zesde la'ud- huishoudKundig congres, met hare rekening van ontvang en uitgaaf, wordt, naar aanleiding van een voorstel van jhr. van Cittersbeslo ten, om gedeputeerde staten te verzoeken, om aan dieldirectie den dank der vergadering te betuigen voor de wijze waarop zij zich van hare taak heeft gekweten. De adressen van Mouthaan Schram en V Ainie de Betrancourl om voor de betrekking van provinciale ingenieur in aanmerking te komen en dat van Hennequin om met de vervaardiging van de topografische kaart der provincie te worden belastalsmede die vau de Bath c. s. om wegs-verbetering; van Lenshoek c. s. ten einde voortdurend ten koste van de provincie worde voorzien in het on derhoud der embarcadère te Wolpliaartsdijk enz. en van den ge meente-raad van Philippine, tot verbetering van de Posthoornstraa't worden gesteld in handen der commissie voorde verzoekschriften. Hierna wordt voorgelezen, de door gedeputeerde Staten op«e- maakte voordragtter benoeming van den griffierwaarop voorko men als eersten candidaat de heer mr. S. van der Swalme, lid van gedeputeerde Staten als tweede candidaat de heer H. J. van Deinse griffier hij het kantongeregt te Middelburg, en als derde candidaat, de heer A. IV. Praagcommies ter provinciale griffie van^ Zeeland. "VI anrop wordt besloten dat de benoeming van den griffier in de eerstvolgende vergadering zal plaats hebben en die vergadering daarna bepaald op vrijdag den 7 dezer, des voormiddags ten elf ure. Eijgelaml. Londen i november. Heden sluit de half jaarlijksche balans van de Engelsche bank. De bureaux van die instelling zijn gesloten. Dientengevolge is er geen beurs gehouden. De stedelijke raad van Liverpool heeft bepaald dat er een onderzoek zal ingesteld worden naar het gedrag van den regter Rltamsayhetwelk zeer in strijd was met de acht bare betrekking, welke hij bekleedde, en door de Engelsche pers algemeen afgekeurd is. De fondsenvoor dit onder zoek benoodigd zullen uit bijzondere inschrijvingen ver kregen worden. Tijdens het bezoek van Iiossuth, in de city, hebben er op onderscheidene plaatsen van de hoofdstad manifestatien plaats gehad tegen de gedragslijn van de Times jegens den Hongaarschen balling e:j de zaak welke hij voorstaat. In Ludgate-HillCheapsidevoor Guildhall en het bureau van dat dagblad zijn een aantal exemplaren van hetzelve op plegtstatige wijze verbrandwaarbij tevenszoo als te be grijpen is, een vreesselijk gemor, als een teelten van onte vredenheid onder de menigte opging. Toen Kossuth van Guildhall vertrokken wasotn naar zijne verblijfplaats terug te keeren, werd hij in Charing-Cross eenigeu tijd door de menigte opgehoudenwelke het rijtuig den doortogt belette. Van dit oponthoud maakte Kossuth gebruik om eene aanspraak tot de menigte te houden, wel ke hoofdzakelijk op het volgende nederkwam Geene woorden kan ik vinden om het geluk uit te druk ken dat ik gesmaakt heb door de ontvangst, welke mij van de zijde van den lord-mayor en den stedelijken raad der hoofdstad is te beurt gevallen die in mijn persoon het be ginsel der vrijheid wel hebben willen vereeren; doch nim mer gevoel ik mij gelukkiger dan in het midden des volks want onder hetzelve vtnd ik mij te huis. Het volk is de bron van alle magt. Het gevoelen des volks van dit groote iand is en moet ten gunste der vrijheid gestemd zijnen ik hoop, dat de volksstem zich zoo zal doen hooren en haren invloed op die wijze zal uitoefenen dat daardoor den val der tyrannie berokkend en de vrijheid onder alle volken van den aardbol gevestigd wordt." Uit New-York zijn hier berigten tot den 18 october ontvangen. De commerciële toestand der Vereenigde-Staten was over het algemeen zeer gunstig. Met gespannen ver wachting ziet men de aankomst van Kossuth te gemoet en overal worden groote toebereidselen tot zijne feestelijke ontvangst gemaakt. De president heeft bevolen dat bij zijne anding saluutschoten door de oorlogschepen en bezetting moeten gedaan worden. Te Alexandrïe is een ingenieur aangekomenderwaarts gezonden door de Engelsche regering, met het doel om de daar liggende obelisk te onderzoeken en berigt in te zenden wegens de mogelijkheid en de kosten van vervoer naar En geland. Hij heeft de obelisk geheel doen ontblooten en be vonden dat zij nagenoeg in alle deelen zeer gesleten en be schadigd is. ©uitscüalamï. IVeenen 31 october. Naar men ver neemt is er tusschen de keizerlijke regering en Toscane een verdrag gesloten volgens hetwelk de Oostenrijksche gezant schappen en consulaten aan de verschillende hoven tegelijker tijd de Toscaansche belangen zullen waarnemen en de tot leden bestaande groothertogelijke gezanten zonder uitzon dering aftreden. Men schrijft uit Gorz dat zich aldaar vele aanhan gers van het huis van Bourbon verzamelden om de lijk» plegtighedeu der hertogin van Angoulème bij te wonen. De Fransche generaal Grammont werd daarbij opgemerkt. Terwijl sommigen verzekeren dat de keizer bij zijne terugkomst dadelijk het nieuwe toltarief sanctioneren zal wil len anderen dat het wel in handen van den rijksraad is maar niet spoedig in t licht zal komen, en waarschijnlijk om hoogst gewigtige redenen uitblijft. Er zouden namelijk diplomatische onderhandelingen meteenige Zuid-Duitsche bond staten aanhangig zijn, waarin het nieuwe tarief betrokken is, dat daardoor welligt eene andere strekking erlangen zou dan het thans heeft. Naar de niet zeer waarschijnlijke verzekering van twee Weener dagbladen heeft lord Palmerston eene verontschul digende nota wegens de te Londen heerschende geestdrift voor Kossuth naar Weenen gezondenvolgens welke de hooge ambtenaren der regering daaraan geenszins deel ne menmet bijgevoegde verzekering dat weldra een einde aan de demonsrratien komen zal. Uit Rusland wordt gemeld, dat de Russische en Pool- sche onderdanen die zich moedwillig verminken ten einde zich ongeschikt te maken voor de militaire dienst, bij de

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1