HIDDELBDB6SGHE i k a T. N°. 129. Diogsdag «51. 28 October. if ijcctuvcu cw Glbministratiew. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. JSituiiettlanb^fcite &ij buigen. BENOEMING WIJK- EN BUURTMEESTEBS. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MID DELBURG maken bekend Dat ter aanvulling van de vacature, ontstaan in het Col- legie van Wijkmeestersdoor het aan den Heer J. P. de Puyt verleend eervol ontslag als Wijkmeester van de Wijk G en aan den Heer J. Timmerman van der Quast als Buurt- meester van de Wijk A tot Wijkmeester van de Wijk G is benoemdde Heer Jan Pieter Soute wonende op de Dwarskaai, en in diens plaats tot Buurtmeester van genoemde Wijk, de Heer Jacobus de Somerwonende in den Korten delft en tot Buurtmeester van de Wijk A is benoemd de Heer Cornelis Elisa Schutters wonende op het Koor kerkhof. Burgemeester en Wethouders willen een ieder bij deze hebben uitgenoodigdom voorschreven Beambten in hunne respecrive betrekkingen te erkennen. Middelburg, den 20 October 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. BRAND SCHOUWING. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MID DELBURG maken bekend Dat op Maandag den 17 November aanstaandeen volgende dageneene jaarlijkscbe Algemeene Brandschouwing aan alle Huizen Pakhuizen en Gebouwen door de Generale Directie over het Brandwezen vergezeld van den Heer Commissaris van Policiezal worden gehouden en manen mitsdien een ieder aan om voorschreven Ambtenaren 111 hunne betrek kingen behoorlijk te erkennen, in zijne Woningen en Ge bouwen toe te laten en inspectie te laten nemen mitsgaders hunne uitspraak omtrent het aanleggenverbeteren en ver anderen der Vuurplaatsen schoonmaken van Schoorsteenen verleggen van Brandstoffen als anderzins ten spoedigste na te komen en in alles zich naauwkeurig te gedragen overeen komstig de bestaande Reglementen van Policie op het Brand wezen zullende op de nalatigen en overtreders worden toe gepast de Straffen en Boeten bij gemelde Reglementen vast gesteld. Middelburg, den 24 October 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie, M. F. LANTSHEER. De AANBESTEDING van de VOEDING en het ON DERHOUD der GEVANGENEN, in het Huis van Arrest te ZIERIKZEEvoor het jaar 1852, zal plaats hebben op den eersten November aanstaande, des middags, op het ge zegd Huis, in het openbaar, aan den minstbiedendevol gens de voorwaarden voorhanden op het Huis en bij den Secretaris. Het Collegie van Regenten over het Huis van Arrest te Zierikzee DE CRANE. Ter ordonnantie van hetzelve, P. PAULUS Lid en Secretaris. AANBESTEDING. De COMMISSIE van ADMINISTRATIE over de GE VANGENISSEN te Middelburg zalop Dingsdag den 4 November 1851, ten 10 ure precies, in hare Gewone Vergaderkameronder nadere goedkeuring openlijk aanbe steden de levering der onderscheiden Artikelen bestaande in Rogge- en Tarwe-Brood Aardappelen Rund- en Kalfs- vleesch RundvetBoter, Schenkelvleesch Gort, Rijst, Gele en Groene Erwten, Groenten, Zout, Peper, Azijn, Raap- en Patent-Olie Kaarsen Groene Zeep Kolfij Cichorei, Zoete- en Karnemelk, Stroo, Steenkolen, Turf, Hout, Schrobbers, Bezems Boenders Schoteldoeken Dwei len Zand en Brusselsche Aardebenoodigd voor het on derhoud der gezonde en zieke Gevangenen gedurende het jaar 1852, in het Burgerlijk en Militair Huis van Verzeke ring aldaar; liggende de Conditiën in dat Gesticht vooreen iegelijk ter lezing. De Commissie van Administratie voornoemd VAN REIGERSBERG VERSLUYS Vt A. G. VAN VREDENBURCH fung. Seitr. Het COLLEGIE van REGENTEN over het HUIS VAN ARREST te Goes, zal, op Woensdag den 5 November 1851 des namiddags ten één ure, ten Raadhuize aldaar, inliet openbaar en onder nadere goedkeuring van Z. Exc. den Minister van Justitie aanbesteden Het onderhoud der Ge vangenen in genoemd Gesticht, gedurende het jaar 1800 twee-en-vijftigen zulks in twee Perceelen: Het Eerste Perceel: bevattende alleen de leverantie van het dagelijks benoodigde ROGGEBROOD. Het Tweede Perceel: bevattende de verdere VOEDING en DE VERPLEGING der Gevangenen, met al den aankleve van dien (uitgezonderd de leverantie van het Roggebrood) benevens de Verlichting en Verwar ming van het Kantoor van den Cipier. Zullende daarna deze beide Perceelen vereenigd worden aangeboden. De Voorwaarden voor deze Aanbesteding zullen van he den af, tot den dag der Aanbesteding, ter Secretarie ter le zing liggen, van des voormiddags tien tot des namiddags één ure. Goes, den 25 October 1851. Het Collegie voornoemd, J. C. VAN DER MEER MOHR. H. C. PILAAR Secretaris. Het BESTUUR geeft kennis dat het Groot Examen op de Zang- en Muzijk-School zal plaats hebben op Woensdag den 29 October aanstaande, ten één ure, tot bijwoning waarvan dé Leden- der Vefeéïrigftig me: hunne Dames beleefde lijk worden uitgenoodigd. Tevens wordt kennis gegevendat met primo November aanstaande op genoemde Zangschool een nieuwe cursus zal worden geopend. Diegenen welke genegen mogteu zijn hunne Kinderen of Pupillen aan dit Onderwijs te doen deel nemen, worden verzocht, zich dien aangaande vóór het einde dezer maand bij den ondergeteekende aan te melden. Middelburg, 27 Oct. 1851. G. de BRUYNE Secretaris. MIDDELBURG den 27 October. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben bij besluit van den 24 dezer, goedgevonden te bepalen, dat de dag der eerste bijeenkomst van den nieuwen raad in de gemeen ten Stoppeldijk en Westdorpe zal zijn, op zaturdag den 8 november aanstaandeen voor de gemeenten Axel West- kapelle Bruinisse, Baarland, Krabbend ij ke Oudelande Waarde, HoofdplaatRetrancbement en Neuzen, op zatur dag den 1 november. Naar men verneemt is de verdienstelijke, en, om zijne heuschheid jegens het publiek zoo zeer geachte arroudis- sements-ijkerde heer P. C. de Vosovergeplaatst van hier naar 's Gravenhage en zal hij alhier worden vervangen door den heer F. Nagtglasthans arrondiss ements-ijker te Zierikzee. Wij vernemen dat op aanstaanden woensdag en don derdag den 29 en 30 dezer op de bovenzaal van den schouwburg alhier, wederom ter bezigtiging zal worden ge steld eene verzameling van schilderijen, bouwkundigeen an dere teekeningen, vervaardigd door eenige jeugdige beoefe naren leden der Middelburgsche vereeniging Kunst- en Vriendschap. Mogten zij ten vorigen jare bij gelijke gelegenheid van een aantal ingezetenen en daaronder van onderscheidene deskundigen de blijken ontvangen van be langstelling en aanmoediging om op den ingeslagen weg voort te gaan, wij twijfelen geenszins of de nu ophanden zijnde tentoonstelling zal van hunne vordering vernieuwde blijken opleveren en gaarne uiten wij den wenschdat de voor noemde vereeniging, door een talrijk bezoek de ervaring moge genieten dat hun lust tot beoefening dier edele en nuttige kunsten door de ingezetenen dezer stad steeds op hoogen prijs worden gesteld. Als eene bijzonderheid meldt men ons uit Cortgene dat dezer dagen aldaar eene weduwe is overleden in ruim 88jarigen ouderdom nalatende 5 kinderen 30 kindskinde ren 43 achter-kindskinderen en één achter-achter-kindskind te zamen 79 nog in leven zijnde nakomelingen. In Noordbeveland zijn kerkelijke collecten gehouden voor de kerk van Haaksbergen. Mogt deze zwaar bezochte gemeente niet lang meer als verlaten zitten treuren maar door algemeene medewerking harer geloofsgenooten in staat- gesteld worden tot stichting van een bedehuisde hoogste behoefte eener christelijke gemeente. Men schrijft uit Neuzen van den 23 dezer: Zondag avond had naar wij wel onderrigt meenen te zijn een deurwaarder uit IJzendijke bijgestaan door twee maréchaussées een landbouwer in het Belgische dorpje Wa tervliet te huis behoorende, ten gevolge van een daartoe strek kend bevel, gevangen genomen. De aangehoudene moet on der het geleide zich zoo te weer hebben gesteld dat wel dra eene zamenscholing van Belgen (want men was nabij de grenzen) er het gevolg van wassprekende men van circa 100 man. Spoedig was het plan gevormd en even schielijk uitgevoerdom den gevangenen te ontzetten en over de grenzen te voeren, hebbende bij die ontvoering de policie beambte min of meer ernstige wonden bekomen terwijl de deurwaarder van een hoogen dijk is nedergeworpen." Bij koninklijk besluit van den 23 dezer, is benoemd tot lid van de algemeene rekenkamer, in plaats van wijlen rnr. A. R. de Wendt, de heer II. L. Fievez hoofd-ambtenaar bij de algemeene rekenkamer met den pcrso.nelen titel van referendaris. Bij Zr. Ms. besluit van den 21 dezer zijn, met ingang van den eersten dezer, bevorderd: tot kapt.-luit. .ter-zee de, luit.-ter-zee der iste kl. H. Wipfftot luitenants-ter-zee van de iste kl.de luitenants-ter-zee van de nde kl. J. A. H. Schreuder en .7. G. de Man tot luitenants-ter-zee van de 2de kl. de adelborsten der iste kl.F. .7. G. van Thiel en A. Jarmantot iste luitenants bij het korps mariniers de 2de luitenants R. J. Gaerthé en ,7. A. Stengelen met den 1 november aanstaande benoemd tot 2de luitenants bij het voorschreven korps, de sergeanten bij hetzelve, S. A. Roos en J. A. IJ. van Es. Bij Zr. Ms. besluit van denzelfden dag, zijn de ka- pitein-luitenant-ter-zee P. Bruining en de iste luitenant bij het korps mariniers F. A. Bovy eervol afgevoerdfpit de korpsen waartoe zij behooren met dankbetuiging aan den eersten voor zijne veelvuldige aan den lande bewezene goede diensten en met ingang van den eersten dezer op pensioen gesteld, onder genot van een pensioen voor den eersten van 2250 'sjaars, ingevolge art. 13, b, art. 14 en art. 17 van de wet van 28 augustus 1851, en voor den anderen van ƒ900 'sjaars, ingevolge art. 13, b artt. 14, 16 en 19 van evengemelde wet. Z. M. heeft, bij onderscheidene besluiten van den 17 dezer, goedgevonden: 1. eene wijziging te maken in de za- menstelling van den plaatselijken staf, zijnde daarbij weder plaat-f-'iike kommandanten van de 3de klasse ingesteld en onder anderen bepaalddat de plaats-majoors voortaan de benaming zullen voeren van plaatselijk-adjudant. 2. Op grond van langdurige dienst, krachtens de artike len 42 ia, en 13 en 14 der wetten van 28 augustus 1851, op pensioen te stellen: de kolonels J. J. Wagener plaatskomm. iste kl. te Amsterdam P. R. Boelen plaats- komm. iste kl. te Bergen-op-ZoomJ.Voigtplaatskomm. 2de kl. te 's BoschW. G. van der Hoop plaatskomm. 2de kl. te Venlo; den majoor A. C. van JVell Groeneveld plaatsmajoor iste kl. te Bathde kapiteins'G. J. Iloffman van Hove plaatsmaj. 2de kl. te Willemstad; Scheepens plaatsmajoor 3de kl. te 's Bosch ,7. W. Bruggeman plaats maj. 3de kl. te Breda, en de iste luitenants C. .7. Tomei, plaatsmaj. 2de kl. aan den Helder, en H. Gruzplaatsmaj. 3de kl. te Vlissingen. Het bedrag der pensioenen isaan de heeren Wagener Boelen Volgt en van der Hoopieder f I 800; van Well Groene veld 1300; Hoffman van Hove 1020 Scheepens en Bruggeman, ieder ƒ900; C. J. Tomeif 710, en aan H. Gruzf 600. 3. Te benoemen (onder anderen): tot plaats-kominandant iste kl. te Amsterdam, den kol. J.J.G.G.D.Ilerr, thans te Nijmegen tot kol. en plaatskomm. 2de kl. te Utrecht, den luit.-kol. W. C. H. Meyners van het 4de reg. inf. tot kapitein en plaats-adjudant iste kl. te Utrecht den kapit. A. W. Voltelen thans van de 3de kl.te Rotterdam den kapit. A. v. Hooydonkthans van de 3de kl. tot ka- pitein plaats-adj. 2de kl. aan den Helder, den kapit. J. II. R. van Stuwe thans plaatsmaj. 3de kl. te Coevorden. Volgens bij het departement van marine ontvangen be- rigten is de schoonerbrik de huzaar, na den 12 junij jl. van Batavia vertrokken te zijn den 7 augustus daaraanvol gende met schade in de Simonsbaai binnengeloopen en heeft na herstelling dier schade van daar op den 9 september de reis naar Nederland voortgezetook is het stoomschip me- rapi den 17 augustus jl. in voorschrevene b«ai aangekomen en den 1 september daaraanvolgende van daar vertrokken er voortzetting zijner reis naar Batavia. Op beide bodems was alles wel. Mgr. baron Wijkersloothbisschop van Curium is bedenkelijk ziek. De Fransche luchtreiziger Poitevin zal eerlang dit land bezoeken en ook in de residentie zijne luchtreis ondernemen. Men verzoekt ons, uitliet Handelsblad van 21 dezer, het volgende over te nemen Het Weekblad voor de Burgerlijke Administratie in het Koningrijk der Nederlanden hetwelk nu reeds drie jaren bestaat en bij den boekhandelaar J. F. Thiemcte Nijmegen verschijnt, beantwoordt in alle opzigten aan de goede verwachtingwelke het bij zijne eerste verschijning deed opvatten en welke wij toen en later uitspraken. Het bevat bij voortduring vele belangrijke opstellen vooral over de toepassing der nieuwe wetten en verordeningen terwijl de belangrijkste reglementen en besluiten der pro vinciale besturen in een gratis bijblad worden opgenomen. Eindelijk ook deelt het ontwerpen mede van verordeningen die ingevolge de gemeentewet door de gemeenteraden moe ten worden voorgesteld." Het bovenstaande in onze courant overnemendevoegen wij daarbij dat ook wij gaarne onze lezers aandachtig maken op liet voormeld Weekblad. Dat blad toch reeds opgerigt bij het in werking treden onzer tegenwoordige grondwettoonde zoo goed in eene bestaande behoefte te voorzien dat het in onderscheidene gewesten door de com missarissen des konings werd aanbevolen en van onder scheidene kanten begunstigd, door de toezending van be langrijke ter zake dienende stukken. Wij vermeenen het daarom 1111 de gemeentewet moet worden ten uitvoer ge legd onmisbaar te mogen achtenvooral voor gemeente besturen gemeenteraden en regtsgeleerden. Het is ontegen zeggelijk dat bekwame practische mannen de redactie van dit Weekblad voeren, terwijl druk en papier goed zijn en de geringe prijs van ƒ6 voor den geheelen jaargang, (met inbegrip der bijbladen en het porto) hetzelve voor allen verkrijgbaar maken. Uit volle overtuiging bevelen wij het dus ruimschoots en volgaarne aan. De muziek der nieuwe koninklijke harmonie heeft ver leden vrijdag te Tilburgbij den heer S. Gille Heringa president van dat gezelschap ter gelegenheid van zijne be noeming tot directeur van het postkantoor te Vlissingen eene luisterrijke serenade met fakkellicht gebragt. Niet alleen in Frankrijk maar ook in Engeland zelf wordt bitter geklaagd over de partijdigheid, die heeft voor gezeten bij de toewijzing der medailles aan inzenders van voorwerpen op de Londensche tentoonstelling. Twee voor name industriëlen aldaar zonden aan prins Albert de medail les der tweede klasse hun toegewezen terug. Zoo talrijk zijn de klagten, dat een der bladen die niet meer als nieuws wil opnemen en. ze naar de advertentier. verwijst.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1