MIBDELBURfiSCHE m COURANT. W°- 126. Diugsda 1851. 21 October. J3fi!5tut?cw CU Clbmiuiettratictt. I De ondergeteekenden nemen de vrijheiddoor deze kennis tveldadighe TD. 35inuc(tlanb0c{te Sijbiugcn, cr te gevenvan hun voornemenom eerlang de meer gegoe de Ingezetenen van Vlissingen andermaal in de gelegenheid te stellen tot inschrijving voor eene geregelde Winterbedee- ling van WARME SPIJZEN, aan zoodanige Behoeftigen als door de deelnemenden zeiven zullen worden aangewezen. Vlissingen 20 Occ. 1851. J. A. SCHMIDT. J. C. OCKERS. N. A. van GOETI-IEM. VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG maken bekend 1. Dat bij de op den 8 dezer maand plaats gehad hebbende verkiezing van een Lid van den Gemeenteraadniemand de volstrekte meerderheid heeft bekomen enten gevolge van een verschil tusschen het getal der in de Bus gevonden Briefjes en dat der Kiezers die gestemd hebbener ander maal eene vrije stemming zal moeten plaats hebben. 2. Dat de inlevering der Stembriefjes daartoe zal geschie den op Dingsdag den 21 October e. k.van des voormid dags negen tot des namiddags vier ure op de Boven-Voor- zaal van het Raadhuis. 3. Dat in hetzelfde Lokaal de opneming der Stembiljetten zal plaats hebben op Woensdag den 22 daaraanvolgende, des morgens ten negen ure. 4. Dat in beide Vergaderingen als Voorzitter zal funge ren de Heer Burgemeesteren tot Leden van het Bureau van Stemopneming door den Gemeenteraad zijn benoemd de Heeren Raadsleden Mr. AM. Becius en P. de Stoppelaar mitsgaders de Heer Mr. S, de IVindvoor het geval dat een der Heeren mogt verhinderd worden zitting te nemen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 17 October 1851, De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. GEMEENTE-BEGR 00 TING. DE BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MID DELBURG maken bekend, Dat de begrooting der Plaatselijke Inkomsten en Uitgaven voor het jaar 1852, ingevolge Art. 20 3 van de Gemeente wet op de Secretarie voor een ieder ter inzage is neder- gelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijg baar gesteld. Middelburg, den 20 October 1851. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, PASPOORT van GRIJPSKERKE. Ter ordonnantie M. F. LANTSHEER. De DIRECTIE van het BIJBELGENOOTSCHAP te Mid delburg berigtende dat van de Godsdienstige Leesbiblio. theek aanvankelijk een goed gebruik gemaakt wordtherin nert bij dezen dat dezelve is geplaatst op het Koorkerkhof A. no. 111 en open is 's Woensdags van 12 tot 1 ure, en dat de Catalogus, tevens bevattende de voorwaarden der lezing, bij den Bibliothecaris van Benthem Jutting h 5 cent verkrijgbaar is alsmede dat ieder j een Boek ter lezing kan ontvangen k 5 cent voor elke ingegane 14 dagen, en onver- mogenden om niet. J. BORSIUSPresident. A. 'M. CRAMER, Secretaris. De LEDEN des BIJBEL-GENOOTSCHAPS alhier, wor den bij deze uitgenoodigd tot het bijwonen der jaariijksche Algemecne Vergaderingdie gehouden zal worden in het Museum op Donderdag den 30 October e. k. des middags te 2 ure s ten einde de Rekening van den Thesaurier aan te hooren en te voorzien in de vakatures der Direc tie ontstaan zoo door het overlijden van één Lid als door de gewone jaariijksche aftreding. Middelburg, 20 October 1851. J. BORSIUSPresident. A. M. CRAMER, Secretaris. Het BESTUUR van het MUZIJK-GEZELSCHAP UIT KUNSTLIEFDE brengt ter kennis der Heeren Leden dat de gewone bijeenkomsten zullen aanvangen op Donderdag den 23 October. Namens het Bestuur voornoemd D. J. van der HORST SERLÉ Jr. Secretaris. De KOLONEL, belast met het beheer der Garnizoens-Bak- kerij te Vlissingenbrengt ter kennis van de gegadigden datonder nadere goedkeuring van het Ministerie van Oor logop Dingsdag den 28 October 1851, des middags ten 12 ure, op bet Plaatselijk Bureau aan de Hoofdwacht al daar, zal worden aanbesteed, de Leverantie van: 15 Lasten Zeeuwsche TARWEen 4 idem Noordbrabantsche of Zeeuwsche ROGGE gewas van 1850. Zullende de voorwaarden van voorschreven Aanbesteding van heden op gemeld Bureau ter lezing liggen van des morgens 9 tot des middags 12 ure. Vlissingen, den 15 October 1851» De Kolonel voornoemd, HEYDENREICH. Door den ondergeteekende is wederom met dankzegging ontvangen, tot opbouw der afgebrande kerk te Haaksbergen, van A. uit de kerk-collecte namiddag Oostkerk 3,50 en van H. f 10. Middelburg, 20 Oct. 1851. A. SLOTEMAKER Cz. MIDDELBURG den 20 October. VERSLAG van de Vergadering van den Raad van den 17 October 1851. Tegenwoordig de heeren jhr. mr. M. C. Paspoort van Grijps- kerkevoorzittermr. A. M. Becius en P. de Stoppelaar wethoudersmr. S. de IVindA. van den Broecke Jz. G. J. Sprenger J. IV. van Sonsbeeck mr. J. F. Bijleveld en mr. M. Verbrugge. De voorzitter deelt aan de vergadering mede, dat een be- rigt is ingekomen van jhr. mr. J. G. Schorerwaarbij deze te kennen geeftwegens ongesteldheid verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. De notulen van de vergaderingen van den 25 en 30 sep tember en den 9 october worden voorgelezen en goedgekeurd. Worden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen a. eene resolutie van gedeputeerde Staten houdende mededee- ling aan burgemeester en wethouders van de door Z. M. op de diaconie der Nederduitsche Hervormde gemeente te Middelburg verstrekte magtigingtot aanvaarding van een aan de armen van die gemeentedoor Vrena Margrita Trumpibemaakt legaat; b. eene resolutie van gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van een besluit van den ge meenteraad te Middelburgtot onderhandsche verpachting van de daarbij vermelde gemeente-eigendommen. De voorzitter legt, ingevolge art. 781 der gemeentewet, over het proces-verbaal van de op den 3 october jl. door hee ren burgemeester en wethouders verrigte opneming van de boeken en kas van den stedelijken ontvanger. Aangenomen voor kennisgeving. Bij resumtie gedelibereerd zijnde op de rekening der ont vangsten en uitgaven dezer stad, over het jaar 1850, in gediend ter vergadering van den 30 september jl. isbij af wezigheid van den heer de Stoppelaarals vermaagschapt aan den ontvangergoedgevonden op het rapport van de heeren van den Broecke en Bijlevelddie rekening voorloo- pig vast te stellen in ontvang op f 199,813 ,47s in uitgaaf op f 188,896205, en mitsdien met een batig slot van 10,917,27; terwijl het besluit van den raad, houdende deze vaststelling, met de rekening en de daarbij behooretide bescheiden, ingevolge art. 221 der gemeentewet, aan ge deputeerde Staten tot sluiting en finale vaststelling zal wor den toegezonden. De voorzitter legt, namens heeren burgemeester en wet houders over eene missive van regenten over den algemee- nen armen van 11 october jl., strekkende ten geleide van een extract uit de notulen van hun collegie benevens een request aan gedeputeerde Staten dezer provincie om magti ging tot aanvaarding van een legaat van f 50 aan voornoemde armen bemaakt door wijlen F. van Sorge. Is goedgevonden onder verklaring dat tegen die aanvaarding geene bedenkingen bestaan, burgemeester en wethouders te verzoeken de ver- eischte magtiging bij gedeputeerde Staten aan te vragen. Is, op voorstel van den voorzitter, namens heeren burge meester en wethouders goedgevonden den ontvanger der plaat selijke belastingen te magtigen tot overschrijding van eenige artikelen van de begrooting zijner administratie over het jaar 1851 en zulks tot een bedrag van 265,94, te voldoen uit het beschikbaar geblevene op andere artikelen van uitgaaf van diezelfde begrooting. De voorzitter legtnamens heeren burgemeester en wet- houdersover de begrootingen voor het jaar 1852van de ont vangsten en uitgaven van de administratie der plaatselijke belastingen de stedelijke schutterijde godshuizen de al- gemeene armen en de gesubsidieerde diakoniën de armeninrig- tingen en armenscholen het gymnasium en het instituut van middelbaar onderwijs. Daarop is goedgevonden deze stukken te leggen ter visie van de leden van den raad en inmiddels de deliberatien daar op aan te houden. De voorzitter legtnamens heeren burgemeester en wethou dersingevolge art. 203 der gemeente-wet, over de begroo ting der plaatselijke inkomsten en uitgaven, met de noodige inlichting en bescheiden. Waarop is goedgevonden die ter inzage te leggen van de leden van den raadde deliberatien inmiddels aan te houdenen heeren burgemeester en wet houders te verzoekengenoemde begrooting op de secretarie voor een ieder ter lezing neder te leggenen in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar te stellen. Is, op voorstel van den voorzitter, goedgevonden te be palen dat de uitloting van kansbiljetten van de stedelijke rentelooze schuld, dit jaar zal plaats hebben op vrijdag den 28 november e. k. des namiddags ten twee ure. De voorzitter sluit daarop de vergadering. gen en J. Boeije\ de voorzitter doet door den secretaris het gebruikelijke gebed voorlezende notulen van de ver gadering van 6 september 1851 worden gelezen en na resum tie goedgekeurd; (dezelve bevatten in substantie, dat de re kening over 1850, na gedurende veertien dagen ter lezing te hebben gelegen is goedgekeurddat tot stads-heelmees- ter is benoemd, op eeue jaarwedde van 500 de heer P. B. D. Zuurdeeg, in die betrekking werkzaam te Almelo; dat is behandeld een adres van mr. IV. C. de Cranefirma M. C. de Crane zoon kooplieden te Zierikzee, over het aanwenden van de gelden bestemd tot uitdieping der havens dat op advies van het collegie van dagelijksch bestuur is besloten, om met het onderzoek daaromtrent te wachten, daar binnen veertien dagen die werken geheel zullen zijn afgeloopen en onder kennisgeving hiervan aan den adressant, dit punt aan te houden tot de eerstvolgende vergadering; eeue submissie van een inwoner dezer stad omtrent gefrau deerde stedelijke regten; dat er leden benoemd zijn tot stem- opneiners en twee plaatsvervangers voor de op den 9 sep tember 1851 te houden verkiezing voor leden van den ge meente-raad dat besloten is met de afschaffing der poortgel den te wachten tot de begrooting van 1852; terwijl einde lijk die vergaderingvoor het geval zij de laatste mogt zijn die door de tegenwoordige leden mogt gehouden worden door den burgemeester gesloten is, met dankbetuiging aan de leden voor hunne verleende medewerking.) De voorzitter geeft kennis dat gedeputeerde Staten van Zeeland, als hun gevoelen hebben doen kennen, dat het toe de werkzaamheden van den ouden raad zoude behoorende geloofsbrieven der nieuwe leden te onderzoekenwordende het daartoe betrekkelijke besluit door den secretaris voor gelezen de voorzitter stelt namens het collegie van dage lijksch bestuur voor, in aanmerking genomen hetgeen in bijna alle andere steden geschied isdie geloofsbrieven te doen onderzoeken door de nieuwe ledenmet verzoek aan gede puteerde Staten daartoe eenen dag te willen bepalenen wordt zulks met algemeene stemmen aangenomen. De rekening van het hier gevestigde weeshuis bedragende in ontvang ƒ5982,50!., in uitgaaf 5718,57 dus "goed slot ƒ264,03, wordt ter tafel gebragt en de totale sommen door den secretaris voorgelezen wordt besloten deze reke ning aan de leden rond te zenden en te arresteren hebbende de heeren Egter en Ermerins zich als commissarissen van dat weeshuiseveneens als de voorzittervan stemming ont houden. Eveneens wordt overgelegd de rekening van den schutters raad te Zierikzee, welke als overeenkomstig de begrooting opgemaakt, en sluitende met een goed slot van ƒ0,98!- wordt gearresteerd. De burgemeester geeft kennisdat vroeger voor f 296 is verkocht, een stuk grond gelegen achter de kazerne, voor maals gebruikt tot exercitie-veld der schutterijdat het ge bleken is, het nuttig zoude zijn gemeld stuk grond weder te bezitten, dat hetzelve te koop zoude zijn voor ƒ401, waarvoor het dezer dagen in veiling is verkocht, plus de dubbele regten van registratie en overschrijving; dat hij dus namens het collegie van dagelijksch bestuur voorstelt aan de gedeputeerde Staten van Zeeland magtiging te vragendit per ceel weder aan te koopen, en de daartoe benoodigde fond sen op de begrooting van 1852 te regelen: wordt met alge meene stemmen aangenomen. Wordt ter tafel gebragt de rekening van het R. C. arm bestuur over 1850, in ontvang ƒ4057,21!-, in uitgaaf ƒ4055,87!-, goed slot fi ,34; besloten dezelve goed te keureneen exemplaar in het archief neder te leggenhet andere tot décharge terug te zenden. In aanmerking genomen provinciaal blad no. 26waarbij medegedeeld zeker koninklijk besluithoudende vernietiging van een reglement in zekere gemeentegemaakt op den openbaren verkoop van manufacturen als strijdig met de al gemeene wet, heeft de raad alhier een vigerend reglement van het jaar 1818 ingetrokken en een nieuw te zamenge- stelden aan gedeputeerde Staten ter goedkeuring opgezon den. Wordt gelezen eene missive van dat collegie, waarbij te kennen wordt gegevendat de goedkeuring van zoodanig reglement niet aan hen is opgedragen, doch overigens doen opmerken ook de in dit aangeboden reglement voorkomende verbods-bepalingen met de wet zijn strijdende, weshalve be sloten wordt dit punt verder te laten rustenhoewel eenige leden het bejammerendat zij zoodanig reglement niet toe bescherming der neringdoende ingezetenen tot stand kunnen brengen. In eene vorige vergadering is vastgesteld een reglement voor de arbeiders-vereeniging en de kraankinderen alhier waarin voorkwam de bepaling dat alle aan accijns onder worpene goederen door niemand dan leden dezer gilden vervoerd zouden mogen wordenhierover echter bij de ge deputeerde Staten zwarigheid ontstaan zijnde, wordt besto ten gemeld reglement ter mededeeling op te zendenmet uitlating van gemeld verbod. Daarna werd de vergadering gesloten. Verslag van het verhandelde in de vergadering van den gemeenteraad te Zierikzeevan den 18 october 1851, des middags ten 12 ure. In de vergadering zijn tegenwoordig al de leden, uitge nomen de heeren C. van den Thoorn J. IV. D. van Don- Veere18 october. Heden had alhier in openbare ver gadering de beëediging en installatie des nieuwen gemeente- raads plaatsachtereenvolgende werden de wethouders en de ambtenaren voor den burgerlijken stand benoemdverder over de al of niet benoeming van den gemeente-secretaris en ontvanger gedurende deze zitting beraadslaagd en daartoe besloten zijnde, zoo werd de vergadering voor een korten tijd geschorst, waarop bij de voortzetting door heeren bur gemeester en wethouders voor dezelfde betrekkingen de aan beveling werd overgelegd, invoege als bij de art. 95 en 106

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1