MDMLBURGSCHE c o ti a A IV T. N°. 111. Biügsdag 1851. 16 September. £c0turctt cu &bmini0tiraticu. Bi«ucu!«utb0chc Stijbiugcn. PROVINCIALE GELDLEENINGEN. De GEDEPUTEERDE STATEN van de Provincie ZEE LAND 5 Brengen bij deze ter kennis van belanghebbendendat achtervolgens de gedane aankondiging in de Staats- en Mid- delburgsche Courantenop den achtsten dezer maand in het openbaar heeft plaats gehad de gewone jaarlijksche uit loting van Aandeelen in de Provinciale Geldleeningen dat bij die gelegenheid zijn uitgekomen a. De nommers 7, 10 en 12,- van de Geldleening van f 20,000 voor de instandhouding van de bestaande Stoombootdienst in het veer van Vlissingen opBreskens. bDe nummers 1, 49, 8695 102,, 121 en 143, van de Geldleening van f 220,000, voor de verbete ring der Wegen in het Vierde en Vijfde District dezer Provincie, en c. Nummer 24 van de geldleening van 24,000 voor de daarstelling van een Aanlegplaats voor Stoombooten en andere Vaartuigen mitsgaders voor de Wegsver* betering te Wolphaartsdijk En dat dientengevolge de voorschreven Nommers of Aan deelen overeenkomstig de plans der gemelde Geldleeningen met den eersten Januarij aanstaande ten Kantore van den Betaalmeester te Middelburg zullen worden afgelosttegen intrekking der betrokken Obligatien en van de daarbij afge geven op dat tijdstip niet verschenen Intrest-Coupons. Middelburg den 13 September 1851. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve SLEGT. PROVINCIE ZEELAND. AANBESTEDING. Op Donderdag den 2 October des jaars 1851 des voor middags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland of bij deszelfs afwezendheid door een der Leden van de Gedeputeerde Staten en in bijzijn van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat in het nde District, aan het Lokaal van het Provinciaal Bestuur te Middelburgworden aanbesteed 1. Het zinken van 5 RIJSSTUKKEN dwarsstroomsen een Zinkstuk langs den oever van Neuzen benevens eene Bestorting met Steen aldaar ter bevestiging van de Koppen der Havendammen van het Kanaal van Neuzen 2. Het zinken van 4 RIJSSTUKKEN dwarsstroomsen een Zinkstuk langs den oever aan den Wilhelmitiapolder wederzijdsch het Sas van Goes 3. Het zinken van 4 RIJSSTUKKEN dwarsstroomsop den oever van den Vlietepolderen het leggen van eenen provisionelen Inlaagdijk aldaarover 510 El lengte; 4. Het aanleggen van een BUITENBERM tegen den Noordelijken Zeedijk van den Bruiuissepolderover eene lengte van 750 El en het verdedigen van dien Buitenbermmee eene Glooijing van Vilvoordschen Steen op Puin en 5. Het verbreeden met eene STAKETRIJ, en 5 El Steen- glooijing, van het bestaande Werk op den Noordelijken Zeedijk van den Polder Schouwenover eetie lengte van 1000 El. Al deze vijf Perceelen met inbegrip der vcreischte Mate- m^"ze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijvingen opbod. D Bestekken der bovengemelde Aanbesteding zullen boven en behalve aan het Lokaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland te Middelburg, ter lezing liggen op alle zoo danige plaatsenalwaar gewoonlijk de Bestekken van Water staats-Werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zullende vier dagen vóór de Besteding de noodige aan wijzing in loco worden gedaanen voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenietir A. Ca landte Middelburg, de Ingenieurs J. A. Nicolsonte Middelburg, J. F. tV. Conradte Goes, J. Dirks te Neuzen en den Adspirant-Ingenieur A. C. Heshusiuste Zierikzee. De Minister van Binnenlandsche Zaken THORBECKE. MINISTERIE tan binnenlandsche zaken. PROVINCIE ZEELAND. De gegadigden worden verwittigd, dat de op den 4 dezer plaats gehad "hebbende Besteding Van het 6de Perceel AAR DEWERKEN 11 Calamiteuse Polders in Zeelandten gevolge van de' te hooge aannemingssom is gelmprobeerd en dat er eene Ilerbesteding van dat werk zal plaats vinden op den 2 October aanstaande, des voormiddags ten 10 ure, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Middelburg. 's Graven'nage, 11 September 1851. De Minister van Binnenlandsche Zaken THORBECKE. SC HO ol wezen. De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in Zeeland zal hare gewone NAJAARS-VERGADERING houden bin nen Middelburg, in de Abdij op Donderdag den 9 October 1851, des voormiddags te elf weenzullende op Vrijdag, den 10 dier maand, des morgens te half negen uren, worden overgegaan tot het examineren van zoodanige Aspiranten naar eenigen rang als Onderwijzerwelkemet overlegging van één of meer voldoende getuigschriften van goed burgerlijk en zedelijk gedragbenevens van eene authentieke acte hunner geboortezich ten minste acht dagen te voren bij den Schoolopziener van hun District zullen hebben aan gemeld. Middelburg, den 15 September 1851. ADR. P. van DEINSE. Secretaris. BEKE ISD BIAKIN G. De BURGEMEESTER der Gemeente YERSEKE ver wittigt de belanghebbenden, dat de KERMIS aldaar dit jaar invalt op Woensdag den 24 en eindigt op Zaturdag den 27 Septemberzullende er hoegenaamd geene nadagen zelfs niet de daarop volgende Maandagin aanmerking komen. Yersekeden u September 1851. De Burgemeester voornoemd J. WILLEMSEN. NEDEBL. HANDELSMAATSCHAPPIJ. De DIRECTIE maakt bekend dat de NAJAARS IN DIGO- en COCHENILLE-VEILINGEN der Maatschappij van 1851 zullen gehouden worden op de dagen en plaat sen en bestaan uit de hoeveelheden hieronder gemeld Te AMSTERDAMop Donderdag 25 September 1851 83 Heele "I KjsCen jAVA U4DIGO liggende aldaar. 785 Kwart j 230 Kisten Java COCHENILLE, dito dito. Te ROTTERDAMop Maandag 29 September 1851, 280 Heele 1 KjsteQ - INDIG0 liggende aldaar. 739 Kwart J 184 Kisten Java COCHENILLE, dito dito, met voorbehoudde hoeveelheid Indigoter laatstgenoemde plaatse, te vermeerderen met nog ongeveer 106 Heele Kis ten p. m. 260 Picolswanneer het Schip, waarmede de ze aanvoer verwacht wordt, tijdig genoeg binnenkomt. De Directie geeft voorts de verzekering dat zij vóór hare gewone Voorjaars-Veilingen van 1852, geen andere Indigo en Cochenille, dan de bovengemelde partijenaan de Markt zal brengen De Notitien met de Veil-Conditien zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, 18 Augustus 1851. DE MONCHY, President. GOUDSWAARD, Dir.fung. Secr. MIDDELBURG den 15 September. VERSLA G der openbare Vergadering van den Gemeenteraad. Maandag den 15 september 1851. Tegenwoordig de heerenjhr. mr. Paspoort van Grijps- kerke, voorzitter; mr. A. M. Becius en P. de Stoppelaar jhr. mr. J. G. Schorermr. S. de WindA. van den Broecke Jz. G. J. Sprenger J. IV. van Sonsbeeck mr. J. F. Bij leve ld en mr. M. Verbrugge. De vergadering wordt door den voorzitter geopend. De notulen van den 3 dezer maand worden voorgelezen en goedgekeurd Is gelezen eene resolutie van heeren gedeputeerde Staten van den 22 augustus j 1.dienende in antwoord op eene missive van heeren burgemeester en wethouders van den 8 te voren betrekkelijk het door deze vergadering genomen besluit tot het verlengen der overeenkomst met den kerke- raad der Nederduitsche Hervormde gemeenteomtrent de uitbetaling van een vast jaarlijksch subsidie en de regeling der tarieven van de bestedingsicosten in de gestichten zijn op voorstel van den voorzitter, de deliberatien op dit stuk aangehouden. Door den voorzitter wordtnamens heeren burgemeester en wethouders, aan de vergadering voorgesteld, ora bij de op den 23 dezer bepaalde herstemming, de stad niet 111 af- deelingen te verdeeien en ook geen gebruik te maken van de door Z. M. den koning aan het stedelijk bestuur verleende bevoegdheid tot het formeren van twee onder-bureauxvoor de opening der stembriefjes, op grond, dat daartoe geene behoefte schijnt te bestaan. De vergadering zich met dit voorstel vereenigd bebbende is dientengevolge ingetrokken de op den 5 augustus jl. vast gestelde daartoe betrekkelijke verordening en zijn vervol gens benoemd tot stemopnemers bij het bureau van stemop neming de heeren mr. A. M. Becius en P. de Stoppelaar. De vergadering wordt door den voorzitter gesloten. Ce Goes, in plaats van wijlen den heer mr. J. de Backer benoemd de heer Hendrik Cornelis Pilaar. Vrijdag middag ten 12J ure, heeft de plegtige doop- bediening van den jonggeboren prins door den wel eerw. heer Ruitenschildin de groote zaal van het paleis in het Noord-einde, in tegenwoordigheid der koninklijke familie van het hof en van het corps diplomatique plaats gehad. Te Goes zijn tot leden van den gemeenteraad verko zen de heerenmr. M. P. Blaaubeen J. Walraven van Kerkwijk en mr. IV. G. de Knokke van der Meulen. Her stemd moet worden over de heerenN. J. F. Verschoor mr. J. C. van der Meer MohrA. SmallegangeR. B. van den BoschP. Vervenne Nz. C. P. Soutendatn P. A. HochartG. H. Kakebeeke mr. C. de Witt Hamer O. Ver hagen mr. P. H. Saaymans Vadermr. J. J. van Deinse, H. K. J. van den Bussche J. K. van BaaienJ. Kakebeeke en J. Fransen van de Putte. Te Zierikzee zijn tot leden van den gemeenteraad ge kozen de heerenmr. J. W. D. van Dongen M. C. de Crane, jhr. K. W. de Jonge mr. A. Moens van Bloois dr. F. Keiler dr. H. Goemans en mr. J. J. Ermerins. Nog 6 leden te kiezen uit de heeren: P. C. Landsknegt mr. H. A. van Adrichem mr. A. J. F. Egter mr. C. J. Fokker.7. A. Mulock HouwerJ. H. Ochtman Johsz. jhr. IV. D. de JongeP. Labrijnmr. Jac. BoeijeD. van der Vliet, J. P. van Borrendam en jhr. mr. M. J. Schuurbeque Boeije. De minister van binuenlandsche zaken heeft namens Z. M. den koning, verklaard dat iemand, welke zich wenscht te doen examineren voor de betrekking van onder wijzer, zich daartoe moet vervoegen in de provincie waar hij werkelijk woont, en wanneer deze tijd van inwoning minder dan een jaar is, behoort hij dispensatie van den koning te verzoeken. Met half september zal de luitenant-ter-zee iste kl. B. G. Escher kommandant van Zr. Ms. transportschip prins willem frederik Hendrik, op non-activiteit worden gestelden in die kwaliteit vervangen worden door den luitenant-ter-zee iste kl. J. H. Matthijsen. In den namiddag van den 11 heeft nabij Tilburg een droevig ongeluk plaats gehad. Een landbouwer met eene kar heideturf ten zijnen huize komende, ontspant het paard van de kar en werpt dezelve achterover, zonder te weten dat zich een kind aldaar bevindt. De landbouwer het paard in den stal breugende en in huis gaande, mist het kind, dat ruim 3 jaren oud is en na een half uur zoekens vindt hij het levenloos onder de turf. De onmiddellijk alsnog toege- bragte geneeskundige hulp was vruchteloos. Men verneemt, dat de onschuldige dader zoodanig is getroffendat hij ge heel van zijne zinnen is. Den 10 dezer is aan de Groninger hoogeschool be vorderd tot doctor in de wiskunde en natuurlijke wijsbe geertede heer G. F. W. Baehrleeraar aan het stedelijk gymnasium alhierna het verdedigen van eene dissertatio mathematica inauguralis de Tautochronismo. Bij het departement van marine is berigt ontvangen dat Zr. Ms. korvet van speyk den 16 augustus jl. te Santa- Cruz op het eiland Teneriffe aangekomen en den 20 dier maand van daar ter voortzetting der reis naar Oost-Indie vertrokken is. De schout-bij-nacht van der Plaatbenoemd kommandant van 's rijks zeeraagt in Oost-Indie, het état- major en de equipage bevonden zich volmaakt wel. Bij besluit van 13 september jl. heeft Z. M. goedgevon- den, jhr. mr. .7. C. Martens van Sevenhoven te benoemen tot 'voorzitter 'van de eerste kamer der Staten-Generaal gedurende hare aanstaande zitting. Bij koninklijk besluit van den 10 dezer is benoemd, tot directeur van het postkantoor te Gorinchem, de heer C. Sitter, thans directeur van het postkantoor te Vlissingen. Bij Zr. Ms. besluit van den 12 september jl. zijn met den 16 dezer maand, benoemd tot adelborsten voor de zee dienst bij de koninklijke militaire akademie te Bredade adspiranten E. Brooke Bonn en G. C. C. Thierens. Bij Zr. Ms. besluit van den 4 september 11. is tot lid van het collegie van regenten over het huis van arrest STATEN-GENERAAL. I11 eene op zaturdag 11. gehouden, vereeuigde zitting van de beide kamers is de vergadering der Staten-Generaal van 18501851, namens Z. M. den koning, door den heer minister van binnenlandsche zaken met de navolgende rede gesloten Mijne heeren De koning heeft mij met het sluiten uwer tegenwoordige vergadering belast. Groot was, buiten zoo menige andere werkzaamheden, het aantal der maatregelen van wetgeving, aan uw onder zoek onderworpen. Ten aanzien van sommigevoor wier volcooijing de tijd tekort schoot, is de beslissing, in eene volgende zitting te nemenvoorbereid. Vele andere betrekkelijk tot het finantieel beheer of der belangen onzer nijverheid, tot het beleid der justitie en de verdediging des lands werden tot stand gebragt. Inzonderheid hebben de gemeentewetdie tot regeling van de onteigening ten algemeenen nutte en van de bevordering het ontslaghet pensionneren en de pensioenen van de offi cieren der zee- en landmagt uwe zorg getrokken. Zeer ge- wigtige takken vjin ons staatsregt en bestuur zijn hierdoor verzekerd. Aldus helpt gij de instellingen, welke de grondwet wil, of de verbeteringenwelke onze toestand behoeftmet kalme voortvarendheid vestigen. De ijverige ernstige naauwgezette medewerkingwelke gij aan de regering hebt verleend strekt ten waarborg dat wij ons op den weg bevindendie het volksbelang tot rigt- snoer en doel heeft. Zoo voortgaande, mogen regeringen vertegenwoordiging zich vleijen dat de uitkomsten door eene edele natie er kend en gewaardeerd aan het doel zullen beantwoorden. Namens den koning verklaar ik deze vergadering der Sta ten-Generaal te sluiten.

Middelburgsche Courant | 1851 | | pagina 1